رفتن به مطلب

Recommended Posts

ببین من یه سه آنتنه ی تی پی لینک گرفتم

نکتش اینکه یه آنتن برای 5 ghrtz هست

خیلی امکاناتش پیچیده و زیاد بود ولی یه نکته ساده که میخواستم رو نداشت اونم حالت wifi ریپیت بود

جاش یه nd300 از totolink خریدم، با اینکه ضعیفه وای فای ریپیت داره، مودمه و حتی در حالت ریپیت به کامپیوترم از تریغ لن اینترنت میده

از اون به بعد دو تا از این مودم خریدم و توی خونه وای فایو پخش کردم و راحت شدم!

در نتیجه بهت پیشنهاد میکنم جای نگاه کردن به سه آنتنه بودن، به نیازت توجه کنی، و این نکته که ریپیت جواب میده ولی اون حالت دیگه که بعضی مودا دارن، بستگی به مدل مودم ها داره و ممکنه جواب نده

بدی این حالت ریپیتی که روی nd300 هست اینکه وقتی تو خونه حرکت کنی، و به جای دیگه بری باید نت گوشی رو روشن خاموش کنی!

ولی بعضی ریپیتر ها، (یا اون یکی حالتی که اسمشو یادم رفته و روی مودم tp link خودم بود) این قابلیت رو دارن که بدون روشن خاموش کردن وای فای بینشون جابه جا بشی، ولی از اون جایی که توی اون مودم گرون خودم اون حالت دوم کار نکرد و ست نشد، این حالتشم به دردم نخورد.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در نهایت اگرم خواستی سه آنتنه بخری، ایسوس بخر، خیلی قابلیت های بهتری داره، در عوض تی پی لینک ظاهرا یکم برای سرور و اینا قوی تره

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

در نهایت اگرم خواستی سه آنتنه بخری، ایسوس بخر، خیلی قابلیت های بهتری داره، در عوض تی پی لینک ظاهرا یکم برای سرور و اینا قوی تره

این 

https://lioncomputer.com/تجهیزات-شبکه-و-ارتباطات/تجهیزات-ارتباطی/مودم-adsl/asus/مودم-ایسوس---dsl-n12hp.html

یا 

این

https://lioncomputer.com/تجهیزات-شبکه-و-ارتباطات/تجهیزات-ارتباطی/مودم-adsl/asus/مودم-روتر-ای-دی-اس-ال-ایسوس-مدل-dsl-n14u-b1-93.html

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، VansForeveeeee گفته است :

بین این دو مدل قطعا n14u  بهتره . خودم هم یکی دو سالی میشه دارمش و مودم خیلی عالی هست ( اگر اشتباه نکنم چیپ اصلیش broadcom هست  که نویز رو عالی میگیره  . ) من به حدی نویز داشتم که تایم اوت ول کن نبود . الان با این مودم هیچ مشکلی ندارم

این مودم تولید 2015 هست که نسبتا قدیمی محسوب میشه ولی هنوز اپدیت فریمور دریافت میکنه

در ضمن یه پورت usb  هم داره که میشه بدون کامپیوتر باهاش دانلود کرد

ولی با این قیمت صرفه خرید نداره . خود من گرفتم ۱۶۰ .

در کل مودم خوبی هست من راضیم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MamadMedusa گفته است :

بین این دو مدل قطعا n14u  بهتره . خودم هم یکی دو سالی میشه دارمش و مودم خیلی عالی هست ( اگر اشتباه نکنم چیپ اصلیش broadcom هست  که نویز رو عالی میگیره  . ) من به حدی نویز داشتم که تایم اوت ول کن نبود . الان با این مودم هیچ مشکلی ندارم

این مودم تولید 2015 هست که نسبتا قدیمی محسوب میشه ولی هنوز اپدیت فریمور دریافت میکنه

در ضمن یه پورت usb  هم داره که میشه بدون کامپیوتر باهاش دانلود کرد

ولی با این قیمت صرفه خرید نداره . خود من گرفتم ۱۶۰ .

در کل مودم خوبی هست من راضیم

خوب طبیعا تو مملکت جهنمی وضع بهتر از نمیشه ، من خودم 13 اسفند 96 یه تی وی ال جی 49 گرفتم از بوشهر 2700 الان همون شده 3600 ...درهم خیلی افزایش داشته از اسفند تا الان .

