رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

دوستان بین این دو مودم کدوم بگیرم ؟

Archer VR400 ADSL/VDSL AC1200

ASUS DSL-AC51 Dual-Band

عکس مودم مشخصات خطم گذاشتم

mdm.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان این دانگل روی این مودم به درستی کار میکنه و نیاز به هیچ تنظیمی هم نداره ، بعداز اتصال دانگل به مودم ، اینترنت دانگل فعال میشه و با مودم شر میشه ، فقط اگر خط تلفن به مودم وصل باشه ، مودم به اینترنت مخابرات وصل میشه ، یعنی باید خط تلفن رو جدا کنی ، راهی داره اول به اینترنت دانگل وصل بشه درصورتی که اینترنت فعال نباشه اتومات بره روی خط تلفن ، اینترنت دانگل 1 شب تا 11 صبح هست ، اونجور که من متوجه شدم و عکسش رو زیر گذاشتم دانگل 3G رو به عنوان BACKUP میشناسه ، یعنی در صورتی که خط تلفن کشیده بشه ، اتوماتیک دانگل فعال میشه 

صرفا جهت اطلاع : یه مودم Huawei B310s-518 دارم که در حالت 3G با همراه اول بین 2 مگ تا 5 مگ سرعت دانلود داره ، در حالی که با دانگل DWM-157 با همون سیم کارت میانگین 750 کیلو بایت سرعت دانلود دارم ، یعنی مودم خیلی تو سرعت دانلود تاثیر داره 

IMG_20201221_055612.jpg

IMG_20201221_055713.jpg

IMG_20201221_055730.jpg

IMG_20201221_055804.jpg

IMG_20201221_055917.jpg

2750U.jpg

لینک به دیدگاه

فکر نکنم توی این مدل بشه این کارو کرد. مودم های گرونتر دارن. مودم d-link 2877 که دیدم تنظیمات بک اپ 3g/4g داره در قسمت advanced . مودم های ایسوس هم dual wan دارن.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام

می خواستم ببینم روی مودم tf-i60 خط های اپراتور های دیگه جواب میده؟ ( برای 4g)

و من حدود 3.5 بودجه دارم برای خرید مودم با این مبلغ می شه مودم بهتری تهیه کرد؟

تشکر بسیار بابت راهنماییهاتون

لینک به دیدگاه

سلام فقط با ایرانسل کار میکنه بای انلاک کنید که با بقیش کار بکنه. 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام 

من یک مودم tplink مدل td-w9960 v1 ذارم که تک چراغه هستش 

و یک مودم ایرانسل مدل zw101

مودم ایرانسل dhcp خاموشه رو حالت nat هستش 

مودم tplink روی هالت bridge و dhcp روشنه

اینترنت وصله ولی چراغ مودم tplink دائم قرمزه و چشمک میزنه خیلی ازار دهندس هیچ ip و dns در یافت نمیکنه مودم tplink

روی حالت pppoe هم که نمیشه گذاشت چون ایرانسل هیچ یوزر و پسوردی نداره

مودم tp link یک حالت wan هم داره که میشه از حالت dsl به wan تغییر داد یا بلعکس ولی باز هم همچنان چشمک میزنه و سبز نمیشه اما اینترنت وصله !

01.jpg

02.jpg

03.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان کسی نیست بدونه چه کار میشه کرد؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام من یک مودم فضای باز ایرانسل دارم Zw101

میخوام یک روتر خریداری کنم برای به اشتراک گذاشتن اینترنت 

چون یوزر و پسوردی برای کانکت شدن از طریق pppoe نداره یکم شک دارم چه روتری رو خریداری کنم خودم بین این دومدل موندم اگه میشه راهنماییم کنید

mi-4a-gigabit

tplink-tl-wr840n-v6.20

ویرایش شده توسط reza05
لینک به دیدگاه

سلام

ببدنبال مودم رومیزی 4جی هستم که آنتن تقویتی سیگنال 4جی بخوره، تا اگه درست آنتن نداد یا از دکل مخابرات دور بودم ، آنتن outdoor بهش وصل کنم

مقدار هزینه ایی هم که میخوام بکنم زیر 2.5 هست

TL-MR6400_V3 توی مشخصاتش نوشته آنتن خارجی ، آیا این آنتن ها که بهش وصله مال 4جی هست یا وایفای؟

لینک به دیدگاه

سلام خوبین؟

من میخوام یه مودم vdsl از دوبی یا چین سفارش بدم ولی نمیدونم چه مدلی بگیرم ولی میخوام پوشش انتن دهیش کم باشه و امواجش هم استاندارد باشه و قیمتش هم پایین :)))

البته هنوز VDSL اینجا نیومده ولی خب میخوام اینده نگری کنم :D

چه مدل و برندی پیشنهاد میدین؟

چون یه روتر میکروتیک هم دارم باقی امکانات به کارم نمیاد در حد استفاده در منزل میخوام.

