رفتن به مطلب

Recommended Posts

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با عرض سلام تصمیم  به خرید مودم ایسوز  N14U دارم .اما سه نسخه تو سایتها  برای فروش دیده ام ممکنه در مورد تفاوتهاشون بنده رو توجیه کرده و بفرمایید خرید کدام نسخه توصیه میشه؟

DSL-N14U

DSL-N14U B1

DSL-N14U C1

لینک به دیدگاه

سلام 

من یک مودم DSLN14U خریدم و همان موقع نصب دستگاه خودشو به نسخه   1.1.1.2 اپدیت کرد . راستش حس میکنم کمی مشکل داره .مخصوصا تو تلگرام خیلی کند شده گوشیم.

تو سایت ایسوز رفتم دیدم نسخه   1.1.2.2 امده  .کسی این رو نصب کرده 

کلا بهترین و بی دردسر ترین نسخه کدومه؟

لینک به دیدگاه

سلام 

من یک مودم DSLN14U خریدم و همان موقع نصب دستگاه خودشو به نسخه   1.1.1.2 اپدیت کرد . راستش حس میکنم کمی مشکل داره .مخصوصا تو تلگرام خیلی کند شده گوشیم.
تو سایت ایسوز رفتم دیدم نسخه   1.1.2.2 امده  .کسی این رو نصب کرده 

کلا بهترین و بی دردسر ترین نسخه کدومه؟

هارد ریسیت کردید از دکمه پشت؟
منم احساس می کنم برای باز کردن سایت ها کمی کند نسبت به مودم قبلیم که تی پی لینک بود و تو انجمن هم نوشتم...
طبیعتا آخرین نسخه بهترینه...
لینک به دیدگاه

ممنون از پاسختون

راستش چون مودم  به محض نصب نسخه  1.1.1.2  رو به عنوان اخرین نسخه شناخت و نصب کرد نگران شدم که شاید نسخه  1.1.2.2  مربوط به مودم بنده نباشه .چون وقتی توی قسمت چک کردن برای اپدیت از داخل خود نرم افزار مودم استفاده میکنم  میگه شما اخرین نسخه رو نصب دارید .اما تو سایت ایسوز این نسخه جدید هم هست .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، R.Z گفته است :

ممنون از پاسختون

راستش چون مودم  به محض نصب نسخه  1.1.1.2  رو به عنوان اخرین نسخه شناخت و نصب کرد نگران شدم که شاید نسخه  1.1.2.2  مربوط به مودم بنده نباشه .چون وقتی توی قسمت چک کردن برای اپدیت از داخل خود نرم افزار مودم استفاده میکنم  میگه شما اخرین نسخه رو نصب دارید .اما تو سایت ایسوز این نسخه جدید هم هست .

من همین الان نصب کردم و همه چی اوکی هست. اون آپدیت داخل مودم کار نمیکنه فک کنم بعلت فیلترینگ هست و با شبکه شخصی انتقال داده که وصل شید احتمالا متوجه آپدیت جدید بشه. بهترین کار همون D-O (Stream Sniffing) و نصب اون هست.. تغییرات خوبی هم دادن بهش تو آپدیت جدید

Untitled.png

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون 

بنده هم رفتم منزل نصب میکنم . فقط شرمنده  و امیدوارم کم تجربه گی بنده رو ببخشید .برای نصبش کار خاصی باید بکنم و یا فقط باید دانلودش کنم و از داخل خود مودم نصبش کنم؟راستش قضیه  D-O (Stream Sniffing)  رو نفهمیدم منظورتون چیه.

ارادتمندم

لینک به دیدگاه

واقعا ممنون 
بنده هم رفتم منزل نصب میکنم . فقط شرمنده  و امیدوارم کم تجربه گی بنده رو ببخشید .برای نصبش کار خاصی باید بکنم و یا فقط باید دانلودش کنم و از داخل خود مودم نصبش کنم؟راستش قضیه  D-O (Stream Sniffing)  رو نفهمیدم منظورتون چیه.

