رفتن به مطلب

Recommended Posts

سلام مهدی 

قیمتش چنده؟ 

سلام نادر جان خوبی ؟

DSL-N55U ...580

DSL-N66U.. .650

DSL-N14U ...150

DSL-AC68U .. N/A

بین دو مدل اولی اگه مشکل بودجه نداری من دومی رو پیشنهاد میکنم ...

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

منم باید سوییچ کنم هم در وهله اول برای ست کردن با بقیه ایسوسیهام!!!

دو از مزخرف بودن 2740 دی لیتک که دو ماهه شب عیدی خراب شد و معلوم نیست تا کی باید صبر کرد تا گارانتیش باز کنه و تی پی لینک هم که برای ورود به پنلش باید کلی معطلی کشید و مزخرف

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام عرض میکنم خدمت دوستان گل لیون.ضمن عرض تبریک سال نو و آرزوی موفقیت در سال جدید،سوال جدیدی برام پیش اومده و البته معذرت میخام که در تاپیک مرجع نپرسیدم:)مدتی بود که میخاستم یک خط جدید ADSL بگیرم که بالاخره دیروز درخواست دادم و خب خط جدید هم یعنی مودم جدید،منتها از اونجایی که یک مودم غیر وایرلس قدیمی TP-LINK 8811 داشتم،تصمیم گرفتم روتر بگیرم.به نظر شما اینکار درسته یا بهتره با همون پول مودم بگیرم؟استفاده هم در حد کاربر معمولی و نهایت امکاناتش قابلیت خاموش شدن خودکار وایرلس باشه کافیه.و اینکه اگر بخام روتر بگیرم تا حداکثر ۴۰-۱۳۰ تومن کدامیک از مدل های زیر بهتره؟

http://www.tendacn.com/en/product/FH303.html

http://www.tendacn.com/en/product/F303.html

http://www.edimax.com/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/global/wireless_routers_n300/br-6428ns_v3/

و البته این مدل را هم پیدا کردم که ارزونتره و نمیدونم چ تفاوتی با اون دو مدل تندا داره.ببخشید که لینکی از سابت داخلی ندادم چون لیون هم موجود نداشت.

http://www.tendacn.com/en/product/F300.html

در آخر هم تشکر میکنم از همه‌ی عزیزان

لینک به دیدگاه

من ادیمکس دارم...

نرم افزار قدیمی_انتن دهی بالا_قطعی کم_بوت کند

درکل راضیم

لینک به دیدگاه

چه کاریه وقتی مودم وایرلس می گیری خودش روتر هم هست برای استفاده شما کافیه. روتر تنها به دردتون نمی خوره به نظرم

لینک به دیدگاه

من ادیمکس دارم...

نرم افزار قدیمی_انتن دهی بالا_قطعی کم_بوت کند

درکل راضیم

متشکرم.برای من هم آنتن دهیش مهمه.البته فکر کنم این سری جدیدها مشکل قطعی نداشته باشه.اگر امکانش هست مدلش را هم عرض کنید
لینک به دیدگاه

چه کاریه وقتی مودم وایرلس می گیری خودش روتر هم هست برای استفاده شما کافیه. روتر تنها به دردتون نمی خوره به نظرم

راستش یه مودم ADSL معمولی دارم و میتونم با اون به نت وصل بشم،گفتم دیگه هزینه برای مودم نکنم بجاش روتر بگیرم که شاید برد و امکاناتش بیشتر باشه:)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روتر بگیر اما ایسوسی چیزی نه متفرقه

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

منم مثل تو قبلا یه مودم داشتم رفتم یه روتر دیلینک گرفتم تجربه خوبی هم بود خوب اینطوری یه حسن نسبی داره اونم اینه که اگه یهو مودم خراب شد می ری یه مودم ارزون دیگه میگیری نیازی نیست که بری یه مودم وایرلس دیگه بگیری (‌البته این ایده من در اون زمانی بود که این کارو کردم)‌اما در حال حاضر قیمت مودم و روتر با قابلیت های برابر تقریبا هم قیمت هست پس میتونی یه مودم روتر بگیری همینکاری که من کردم مودمم که خراب شد یه گزینه داشتم که یه مودم ۳۰ تومنی بگیرم و گزینه دیگه اینکه یه مودم روتر بهتر بگیرم این شد که رفتم یه مودم تندا گرفتم در مورد مودم تندا هم مودم زیبا و خوبیه چیپ برادکام هست سرعت خوب آنتن دهی بالا با آنتن قابل تعویض فقط نرم افزارش خیلی بد قلق هست

