رفتن به مطلب

Recommended Posts

در 22 ساعت قبل، hellbrain666 گفته است :

برای مودم های ایسوس آپدیت جدید اومده

بله 

Firmware Version:1.1.2.3_345

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام 

یدونه روتر RT-AC5300 ایسوس خریدم . چهار تا پورت گیگابیتی داره و دوتا خروجی USB .

من میخوام چهارتا کامپیوتر رو با یه لپتاپ باهم شبکه کنم . یه هارد My Cloud برند WD 8T هم دارم که میخوام روی شبکه باشه . دوربینهای تحت شبکه و دستگاه DVR هم میخوام جزء شبکه باشن . یه سیستم صوتی الجی هم دارم سری my home (که یه ساندبار و 4 تا باند برای اتاق خوابهاست ) بعلاوه دستگاه پخش بلوری و دستگاه DVB S 2 و دو تا ترموستات هوشمند و تجهیزات خانه هوشمند و یه دوربین حرارتی ورودی و یه ویدئو پروژکتور و دوتا تلویزیون هوشمند و  ... هم هستن که باید از اترنت برای اتصالش به شبکه و اینترنت استفاده کنم . چیزی که برای من مهمه داشتن حداقل 5 تا پورت گیگابیتی برای 5 تا کامپیوتر تو شبکه هست ، ولی روتر من فقط 4 تا پورت داره !!! البته من از اکانت ADSL برای اینترنت استفاده میکنم ولی نیاز دارم که یه روتر دوم یا مودم روتر دوم با اکانت ایرانسل هم برای جلوگیری از قطعی احتمالی استفاده کنم که طی آموزشی که تو یکی از سایتها زده بود نیاز به یه پورت گیگابیتی داره ...

من نیاز به حدود 16تا پورت دیگه دارم . بفکر خرید یه سوئیچ افتادم . سوال اینجاست دستگاههای دیگه بغیر کامپیوتر نیاز به اتصال گیگابیتی دارن یا 100مگابیتی هم براشون کافیه؟؟از جمله تموم اون چیزایی که بالا گفتم . و سوال دوم بستن سوئیچ اضافی و وصل کردن وسایل الکترونیکی اضافی از پهنای باند شبکه و سرعتش  کم نمیکنه ؟؟منظورم کامپیوترهای متصل به شبکه هست و در وهله بعدی هارد My Cloud ام . چون فایلهاش برای بقیه کامپیوترا لازمه نباید از پهنای باندش کم بشه . یعنی حداقل 6 تا پورت گیگابیتی باید داشته باشم ...

بستن دوتا سوئیچ؛ یکی 8 پورته 1000مگابیتی و یکی 16 پورته 100مگابیتی بمراتب ارزونتر از یه سوئیچ 24 پورته 1000مگابیتی هست . بستن دوتا سوئیچ توصیه میشه یا یدونه ؟؟داشتن پهنای باند 100مگابیتی روی دستگاههای هوشمند تو دسترسی شون به اینترنت اختلال ایجاد نمیکنه؟؟یا 1000مگابیتی لازمه حتما؟؟

تو سایت ایسوس در مورد این روتر نوشته تا 500 متر مربع رو پوشش میده و خاصیت اکسس پوینت هم داره . آیا تو فضایی به اندازه 250 متر یعنی نصف این فضا نیاز به خرید اکسس پوینت اضافی هست یا نه ؟؟ و میخوام هم یه اسکنر و هم یه پرینتر رو روی شبکه داشته باشم . میتونم با یه هاب USB روی روتر هر دوتا رو داشته باشم یا فقط یکی اش رو میتونم داشته باشم ؟؟

لینک به دیدگاه

مخلصیم . ولی حدود 2 ساله دنبال این جور مواردی بودم . عشقم داشتن خونه کاملا هوشمنده با تجهیزات تحت وب که دونه دونه جمعش کردم . ماژولهای تحت وبی هم دارم که مثلا باهاش نورپردازی اتاق تلویزیون رو میشه تنظیم کرد ، پکیج ها رو باهاش تنظیم کرد و ... 

لینک به دیدگاه

با سلام 

بنده یه مودم  مودم تی پی لینک  TL-WR841HP  رو از لیون خریدم 

چطور باید این مودم رو کانفیگ کنم که به اینترنت کانکت شم  آیا این روتر رو میشه مثل مودم های معمولی به اینترنت کانکت کرد

ممنون میشم  راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

مث بقیه مودما

ویرایش شده توسط Nova Black
لینک به دیدگاه

ویزاردی تنظیمات رو رفتم جلو ولی هیچ گذینه ای برای تنظیمات  vpi و vci  نداشت 

سوال بنده هم همین بود که ایا میشه از این روتر مثل مودم استفاده کرد

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/21, 01:46:18، offlinebaz1 گفته است :

ویزاردی تنظیمات رو رفتم جلو ولی هیچ گذینه ای برای تنظیمات  vpi و vci  نداشت 

سوال بنده هم همین بود که ایا میشه از این روتر مثل مودم استفاده کرد

بده دست شرکتی که ازش سرویس خریداری کردی به طور رایگان کانفینگ میکنه

لینک به دیدگاه

در در 1396/06/21, 01:37:27، offlinebaz1 گفته است :

با سلام 

بنده یه مودم  مودم تی پی لینک  TL-WR841HP  رو از لیون خریدم 

چطور باید این مودم رو کانفیگ کنم که به اینترنت کانکت شم  آیا این روتر رو میشه مثل مودم های معمولی به اینترنت کانکت کرد

ممنون میشم  راهنمایی کنید

درود، دستگاه شما صرفا روتر بی سیم است و قابلیت ADSL ندارد. باید یک مودم ADSL به صورت کابلی خریداری کنید و سپس با اتصال کابل از مودم کابلی به این روتر، اقدام به استفاده از اینترنت به صورت بی سیم نمایید.