مرسی

ویرایش شده توسط moonstar
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام به همه عزیزان

قصد خرید یه مودم دارم که هم از adsl ساپورت کنه برای استفاده فعلیم و هم از vdsl  و فیبر نوری پشتیبانی کنه ( در واقع اصلی ترین علت تعویض مودم همین پشتیبانی از فیبر هست)

یه مودمی میخوام از همه جهت خوب باشه بهترین پرفورمنس رو بده

• با اتصال تعداد زیاد دیوایس ( حدود 10 تا) هنگ نکنه و با قدرت کار کنه
  • توانایی هندل کردن سرعت های بالا رو داشته باشه
  • پینگ خوبی بده
  • وای فای به روزی داشته باشه
  • و از انظر امکانات رابط کاربری و سخت افزاری غنی باشه

راستش رو بگم من قبلا مودم ایسوس ac750 داشتم مودم تی پی لینک داشتم مودم دی لینک هم الان دارم

مودم تی پی لینک از نظر رابط کاربری انصافا چندین پله از ایسوس بالاتر بود

ازون طرف ایسوس امکانات بیشتری رو در رابط کاربری زشت تری داشت ( که البته ظاهر رابط کاربری اولویت نداره برام)

ولی در نهایت دارم از همین تی پی لینک استفاده میکنم چون از هر دو اونها سرعت بیشتری بهم تو adsl داد و عجیبه که ارزون ترینش هم هست

حالا این قضیه بماند

آیا راست هست که واقعا از نظر کیفیت مودم های ایسوس یه رده با کیفیت تر از بقیه برند ها مثل تی پی لینک و دی لینک هستن؟ من رو قطعات کامپیوترم تعصب خاصی رو ایسوس دارم و شده پول بیشتری بدم صرفا برای برند ایسوس چون واقعا حس خوبی بهم منتقل میکنه از پکیجینگ تا ظاهر و جزییات ولی خوب تو تجربه قبلیم راستش خیلی خیری از ایسوس ندیدم

در نهایت بهترین پیشنهادتون در موجودی مودم های ایران میخواستم

بودجه هم از 1 میلیون تا 6 میلیون ( اصراری بر مودم گرون نیست اگر مودم ارزون قیمتی وجود داره که قدرتمند هست همون رو توصیه کنین)

یکی از مودم هایی هم که دیدم ایشون هست نظرتون درباره این هم ممنون میشم بگین

https://www.lioncomputer.com/product/ek1nv/ASUS-DSL-AC68U-Dual-Band-Wireless-AC1900-Gigabit-ADSL-VDSL-Modem-Router

قضیه این مودم های دست دوم که میگن خیلی کم استفاده شده یا کلا استفاده نشده تو دیوار چیه؟

چرا اینقدر متعدد آگهی های قیمت عالی وجود داره که میگن خیلی کم کار کرده و یا کاملا نو هست؟ مشکلی وجود  داره؟

لینک به دیدگاه

لا حول ولا قوت الا باالله شما که از پسش بر میایی همون ایسوزتو بخر دیگه چرا سوال میکنی جووون دل🙃

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

لا حول ولا قوت الا باالله شما که از پسش بر میایی همون ایسوزتو بخر دیگه چرا سوال میکنی جووون دل🙃

مثال بزنم

من اگر پول 3090 داشته باشم نمیخرمش چون 3080 یا 3080ti تقریبا همون عملکرد رو با قیمت خیلی کمتر بهم میده

یا فرضا اگر پول پاور 1200 وات رو داشته باشم نمیخرم چون 850 وات هم کاملا پاسخگو هست برام

میخوام ببینم اون مودم با قیمت عجیب غریب 6 تومنی واقعا چه برتری داره که قیمتش رو بخواد توجیح کنه؟

اگر مودم ارزون قیمت تری وجود داره که عملکرد مشابه همون میده چه بهتر که همون رو بگیرم

وگرنه  اینکه آدم سر کیسه رو شل کنه هر چی دستش اومد با بالاترین قیمت بخره رو همه بلدن دانش فنی اونجا کمک میکنه که بهترین کالا رو به نسبت قیمت و بودجه خریداری کنیم

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

مثال بزنم

من اگر پول 3090 داشته باشم نمیخرمش چون 3080 یا 3080ti تقریبا همون عملکرد رو با قیمت خیلی کمتر بهم میده

یا فرضا اگر پول پاور 1200 وات رو داشته باشم نمیخرم چون 850 وات هم کاملا پاسخگو هست برام

میخوام ببینم اون مودم با قیمت عجیب غریب 6 تومنی واقعا چه برتری داره که قیمتش رو بخواد توجیح کنه؟