لینک به دیدگاه

روتر بگیر اما ایسوسی چیزی نه متفرقه

با تشکر از شما.اتفاقا یک مودم ایسوز مدل N14 دارم و صد البته که در رنج قیمتی خودش بسیار هم خوبه اما فقط یه مشکل باهاش دارم که بردش با اینکه متوسط حساب میشه باز هم کمه.روتر یا اکسس پوینتهاش چطوره؟

لینک به دیدگاه

منم مثل تو قبلا یه مودم داشتم رفتم یه روتر دیلینک گرفتم تجربه خوبی هم بود خوب اینطوری یه حسن نسبی داره اونم اینه که اگه یهو مودم خراب شد می ری یه مودم ارزون دیگه میگیری نیازی نیست که بری یه مودم وایرلس دیگه بگیری (‌البته این ایده من در اون زمانی بود که این کارو کردم)‌اما در حال حاضر قیمت مودم و روتر با قابلیت های برابر تقریبا هم قیمت هست پس میتونی یه مودم روتر بگیری همینکاری که من کردم مودمم که خراب شد یه گزینه داشتم که یه مودم ۳۰ تومنی بگیرم و گزینه دیگه اینکه یه مودم روتر بهتر بگیرم این شد که رفتم یه مودم تندا گرفتم در مورد مودم تندا هم مودم زیبا و خوبیه چیپ برادکام هست سرعت خوب آنتن دهی بالا با آنتن قابل تعویض فقط نرم افزارش خیلی بد قلق هست

تشکر.میشه مدل روتر قبلی و مودم جدید تندا را هم عرض کنید؟برد کدومش نسبت به قیمت بیشتره؟و در آخر هم نرم افزار تندا چ مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

تشکر.میشه مدل روتر قبلی و مودم جدید تندا را هم عرض کنید؟برد کدومش نسبت به قیمت بیشتره؟و در آخر هم نرم افزار تندا چ مشکلی داره؟

روتر قبلی من از این دیلینک های قدیمی بود dir 600 فک کنم تک آنتن دو دسیبل بردش تا دو طبقه رو جواب میده اما بیشتر نه همیشه هم روشن بوده آخ هم نگفت ولی الان مودم تندا

Tenda DH301

دارم چیپ برادکام هست که بهترین کیفیت رو داره دو تا آنتن ۷ دسی بل ( یعنی بردش خیلی خوبه ) قابل جدا شدن داره همیشه هم روشن هست داغ هم نمی کنه فقط فریم ویرش خیلی جالب نیست من با روتر قبلیم می تونستم چک کنم که کیا وصلن به شبکه من اگه بخوام قطعشون کنم تو این مودم هنوز نتونستم این قسمتش رو پیدا کنم یکم کند وصل میشه نسبت به قبلیه ولی وصل که بشه دیگه اوکی هست قطع نمیشه دیگه

لینک به دیدگاه

درود

آیا گزینه‌ی دانلود و آپلود این مودمها قابلیت زمان‌بندی هم داره؟

لینک به دیدگاه

درود

آیا گزینه‌ی دانلود و آپلود این مودمها قابلیت زمان‌بندی هم داره؟

با سلام .

خیر، امکاناتشون بسیار ساده هست حتی بصورت تک کانکشن دانلود میکنند . اگر امکانات بیشتری میخواهید میتونید کاستوم فریمور بریزید مثلاً openwrt . این فریمور برپایه لینوکس هست و در نتیجه میتونید از پکیجهای لینوکس برای کاربردهای مختلف استفاده کنید مثلاً برای دانلود منجر میتونید از Aria2 استفاده کنید که امکانات کاملی هم داره . روتر بنده Asus RT-N13 U B1 هست که همین فریمور رو روش نصب کردم . البته باید با لینوکس و دستوراتش آشنایی داشته باشید وگرنه به مشکل برخواهید خورد .

برید به سایت زیر . اگر روتری که دارید در سایت زیر موجود باشه میتونید کاستوم فریمور رو نصب کنید .

https://wiki.openwrt.org/toh/start

برای زمانبندی هم میتونید از crontab استفاده کنید . یا با دستورات متنی یا از طریق web-ui اینکار امکانپذیر هست .

ویرایش شده توسط ata.royalfalcon
لینک به دیدگاه

با سلام ...

