رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام

این لینک رو به طور کامل مطالعه بفرمایید. من هم همین مدل رو دارم ولی بهتر دیدم که از روی شکل بتونید این رو تنظیم کنید.

http://www.techlinei...-bsnl-and-mtnl/

وای-فای پروتکتد ستاپ (راه‌اندازی حفاظت‌شده وای-فای) یا دبلیو.پی.اس استانداردی است برای برقرار کردن شبکه‌های ببیسیم خانگی به شکلی امن و آسان. این استاندارد در ۸ ژانویه ۲۰۰۷ توسط اتحادیهٔ وای-فای به صورت رسمی آغاز گردید.

هدف این استاندارد تسهیل روند پیکربندی امنیتی شبکه‌های بیسیم می‌باشد و به همین دلیل است که قبلاً Wi-Fi Simple Config نامیده می‌شد. این پروتکل به منظور میسر کردن امنیت برای کاربرانی طراحی شده که اطلاعات کمی در مورد امنیت شبکه‌های بیسیم دارند و ممکن است درمیان گزینه‌های موجود برای برقراری محدودیت دسترسی در شبکه‌های بیسیم سردرگم بمانند.

از کاربرد هاش می شه به این نمونه اشاره کرد که با نتظیم و فعال سازی wifi secret-key بدون اینکه دستگاه مورد نظر لازم باشد تا تنظیمات را به صورت دستی جهت اتصال به شبکه وایرلس انجام دهد به طور خودکار برای دستگاه ارسال می کند.

ویرایش شده توسط linux
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

من یک مودم adsl دارم که به کامپیوترم وصله میخوام کامپیوتر دیگم هم از اینترنت استفاده کنه بصورت وایرلس

میخواستم یه چیزی بگیرم که خوب باشه و بردش خیلی بالا باشه ازینای نباشه که یه دست جلوش میگیری سیگنالا ضعیف بشه

ممنون میشم اگر یه چیزه خوب معرفی کنید .

لینک به دیدگاه

مودم مدلش چیه و چقدر میخوای هزینه کنی؟

tp-link w8901g

تا 40 تومن

لینک به دیدگاه

آقا حامد کارتی هست که بلوتوث و وایرلس با هم داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

این مدل کارت شبکه هست که مناسبه .

http://lioncomputer.ir/product/226/D-Link%20DWA-525%20Wireless%20Adaptor/

من ندیدم کارت شبکه و بلوتوث با هم .

لینک به دیدگاه

این مدل کارت شبکه هست که مناسبه .

http://lioncomputer....reless Adaptor/

من ندیدم کارت شبکه و بلوتوث با هم .

ارسال و دریافت هست یا فقط دریافت؟

بردش حدودا چقدر هست؟

ویرایش شده توسط Ashkan.teh
لینک به دیدگاه

فقط دریافت که نمیشه . سری N هست و برد بالاتری نسبت به سریهای معمولی G داره . مطمئنا خونه رو کامل پوشش میده .

لینک به دیدگاه

اگر بلوتوث لازم داری ، یکد عدد دانگل بخر حدود 5 هزار تا 7 هزار تومن . به usb وصل کن و استفاده کن.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

می خوام تو خونه یک شبکه وایرلس راه اندازی کنم ( استفاده از اینترنت ) که هر جای خونه حدودا به شعاع 20 متر را تو یک طبقه با دو سه تا دیوار راحت پوشش بده . ( برای لپ تاپ) مودمم هم asus 602 ، نمی خوام مجدد یک هزینه اضافی بکنم و یک مودم وایرلس بگیرم ، می خوام یک اکسس پوینت بگیرم وصل کنم به مودم .

یک اکسس پوینت تو چاره دیدم ادیمکس مدل ew-7206apg ادیمکس .

حالا نمی دونم دوستانی که تجربه دارند ممنون می شم راهنمایی کنند . که این اکسس پوینت کیفیت مطلوبی داره به عبارتی نیاز من را برآورده میکنه یا نه!!!

لینک به دیدگاه

من با این مودم آشنایی ندارم. ولی الان که مشخصاتش رو خواندم، متوجه شدم که فقط از استاندار های b/g ساپورت می کنه. مودم های جدید تر همه از استاندار n هم استفاده میکنند که باعث میشه سرعت انتقال اطلاعات حدا اقل 2 برابر بشه. این استاندارد وقتی اهمیت پیدا میکنه که شما بخواهید روی شبکه فایل کپی کنید.

از طرف دیگه ، معمولا مودم ها و اکسس پوینت های استاندارد n توان خروجی بالاتری نسبت به نوع b/g/ دارند. اگر هزینه براتون خیلی مهم نیست، مارک linksys بگیرید. اگر هزینه براتون مهمه می توانید از مارک های ارزانتر خریداری کنید . tp-link کالا های خوبی داره.

