رفتن به مطلب

بهترین کارت زیر 10 میلیون برای کارهای محاسباتی

اشتراک گذاری

Recommended Posts

Intel Xeon Processor Family is designed for servers. Some features may not support when installed on X99 series chipsets

این اطلاعات رو توی سایت ایسوس قسمت توضیحات مین x99 rampage v extreme نوشتند.

لینک به دیدگاه

ASUS X99 Deluxe USB 3.1 : 1520000

Intel Xeon E5 2697 V3 : 8500000

Corsair H110i GTX Extreme : 550000

Gskill Trident Z 2*16 DDR4 2800 :1210000-- X2

Quadro K5200 : 6900000

Corsair HX 1000i Platinum : 860000

CoolerMaster Cosmos ii : 1350000

SSD samsung Pro 512GB : 970000

بقیه انتخاب ها با خودتون

ویرایش شده توسط ringer
لینک به دیدگاه

Intel Xeon Processor Family is designed for servers. Some features may not support when installed on X99 series chipsets

این اطلاعات رو توی سایت ایسوس قسمت توضیحات مین x99 rampage v extreme نوشتند.

دوست من این در خصوص برنامه های ورک استیشن و سرور و سیستم عامل مخصوص آن ها که نسخه هایی از لینوکس یا ویندوز سرور هستش.

لینک به دیدگاه

بسیار عالی

فقط چند سوال

رم هایی که روی مینهای سرور مثل همون که شما معرفی کردید نصب میشن با مین های ddr4 که روی مادربردی مثل rampage v extreme نصب میشن فرق میکنن؟

دوم اینکه خنک کننده ای که پیشنهاد کردید سیستم خنک کننده اش ایر هستش؟ نصبش و نگهداریش مشکل نیست؟ خنک کننده ای مثل noctua nh-d15 چطوره؟

لینک به دیدگاه

ASUS X99 Deluxe USB 3.1 : 1520000

Intel Xeon E5 2697 V3 : 8500000

Corsair H110i GTX Extreme : 550000

Gskill Trident Z 2*16 DDR4 2800 :1210000 

Quadro K5200 : 6900000

Corsair HX 1000i Platinum : 860000

CoolerMaster Cosmos ii : 1350000

SSD samsung Pro 512GB : 970000

بقیه انتخاب ها با خودتون

...

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

بسیار عالی

فقط چند سوال

رم هایی که روی مینهای سرور مثل همون که شما معرفی کردید نصب میشن با مین های ddr4 که روی مادربردی مثل rampage v extreme نصب میشن فرق میکنن؟

دوم اینکه خنک کننده ای که پیشنهاد کردید سیستم خنک کننده اش ایر هستش؟ نصبش و نگهداریش مشکل نیست؟ خنک کننده ای مثل noctua nh-d15 چطوره؟

بله دوست من اگر سیستم پیشنهادی بنده منظورتان هست بله مادربورد  rampage v extreme از ECC پشتیبانی می کند اما نه به اندازه حافظه ایی که بنده پیشنهاد دادم. رمپیج نهایتاً از 64 گیگابایت حافظه پشتیبانی می کند.

خنک کننده مایع هستش و کاراییش از noctua nh-d15 بیشتر می باشد.

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

عزیز من همیجوری بدون ملاحضه پیشنهاد می دهید؟

پردازنده Intel Xeon E5 2697 V3 از رم DDR4 پشتیبانی نمی کند.

http://ark.intel.com/products/81059/Intel-Xeon-Processor-E5-2697-v3-35M-Cache-2_60-GHz

DDR4 1600/1866/2133
لینک به دیدگاه

بله دوست من اگر سیستم پیشنهادی بنده منظورتان هست بله مادربورد  rampage v extreme از ECC پشتیبانی می کند امنا نه به اندازه حافظه ایی که بنده پیشنهاد دادم. رمپیج نهایتاً از 64 گیگابایت حافظه پشتیبانی می کند.

خنک کننده مایع هستش و کاراییش از noctua nh-d15 بیشتر می باشد.

بله درسته که کاراییش بیشتره ولی خوب نیاز به نگهداری و مراقبت خاصی نداره؟

چون توی شرکت دوستم اینطور نیست که یه نفر همیشه در حال مراقبت از سیستم ها باشه. چون شنیدم خنک کننده مایع خطر نشت و ... داره.

لینک به دیدگاه

عذر میخوام فکر کنم کور شدم  :D  با مدل V2 اشتباه کردم.

