رفتن به مطلب

Recommended Posts

من وقتی اومدم اینجا و پسته اول رو دیدم انتظار یه بررسی و جواب های منطقی رو داشتم ولی وقتی تاپیک رو مطالعه کردم بیشتر درمورد سلیقه خودت بود خبات جان.

اگه نمیشناختمت میگفتم داری تبلیغ میکنی.

همه اینو میدونن که دی لینک بهتره ولی ما دنباله دلایل فنی هستیم یا حداقل یکسری عباراته منطقی غیره نظرات شخصی تا اینکه به یه نتیجه برسیم و با دقت مودممون رو انتخاب کنیم.

من تی پی دارم و الآن یکساله که خاموش نشده و داغ میکنه یا نه رو کاریش ندارم درست مثله مدله قبلیم (planet) که انقد داغ کرده بود(سه سال خاموش نشد) که زرد شده بود ولی کارشو عالی انجام میداد و خراب هم نشد و من ممودم جدیدم رو فقط واسه وایرلسش خریدم.

غیر اینهم اینترنته ما به حدی نرسیده که بخوایم با مودمه خوب انتظاره افزایش سرعت رو داشته باشیم.

به لحاظ اپشن ها هم انتظاراتی که از یک مودم معمولی میره رو برآورده میکنه که اونم وصل کردنه اینترنته و یک وای فایه روون با آنتن دهی قانع کننده.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
  • ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام دوستان وقت بخیر

بهترین روتر یا بهتر عرض کنم مودم/روتر وایرلس برای ارتباط 3 سیستم بصورت بیسیم هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کارایی چی میتونه باشه؟

فاصله ی سه سیستم از روتر حداکثرقراره 30 متر باشه.

کارت شبکه ی وایرلس در همون حد هم پیشنهاد بدین، برای سه سیستم.

لینک به دیدگاه

سوال قبلی به جای خودش، یه روتر بیسیم هم برای شبکه ی بیسیم بین 9  تا سیستم می خوام، کارت شبکه ی مناسب + روتر مناسب و با کارایی بالا پیشنهاد بدید، تشکر.

لینک به دیدگاه

8970 داره و میتونید محدودیت بذارید

مثلا شما تو منزل 4 تا دستگاه دارید میتونید برای هر کدوم یه ای پی رزور کنید و بر اساس اون ای پی و مک هر کدوم یه محدودیت بذارید و اولیت بدید در ثانی میتونید بگید از رنج 192.168.1.4 که گذست تا 192.168.1.50  هر کدوم دیوایسا یه مقدار پهنای باند ثابت داشته باشن

رو یوتیوب هم فیلماش هست

بله، اینی که میفرمائید میشه QOS که مودم بنده هم همینو داره، حتی میشه روی دیوایس ها یه سری پروتکل های خاص رو هم غیر فعال کرد، اما منظور من Bandwidth Management هست که متأسفانه مودم مورد اشاره ی بنده نداره، از زمان راه اندازی تاپیک هم به نتیجه ی خاصی نرسیدم، همون ویژگی کوچییک که زایکسل داشت اما مودم فعلی بنده نداره میخام اونو داشته باشم اما با کنترل بیشتر مثلاً حجم هم تعیین کنم.

دوستان راهنمایی بفمرائید لطفاً.  @};- 

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

ابراهیم جان یه کوچولو دیگه بزار روش N66 یا N55 بخر که همراه با این ویژگی ها قابلیت دانلود مستر هم داره که میتونی هاردتو بهش وصل کنی و کامپیوترتو خاموش کنی تا مودم خودش دانلود کنه ...یعنی حداقل 700 وات برق در ساعت صرفه جویی ...

http://www.asuscenter.ir/products/3699-مودم-ایسوس-ان-66-یو.aspx

http://www.asuscenter.ir/products/812-مودم-ایسوس-ان-55-یو.aspx

لینک به دیدگاه

ابراهیم جان یه کوچولو دیگه بزار روش N66 یا N55 بخر که همراه با این ویژگی ها قابلیت دانلود مستر هم داره که میتونی هاردتو بهش وصل کنی و کامپیوترتو خاموش کنی تا مودم خودش دانلود کنه ...یعنی حداقل 700 وات برق در ساعت صرفه جویی ...

http://www.asuscenter.ir/products/3699-مودم-ایسوس-ان-66-یو.aspx

http://www.asuscenter.ir/products/812-مودم-ایسوس-ان-55-یو.aspx

مرسی مهدی جان، دفترچه راهنماشونو دانلود کنم ببینم اون چیزی که میخوام هستن یا نه.  @};- 

ویرایش: دانلود کردم، ولی اون قابلیت ابتدایی که حتی زایکسل داره، رو اینها ندارند، همشون Quality Of Service دارند. ولی اونی که من میخوام نیست.  :-? 