اگر مودم ارزون قیمت تری وجود داره که عملکرد مشابه همون میده چه بهتر که همون رو بگیرم

وگرنه  اینکه آدم سر کیسه رو شل کنه هر چی دستش اومد با بالاترین قیمت بخره رو همه بلدن دانش فنی اونجا کمک میکنه که بهترین کالا رو به نسبت قیمت و بودجه خریداری کنیم

بهترین مودم دنیا رو هم بخری اینجا ایران،هر شب راس ساعت 9:42 دقیقه اینترنت من پینگش میشه 220☺️

لینک به دیدگاه

درود

من این مدل رو پیشنهاد میکنم https://www.tp-link.com/en/home-networking/dsl-modem-router/archer-vr600/ من حدود دوماه قبل خریدم 3 تومن از هر لحاظ مودم کاملی هست بخصوص اینکه    vdsl  رو تا سرعت 350 ساپورت میکنه دقت کنید این مودم چندتا ورژن داره حتما ریور 3 رو انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

بنده هم سری آرچر رو پیشنهاد میدم مثلا VR400 و کلا تجربه خوبی از مودم های ایسوس ندارم (رابط کاربری و هنگ). البته خودم i60 دارم و مشکلی هم باهاش نداشتم ولی ADSL/VDSL یه داستان دیگس.

لینک به دیدگاه

کلا TP Link و D Link بیشترین سازگاری رو با سیستم مخابراتی ایران داره و ایسوس مشکلات سازگاریش زیاده تا اینکه چند تا آپدیت فیرمور بده و حلش کنه. اگر ظاهر قطعه و امکانات مودم برات مهمتر از همیشه "کانکت" بودنه، ایسوس رو بگیر، در غیر این صورت هزینه کمتری کن و آرامش کانکت بودن رو داشته باش. 😁

لینک به دیدگاه

من چیزی که شنیدم ، نمیدونم تو فروم کسی گفت یا جای دیگه ای بود ، گفتن که مودم هایی که vdsl/adsl هستن مشکلی که دارن اگر نویز خط زیاد باشه یا داشته باشی ، مودم به طور مداوم قطع میشه ، چون در اصل تو فیبر نوری نویز خیلی کم هست(یا نیست) بخاطر همین به این موضوع این مودم ها حساس هستن ، حالا اگر فیبر نوری داره براتون وصل میشه که هیچ ولی اگر دارین آینده نگری میکنید ، بنظرم همون مودم adsl خودتون رو داشته باشین بهتر هست،.

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

کلا TP Link و D Link بیشترین سازگاری رو با سیستم مخابراتی ایران داره و ایسوس مشکلات سازگاریش زیاده تا اینکه چند تا آپدیت فیرمور بده و حلش کنه. اگر ظاهر قطعه و امکانات مودم برات مهمتر از همیشه "کانکت" بودنه، ایسوس رو بگیر، در غیر این صورت هزینه کمتری کن و آرامش کانکت بودن رو داشته باش. 😁

دفعه قبل که ایسوس 2 میلیون گرفتم و پایداری کمتری از دی لینک 500 هزار تومنیم داشت فکر میکردم مشکل از ستاپ منه🤔 و الان این موضوع رو میشنوم

در 4 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

من چیزی که شنیدم ، نمیدونم تو فروم کسی گفت یا جای دیگه ای بود ، گفتن که مودم هایی که vdsl/adsl هستن مشکلی که دارن اگر نویز خط زیاد باشه یا داشته باشی ، مودم به طور مداوم قطع میشه ، چون در اصل تو فیبر نوری نویز خیلی کم هست(یا نیست) بخاطر همین به این موضوع این مودم ها حساس هستن ، حالا اگر فیبر نوری داره براتون وصل میشه که هیچ ولی اگر دارین آینده نگری میکنید ، بنظرم همون مودم adsl خودتون رو داشته باشین بهتر هست،.

نه این مودم که الان دارم ارزون هست

ولی خیلی ازش راضیم برای نت adsl واقعا خوبه و جواب میده

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

دفعه قبل که ایسوس 2 میلیون گرفتم و پایداری کمتری از دی لینک 500 هزار تومنیم داشت فکر میکردم مشکل از ستاپ منه🤔 و الان این موضوع رو میشنوم

بازار هدف اصلی محصولات شبکه ایسوس، آمریکا، انگلستان، استرالیا و کاناداست، و همه ی توان ایسوس مچ شدن با سیستم های مخابراتی اونها و تجهیزاتشونه.

ما که در ایران هستیم و تجهیزات دسته سوم چینی در مخابراتمون استفاده شده، همون D-link و TP-link هم High End حساب میشه.

لینک به دیدگاه

جل الخالق 

اولا که مودم AC68U یکی از بهترین مودم های چند سال اخیر دنیاس . اونوقت شما دارین با مودم های دیگه که خیلی پایینترن مقایسه میکنین . که کار اشتباهیه !!!