لینک به دیدگاه

اگه از موتور رندر هایی که برای محاسبه به گرافیک نیاز ندارن مثل ویری استفاده میکنه خرید کارت های کواردو فقط دور ریختن پول هست 

پردازنده های Xeon نسبت به سایرین خنکتر هستن اما خرید خرید واتر کولر رو توصیه میکنم

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

بله درسته که کاراییش بیشتره ولی خوب نیاز به نگهداری و مراقبت خاصی نداره؟

چون توی شرکت دوستم اینطور نیست که یه نفر همیشه در حال مراقبت از سیستم ها باشه. چون شنیدم خنک کننده مایع خطر نشت و ... داره.

نه نیازی به مراقبت نداره این مدل CLOSE LOOP یا مدار بسته هستش و خطر نشت مایعات وجود ندارد دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

عذر می خوام مدل رم رو اشتباه پیشنهاد دادم.

بی ملاحضگی بنده رو به حساب خواب آلودگی بذارین  :) 

لینک به دیدگاه

عذر می خوام مدل رم رو اشتباه پیشنهاد دادم.

بی ملاحضگی بنده رو به حساب خواب آلودگی بذارین  :) 

نه دوست من اشتباه از من بود. از شما عذر میخوام. @};-  @};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

خوب تقریبا قطعات مشخص شدند. فقط سوال باقی مونده اینه که آیا رم های ecc hp با باس 2133 نسبت به رم های معمولی ddr4 مثل gskill trident z با باس 2800 یا 3000 ارزش خرید دارند یا خیر؟

بعد هم فعلا تصمیم گرفته شد که گرافیک 980 ti گرفته بشه تا اگه بعدا کم آورد گرافیک quadro اضافه بشه.

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

برای کارهای گرافیکی کارتهای تیتان بهترجواب میده

لینک به دیدگاه

خوب تقریبا قطعات مشخص شدند. فقط سوال باقی مونده اینه که آیا رم های ecc hp با باس 2133 نسبت به رم های معمولی ddr4 مثل gskill trident z با باس 2800 یا 3000 ارزش خرید دارند یا خیر؟

بعد هم فعلا تصمیم گرفته شد که گرافیک 980 ti گرفته بشه تا اگه بعدا کم آورد گرافیک quadro اضافه بشه.

بنده بیشتر برای اینکه حجم رم بالاتر باشه و همچنین پرفورمنس سیستم افزایش یابد این مدل را پیشنهاد دادم چون در مایا و دیگر نرم افزار های رندر حرفه ای حجم رم خیلی مهم هستش ، در ضمن پردازنده های زئون با رم های دارای  فرکانس  بیشتر از 2666 مشکل دارد و ممکن است سیستم بوت نشود.

اگر انقدر هزینه کردن براشون مقدور نیست میتوانند از ماژول های معمولی DDR4 استفاده کنند فقط توجه داشته باشید فرکانس رم باید نهایتاً 2666 یا پایین تر باشد.

لینک به دیدگاه

رم های ecc اگه اشتباه نکنم دارای چیپی هستن که خطاهای مموری رو تشخیص می ده یا اون ها را تصحیح می کنه در نتیجه سیستم برای زمان طولانی تر با ثبات بیشتری کار می کنه.

لینک به دیدگاه

هزینه خیلی مهم نیست. ارزش خرید مهم هست که ارزشش بالاتر از رم ddr4 معمولی با باس بالاتر باشه. یعنی رم ecc با فرکانس بالاتر پیدا نمیشه؟

لینک به دیدگاه

روی فرکانس رم زیاد حساس نباش دوست عزیز تاثیر آنچنانی نداره، برای ورک استیشن رم های ecc انتخاب معقولین.

لینک به دیدگاه

هزینه خیلی مهم نیست. ارزش خرید مهم هست که ارزشش بالاتر از رم ddr4 معمولی با باس بالاتر باشه. یعنی رم ecc با فرکانس بالاتر پیدا نمیشه؟

به عرایض بنده در پست 41 توجه کردید؟ گفتم پردازنده های زئون با فرکانس رم بالاتر از 2666 به مشکل بر میخورند.

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز. بنده هم منظورم فرکانس 2666 بود. یعنی همچین فرکانسی توی رم های ecc موجود در بازار نیست؟ و نهایت همون 2133 هست؟

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز. بنده هم منظورم فرکانس 2666 بود. یعنی همچین فرکانسی توی رم های ecc موجود در بازار نیست؟ و نهایت همون 2133 هست؟

بله فعلاً ماژول های DDR4 با فرکانس بالای 2133 در دسترس نیستند.

اولویت با حجم رم هستش نه فرکانس آن.

لینک به دیدگاه

با تشکر از همگی دوستان. خیلی در انتخاب قطعات بهم کمک کردید. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...