رفتن به مطلب

بهترین کارت زیر 10 میلیون برای کارهای محاسباتی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

سیستمی با cpu 5960x و مین rampage v extreme میخام برای یکی از دوستان ببندم. کار ایشون هم maya 3dmax و یه نرم افزار خاصی هست که دادن براشون کدنویسی شده و یه چیزی شبیه اکسل هست ولی با قابلیت های خیلی بیشتر و محاسبات خیلی خیلی سنگین تر. اهل بازی کردن هم نیستند.

به نظرتون برای همچین سیستمی چه گرافیکی باید بست؟ 

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

شما باید از Quadro استفاده کنی ولی چون این گرافیکها قیمت خیلی بالایی دارن بهتر هست از GTX980TI استفاده کنی که واقعا هم قدرت خیلی خوبی داره هم حافظه مناسبی داره و هم قیمتش نسبت به کاراییش خوب هست و از اون بالاتر بخوای TITAN X را پیشنهاد میدم

لینک به دیدگاه

درود دوست من.

برای اینکه بهترین عملکرد را داشته باشید پیشنهاد می کنم از کارت های سری کوادرو استفاده کنید. بنده مدل PNY Quadro K5200 8GB را پیشنهاد می کنم به قیمت تقریبی 6.960.000 تومان.

اما برای نرم افزار هایی که گفتید میتونید از کارت های سری تایتان انویدیا هم استفاده کنید ، کارت های تایتان زد و تایتان ایکس با توجه به توان محاسباتی بسیار بالا و حجم رم مناسب میتوانند از پس سنگین ترین رندر های برآیند.

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

بله من خودم چند ساعته دارم توی سایت های مختلف میچرخم ولی نکته ای که وجود داره کارت های 980 ti و titan رو برای کسانی معرفی کردند که گهگاهی دنبال بازی هم هستند. ولی نکته اینه که ایشون اصلا اهل گیم نیستند و فقط جهت یه شرکت میخوان ببندن این سیستم رو.

این کارت 5200 هم توی سایت لیون 8gb زده شده. نمیدونم چطوریه آیا نسخه 4 گیگ هم داره؟

لینک به دیدگاه

با دوستمون موافقم؛ برای 3dmax و maya گرافیکی مثل 980TI کاملا قوی و کافیه.

اگه پروژه های خیلی سنگینی با این سیستم کار نمی کنن لزوما نیازی نیست از Quadro استفاده بشه.

این لینک تا حدودی به درد شما می خوره برای تصمیم گیری : 

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-7.html

ویرایش شده توسط ringer
لینک به دیدگاه

بله من خودم چند ساعته دارم توی سایت های مختلف میچرخم ولی نکته ای که وجود داره کارت های 980 ti و titan رو برای کسانی معرفی کردند که گهگاهی دنبال بازی هم هستند. ولی نکته اینه که ایشون اصلا اهل گیم نیستند و فقط جهت یه شرکت میخوان ببندن این سیستم رو.

این کارت 5200 هم توی سایت لیون 8gb زده شده. نمیدونم چطوریه آیا نسخه 4 گیگ هم داره؟

نه دوست من ، مموریش 8 گیگابایت هستش اشتباه ار بنده بود. 

معذرت میخوام. @};-

لینک به دیدگاه

ببینید از لحاظ بودجه مشکلی نیست فقط اگر ارزشش رو داشته باشه. چون پروژه های ایشون هم اینطور که گفتند خیلی سنگین هست به طوری که چند بار تابحال سیستمشون رو تعویض کردند.

لینک به دیدگاه

ببینید از لحاظ بودجه مشکلی نیست فقط اگر ارزشش رو داشته باشه. چون پروژه های ایشون هم اینطور که گفتند خیلی سنگین هست به طوری که چند بار تابحال سیستمشون رو تعویض کردند.

پس با این شرایط 5200 بهترین گزینه هستش دوست من.

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

شاید بتونید روی تایتان z حساب باز کنید .

البته برای کار دوستتون کارتهای به کارتهای فایرپرو/کوادرو نیاز دارید .

لینک به دیدگاه

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-7.html

خوب الان با توجه به این لینک خیلی تفاوتی ندارن کارتهای 980 ti و k6000 quadro

حالا نمیدونم آیا توی برنامه های maya و 3dmax هم مثل همین برنامه autocad و showcase هست نتایج یا خیر!

لینک به دیدگاه

اگه اینطوره پس با یه Quadro K6000 خیال خودشو راحت کنه.

چرا به جای 5960 از پردازنده های Xeon پیشنهاد نمی دین؟

*توی اون لینک تست مایا هم هست.