دوما کلا مودم های اسوس هم مثل بقیه قطعاتش یه سرو گردن بالاتر از بقیه برند هاست و البته گرونتر . از قدیم گفتن هیچ گرونی بی دلیل نیست . من الان مودم اسوس ac 51 دارم خطم هم vdsl هست . سرویس 16 مگ استاندارد _ 175 گیگ حجم بین الملل  مخابرات دارم  . سرعتم را ملاحضه کنین !

قبلش d link 2877 al داشتم که خیلی اذیتم میکرد . نه این سرعتو میداد و نه پایداری اینو داشت . قبل ترش هم 9970 tp link داشتم که اون رو هم رفته خوب بود انصافا ولی سرعت اینو نداشت و دو باند هم نبود . قبل تر از اون هم که نگم چن تا تا حالا مودم داشتم بهتره !

بگذریم . من برای همه دورو بریام اسوس گرفتم  سه تا N10 1C و یکی N 12 U C1 و یکی دیگم  N 14 U همشونم راضی هستن خداروشکر . منم یک بار روز اول براشون کانفیگ کردم و تمام .

البته  این نظر منه و به تعداد آدمای روی زمین نظر و سلیقه وجود داره . پایدار باشید

اینم بخونین خالی ار لطف نیست .

https://shabakehchi.com/buyer-guide/6542/asus-dsl-ac68u-dual-band-asdl-vdsl-modem-router

lwrb_1.jpeg66vs_2.jpeg

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، rahman1700 گفته است :

جل الخالق 

اولا که مودم AC68U یکی از بهترین مودم های چند سال اخیر دنیاس . اونوقت شما دارین با مودم های دیگه که خیلی پایینترن مقایسه میکنین . که کار اشتباهیه !!!

دوما کلا مودم های اسوس هم مثل بقیه قطعاتش یه سرو گردن بالاتر از بقیه برند هاست و البته گرونتر . از قدیم گفتن هیچ گرونی بی دلیل نیست . من الان مودم اسوس ac 51 دارم خطم هم vdsl هست . سرویس 16 مگ استاندارد _ 175 گیگ حجم بین الملل  مخابرات دارم  . سرعتم را ملاحضه کنین !

قبلش d link 2877 al داشتم که خیلی اذیتم میکرد . نه این سرعتو میداد و نه پایداری اینو داشت . قبل ترش هم 9970 tp link داشتم که اون رو هم رفته خوب بود انصافا ولی سرعت اینو نداشت و دو باند هم نبود . قبل تر از اون هم که نگم چن تا تا حالا مودم داشتم بهتره !

بگذریم . من برای همه دورو بریام اسوس گرفتم  سه تا N10 1C و یکی N 12 U C1 و یکی دیگم  N 14 U همشونم راضی هستن خداروشکر . منم یک بار روز اول براشون کانفیگ کردم و تمام .

البته  این نظر منه و به تعداد آدمای روی زمین نظر و سلیقه وجود داره . پایدار باشید

اینم بخونین خالی ار لطف نیست .

https://shabakehchi.com/buyer-guide/6542/asus-dsl-ac68u-dual-band-asdl-vdsl-modem-router

lwrb_1.jpeg66vs_2.jpeg

جالب شد!!

چند تا سوال

1. قضیه پینگتون چیه 😶 مدت زمانی که موس سیمی من طول میکشه دستور رو به کیس برسونه از فاصله یک متری ازین بیشتره چطوری؟

2. میگین سرعت 16 بعد دارین تا 100 مگ دریافت میکنین؟ مخابرات اینقدر دست و دل بازه پس چرا همش داره فحش میخوره؟  من خودم تا حالا مخابرات نداشتم کلا از نظر پینگ و قطعی وصلی و اینا چطوره فارغ از خود مودم؟

3. پر حجم ترین و سریع ترین سرویس vdsl که در حال حاضر داخل پنلتون قابل خرید هست میشه بگین  چیه و چند تومنه؟

لینک به دیدگاه

درودبر همه

دی لینک مدل D-Link N300 DSL-124

ایا کسی هست که از این مودم استفاده کنه؟!

کیفیت و مشکلاتش چطوره؟!

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود دوستان ، مودم VDSL میخوام بگیرم تو رنج قیمتی 550 تا 750 ، استفاده فقطو فقط بصورت سیمی هستش و میخوام مودمی بگیرم که پایداری بالایی داشته باشه! یه مدل رو خودم تست کردم tp-link w9960 v1.2 که آیپی مودم رو پینگ میگیرم توی هر دقیقه یهو از 1 ms میشه 14 ms (فقط یدونه تو هر دقیقه ممکنه بده) نمیدونم چرا ! مدل مورد نظر بنده هم همین مودمw9960  هست، شما چه مدلی رو پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...