ارادتمندم

با توجه به شماره فریم ویر، نسخه ای که ارایه شده احتمالا بتا هست و برای همین از خود مودم نمیشه آپدیت کرد.

من هم نسخه جدید نصب کردم، فایل دانلود و آپلود کنید، دقت کنید نصب کمی زمان میبره، من بعد نصب مودمم قاط زد و بالا نیومد و یک ساعت با دردسر مجبور شدم ریکاوری مد کنم و از اونجا مجدد نصب کردم... درست شد. قبل نصب تنظیمات حتما بک آپ بگیرید و بعدش امپورت کنید.

امکانات جدید اضافه شده:
۱) امکان آپلود و سینک بک آپ فلش به دراپ باکس
۲) لاگ سایت هایی که کاربرا رفتن و ذخیره رو فلش
۳) امکان بروزرسانی انتخابی به نسخه های بتا

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه این نسخه ممکنه بتا باشه .الان بهترین نسخه  که من بتوانم بدون توجه به امکانات جانبی بهترین سرعت را با پایداری خوب داشته باشم چیست.

در ضمن اگر ممکنه یک عکس از تنظیمات بخش dsl-setting بگذارید تا بهترین تنظیمات را انجام بدم . وقتی که تنظیمات رو روی حالتی قرار میدم که سرعت بالا بره مخصوصا قسمت Stability Adjustment ADSL  که استفاده میکنم دچار ناپایداری میشم. اطمینان دارم جایی از تنظیمات رو به خاطر نااشنایی با این مودم اشتباه میکنم اما نمیدونم کجا

باتشکر

ویرایش شده توسط R.Z
لینک به دیدگاه

b874ffc786ec17b0847300bbb5babae2.jpg

دوستان نسخه جدید فریم ویر نصب کنید، امکان اتصال به asuse router اندروید بالاخره امکان پذیر کرده، با نصب این اپ کل تنظیمات و ترافیک از اندروید قابل مدیریت شده...

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه این نسخه ممکنه بتا باشه .الان بهترین نسخه  که من بتوانم بدون توجه به امکانات جانبی بهترین سرعت را با پایداری خوب داشته باشم چیست.

در ضمن اگر ممکنه یک عکس از تنظیمات بخش dsl-setting بگذارید تا بهترین تنظیمات را انجام بدم . وقتی که تنظیمات رو روی حالتی قرار میدم که سرعت بالا بره مخصوصا قسمت Stability Adjustment ADSL  که استفاده میکنم دچار ناپایداری میشم. اطمینان دارم جایی از تنظیمات رو به خاطر نااشنایی با این مودم اشتباه میکنم اما نمیدونم کجا

باتشکر

اگر نسخه ۱.۱.۱.۲ رو دارید همون خوبه و بهتره کمی صبر کنید احیانا اگر بتا بود و نسخه پایدار اومد اونه نصب کنید... اگر هم مثه ما خوره آپ دارید جدید بزنید...

تنظیمات بزارید کلا پیش فرض، فقط دی ان اس رو روی زیر ساخت ۲۱۷.۲۱۸.۱۲۷.۱۲۷ تو خود مودم ست کنید. رمز وای فای ترکیب حروف و عدد و تمام تنظیمات فایرول و امنیت dds هم روشن بزارید و wps هم خاموش، هر چند من تست کردم روشن هم باشه هک نشد [emoji38]

لینک به دیدگاه

سلام  دوستان . چندتا سوال داشتم . 

۱. برای استفاده از 4G ایرانسل حتما باید از مودم های خود ایرانسل استفاده کنم یا اینکه میشه از برند های دیگه هم استفاده کرد ؟

۲. ایا قدرت دریافت سیگنال این مودم ها نسبت به موبایل ها بیشتره ؟

۳. اگر مودمی باشه که 4g باشه ولی وایفای نداشته باشه و فقط کابل شبکه داشته باشه ، میشه  از طریق کابل به مودم Asus n10 که روتر داره وصلش کنم  کنم از وایفای مودم asus استفاده کنم ؟ 

ممنون میشم پاسخم رو بدید  .