حتما شما برای خرید یک مودم ADSL  بین چند برند مختلف یکی رو (حالا یا به پیشنهاد دوستان یا تبلیغات و یا در سایت ها و انجمن ها ) انتخاب کرده اید ...

اگر هنوز انتخاب نکرده اید و یا میخواهید در آینده تعویض داشته باشید باید به چند نکته توجه داشته باشید ...

1) برای چه مصارفی میخواهید تهیه کنید

2) بودجه شما چقدر است

3) کیفیت محصول در چه حدی باشه

حالا گذشته از این ها ، چرا ایسوس ؟

همه ما با محصولات متنوع ایسوس از قبیل مادربرد و گرافیک و لپ تاپ و ... آشنایی داریم و ایسوس به عنوان کهنه کار ترین و با سابقه درخشان در طول سالهای متمادی و کسب هزاران جایزه اعتماد جهانیان را به خودش جلب کرده است ...

حال ایسوس از چند سال پیش اقدام به تولید محصولات نتورکینگ خود کرده است که همچنان مشتریان خود را از خرید این دسته از محصولاتش پشیمان نساخته است و به قولی امتحانش را پس داده است ...

مودم ها و روتر های ایسوس با طراحی بی نظیر الماس گونه و استفاده از قطعات با کیفیت و رابط کاربری آسان و جذاب خود ، نظر هر مشتری را به خود جلب میکند ...

....

....

....

حال بر میگردیم سر سوالات قبلی ...

1) اولا اینکه با پیشرفت تکنولوژی ، کاربرد و انتظار ما هم از دستگاه های مختلف بیشتر میشود ...( در ادامه به این موضوع پرداخته میشود )

2) یکی از عوامل انتخاب نادرست و یا خرید یک وسیله پایین تر از حد انتظار محدودیت بودجه است که مشکلی حل ناشدنی است ...

3) مودم وسیله ای نیست که به همین راحتی ها مشکلی برایش پیش بیاید ولی خب در جزئیات کار میتوان این موضوع را مشاهده کرد .

....

....

....

حال اگر :

سیم های شبکه دست و پاگیر است ، هزینه سیم کشی بالاست ، احتمال جابجایی هر چند وقت یکبار زیاد است ، میخواهید فایل های خود را به اشتراک بگذارید ولی نمیتوانید ، نگران هزینه برق و استهلاک سیستم هنگام دانلود شبانه و یا در غیاب خود هستید و ... موضوع را دنبال کنید ....

....

....

....

ایسوس برای راحتی کاربران خود ، در مودم ها و روتر های خود از قابلیت و ویژگی های خاصی استفاده کرده است تا کاربر بدون هیچ دغدغه ای از آنها استفاده کند ... تنها کافیست داخل منوی آدرس دهی ، 192.168.1.1 را تایپ کنید ... تمامی این موارد بدون نصب هیچ برنامه ای بصورت دیفالت درون مودو و روتر ها قرار دارد ...

*** من برای این موضوع از DSL-N55U که در ادامه آنرا معرفی خواهم کردم استفاده میکنم ***

مودم DSL-N55U  چیست ؟

اولا اینکه اگر با حرف N مواجه شدید این یک مودم / اگر با حرف RT مواجه شدید یک روتر و اگر با حرف DSL مواجه شدید آن یک مودم-روتر است

یعنی در واقع هم مودم ADSL و هم یک روتر است ...

با خرید مودم-روتر دیگر نیازی به خرج هزینه های اضافی و مچ کردن و دست و پاگیر شدن سیم های رابط بین آن دو نیستید ...

DSL-N55U  و DSL-N55U و DSL-AC68U بهترین گزینه ها برای انتخاب یک محصول فوق العاده هستند ...

DSL-N55U دارای دو پهنای باند 5 و 2.4 گیگا هرتزی و سه آنتن جدا شونده 5dbi  ... تغذیه 19 ولت DC و 4 پورت شبکه با سیم و دو پورت USB 2.0 و کلید قطع و وصل وایرلس دستگاه است ...

DSL-N66U  مدل بالاتر از DSL-N55U است با ظاهری جمع و جور تر و سه آنتن داخلی و پورتهای USB 3.0 ...

DSL-AC68U  هم که از وجناتش پیداست ولی خب قیمتش هم حدود 1 تومنه که من پیشنهاد نمیکنم ...