در کل من فکر میکنم که کار شما با همین مودم هم راه میفته و مشکلی نخواهید داشت. اما با توجه به تجربه شخصی خودم، توصیه میکنم از همین ابتدا اکسس پوینت استاندارد n بخرید.

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

من با این مودم آشنایی ندارم. ولی الان که مشخصاتش رو خواندم، متوجه شدم که از استاندار های b/g ساپورت نمی کنه. مودم های جدید تر همه از استاندار n هم استفاده میکنند که باعث میشه سرعت انتقال اطلاعات حدا اقل 2 برابر بشه. این استاندارد وقتی اهمیت پیدا میکنه که شما بخواهید روی شبکه فایل کپی کنید.

از طرف دیگه ، معمولا مودم ها و اکسس پوینت های استاندارد n توان خروجی بالاتری نسبت به نوع b/g/ دارند. اگر هزینه براتون خیلی مهم نیست، مارک linksys بگیرید. اگر هزینه براتون مهمه می توانید از مارک های ارزانتر خریداری کنید . tp-link کالا های خوبی داره.

در کل من فکر میکنم که کار شما با همین مودم هم راه میفته و مشکلی نخواهید داشت. اما با توجه به تجربه شخصی خودم، توصیه میکنم از همین ابتدا اکسس پوینت استاندارد n بخرید.

دوست عزیز ممنون از راهنمایتون.

فقط سطر اول نوشته تون را متوجه نشدم تو مشخصات اکسس پوینت استاندارد b و g را هم نوشته ، شما فرمودین ساپورت نمی کنه !!! :blink:

واقعیت اول می خواستم یک مودم وایرلس 120 لینکسیس بگیرم ، اما دیگه مودم خودم بدون استفاده می موند از طرفی هم دلم نمی آد مودم خودم را بذارم کنار چون نزدیک 5 ساله داره برام بدون هیچ مشکلی کار می کنه... واقعا حس می کنم با خط Adsl ام کاملا مچ و تا حالا مشکلی باهاش نداشتم.

یک سوال

چون من فقط نیازم استفاده از اینترنت هست این استاندارد n یا g یا b از لحاظ سرعت اینترنت و کیفیت اینترنتی که روی لپ تاپ می خوام داشته باشم تفاوتی آنچنانی که باهم ندارن؟؟

لینک به دیدگاه

تفاوت استاندارد های مختلف در مودم های وایرلس:

hbpj6xjsk4u0x76s49b.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ممنون از راهنمایتون.

فقط سطر اول نوشته تون را متوجه نشدم تو مشخصات اکسس پوینت استاندارد b و g را هم نوشته ، شما فرمودین ساپورت نمی کنه !!! :blink:

واقعیت اول می خواستم یک مودم وایرلس 120 لینکسیس بگیرم ، اما دیگه مودم خودم بدون استفاده می موند از طرفی هم دلم نمی آد مودم خودم را بذارم کنار چون نزدیک 5 ساله داره برام بدون هیچ مشکلی کار می کنه... واقعا حس می کنم با خط Adsl ام کاملا مچ و تا حالا مشکلی باهاش نداشتم.

یک سوال

چون من فقط نیازم استفاده از اینترنت هست این استاندارد n یا g یا b از لحاظ سرعت اینترنت و کیفیت اینترنتی که روی لپ تاپ می خوام داشته باشم تفاوتی آنچنانی که باهم ندارن؟؟

اون قسمت رو به اشتباه تایپ کردم و الان اصلاح کردم.

این نوع استاندارد هیچ تاثیری روی سرعت اینترنت شما نمی گذاره. دلیلش هم اینه که سرعت اینترنت در ایران به قدری پایینه که اصلا به حد توانایی مودم نمیرسه که حالا بخواهیم به ایجاد محدودیت سرعت اکسس پوینت یا مودم وایر لس برسیم.

در استاندارد b/g حد اکثر سرعت ترانسفر دیتا 2.4 lمگا بایت در ثانیه هست. حالا شما اگر اینترنت 1 مگ هم داشته باشی ، سرعت ترانسفر دیتا 136 کیلو بایت در ثانیه هست. پس با این حساب ، اکسس پوینت نوع b/g هم به خوبی ساپورت میکنه. این مطلب رو بیشتر برای این گفتم که اگر بخوهای بین 2 یا چند کامپیوتر ، فایل منتقل کنید. اگر چنین نیازی ندارید، همون نوع b/g هم کاملا مناسبه.