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

DSL-N16

DSL-N14

DSL-N12

من همه مدل ها رو چک کردم parental control دارن ولی مدیریت پهنای باند رو بهش اشاره نکرده ... 

:-?

ویرایش شده توسط MAHDI_VAMPIRE
لینک به دیدگاه

دوستان نهایتاً تصمیم بر این گرفتم که یک عدد:

RB951Ui-2HnD

تهیه کنم، تمام نیازهای بنده رو رفع می کنه و بقول یکی از دوستان بیش از نیاز بنده هم امکانات داره اما یک سوال دیگه که مهمترین بخش کار هست:

امکانش هست که کاربر وارد یه url بشه و ببینه که چقدر پهنای باند مثلاً از فلان تاریخ تا فلان تاریخ استفاده کرده؟

این بخش برای بنده مهم هست، چون باید خود کاربر امکان مشاهده ی این بخش رو بصورت مجزا داشته باشه.

لینک به دیدگاه

دوستان منم دنبال مودمی هستم که3خط اینترنت را ادغام کنم باهم ویک خروجی بده  برای یک کامپیوتر وسرعتم 3برابر بشه؟

لینک به دیدگاه

http://shirazonline.com/

اگر میکروتیک بگیری فیرمور‌ش یک لینوکس سبکه و امکاناتی رو که می‌خوای بهت می‌ده. تلفنی هم راهنماییت می‌کنن.

لینک به دیدگاه

http://shirazonline.com/

اگر میکروتیک بگیری فیرمور‌ش یک لینوکس سبکه و امکاناتی رو که می‌خوای بهت می‌ده. تلفنی هم راهنماییت می‌کنن.

تشکر، تماس گرفتم، گویا بخش فنی حضور نداشتند، اما حتماً به نتیجه میرسم.

یه راهکار دیگه هم هست که بسیار انعطاف پذیر تره، اون چیزی رو هم که بنده اشاره کردم داره، اما باید یه کامپیوتر 24 ساعته روشن باشه، میشه Hotspot 

نرم افزار Atemedia هست که فوق العاده هست، حتی باهاش میشه یه ISP رو مدیریت کرد، ولی اون سیستم برای 24 ساعت یه مقدار بیهوده به نظر میاد برای من، چون میکروتیک خودش سیستم عامل هم داره همونطور که اشاره کردید و تا 200 کاربر رو هم میشه مدیریت کرد. لایسنس سطح 4 هم داره ولی اینها همه به کنار، وقتی چیزی در دسترس نباشه که بشه کاربر خودش هر موقع خواست میزان و نمودار مصرفش رو ببینه، دست آدم بسته میشه.

لینک به دیدگاه

این سایت ها قیمتشون بالاست از آقای حسینی (Extreme Plus) با قیمت خیلی پایین تر میتونید خرید کنید بینید موجودی دارن

در مورد کانفیگ کردنش هم فکر میکنم راهنماییتون کنن
با میکروتیک هر کاری که فکرشو بکنید میتونید انجام بدید مثلا محدود کردن سرعت دانلود و باز گذاشتن سرعت وب گردی و ...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سوال قبلی به جای خودش، یه روتر بیسیم هم برای شبکه ی بیسیم بین 9  تا سیستم می خوام، کارت شبکه ی مناسب + روتر مناسب و با کارایی بالا پیشنهاد بدید، تشکر.

لینک به دیدگاه

سلام

یه کارت شبکه ی وایرلس میخوام که از شر سیم سیمکشی راحت بشم بیشتر برای اتصال به مودم adsl & wimax و شبکه کردن استفاده میکنم.

ترجیحا مدل یو اس بی نباشه از اون هایی باشه که به مین برد میخوره فکر کنم کیفیتشون بهتر باشه.

راحت یه خونه ی 75 متری رو جواب بده و سرعتش کم نشه قطع وصلی نداشته باشه.

و ارزون باشه نمیخوام زیاد هزینه کنم.