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_18h40m50s_001_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.18_00h47m11s_001_.png

حال این قابلیت ها چه هستند و به چه دردی میخورند ؟

1) Printer Sharing

این مسئله جایی اهمیت بیشتری پیدا میکند که مثلا ، شما چند سیستم متصل به شبکه روتر دارید و یک عدد پرینتر  یا میخواهید با استفاده از دستگاههای وایرلس اعم از رایانه و موبایل های هوشمند و ... اطلاعاتی را پرینت بگیرید ... آسانترین و معقول ترین روش استفاده از این قابلیت است بطوریکه پرینتر را با پورت USB/wireless/LAN به مودم متصل کرده و فایل خود را با استفاده از این قابلیت پرینت میگیرید ...

2) File Sharing

آیا میخواهید اطلاعات درایو پرتابل خود را برای دیگران به اشتراک بگذارید ؟ درست آمده اید ... با استفاده از این ویژگی فایل های ذخیره شده برروی درایو پرتابل خود را بر روی دستگاههای دیگر به نمایش بگذارید و لذت ببرید

3) AI Cloud

با استفاده از این قابلیت شما به فضای مجازی ابری خود دسترسی پیدا کرده و میتوانید اطلاعات خود را به آن منتقل کرده و در صورت تمایل برای دیگران به اشتراک بگذارید...

4) 3G/4G Sharing

آیا در موقعیتی نیستید که به اینترنت خط تلفن دسترسی داشته باشید ؟ نگران نباشید ... تنها کافیست مودم سیم کارت خور 3G/4G و یا گوشی(بعضی مدل ها) خود را به پورت USB مودم متصل کرده و با استفاده از این قابلیت ، اینترنت سیمکارت خود را برای خود و سایر کاربرانی که تحت پوشش سبکه ی مودم هستند به اشتراک بگذارید ...

5) Download Master

آیا نگران استهلاک سیستم و هزینه برق هنگام دانلود های شبانه و دانلود هایی که در هنگام عدم استفاده ی دیگری از سیستم شما میشه هستید ؟

با این قابلیت دیگر لازم نیست نگران باشید و هزینه ی برق اضافه بر سازمان و یا هزینه ی اضافی بابت خرید یک سیستم رده پایین برای صرفا دانلود و یا مستهلک شدن دستگاه و لپ تاپ را داشته باشید ... تنها کاقیست هارد اکسترنال خود را به پورت USB متصل نموده و با استفاده از این قابلیت ، فایل را دانلود کنید

6) Traffic Manager

آیا میخواهید از میزان دانلود و آپلود ها و سرعت آنها و دستگاههای متصل به شبکه ی روتر با خبر شوید ؟ تنها کافیست برروی این گزینه کلیک کنید ...

7) easy setup

فقط کافیست با کلیک چند مرحله کوتاه ارتباط با اینترنت را بدست بیاورید ...

حال با وجود اینهمه قابلیت ها و چندین و چند قابلیت دیگر که در این بحث نمی گنجد به نظر شما کدام مودم برای شما بهتر است ؟

اگر این سری دستگاهها رو انتخاب کرده اید همراهمان باشید تا به شرح پاره ای از این توانایی ها بپردازیم ...

....

....

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.15_22h21m55s_001_.png

1- راحت و بدون دردسر به اینترنت متصل شوید ...

2- نقشه ی کلی مودم و وسایل جانبی متصل به اون

3-اطلاعات و اینترنت خود را برای سایر دستگاههای مهمان تنظیم بندی و محدویت خود را بر روی آن اعمال کنید

4- از میزان ترافیک خود با خبر شوید و برنامه های استفاده کننده از اینترنت را اولویت بندی کنید

5- برای کودکان و افراد مورد نظر خود محدودیت دسترسی ایجاد کنید

6- از قایلیت های پورت USB برای سهولت در امور خود استفاده نمایید

7-به فضای ابری خود متصل شوید و فایل ها را جابجا کنید

8- دستگاه  متصل به پورت USB را نشان میدهد

9-10- روتر های ایسوس دارای دو پهنای باند 5 و 2.4 گیگاهرتزی هستند که 2.4 برای موبایل و رایانه و 5 برای تماشا و به اشتراک گذاری فایل های ویدئویی و ... توسط تلویزیون و سایر پلیر ها است ...