آره ایسوس یوزر اینرفیسش و امکاناتش عالیه .

از قیمت لیون کمتر گیر میاد . 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، testaccount گفته است :

کی گفته open شبکه شخصی انتقال داده کار نمیکنه؟ خیلی خوب هم کار می کنه از بقیه سرویس ها هم بهتره، هم میشه از جا های مطمئن خرید هم اگه  vps داشته باشید برای خودتون درست کنید.

دقیقا همین کارو کردم. vps  دارم.  یه مدت کار نمیکرد باز تستش میکنم

لینک به دیدگاه

ایسوس امکانات خیلی بهتری داره و سرعتهای بالاتر .

خودم ایسوس RT -AC 5300 دارم . جدای مورد و موارد خیلی زیاد دیگه حتی برای ویدئو استریم و پخش وایفای 4K هم کم نمیاره و تا 500 متر رو داحت پوشش میده ؛ البته خودم برای فضایی حدود 250 متر دارم استفاده میکنم و کاملا جوابگو هستش .

لینک به دیدگاه

سلام بر دوستان گل لیونی

درخواست راهنمایی برای خرید مودم adsl - مودم چی بخرم ؟

بهترین پیشنهاد با توجه به قیمت و کیفیت  چه مارکی و چه مدلی بگیرم

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، farhadii گفته است :

اول از همه شما چه نیاز هایی دارید؟

اگه کاربر معمولی هستین (وبگردی و استفاده از شبکه های اجتماعی) چندان تفاوتی بین مودم ها وجود نداره هر کدوم ارزونتر باشه بهترین گزینه برای شما هست.

لینک به دیدگاه

البته بستگی به شرکت ارائه کننده اینترنت هم داره مثلا شنیدم نت مخابرات با یکسری از مودذم های دی لینک مشکل داره و باید یه درایور خاص نصب کرد تا به نت دسترسی  پیدا کرد

لینک به دیدگاه

من نزدیک ۶ سال tplink td-w8151n رو دارم مشکلی نداشته فقط یه بار تنظیماتش به هم ریخت

لینک به دیدگاه

سلام

من مودمم مثل این دوستمون هست و مودم خوبیه

و قیمتش البته یکم جای تخفیف داره

من جای شما بودم همینو می خریدم

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

سلام

یک مودم وایرلس ارزان مدل tp link معرفی کنید

وایرلس باشه
یک اتصال لن و یک اتصال usb داشته باشه
اتصال usb حتما داشته باشه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AMIN4ALL گفته است :

سلام

یک مودم وایرلس ارزان مدل tp link معرفی کنید

وایرلس باشه
یک اتصال لن و یک اتصال usb داشته باشه
اتصال usb حتما داشته باشه

در مودم های ارزان قیمت معمولا پورت usb موجود نمیباشد.

ولی در صورت تمایل بنده یک عدد مودم tenda D301 دارم که تمام موارد گفته شده رو داره و در حد نو هست و میتونم به قیمت خیلی مناسب تقدیم شما کنم.

در صورت تمایل پ.خ کنید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز بهتره برید سراغ مودم هایdlink

یکی خوبش رو معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، AMIN4ALL گفته است :

یکی خوبش رو معرفی کنید

بودجه رو مشخص کنید

لینک به دیدگاه

مودم خواستی بخری تی پی لینک ۹۹۷۰ رو بهت پیشنهاد میکنم چون خودم خریدم و به شدت ازش راضیم چون جفت چیپ های adsl و wifi هردو از برند براد کام هستند و  اصلا شاهد  کاهش،سرعت تو وایفای نیستی و نویز خط رو به شدت کم میکنه و پینگ اش هم عالیه من تو بتل ۱ پینگم روی ۷۸ هستش 

لینک به دیدگاه

سلامی از نو،

پس از پیگیری و هماهنگی با گارانتی سازگار، مودم تعویض خواهد شد. و صمیمانه از پیگیری، ادب، احترام به دانش رایانه ای طرف مقابل(نادان حساب نکردن) و برخورد منطقی جناب مهندس "بهامین فر" سپاس گزارم.

همانا نیکی و خرد است که می ماند. در حال حاضر بهترین شرکت ارایه دهنده خدمات اینترنتی پرسرعت: پارس آنلاین و بهترین شرکت های گارانتی: سازگار، آونگ و گرین هستند.(نوشته ی این سطر نظر بنده است و دلیلی به مقبول بودنش نزد دیگران نیست.)

