رفتن به مطلب

Recommended Posts

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

هرچی میخری بخر اما طرف Asus نرو ... یکیشو خریدم به یه ماه نکشید و از هم پاشید ... هیچ چیزیش کار نمیکنه ... الان هم 10 روزه تو گارانتی ویستا مونده و جوابی بهم نمیدن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Linksys WAG120N و دی لینک-DSL-2750U تو محدوده قیمتی که نوشتی هست و دیگر هیچ ..... 2750U که 2 تا آنتن داره و 5db هست و WAG120N هم 1.8 db هست پس انتن دهی 2750U بهتر هست و یه امکان خوبی هم که داره اینه که اتصال USB جانبی هم میتونی روش داشته باشی . از اونطرف WAG120N امتحان خودش رو پس داده و مودم استیبل خوبی هست . انتخاب با خودت هست .

ویرایش شده توسط UnforgiveN
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان؛ من یه سیستم درب و داغون سوکت 478 دارم که همیشه یه گوشه افتاده بوده و الان میخوام برای دانلود شبانه ازش استفاده کنم؛ ولی یه مشکلی هست و اونم اینه که مادربرد پورت  LAN  نداره! :D

اینم مدل مادربرد: (Gigabyte GA-8IR2003 (rev. 2.0

حالا سؤال من اینجاست که فقط با اضافه کردن یه کارت  LAN  مشکل رفع میشه و یه کارت میتونه مثل یه پورت LAN آنبورد کار کنه؟ 

این کارت توی فروشگاه هم کارت لنه؟ اصلاً به مادربرد من میخوره؟؟

D-Link DFE-520TX 10/100Mbps Ethernet PCI

لینک به دیدگاه

درود

اگه مادربردتون پورت pci داشته باشه میتونید ازکارت lan pci استفاده کنید!

لینک به دیدگاه

درود

اگه مادربردتون پورت pci داشته باشه میتونید ازکارت lan pci استفاده کنید!

زدن تاپیک مشکل = گرفتن اولین جواب از Hamid Parniyan ! :lol:

مادربرد یه 5 - 6 تایی پورت PCI داره؛ ولی خوب حداقل مال 10 سال پیشه! *dry#

همون کارتی که لینکشو دادم خوبه یا باید به یه چیز دیگه فک کنم؟ :confused:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همون کارت خوبه نیاز به کارت دیگه ای نیست 

لینک به دیدگاه

عرض کنم که اگه سرعتون زیر 10 مگ هست مشکلی با این فسیل نداره!!

10 مگ؟؟؟ :D :D :D

.

.

.

.

با همین فسیل؟؟ :-j

لینک به دیدگاه

همون کارت خوبه نیاز به کارت دیگه ای نیست 

خوب اگه همین خوبه که میرم سراغش. B)

ممنون از همه ی دوستانی که کمک کردن @};-

.

.

.

هنوز دارم به اون 10 مگ فکر میکنم! =)) =)) =))

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

درود

مودمی می خوام که در یک مجتمع آپارتمانی دو طبقه بالا و طبقه پایین رو تحت پوشش Wireless  قرار بده

پیشاپیش ممنون از راهنمایی دوستان

لینک به دیدگاه

سلام.

از چند دیوار امواج باید بگذره؟

مساحت هر طبقه؟

امکان نصب مودم تو راه پله هست؟

گیرنده هاتون چیا هست؟

افراد زیر 13 سال و حامله هم دارین؟

چقدر پول دارید؟

لینک به دیدگاه

شما بهتره یک مودم N300 بگیری .

اگر نمیخوای هزینه زیاد بکنی TP-LINK TD-W8968 بگیر که 2 تا آنتن 5 دسیبلی داره . قیمتش حدود 140 تومانه . اگر میخوای بیشتر هزینه کنی و 2 برابر هزینه کردن برات مهم نیست TP-LINK TD-W8970 بگیر که 3 تا آنتن 5 دسیبلی قابل تعویض داره و میتونی اونها رو با آنتنهای قویتر هم عوض کنی . قیمتش حدود 275 تومانه .

آنتن های مدل TP-LINK TD-W8968 نمیدونم قابل تعویضه یا نه . ولی ممکنه باشه . اگر باشه میتونی از همون استفاده کنی و آنتن قویتر براش بگیری . 7 دسیبلی باید باشه .