لینک به دیدگاه

دستگاه شما فقط روتر هست و قابلیت ADSL  رو نداره من به لینک سایت لیون هم نگاه کردم اونجا به اشتباه مودم معرفی شده ولی همان طور که از مدل دقیق محصول هم معلومه TP-Link TL-WR841HP 300Mbps High Power Wireless N Router  این دستگاه فقط روتر هست.

متاسفانه برای استفاده از این محصول باید یک مودم ADSl جداگانه خریداری بشه و از خروجی لن مودم به این روتر اینترنت داده بشه.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه مودم خوب تو رنج 150تومن برای گیم و دیگر چیزها چی خوبه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، sinatak گفته است :

سلام دوستان

یه مودم خوب تو رنج 150تومن برای گیم و دیگر چیزها چی خوبه؟

مدل ASUS N14U B1 رو دارم که عالی هست . snr رو به شدت افزایش میده ( برای من از 20 اومد روی 27 ) و پینگ هم تا حدودی بهتر میشه . در کل مودم درجه 1 هست ولی قیمتش یک مقداری از بودجه  شما بالاتره ولی ارزش هزینه داره ( قیمتش الان 175 )

لینک به دیدگاه

در در 1396/05/12, 09:12:46، omidtb گفته است :

کسی نبود راهنماییم کنه فوریه

بدون شک از مدل های شرکت ASUS انتخاب کنین.

به عنوان مثال مودم زیر گزینه خوبی هست.

https://www.digikala.com/Product/DKP-74041/مودم-روتر-ADSL-VDSL-بي‌سيم-و-دوبانده-ايسوس-مدل-DSL-AC68U

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، MamadMedusa گفته است :

مدل ASUS N14U B1 رو دارم که عالی هست . snr رو به شدت افزایش میده ( برای من از 20 اومد روی 27 ) و پینگ هم تا حدودی بهتر میشه . در کل مودم درجه 1 هست ولی قیمتش یک مقداری از بودجه  شما بالاتره ولی ارزش هزینه داره ( قیمتش الان 175 )

بهتر نیست از مدل هایی که سال هاست تو این کارن گرفت؟

asus تازه اومده تو خط مودم

لینک به دیدگاه

دوستان آنتن تقویتی میشناسین که بشه برای مودم ZW101 خریداری کرد؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

یه مدت بود که هرموقع تلفن زنگ میخورد قطع میشد کارشناس اومد مودم خودشو وصل کرد برا اون قطع نمیشد و پینگ پایین تری هم میگرفت بعد یه مدت برا منم هم قطعی درست شد هم پینگ خوب شد ولی الان پینگم باز بالاست رفتم از نمایندگی tp link پرسیدم که ایا مودم رو پینگ تاثیر داره گفت نه 

نظر شما چیه ایا باید مودم جدید بگیرم؟

لینک به دیدگاه

مودم رو ببر سر ورودی خط تلفن خونه نصب کن ، اسپیلاتور فراموش نشه ، تست کن اگر مشکلاتت بر طرف شد از نویز داخلی ساختمانه مشکل ، من چنین مشکلی داشتم ،  کابل شبکه برند اکتاسی اشنایدر گرفتم  و مستقیم کشیدم حل شد :D

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

مودم رو ببر سر ورودی خط تلفن خونه نصب کن ، اسپیلاتور فراموش نشه ، تست کن اگر مشکلاتت بر طرف شد از نویز داخلی ساختمانه مشکل ، من چنین مشکلی داشتم ،  کابل شبکه برند اکتاسی اشنایدر گرفتم  و مستقیم کشیدم حل شد :D

از سرخط وصله

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

از سرخط وصله

به نظر خیلی محتمل میاد که مشکل مودم باشه ، باز هم جهت اطمینان یه مودم امانت بگیر تست کن

لینک به دیدگاه

اگه مودم سالم باشه از کابل کشی هم نباشه از ضعیف بودن خطه. ست کردن خط رو حالت fast path یا همون پروفایل گیمینگ هم تاثیر میزاره.

مود dsl رو هم رو حالت پایدار تر بزار. چه شرکتی داری؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، میلاد بهرامن گفته است :

اگه مودم سالم باشه از کابل کشی هم نباشه از ضعیف بودن خطه. ست کردن خط رو حالت fast path یا همون پروفایل گیمینگ هم تاثیر میزاره.

مود dsl رو هم رو حالت پایدار تر بزار. چه شرکتی داری؟

مخابرات

مودم مال 5-6 سال پیشه

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، sinatak گفته است :

59c26a1fbccbc_bandicam2017-09-2017-45-51-212.thumb.jpg.6c6d5730e23abb2988d07b8b63017ad4.jpg

از خظ نیست

یا مودمه یا اسپلیتر.

پیشنهاد میکنم یه ایسوز n10c1 بخر عالیه همه چی تمومه با کلی امکانات مثل محدود کردن سرعت البته باید فریم ورشو اپدیت کنی

لینک به دیدگاه

زنگ بزن به پشتیبانی بگو پهنای باند آپلود رو روی 512 ست کنند ، احتمال خیلی زیاد درست میشه.

الان سرعت آپلود روی 1 مگابیت هست و SNR روی 9 که باعث قطعی و ناپایداری ارتباط میشه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...