رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

پس به نظر شما کلا قید 4g بزنم؟

سرعتش که از بقیه نت ها زیاده ، مشکل آنتن دهی هم نداریم

بازم قانع نشدم!

نمیدونم هرجور راحت هستید 

ولی به نظر من اینترنت پایدار تهیه کنید اینترنت 3g - 4g اینترنت همراه است 

تو خارج هم که برید بیشتر 4g رو برای موبایل و تبلت استفاده میکنند یا برای مناطقی که اینترنت نیست 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

دورد دوستان

یه تستر میخوام برای شبکه با این مشخصات :

امکان بررسی میزان نویز خطوط و یا تست پکت های سوخته

یه اشکال داریم که سیم های بعد از مدتی فرسوده میشن می خوام ببینم موردی هست که این چیزا رو هم اعلام کنه ما کابل داریم 10 ساله داره کار می کنه

خطوط خاصی داریم که خیلی مهمه می خوام وقتی کابل رو تست زدم این بگه اوکی هست کلا خیالم راحت بشه

ما کلا شبکه با تجهیزات عالی داریم داریم همه یا لول وانه یا سیسکو اما سرعت به شدت پایین بعضی از مسیرها به کلی داغونه میخوام یه تستی بزنم کابل ها رو

در ضمن پولشم اصلا مهم نیست .

ممنون  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلا وقت دوستان بخیر

قدیم یه مودم Zyxel داشتم که حداقل امکان مدیریت پهنای باند Wireless رو به من میداد، به این صورت که میتونستم تعیین کنم که کاربرهایی که با Wireless به مودم متصل میشدند حداکثر سرعت 256 کیلو بیت داشته باشند و برای کاربران Lan هم همینطور، البته فقط در همین حد بود اما بدرد بخور بود، الان نیاز دارم که کنترل بیشتری داشته باشم، مثلاً بشه بر حسب MAC Address محدودیت اعمال کرد، مثلاً فلان آدرس مک، اینقدر گیگ پهنای باند داشته باشه، و غیره... چی پیشنهاد می کنید؟

الان اینو دارم: TP-Link 8961N ولی همچین قابلیتی نداره یا من نمی بینم. 

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

از Mikrotik استفاده کنید خیلی بیشتر از اونی که فکرشو کنی بهتون امکانات میده

ولی کانفیگش کمی تخصصی هست

لینک به دیدگاه

فکر کنم در تنظیمات WIFI در جایی که اسم تایین میکنید و پسورد و ..... یه جایی هست به اسم Guest که یه پسورد جداگانه با یه سری محدودیت ها برای مهمانها اعمال میکنه ... ببینید اونجا میتونید این تنظیمات رو اعمال کنید .

لینک به دیدگاه

از Mikrotik استفاده کنید خیلی بیشتر از اونی که فکرشو کنی بهتون امکانات میده

ولی کانفیگش کمی تخصصی هست

تخصصش رو نمی دونم، با بچه های همین فروم اوکی می کنیم، ولی یه مدل خاصی مد نظر دارید؟، بودجه ی من تا 300 هست.

فکر کنم در تنظیمات WIFI در جایی که اسم تایین میکنید و پسورد و ..... یه جایی هست به اسم Guest که یه پسورد جداگانه با یه سری محدودیت ها برای مهمانها اعمال میکنه ... ببینید اونجا میتونید این تنظیمات رو اعمال کنید .

این تنظیماتی رو که میگید میشناسم، مودم های Dlink دارند اون رو، مودم بنده نداره، اگر هم داشته باشه امکان اعمال محدودیت نداره.

لینک به دیدگاه

تخصصش رو نمی دونم، با بچه های همین فروم اوکی می کنیم، ولی یه مدل خاصی مد نظر دارید؟، بودجه ی من تا 300 هست.

مدل RB-951 با قیمت 180تا 200 میتونید تهیه کنید کاملا جواب میده نیاز شمارو

میتونید از آقای حسینی تهیه کنید قیمتشون از بازار پایین تره

لینک به دیدگاه

این مدل رو دیدم، ولی این روتر وایرلس هست؟، آنتن ندیدم توی پکش، وصل می شه به مودم خودم؟

لینک به دیدگاه

این مدل رو دیدم، ولی این روتر وایرلس هست؟، آنتن ندیدم توی پکش، وصل می شه به مودم خودم؟

وایرلس داخلی داره که قدرتش خوبه

هم میتونید به مودم خودتون وصل کنید هم به عنوان مودم Adsl استفاده کنید

لینک به دیدگاه

وایرلس داخلی داره که قدرتش خوبه

هم میتونید به مودم خودتون وصل کنید هم به عنوان مودم Adsl استفاده کنید

والا تجربه ی خوبی از آنتن داخلی تجیزات وایرلس ندارم، ترجیحاً میشه چیزی پیشنهاد بدید که آنتن خارجی ساپورت کنه؟ مرسی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ایا TP-LINK 8970 هم چنین قابلیتی داره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ایا TP-LINK 8970 هم چنین قابلیتی داره؟

بله داره، یا الااقل اون چیزی رو که قبلاً مودم زایکسل من داشت، این داره:

http://ticket.tp-link.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/140/20/how-do-i-configure-bandwidth-control--ip-qos-on-tp-link-wireless-router

لینک به دیدگاه

سلام دوستان این چیزایی که گفته شده تا یه حدودی که من میدونم تو مدل 8970  و 8968 هم وجود داره