پیشنهاد من مدل اوله . من برای یکی از آشناها یک مودم سری G تی پی لینک گرفتم که گذاشته تو خونش.  طبقه دومه و تو طبقه اول هم راحت میگیره . البته کمی ضعیفه و آنتن تو طبقه اول فول نیست . در نتیجه سری N300 که 2 تا آنتن خوب داره نباید مشکلی داشته باشه .

لینک به دیدگاه

سلام.

از چند دیوار امواج باید بگذره؟

مساحت هر طبقه؟

امکان نصب مودم تو راه پله هست؟

گیرنده هاتون چیا هست؟

افراد زیر 13 سال و حامله هم دارین؟

چقدر پول دارید؟

یه لحظه این احساس بهم دست داد که دارم تو سازمان اطلاعات آمریکا کار میکنم با این چیزا که گفتی

ممنون از ریز بینی شما

لینک به دیدگاه

شما بهتره یک مودم N300 بگیری .

اگر نمیخوای هزینه زیاد بکنی TP-LINK TD-W8968 بگیر که 2 تا آنتن 5 دسیبلی داره . قیمتش حدود 140 تومانه . اگر میخوای بیشتر هزینه کنی و 2 برابر هزینه کردن برات مهم نیست TP-LINK TD-W8970 بگیر که 3 تا آنتن 5 دسیبلی قابل تعویض داره و میتونی اونها رو با آنتنهای قویتر هم عوض کنی . قیمتش حدود 275 تومانه .

آنتن های مدل TP-LINK TD-W8968 نمیدونم قابل تعویضه یا نه . ولی ممکنه باشه . اگر باشه میتونی از همون استفاده کنی و آنتن قویتر براش بگیری . 7 دسیبلی باید باشه .

پیشنهاد من مدل اوله . من برای یکی از آشناها یک مودم سری G تی پی لینک گرفتم که گذاشته تو خونش.  طبقه دومه و تو طبقه اول هم راحت میگیره . البته کمی ضعیفه و آنتن تو طبقه اول فول نیست . در نتیجه سری N300 که 2 تا آنتن خوب داره نباید مشکلی داشته باشه .

تشکر از پاسخ کار راه انداز شما، همین کارو خواهم کرد

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام خدمت دوستان عزیز

TPLINK TD8968

DLINK 2750U

دوستان کدامیک از این دو مدل را پیشنهاد می کنند ؟ کیفیت آنتن دهیش و اینکه قطع و وصل نشه برام خیلی مهم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دورود 

دوست عزیز اگر خواستین مودم 8970 رو تقدیمتون میکنم خیلی کم کارکرده و قیمتش اگر بخاین بگین پ.خ کنم.

لینک به دیدگاه

بستگی به ISP شما داره.

از لحاظ کیفییت و غیره هم در یک سطح هستند، ولیکن مدل TP-Link کمی زیباتر و شکیلتر است(در صورتی که روتر خود را در اتاق پذیرایی می گذارید این فاکتور را نیز می توان مثبت پنداشت.)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده خودم 8961 تی پی لینک دارم با یک آنتن 5 دسی بلی و مدلی که شما انتخاب کردید 2 آنتن 5 دسی بلی داره.

تقریبا ازش راضیم و در یک محیط 70 متری از پشت 2 دیوار هم با موبایل میتونم بهش متصل بشم و البته سیگنال پایین میاد ولی سرعت خیلی ناچیز افت می کنه !

دوستان هم دی لینک رو دارند زیاد ازش تعریف می کنند ولی فکر کنم آنتن هاش 3 دسی بلی و غیر قابل تعویض هست(دوستان اگر اشتباه می کنم بگید تصحیح کنم) و مدل تی پی لینک 5 دسی بلی و قابل تعویض هست آنتن هاش...

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

ممنون از اطلاعات خوبتان.

البته آنتن مدل TP-Link نیز مانند D-Link 3 دسی بلی می باشد. ولیکن قابل جدا شدن هستند. از قابلیت تعویض این آنتن ها با آنتن های 5 یا 7 دسی بلی هم با عرض تاسف اطلاعی ندارم

ولیکن کاربرد اصلی دسی بل بالا در برد های دورتر و موانع دیواری محسوس مشخص می گردد، و اینکه در فاصله ی نزدیک و در برابر چند دستگاه بی سیم با هم چگونه پاسخ دهد بیشتر به چیپ و نرم افزار آن مودم بستگی دارد.