لینک به دیدگاه

1:

نه. از هر برندی میشه استفاده کرد اکثر مودم ها هم هیچ گونه تنظیماتی نمیخاد. مثل d link tp link . متفرقه ها چینی ممکنه تنظیمات بخوان.

2:

آره خیلی بیشتره. اگر مودم رو میزی بخری یا آنتن دار که شاهکاره. سعی کن اگر سیگنالت ضعیف هست از خرید دانگل USB 4G پرهیز کنی. یعنی 110db به بالا(خیلی ضعیف) اگر با گوشی سیگنالت 80dbm به پایینه هر دانگلی بخری مشکلی نداره.

سعی کنید cat4 150MB بخرید.

بحث اصلی اینه که دکل سمت شما سرعت بده. شما میتونید با یک تک خط آنتن تا 5 مگابایت(نزدیک 42 مگابیت) سرعت بگیرید ولی اگر دکلتون شلوغ باشه مثل دکل سمت خونه ما با سیگنال 50bdm هم سرعت نمیگیرید.

3:

بله. میشه این کارو کرد. کابل لن خروجی مودم 4g رو متصل میکنید به به وردی WAN هر روتری(مثل n10 ایسوس) یک سری تنظیمات انجام میدید و راحت اینترنت روی وای فای یا Lan روتر دارید.

یک سوال کدوم مودم هست که لن داره ولی وایرلس نداره! شاید از این مدل متفرقه ها هست!)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

1:

نه. از هر برندی میشه استفاده کرد اکثر مودم ها هم هیچ گونه تنظیماتی نمیخاد. مثل d link tp link . متفرقه ها چینی ممکنه تنظیمات بخوان.

2:

آره خیلی بیشتره. اگر مودم رو میزی بخری یا آنتن دار که شاهکاره. سعی کن اگر سیگنالت ضعیف هست از خرید دانگل USB 4G پرهیز کنی. یعنی 110db به بالا(خیلی ضعیف) اگر با گوشی سیگنالت 80dbm به پایینه هر دانگلی بخری مشکلی نداره.

بحث اصلی اینه که دکل سمت شما سرعت بده. شما میتونید با یک تک خط آنتن تا 5 مگابایت(نزدیک 42 مگابیت) سرعت بگیرید ولی اگر دکلتون شلوغ باشه مثل دکل سمت خونه ما با سیگنال 50bdm هم سرعت نمیگیرید.

3:

بله. میشه این کارو کرد. کابل لن خروجی مودم 4g رو متصل میکنید به به وردی WAN هر روتری(مثل n10 ایسوس) یک سری تنظیمات انجام میدید و راحت اینترنت روی وای فای یا Lan روتر دارید.

یک سوال کدوم مودم هست که لن داره ولی وایرلس نداره! شاید از این مدل متفرقه ها هست!)

بسیار ممنونم از پاسختون . 

مودمی که عرض کردم رو تا حالا خودم ندیدم . چون اکثر وایفای دارا گرون هستن گفتم حالا که روتر دارم خرج اضافی نشه . 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

1:

2:

3:

الان با گوشی در حالت ۳ انتن از ۵ انتن 3G به طور متوسط ۵۰۰ کیلوبایت سرعت میره  . ساعت ۸ و نیم شب و منطقه امیر اباد جنوبی . 

حالا به نظرتون اگر مودم بخرم سرعت بیشتر میشه ؟

طبق گفتتون اگر دکل شلوغ باشه هرچه سیگنال بیشتر باشه سرعت هم میتونه بیشتر بشه . درسته ؟

ویرایش شده توسط Sajadko
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Sajadko گفته است :

الان با گوشی در حالت ۳ انتن از ۵ انتن 3G به طور متوسط ۵۰۰ کیلوبایت سرعت میره  . ساعت ۸ و نیم شب و منطقه امیر اباد جنوبی . 

حالا به نظرتون اگر مودم بخرم سرعت بیشتر میشه ؟

طبق گفتتون اگر دکل شلوغ باشه هرچه سیگنال بیشتر باشه سرعت هم میتونه بیشتر بشه . درسته ؟

اگر اندروید هست گوشی. برید setting  >about >status>sim status ببینید سیگنال چند هست.