بنده تا به حال برخوردی منطقی از شرکت آواژنگ ندیدم و همواره به عنوان فردی که هیچ آگاهی از رایانه ندارد و نمی تواند حتی رایانه را روشن کند، مورد خطاب قرار گرفته ام. قطعا ترجیح می دهم کالای بدون گارانتی بخرم تا با گارانتی آواژنگ.

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/08, 21:44:11، +Wise+ گفته است :

اندکی از تعطیلات عید نوروز گذشته بود که کیفیت اینترنتم با مشکلات ناپایداری، کاهش سرعت و قطعی های غیرعادی همراه شده بود. پس از شکایت کردن به پارس آنلاین و بررسی کامل توسط آن ها و خودم و بازبینی خط تلفن از مخابرات تا داخل خانه، متوجه شدیم که علت ناپایداری نه تنها از خطوط مخابراتی یا سیم کشی داخل خانه نیست، بلکه از مودم است. مودمی که در زمان خریدش(به قیمت 155.000 تومان) بهترین نسبت کارایی به قیمت را داشت.

جالب ترین مورد در این باره، کیفیت بهتر اتصال مودم ارزان قیمت تندا(80.000 تومان-قیمت روز) و مودم ضعیفتر ASUS N10P با تنظیمات یکسان نسبت به مودم ASUS N14U بود.

• نسبت سیگنال به نویز مودم تندا: دریافت 19db و بارگذاری 13db
  • نسبت سیگنال به نویز مودم N10P: دریافت 18db و بارگذاری 12db
  • نسبت سیگنال به نویز مودم N14U: دریافت 15db و بارگذاری 16db(در زمان ناپایداری میزان دریافت به 6db کاهش می یابد.)

کارایی در حالت عادی:

1-N14U.thumb.png.db9a24182ace99ede1cd19a3f7b7f929.png2-N10P_login.thumb.png.e2ed5ebaea21ef97545c14127d1e003e.png3-N10P.thumb.png.3461c3c3500e63158691f2a660bc64a6.png4-N14U_2.thumb.png.193d3df5ac79d2539e37922406b233a5.pngN10P_N14u.thumb.jpg.207b31d27fc75746fe19decb68d37b3b.jpg

کارایی در حالت ناپایداری:

5b0d8a215fbf9_.thumb.png.c3db71ea3aa264f7f36ea1b80fe97707.png

امیدوارم با توجه به افزایش قیمت ها، گارانتی سازگار مودم را تعویض کند وگرنه پرداخت نزدیک به 300.000 تومان برای مودمی 150.000 تومانی توجیهی ندارد.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به روز رسانی: کیفیت کمتر در برابر مودم Zyxel که 10 سال پیش خریدم.

5-N14U_3.thumb.png.8a113d306acd5702d440311ab409b290.png6-Zyxel.thumb.png.34a30bcd24e9cdfe012e4d6152c68c4e.pngZyxel.thumb.jpg.c5eb5c38f677d886d8006760f9e9f7ba.jpg

مورد دیگر، بی تاثیر بودن اتصال مودم ASUS N14U به خطوط ورودی سیم کشی تلفن ورودی منزل در افزایش کیفیت اتصال است، در حالی که کیفیت دریافت دیگر مودم ها همگی بالای 20db می شوند و تا 23db افزایش می یابند.

تندا ها  اکثرا برادکام هستن من D301 D303 دارم ازش اولا فکر میکردم خوبه. بعد لود شدن خیلی طولانی واقعا روی اعصاب هست برعکس ایسوس ها.

اعداد سیگنال رو هم غیر واقعای نمایش میده. سرعت اتصال رو هم نسبت به هر مودمی که تست کردم کمتر نشون میده!

باید مودم رو به صورت بریج استفاده کنید بعد یک روتر قوی تهیه کنید. این طوری عمر مودم بالاتر میره سرعت و کیفیت اتصال هم بهتر میشه. شما باشی ALL in ONE  pc میخری یا یک PC دست ساز؟ قطعا اولی قدرت زیادی نداره.

در کل حرف شما رو قبول دارم ADSL منسوخ شده هست دیگه همینایی رو هم که تولید میکنند در این دهه توف مال هست چون آینده یی براش نمیبینند برای کشور های جهان سومی و آفریقای هست.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

تندا ها  اکثرا برادکام هستن من D301 D303 دارم ازش اولا فکر میکردم خوبه. بعد لود شدن خیلی طولانی واقعا روی اعصاب هست برعکس ایسوس ها.