ممنون

ویرایش شده توسط *sajjad*
لینک به دیدگاه

سلام

یه کارت شبکه ی وایرلس میخوام که از شر سیم سیمکشی راحت بشم بیشتر برای اتصال به مودم adsl & wimax و شبکه کردن استفاده میکنم.

ترجیحا مدل یو اس بی نباشه از اون هایی باشه که به مین برد میخوره فکر کنم کیفیتشون بهتر باشه.

راحت یه خونه ی 75 متری رو جواب بده و سرعتش کم نشه قطع وصلی نداشته باشه.

و ارزون باشه نمیخوام زیاد هزینه کنم.

ممنون

؟

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=43347

تو لینک بالا یکی دارم اگه به کارت میاد

لینک به دیدگاه

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=43347

تو لینک بالا یکی دارم اگه به کارت میاد

نه مرسی.

دوستان راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

اقایوون یه راهنمایی بکنن واسه خرید مودم برای خونه می خوام با کیفیت باشه قیمت هم دور و بر 100 هزار .

تا حالا 4 تا مودم عوض کردم  :wacko:  :wacko:  :wacko:  هرکودوم یه مدلی خراب شدن به جز یه مورد که زاکسل بود و مودم خوبی بود و فروختم و یه مودم بیسیم خریدم که اینم الان بعد دوسال داره خراب میشه  :crying:  :crying:  :crying:  یه بار خازناش خراب شده بود تعویض کردم یه مدت درست کار کرد ولی الان خلی داغ میکنه و همه ای سی ها شدیدا داغ می کنن و مودم ریسیت میشه هی  :crying:  :crying:  :crying:

ایسوس خوبه یا زاکسل؟ برند دیگه چی خوب هست ؟ دی لینک و تی پی لینک که سرویس کردن مارو

لینک به دیدگاه

والا من چندین ساله (نزدیک 8 ساله) این براندایی رو که شما شاکی هستی استفاده کردم و مشکلی نداشتم !

شما یه کار کن برقت رو چک کن چون دوست خودم همین مشکلو داشت 

اون پریز خونشون یعنی کل پریزای اتاقش مورد داشت و از گوشی ایفونش تا تبلتش تا مدمش خراب میشد و هی یا شارژر میسوزوند یا باطریهاش خراب میشد چندین بار بهش گفتم برقو شک کن حرفه ای گوش نکرد 

آخر سر معلوم شد که سیمای اتاقش به علت ترکیدگی لوله و پوسدگی سیما اتصال کوتاه داشته

از وقتی داد سیم کشی اتاق رو کلا عوض کردن هیچ مشکلی نداره الان 

ضرر نداره شما هم چک کن 

از برندایی رو هم که گفتی سایکسل مدمای خیلی خوبی داره ایسوس هم بد نیست

ترجیح خود من زایکسل هستش 

لینک به دیدگاه

دی لینکه 2750 نخر که آشغاله به تمامه معناس (البته این سفیدا که تو بازاره فقط)

من ایسوز ان14یو گرفتم عالیه گرونتره اما ارزش داره یه تایپیکم دارم براش میزنم کامل برسیش کنم

لینک به دیدگاه

اقایوون یه راهنمایی بکنن واسه خرید مودم برای خونه می خوام با کیفیت باشه قیمت هم دور و بر 100 هزار .

تا حالا 4 تا مودم عوض کردم  :wacko:  :wacko:  :wacko:  هرکودوم یه مدلی خراب شدن به جز یه مورد که زاکسل بود و مودم خوبی بود و فروختم و یه مودم بیسیم خریدم که اینم الان بعد دوسال داره خراب میشه  :crying:  :crying:  :crying:  یه بار خازناش خراب شده بود تعویض کردم یه مدت درست کار کرد ولی الان خلی داغ میکنه و همه ای سی ها شدیدا داغ می کنن و مودم ریسیت میشه هی  :crying:  :crying:  :crying:

ایسوس خوبه یا زاکسل؟ برند دیگه چی خوب هست ؟ دی لینک و تی پی لینک که سرویس کردن مارو

من ASUS DSL-N10 C1 با قیمت 111 توامن رو پیشنهاد میکنم . خودم مدل قدیمی این مودم رو دارم . خیلی مودم خوبیه . مخصوصا صفحه تنظیمات خیلی کاملی داره . البته 150N هست و اگر تعداد دستگاههای متصل به مودم شما خیلی زیاد نیست و یک برد متوسط نیاز دارید ، کافیه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...