لینک به دیدگاه

شرمنده زیاد سوال می کنم:

1- پس با این حساب و سرعت اینترنتی که ما داریم اختلاف کیفیتی مثلا از لحاظ سرعت دانلود بین استاندارد g با b با n به نسبت وجود نداره؟ ( البته اگر بحث قدرت آنتن و پوششی را که مثلا یک مودم داره را کنار بذاریم). اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید. ( جدا از بحث کپی کردن فایل فقط اینترنت)

مثلا اگر من یک فایل 10 مگی را در عرض یک دقیقه با دستکتاپ دانلود کنم همین فایل را در شرایط کاملا مساوی و اگر ایده آل در نظر بگیریم با لپ تاپی که سیستم سری n داره و سری G یا b داره یکی خواهد بود. درست؟

لینک به دیدگاه

عذرخواهی می کنم صفحه را refresh نکردم پاسخ شما را ندیدم.

دوست عزیز خیلی لطف کردید .

براتون آرزوی موفقیت می کنم .

ویرایش شده توسط bird13
لینک به دیدگاه

بله .

در واقع با توجه به پایین بودن سرعت اینترنت ایران، نوع و استاندارد وایرلس هیچ تاثیری تو سرعت دانلود شما از اینترنت نداره. مگر اینکه فاصله لپ تاپ با اکسس پوینت زیاد باشه به نحوی که در محدوده پ.شش اکسس پوینت وایرلس نوع g نباشه . که با توجه به کاربرد شما در خانه، بعید این مشکل پیش بیاد.

شما هرچقدر سوال بپرسی، من و دیگر دوستان در خدمتتون هستیم. ( البته تا جایی که اطلاعالتمون برسه) ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطالب دوستمون maxel134 تایید میشه البته ترانسفر ریت اسمی سری b/g روی کاغذ 54 مگابیت هست و داخل ساختمان حدود 35 متر پوشش دارند

فرض کنیم دیوایسی که اسم بردید یک دیوایس استاندارد هست با توجه به اطلاعات روی کاغذ و نوع کاربرد شما که اشتراک گذاری اینترنت وطنی هست باید جوابگوی کار شما باشد با توجه به شرایط محیط و دیوار ها باید عملی تست کنید .

در مورد برد داخل ساخنمون تو سری های مختلف و شرایط پوششی تو این تاپیک در موردش مطلب نوشتیم. در مورد تقویت انتن هم مطلب هست توی تاپیک.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

اونایی که تجربه کار با چند مدل مودم داشتن سلام من مودم دلینک 2730 دارم ازش خسته شدم میخوام عوضش کنم مثل محصولات قبلی دیلینک چراغ status نداره که بشه فهمید در حال دریافت یا ارسال هست led اینترنتش چشمک میزنه من با اونا بیشتر حال میکردم تی پی لینک هم داشتم اونم خوشم نیومد احساس میکردم سسته تنبله دوستان شما بگین چی انتخاب کنم خودم بین ایسوز و لینکسیز موندم اگر گذینه بهتری هست شما بگین قیمت هم همین حدودا :huh: ^_^ من از مخابرات اشتراک دارم

لینک لینکسیز http://lioncomputer....N ADSL2 Modem/

لینک ایسوز

http://lioncomputer....s-N ADSL Modem/

ویرایش شده توسط farokhe
لینک به دیدگاه

درود

همانطور که از نام تاپیک پیداست قصد خرید مودم وایرلس دارم و بودجه ام هم تا80تومن هست. البته با توجه به پرس و جویی که کردم ظاهرا در این آشفته بازار مدلهای 60 تومنی، الان 150رو رد کردن!!! ولی با این حال تا 100 تومن هنوز هم میشور مودم وایرلس خرید؟؟؟؟

پیشاپیش ممنون.

ویرایش شده توسط MAKAN
لینک به دیدگاه

از برند تی پی لینک میتونید تهیه کنید . البته برندهای ارزونتر هم هستن که اعتبار کمتری دارن . ولی تی پی لینک خوب جواب داده . سری G ارزونتره .

لینک به دیدگاه

یکم بزار روی پولت linksys 120N بخر، حرف نداره، از هرچی dlink, tplink, asus,......... بهتره، یه بار خرج کن واسه همیشه!

لینک به دیدگاه

درود

ممنون بابت راهنماییتون.

من امروز اینجا فقط زیر100 تومن یه مدل tplink 8901 رو دیدم که 4تا پورت داشت و قیمتش هم 95تومن بود و یه چندتا مدل از dlimk که 110 و 118 و این حدودا بودن ، linksys هم اصلا نبود...

یه مدل هم GOLDWEB دیدم که ظاهرا چیز خوبی بود و مدل 4پورتش 105تومن بود. حالا به نظرتون کدوم رو بگیرم؟

پیشاپیش ممنون.

لینک به دیدگاه

درود دوست گلم شما همین مودم ASUS DSL N10رو بخری خوبه خیلی . البته لینکسیس هم بسیار خوبه و اگر پولش رو داری میتونی از مودم روتر WAG 320N استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...