اعداد سیگنال رو هم غیر واقعای نمایش میده. سرعت اتصال رو هم نسبت به هر مودمی که تست کردم کمتر نشون میده!

باید مودم رو به صورت بریج استفاده کنید بعد یک روتر قوی تهیه کنید. این طوری عمر مودم بالاتر میره سرعت و کیفیت اتصال هم بهتر میشه. شما باشی ALL in ONE  pc میخری یا یک PC دست ساز؟ قطعا اولی قدرت زیادی نداره.

در کل حرف شما رو قبول دارم ADSL منسوخ شده هست دیگه همینایی رو هم که تولید میکنند در این دهه توف مال هست چون آینده یی براش نمیبینند برای کشور های جهان سومی و آفریقای هست.

خارج از تاپیک

من اطلاعاتم در رابطه با  شبکه تقریبا 0 هست ، شما لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.

مودمی / روتر و..  برای نت خونه میخوام اینی که دارم خیلی طول میده بعد از خاموش روشن کردن تا وصل بشه ، 

برای بازی هم میخوام چیزی باشه که پینگ رو زیاد نکنه و..

,ولی wifi تعداد پورت های لنی که میده   اصلا برام مهم نیست فقط با یک کابل لن وصل میکنم به سیستم و میرم تو نیست (اکثرا بازی آنلاین)

پیشنهاد شما چی هست ؟

لینک به دیدگاه

سلام،

وقت به خیر.

در 4 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

N10P،N14U،AC68U،AC88U مودم های اصلی بنده را شامل می شوند که دو مودم حرفه ای به عنوان Router و دو مودم دیگر به عنوان  ADSL و 4G استفاده می شوند. فرستادن با 4G و دریافت با ADSL.

قیمت ADSL با توجه به سرعت و حجم دریافتی بسیار به صرفه تر از 4G است.

در 3 ساعت قبل، ATER گفته است :

پیشنهاد شما چی هست ؟

یک مودم مرغوب با کیفیت اتصال بالا و یک Router با زمان پاسخ دهی کم و امکانات زیاد. برای مورد نخست مودم های N10-12-14 شرکت ASUS و دیگر مودم های هم رده مناسبند و برای بخش دوم قدرت انتخاب بیشتری دارید و محصولات D-Link، TP-Link و ASUS کیفیت و کارایی بالایی دارند.

تنها نکته ای که بهتر است در نظر بگیرید، خاموش کردن تمامی قابلیت های بی مورد و ناکارآمد مودم اصلی است! حتی WiFi!

لینک به دیدگاه

در در 1397/03/15, 10:43:07، farooq گفته است :

مودم خواستی بخری تی پی لینک ۹۹۷۰ رو بهت پیشنهاد میکنم چون خودم خریدم و به شدت ازش راضیم چون جفت چیپ های adsl و wifi هردو از برند براد کام هستند و  اصلا شاهد  کاهش،سرعت تو وایفای نیستی و نویز خط رو به شدت کم میکنه و پینگ اش هم عالیه من تو بتل ۱ پینگم روی ۷۸ هستش 

سلام دادش از کجا میشه فهمید چیپ مودم برای کدام شرکت است

بعد شما همیشه اینپینگ 78 یا زیر 100  رو دارد 

امکان دارد شما از 4.2.2.4 و 8.88.8 پینگ رو بگیرید که در چه وضعی است

به نظر شما مودم بر پینگ تاثیر دارد یا در جای مطالعه کردید شم قصد خرید یک مودم دارم

ویرایش شده توسط ali m
لینک به دیدگاه

راجب چیپستش که کلی تحقیق کردم و  عینه به چشم خودم دیدم که فرقش چقدر زیاده با مودم  دی لینک 2790  و بسیار قویتر از مودم  دی لینک 2790 هستش

,و پینگ 4.2.2.4 برای من  131 بود  و پینگ  8.8.8.8 هم  91 بود  و اگر نظر منو بخای همین  مودم  9970 از دیجی کالا بخر  که مودم فوق العاده خوبیه و قبل خرید هم نظر خریداراشو بخون ببین که چقدر راضی هستن از این مودم

ویرایش شده توسط farooq
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...