نگرفتم آخر 4G یا 3G میخایید راه بندازید.

مودم ارزون از گوشی هم بد تر هست. حتما یک مقدار پول باید بزارید کنار براش. در حد 300 200 تومن حداقل هست تا یک چیز درست بگیرید. مدل هم خاستید معرفی میکنم.

3g که نهایت  سرعتش 21 مگابیت هست یعنی  نزدیکای 2.65 مگابایت بر ثانیه.

وقتی دانلود میکنید H هست یا H+؟چون H سرعتش باز محدود تر هست در حد همون 500 کیلو بایت.

خلاصه به هر شکلی هست با یک گوشی مال خوودستون یا دوستان حتما بسته بخرید و تست کنید. الکی مودم نخرید بعد بمونید توش. به شخصه دو سال مودم 3G داشتم سال 91 که رایتل اومد ولی سرعت 120 کیلو بود. بدون این که تست کنم گرفتم. شما این کارو نکنید.

نه اگر دکل شلوغ باشه هیچ کاریش نمیشه کرد اگر سیگنالتون فوق قوی هم باشه سرعت کـــــــم هست.

ساده بگم این اعداد گیجتون نکنه سیگنالی که گوشی به عدد نشون میده مثل رتبه کنکور هست هر چی کمتر باشه بهتره.

یعنی 50dbm بهترین سیگنال.

و 110 dbm به بالا بد ترین سیگنال هست.

اگر دکل شلوغ نباشه محدودیت شما از سیگنال باشه میشه کاریش کرد. با یک مودم قوی و آنتن خارجی آکتیو یا پسیو. سرعت های خیلی بالا رو میتونید دریافت کنید.

از نظر من همراه اول هم تست کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

اگر اندروید هست گوشی. برید setting  >about >status>sim status ببینید سیگنال چند هست.

نگرفتم آخر 4G یا 3G میخایید راه بندازید.

مودم ارزون از گوشی هم بد تر هست. حتما یک مقدار پول باید بزارید کنار براش. در حد 300 200 تومن حداقل هست تا یک چیز درست بگیرید. مدل هم خاستید معرفی میکنم.

3g که نهایت  سرعتش 21 مگابیت هست یعنی  نزدیکای 2.65 مگابایت بر ثانیه.

وقتی دانلود میکنید H هست یا H+؟چون H سرعتش باز محدود تر هست در حد همون 500 کیلو بایت.

خلاصه به هر شکلی هست با یک گوشی مال خوودستون یا دوستان حتما بسته بخرید و تست کنید. الکی مودم نخرید بعد بمونید توش. به شخصه دو سال مودم 3G داشتم سال 91 که رایتل اومد ولی سرعت 120 کیلو بود. بدون این که تست کنم گرفتم. شما این کارو نکنید.

نه اگر دکل شلوغ باشه هیچ کاریش نمیشه کرد اگر سیگنالتون فوق قوی هم باشه سرعت کـــــــم هست.

ساده بگم این اعداد گیجتون نکنه سیگنالی که گوشی به عدد نشون میده مثل رتبه کنکور هست هر چی کمتر باشه بهتره.

یعنی 50dbm بهترین سیگنال.

و 110 dbm به بالا بد ترین سیگنال هست.

اگر دکل شلوغ نباشه محدودیت شما از سیگنال باشه میشه کاریش کرد. با یک مودم قوی و آنتن خارجی آکتیو یا پسیو. سرعت های خیلی بالا رو میتونید دریافت کنید.

از نظر من همراه اول هم تست کنید.

سیگنال رو چک کردم ۱۰۱ dbm بود . 

گوشیم دومم که الان بجای مودم گذاشتمش فقط 3g داره . ولی اگر بخام مودم بگیرم 4g میگیرم . 

الان روی گوشی هم H+ هست . 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Sajadko گفته است :

سیگنال رو چک کردم ۱۰۱ dbm بود . 

گوشیم دومم که الان بجای مودم گذاشتمش فقط 3g داره . ولی اگر بخام مودم بگیرم 4g میگیرم . 