تجربه استفاده از tplink مدل های 8951 , 8961 هر دو ND دارم جفت مودم ها همیشه روشن هستن و 8951 که 2 سالی میشه دارمش مشکلی نداشته تا به امروز با وجود اینکه دیوارهای خونه بتنی(داخلش ارماتوره که باعث شکست سیگنال میشه) هست و تعداد دیوارها زیاده محدوده پوشش وای فای مناسبه در مورد داغ کردن مودم هم با اینکه مدت 1 سالی روی میز بود ولی مشکلی ایجاد نکرده بود تا اینکه خودم یه لیوان گذاشتم زیر مودم تا از سطح میز فاصله بگیره و گردش هوای بهتری پیدا کنه ولی نکته ای که یه مقدار ازار دهنده ست همین مشکل لاگین نشدن داخل مودم منم کلافه کرده

لینک به دیدگاه

8970 داره و میتونید محدودیت بذارید

مثلا شما تو منزل 4 تا دستگاه دارید میتونید برای هر کدوم یه ای پی رزور کنید و بر اساس اون ای پی و مک هر کدوم یه محدودیت بذارید و اولیت بدید در ثانی میتونید بگید از رنج 192.168.1.4 که گذست تا 192.168.1.50  هر کدوم دیوایسا یه مقدار پهنای باند ثابت داشته باشن

رو یوتیوب هم فیلماش هست

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام و خسته نباشید
دوستان میشه لطف کنید لیست قطعات و قیمت یک کیس کامل جهت نصب چند ویرچوال ماشین و طراحی وب سایت و اجرای همزمان ویرچوال های هکینتاش - لینوکس و ویندوز و مدیریت مانیتورینگ در شبکه و بک آپ گیری از شبکه برای مدیر شبکه بگید
قیمت تا 5 میلیون تومان هم بشه موردی نداره
طوری که کم نیاره اصلا و بشه هر کاری کرد باهاش
مادر برد هم gigabyte باشه
خلاصه از هر نظر بالا و قوی باشه و جایی کم نیاره
ممنون میشم

لینک به دیدگاه

هر دو شرکت مودم هاشون خوب هستن اما یه مشکلاتی واسه خودشون دارن یکی شون رو میگم مثلا وقتی شبکه رو روی IBSng کانفیگ کردی و داری یوز میدی D-link یوز ها رو میپرونه و قطع وصل میشه اما TP-link راحت جواب میده و هیچ مشکلی نداره اما وقتی شبکه رو روی SIB کانفیگ کردی و ذاری یوز میدی اینبار کیفیت سرویس دهی D-link بهتر از TP-link میشه . اما اینا تجربه های شخصی خودم هست . در کل دور از این بحث ها D-link بهتره چونکه کمتر هنگ میکنه

لینک به دیدگاه

1. اغلب مودمهای TP-Link با گذشتن چند ساعت دیگه نمیشه وارد پنلشون شد مگه اینکه دستی ریستارتشون کنی

این مورد به شدت تأیید میشه در مورد TP-Link قبلاً یه زایکسل داشتم که این اواخر این مشکل رو پیدا کرده بود، اما الان یه TP-Link نو گرفتم همین مشکل رو که لیست کردید داره. کاش همون D-Link می گرفتم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

تاپیک یخورده قدیمی هست من ندیده بودمش

ولی در کل برای کابری که توی این کشور زندگی میکنه و میخواد از نت لاکپشتیش استفاده کنه زیاد فرقی نداره که چه کیفیتی باشه مودمش

تقریبا همه نظرات رو خوندم خیلی ها مودم های حرفه ایی دارن ولی برای چی نمیدونم اخه یه مگ دو مگ این حرفها رو داره

با یه مودم 60 تومنی قضیه حل و فصل میشه

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

با سلام

تاپیک یخورده قدیمی هست من ندیده بودمش

ولی در کل برای کابری که توی این کشور زندگی میکنه و میخواد از نت لاکپشتیش استفاده کنه زیاد فرقی نداره که چه کیفیتی باشه مودمش

تقریبا همه نظرات رو خوندم خیلی ها مودم های حرفه ایی دارن ولی برای چی نمیدونم اخه یه مگ دو مگ این حرفها رو داره

با یه مودم 60 تومنی قضیه حل و فصل میشه

فقط برای کاربری از اینترنت یک مگ و دو مگ نیست که، قطعاً وقتی شما یه مودم با چیپ بهتر تهیه می کنید، کیفیت بهتری رو هم توی اتصال اینترنت و WiFi تجربه می کنید، خاطرم هست یه چند ماهی همین TP-Link  اجازه ی دسترسی با IP ایران رو هم نمیداد. از طرف دیگه D-Link با همون 60 تومن ممکنه مودم بهتری رو در اختیارتون بگذاره.

لینک به دیدگاه

من دو مدل TPLINK  داشتم بد نبوده. اون عدم دسترسی به پنلش هم عجیبه با ویندوز 8.1 نمیشه ولی با 7 لپتاپ سه سوت وصل میشه.

تو سرم زده بود از این مدلها بخرم که وایفایش دکمه خاموش روشن داره تا بشه شبها خاموش کرد

لینک به دیدگاه

اینکه تو میان رده DLINK بهتره شکی نیست

ولی تو خونه و مغازه tplink دارم

هیچ ایرادی تا حالا نداده

تاکید میکنم هیچ ایرادی

لینک به دیدگاه

من هم dlink 2750u دارم حدود یک سال و نیم میشه! چند بار مشکل داشتم باهاش از قطع و وصلی و بالا نیومدن پنل گرفته تا مشکلات سخت افزاری مثل شل شدن پنل پشتی! اکثر مشکلات نرم افزاری نهایتا با آپدیت کردن فریمور به آخرین ورژن حل شد و سخت افزاریش رو هم مودم رو باز کردم و خودم سفتش کردم! البته گارانتیش پرید!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...