ویرایش شده توسط ringer
لینک به دیدگاه

اتفاقا پردازنده xeon هم مد نظرم بود ولی چون هم خودم زیاد سررشته از xeon نداشتم و هم ایشون، لذا ناچاراً بهشون 5960x رو پیشنهاد دادم. حالا اگر دوستان با xeon آشنایی دارند و میتونند سیستمی معرفی کنند که کارایی خیلی بالاتری داشته باشه لطفا معرفی کنند. ممنون میشم

لینک به دیدگاه

دوست من ماکزیمم بودجه ایشون چقدر است برای کل سیستم؟

لینک به دیدگاه

مانیتور رو بعدا میگیرند. فعلا فقط فکرشون رو روی خود کیس گذاشتند تا یه چیز مناسبی از آب دربیاد.

لینک به دیدگاه

مزیت بزرگ سی پی یو های xeon اینه که در صورت استفاده از مین Z10PE می شه از دو سی پی یو برای ورک استیشن استفاده کرد و همچنین قابلیت ساپورت 786 گیگابات رم رو دارند.

این میزان استفاده نمی شه صد در صد ولی رم بیشتر برای این سیستم ها امتیاره.

http://www.anandtech.com/show/8730/intel-haswellep-xeon-14-core-review-e52695-v3-and-e52697-v3

لینک به دیدگاه

دوست من اندکی صبر داشته باشید تا بنده لیست سیستم مناسب را آماده کنم. 

لینک به دیدگاه

خیلی متشکرم از دوستان. 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132268

الان به عنوان مثال همچین مینی سی پی یوی مخصوص به خودش میخوره بهش. یعنی xeon e5 2600 v3 

حالا این سی پی یو ها چقدر با 5960x تفاوت کارایی دارند؟ چه در حالت تک سی پی یو چه در حالت دوال؟ بقیه مراحل نصب این مین ها مثل مینهای دیگه هستش؟

نرم افزار خاصی برای اجرا نمیخوان؟ یا سری ویندوز خاصی نمیخوان؟

لینک به دیدگاه

خیلی متشکرم از دوستان. 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132268

الان به عنوان مثال همچین مینی سی پی یوی مخصوص به خودش میخوره بهش. یعنی xeon e5 2600 v3 

حالا این سی پی یو ها چقدر با 5960x تفاوت کارایی دارند؟ چه در حالت تک سی پی یو چه در حالت دوال؟ بقیه مراحل نصب این مین ها مثل مینهای دیگه هستش؟

نرم افزار خاصی برای اجرا نمیخوان؟ یا سری ویندوز خاصی نمیخوان؟

دوست من در نرم افزارهای محاسباتی و رندر سی پی یو های سری زئون کارایی بالاتری دارند.

دوست شما به مین بورد دوال سوکت نیازی نداره ، این مین بورد ها هیچ نرم افزار مخصوصی برای اجرا نمی خوان و برای سیستم های سرور و ورک استیشن طراحی شده اند.

لینک به دیدگاه

بصورت تکی روی مین X99 قابل استفاده هستن.

داخل اون لینک اختلاف کارایی 2695 و 2697 رو با 5960 می تونی ببینی.

مراحل نصبشون هم مئل بقیه سیستم هاست.

لینک به دیدگاه

یعنی مثلا روی مین x99 rampage v extreme میشه سی پی یوی xeon قرار داد؟ پیشنهاد شما برای مین چیه؟ حالا اگر دوال سی پی یو خیلی سیستم رو قوی تر میکنه شما تا همون 20 25 میلیون تومان بهترین قطعات رو بگید.

لینک به دیدگاه

یعنی مثلا روی مین x99 rampage v extreme میشه سی پی یوی xeon قرار داد؟ پیشنهاد شما برای مین چیه؟ حالا اگر دوال سی پی یو خیلی سیستم رو قوی تر میکنه شما تا همون 20 25 میلیون تومان بهترین قطعات رو بگید.

بله دوست من میشه نصب کرد. چند لحظه صبر کنید تا لیست را بارگذاری کنم.

لینک به دیدگاه

دوست من این سیستم پیشنهادی بنده هستش :

*قیمت ها تقریبی هستند *

MB: Asus X99 E WS = 1,770,000
CPU: Intel Xeon E5-2695 V3 =  7,180,000
ECC RAM: HP 16GB DDR4 2133MHz CL15 *8 = 6,160,000
VGA: PNY Quadro K5200 8GB = 6,970,000
SSD: Samsung 850 Pro 1TB = 1,780,000
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB = 170,000
Internal DVD Writer: Asus 24X DRW-24D3ST+Pack = 70,000
CPU Cooler: Corsair H110i GTX Extreme Performance = 550,000
Case: Cooler Master CM Storm Stryker White - Side Panel Window = 694,000
PSU: EVGA SuperNova 1300W G2 Gold = 980,000
این سیستم حداقل چهار سال جوبگوی ایشان خواهد بود.
سوال دیگری هست در خدمتم.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...