الان روی گوشی هم H+ هست . 

خوب ببینید سیگنالتون خیلی ضعیف هست ممکنه(99%) این سرعت پایین(500 کیلوبایت) برایهمین سیگنال باشه. پس اولین کار میتونید یا گوشی رو جا بجا کنید تا یک سیگنال خوبی بگیرید.(به برد وای فای هات اسپات هم باید دقت کنید) بالای پشت بام تست کنید مناطق رو باز شاید آنتن خارجی منطقتون خوب باشه. یا با یک گوشی 4g تست کنید . حتی سیگنال های 100dbm و بالاتر ممکنه سرعت های نزدیک به 2 مگابایت هم بگیرید جون باند عریض تری دارند(150 مگابیت در cat4).

ببینید هدف اصلی برای 4g ُسرعتی نزدیک به 8~5 مگابایت هست. ممکنه برای شما خیلی زیاد باشه ولی ایده آل هست و خرجی که میکنید برای این سرعت باشه پولتون هدر نرفته.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

خوب ببینید سیگنالتون خیلی ضعیف هست ممکنه(99%) این سرعت پایین(500 کیلوبایت) برایهمین سیگنال باشه. پس اولین کار میتونید یا گوشی رو جا بجا کنید تا یک سیگنال خوبی بگیرید.(به برد وای فای هات اسپات هم باید دقت کنید) بالای پشت بام تست کنید مناطق رو باز شاید آنتن خارجی منطقتون خوب باشه. یا با یک گوشی 4g تست کنید . حتی سیگنال های 100dbm و بالاتر ممکنه سرعت های نزدیک به 2 مگابایت هم بگیرید جون باند عریض تری دارند(150 مگابیت در cat4).

ببینید هدف اصلی برای 4g ُسرعتی نزدیک به 8~5 مگابایت هست. ممکنه برای شما خیلی زیاد باشه ولی ایده آل هست و خرجی که میکنید برای این سرعت باشه پولتون هدر نرفته.

چه مدلی برای مودم پیشنهاد میکنید ؟ 

میخام قوی باشه و گرون نباشه و با همراه اول و ایرانسل کار کنه . 

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Sajadko گفته است :

چه مدلی برای مودم پیشنهاد میکنید ؟ 

میخام قوی باشه و گرون نباشه و با همراه اول و ایرانسل کار کنه . 

ببینید اول باید مطمعن بشید  سرعت میگیرید. من چیز بد پیشنهاد نمیدم. قیمتش بالاست. اول 400 بود دیجی الان زده 355 .

D-Link DWR-921E Wireless 4G Router

یک مودم روتر همه چیز تمام هست.

مدل دیگه هم B310 هواوی هست. اون هم خوبه. قیمت نزدیکه 300

زیر این مدل ها باید از کس دیگه یی کمک بگیرید من نمیتونم پیشنهاد بدم.

این وب سایت خیلی تجربیات مردم  در کامنت ها هست خیلـــــــــــی میتونه کمکتون کنه. خود وب سایت هم فروشگاه داره :

http://www.rastinbazar.com

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

ببینید اول باید مطمعن بشید  سرعت میگیرید. من چیز بد پیشنهاد نمیدم. قیمتش بالاست. اول 400 بود دیجی الان زده 355 .

این وب سایت خیلی تجربیات مردم  در کامنت ها هست خیلـــــــــــی میتونه کمکتون کنه. خود وب سایت هم فروشگاه داره :

بسیار بسیار سپاس گذارم .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

سیگنال های مختلف رو چک کردم : 

همراه اول در 3g  و ۴ انتن از ۵ انتن : 90 dbm در بهترین حالت

ایرانسل در 3g و ۳ انتن از ۵ انتن : 105 dbm در بهترین حالت

ایرانسل در 4g و ۴ انتن از ۵ انتن : 93  dbm در بهترین حالت 

همه این ها رو با گوشی سامسونگ S6 تست کردم . 