لینک به دیدگاه

دوستان ممنون از راهنماییتون

این مدل دی لینک گویا رنگ سفید با رنگ مشکی اش چیپ ست هاشون فرق داره .... البته تو تحقیقی که تو نت کردم به این مورد رسیدم .....

البتته تو تصویرش هم مدل سفید پورت WAN داره ولی مشکی نداره ....

ممنون می شم در مورد  کاربرد این پورت WAN راهنمایی بفرمایید.

لینک به دیدگاه

پورت WAN همان پورتی است که روتر آن را با چند پورت لن (در اینجا 4 تا) به اشتراک می گذارد. پورت WAN همان درگاه اینترنت است که در صورتی که استاندارد آن RJ-11 باشد یعنی اینکه مودم داخلی است و اگر RJ-45 باشد یعنی اینکه نیاز به اتصال یک مودم دیگر به خود دارد(روتر خالی)

بین سازنده های چیپ های مختلف مودم هم تفاوت زیادی وجود ندارد ولیکن با توجه به ساختار مخابرات ایران بنده ابتدا چیپ Broadcom و سپس TrendChip را توصیه می کنم.

ویرایش: البته این را نیز بایستی گوشزد شوم که هر مودم وایرلس دارای دو چیپ "مودم" و "روتر" است، والبته چیپ های روتر متفاوت ممکن است تفاوت محسوسی را در اتصال بی سیم(و نه چندان در با سیم به جز مورد Gigabit بودن آن که تفاوتی در اتصال به اینترنت ایجاد نمی کند)  ایجاد کند.

ویرایش شده توسط ali2551
لینک به دیدگاه

پورت WAN همان پورتی است که روتر آن را با چند پورت لن (در اینجا 4 تا) به اشتراک می گذارد. پورت WAN همان پورت درگاه اینترنت است که در صورتی که استاندارد آن RJ-11 باشد یعنی اینکه مودم داخلی است و اگر RJ-45 باشد یعنی اینکه نیاز به اتصال یک مودم دیگر به خود دارد(روتر خالی)

بین سازنده های چیپ های مختلف مودم هم تفاوت زیادی وجود ندارد ولیکن با توجه به ساختار مخابرات ایران بنده ابتدا چیپ Broadcom و سپس TrendChip را توصیه می کنم.

ویرایش: البته این را نیز بایستی گوشزد شوم که هر مودم وایرلس دارای دو چیپ "مودم" و "روتر" است، والبته چیپ های روتر متفاوت ممکن است تفاوت محسوسی را در اتصال بی سیم(و نه چندان در با سیم به جز مورد Gigabit بودن آن که تفاوتی در اتصال به اینترنت ایجاد نمی کند)  ایجاد کند.

ممنون دوست عزیز

دی لینک سفید جدای بر RJ-11 سه پورت LAN داره و یک پورت WAN/LAN 

در حالیکه مشکی 4 تا پورتش LAN و چیزی از WAN ننوشته !

در مورد اشتراک همین مودم هم که پورت WAN نداره اگه به یکی از LAN ها کابل شبکه وصل بشه اون یکی پورت ها LAN دیگه هم قابلیت استفاده برای اتصال دستگاه های جانبی و استفاده از اینترنت را دارند. پش بحث اشتراک در هر دو مودم وجود داره. اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید.

این WAN  را واقعیت نگرفتم حتما باید کاربرد دیگه ای داشته باشه!!!!!؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

خیر قربان، تعریف پورت WAN همانی بود که گفتم. ولیکن شرکت ها معمولا آن را به صورت دیگری ارجاع می دهند مثلا ADSL Port به جای WAN Port w ADSL Modem. در ضورتی هم که یک مودم دارای پورت LAN/WAN مجزا باشد بدان معنی است که آن مودم می تواند یا به طریق مودم درون خود و یا با استفاده از مودم کمکی( و شاید هم هر دو) به اینترنت وصل شود. برای آنکه خیال شما هم راحت شود شما را به این لینک ارجاع می دهم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...