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.18_01h49m43s_002_.png

این نوار نمایانگر به ترتیب :

هشدار درمورد نا ایمن بودن پسورد --- روشن بودن وایرلس ---- استفاده دستگاه مهمان از شبکه --- متصل بودن به اینترنت --- متصل بودن دستگاهها به  مودم --- متصل بودن دستگاههای USB --- متصل بودن پرینتر به شبکه مودم

...

در ادامه آموزش استفاده از این قابلیت ها رو بصورت تصویری قرار خواهم داد ...

1) ست کردن پسورد برای فرکانس های 2.4 و 5 گیگا هرتزی

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_00h41m57s_006_.png

2) مدیریت ترافیک

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_00h43m43s_007_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_00h53m13s_010_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_00h55m32s_011_.png

3) کنترل والدین

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_00h45m53s_008_.png

4) AI Cloud

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_19h31m56s_002_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_19h39m47s_003_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_19h43m32s_004_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_19h44m54s_005_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_19h46m01s_006_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h08m05s_012_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h08m45s_013_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h09m20s_014_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h27m44s_016_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h28m33s_017_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h30m07s_018_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h35m13s_019_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h37m37s_020_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h38m39s_021_.png

Download Master

ابتدا هارد رو به پورت USB متصل و پس از شناسایی بر روی گزینه دانلود مستر کلیک کرده و منتظر میمانیم تا برنامه های آن بر روی هارد نصب شود ... سپس :

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_21h28m27s_010_.png

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.16_21h41m54s_011_.png

گزینه ی Add رو زده و آدرس فایل دانلودی را مینویسیم

attachicon.gifAshampoo_Snap_2016.03.17_11h59m06s_024_.png

اگر فایل دانلودی باشد داخل کادر سفید نوشته و اگر آپلودی باشد توسط گزینه ی جستجو آنرا انتخاب و آپلود مینماییم ...

عالی.جامع وسلیس توضیح دادید

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز.....دنبال مودمی هستم که بشه فهمید هر کاربر متصل بهش چقدر پهنای باند مصرف کرده....چنین مودمی وجود داره؟

ممنون اگه کمک کنین

لینک به دیدگاه

http://forum.persiantools.com/threads/%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%85-adsl-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D9%87%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D8%AF.144648/
اشتباه نکنم این سوال مشابه با شما باشه تو فروم همسایه تو نت سرچ بکنید ببینید به جواب نمیرسید

لینک به دیدگاه

سلام د‌وست عزیز. بهترین روش استفاده از میکروتیک است.

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

میشه دربارش بیشتر توضیح بدین

با سلام مجدد؛

یک دستگاه میکروتیک تهیه می فرمایید و پس از تنظیمات اولیه که در اینترنت آموزشش به راحتی پیدا می شود می توانید از طریق آموزش [ این لینک ] کنترل پهنای باند داشته باشید.

پی نوشت :اگر تمایل داشتید از [ این فایل ] اطلاعات تکمیلی بیشتری در این مورد را می توانید مشاهده کنید.

ویرایش شده توسط Parhaam
لینک به دیدگاه

ممنون...روش یکم سخت به نظر میاد بعلاوه مودمی نیست که بشه مثلا گفت فلان کاربر چند گیگ مصرف کرده و فلان کاربر چقدر....ممنون اگه کمک کنین

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

من میخواستم یک مودم adsl خریداری کنم که wifi هم داشته باشه ( یک D-Link برای حدود 5 سال داشتم که یک هفته هست مشکل دار شده و تعداد دفعات زیادی در روز خاموش روشن میشه ) میخواستم بدونم تا 90 تومن چه مودمی بگیرم خوبه ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

دوستان یه سوال این مودم های usb خور به چه دردی میخورن ؟

مثلا میشه پرینتر رو بهشون وصل کرد با usb تا فایل های پرینت رو از طریق مودم فرستاد براش ؟

لینک به دیدگاه

به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

سلام دوستان

پدرم برای مغازه دوربین میخواد بخره تحت شبکه با مودم و هارد وسایل و دستگاه DVR و اینترنت و مودم و دیگه کامل و خودم اطلاع زیادی ندارم و خواستم دوستان متخصص کمک کنن و تجربشونو بگن 5تا دوربین میخواد و بودجه کلا با تمام وسایل 2.5

و 2 مگاپیکسل باشه کیفیتش و برا خودم یه سوال پیش اومده اینکه نقش اینترنت این وسط چیه و دوربین تحت شبکه چه ویژگی هایی داره

پیشاپیش متشکرم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...