حالا به نظرتون فایده ای داره مودم بخرم ؟ سیگنال بهتر میشه ؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/15, 05:46:43، saeed0c گفته است :

نظرتون درمورد td lte چی هست ؟

لینک به دیدگاه

در در 1395/09/15, 12:21:37، Sajadko گفته است :

بسیار بسیار سپاس گذارم .

قربان شما.

در در 1395/09/15, 20:43:27، Sajadko گفته است :

سیگنال های مختلف رو چک کردم : 

همراه اول در 3g  و ۴ انتن از ۵ انتن : 90 dbm در بهترین حالت

ایرانسل در 3g و ۳ انتن از ۵ انتن : 105 dbm در بهترین حالت

ایرانسل در 4g و ۴ انتن از ۵ انتن : 93  dbm در بهترین حالت 

همه این ها رو با گوشی سامسونگ S6 تست کردم . 

حالا به نظرتون فایده ای داره مودم بخرم ؟ سیگنال بهتر میشه ؟

خوب الان بهتر شد. بله قطعا با آنتن دذاخلی  مودم دیلینک 921 میتونید سیگنال قوی تری بگیرید. اینم  بگم s6 باید cat6 باشه و سرعت بالاتری داره ولی گین"gain" آنتنش برای این که به بدن آسیب نرسه خیلی از مودم های رو میزی(اصطلاحا اسمشون رو میزی هست)  کم تر هست. برای خودم همراه  اول 3g با گوشی 100 بود با مودم شد 60 تا 70 متغیر. lte هم ایرانسل برای من 104 بود شد 50 !!!!!!!!در مورد استفاده از مودم LTE 921E

در در 1395/09/16, 21:53:20، Sajadko گفته است :

نظرتون درمورد td lte چی هست ؟

من هم اول میخاستم این LTE ثابت بگیرم ولی چند تا نکته.

اول این که اینی که ایرانسل راه انداخته در بازه فرکانسی 3500 هست lteکه الان داریم روی در بازه 2600 مگاهرتز هست.

-این یعنی مودم ها کاملا فرق میکنه. (مودم های توی بازرا هم از TD LTE پشتیبانی میکنند ولی در باند 2600 2800 نه 3500 پس بی استفاده هست)

-بسته های اینترنت کاملا فرق میکنه.

- احتمالاسخت افزارش باید روی دکل نصب بشه یا باید تنظیم بشه رادیوی دکل(همه جا نیست).

-برای خرید و فروش مودم شدید به مشکل بر میخورید.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

قربان شما.

خوب الان بهتر شد. بله قطعا با آنتن دذاخلی  مودم دیلینک 921 میتونید سیگنال قوی تری بگیرید. اینم  بگم s6 باید cat6 باشه و سرعت بالاتری داره ولی گین"gain" آنتنش برای این که به بدن آسیب نرسه خیلی از مودم های رو میزی(اصطلاحا اسمشون رو میزی هست)  کم تر هست. برای خودم همراه  اول 3g با گوشی 100 بود با مودم شد 60 تا 70 متغیر. lte هم ایرانسل برای من 104 بود شد 50 !!!!!!!!در مورد استفاده از مودم LTE 921E

من هم اول میخاستم این LTE ثابت بگیرم ولی چند تا نکته.

اول این که اینی که ایرانسل راه انداخته در بازه فرکانسی 3500 هست lteکه الان داریم روی در بازه 2600 مگاهرتز هست.

-این یعنی مودم ها کاملا فرق میکنه. (مودم های توی بازرا هم از TD LTE پشتیبانی میکنند ولی در باند 2600 2800 نه 3500 پس بی استفاده هست)

-بسته های اینترنت کاملا فرق میکنه.

- احتمالاسخت افزارش باید روی دکل نصب بشه یا باید تنظیم بشه رادیوی دکل(همه جا نیست).

-برای خرید و فروش مودم شدید به مشکل بر میخورید.

مرسی . 

مودم دیلینک 921 یه کانکتور انتن خارجی هم داره . این از نوع ts9 است یا ts5 یا .. ؟

اخه میترسم نگیره و مجبور بشم انتن خارجی نصب کنم . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...