رفتن به مطلب

Recommended Posts

• کاربر ویژه

تو فاصله شما قضیه دید مستقیم Face to Face نیازی نیست اگر از فرکانس 2.4 استفاده کنی.

از هر دو بام همدیگه رو بتونید ببینیدکافی هست.

کلا تو بحث رادیو با احتمالات نمیشه نتیجه قطعی اعلام کرد موارد تاثیر گذار زیاد هست ممکن هست مثلا 3 تا دیوار بتنی سیگنال رو خیلی ضعیف کنند.

اگر یه کیفیت سیگنال خوب و یکدست میخوای بگیری با سیگنال بالای 90 درصد برای فایل شیرینگ فقط دید مستقیم.

در کل توصیه من با توجه به سطح اطلاعات شما این هست که از شرکتی که میخواهیی خرید کنی مشاوره فنی بگیری اینجوری هزینه دوباره کاری نداری.

لینک به دیدگاه

• ارسال 2.5k
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان،

براى يكى از همكارهام ميخواستم يك مودم سيمكارت تهيه كنم تا بتونه از اينترنت سيم كارت با لپتاپش استفاده كنه. خواستم ببينم از دوستان كسى تجربه استفاده از اين نوع مودم رو داره؟ چه مارك يا مدلى روپيشهاد ميدين كه آنتن دهى خوب و كيفيت مرغوب داشته باشه؟

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر شما

بنظر بنده شما اگه امکانش هست از وشی موبایل برای اینکار استفاده کنید!

دلیل اصلیش این هست که اینا یه مقدار قیمتشون بالاست البته از قیمت های پایین داره تا زیاد ولی

کمتر از 40 تومن مسلما نخواهد بود!

لینک به دیدگاه

آقا دانيال،

طرف يه مقدار سخته براش. راه نداره. گوشى خودش همراه اوله، از اينترنت ايرانسل ميخاداستفاده كنه.

آره ميدونم اين مودم ها گرون هست، ولى طرف حاضره هرچه قدر لازمه هزينه كنه.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام خدمت دوستان عزیز در انجمن لیون کامپیوتر

در حال حاضر مودم ADSL مدل Planet ADE-3410 دارم ، و می خوام که یک مودم Wireless بگیرم تا اینکه بتونم هم لپ تاپ و هم موبایلم رو هم به اینترنت وصل کنم .

بودجه که در نظر گرفتم تا سقف 100000 تومان می باشد .

از بین چهار مدل زیر کدام را شما پشنهاد می کنید و اگر مدل دیگری نیز می شناسید از بیان آن دریغ نفرمایید.

در صورت امکان نام شرکت گارانتی کننده محصول را هم ذکر کنید.

Cisco Linksys WAG120N Wireless N ADSL2 Modem

96000 تومان

Asus DSL-N10 Wireless N ADSL2 Modem

81000 تومان

D-Link DSL-2730U Wireless N ADSL2 Modem

73500 تومان

TP-Link 8961N Wireless N ADSL2 Modem

86000 تومان

لینک به دیدگاه

من هم ایسوس رو دارم و هم دی لینک . البته دی لینک رو تازه گرفتم . تو سایت لیون هم موجود هستن و قیمتشون هم کمتره .

ایسوس برای من یک مشکل داره . وقتی به لپ تاپ متصل میشه ، هر چند وقت اتصالش قطع میشه و باید وایرلس رو خاموش و روشن کنم تا دوباره وصل بشه .اما صفحه تنظیمات خیلی خوب و جالبی داره . هر ایرادی تو خط باشه اعلام میکنه . دی لینک صفحه تنظیماتش خیلی سخته . ولی در کل هر دو مدل خوب هستن . تی پی لینک هم خوبه . منتها اون قیمت کمی بالاست و ارزش نداره . با لینکسیس کار نکردم . ولی مدل خوبیه . به نظر من انتخابت رو بیین ایسوس و دی لینک محدود کن . ممکنه ایسوس من ایراد داشته باشه . ولی در کل من میپسندمش .

لینک به دیدگاه

سلام. اقا جون فقط linksys cisco بگیر. بهترین مودم تو این قیمته. 2 ساله دارم حرف نداره. برد موجش هم خوبه. فقط نمیدونم چرا زیاد داغ میکنه در حد cpu.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنده هم لینکسیس رو پیشنهاد میکنم که تحت یکی از بهترین شرکت ها در زمینه شبکه به اسم Cisco هست!

یکی از دوستان من داره بسیار عالی و پر سرعت و برای کار های Wireless Network یکی از پر سرعت ترین مودم ها در همین زمینه هست!

موفق باشید!

لینک به دیدگاه

من هم دو سال و خورده ای هست که لینک سیس دارم همین مدل رو و اتفاقا از جناب حسینی هم خریده بودم .

2 عدد موبایل ، تلویزیون ، سینمای خانگی ، 2 عدد لپ تاپ ، PS3 و یک عدد پی سی خونه بهش وایر لس وصل هستند و کوچکترین مشکلی هم نداشته تا بحال .

البته من هر وقت هم که فیرم ویر جدید داده بوده آپدیتش کردم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بین این مدلهایی که شما قید کردی انتخاب اول، بدون برو برگرد و حرف و حدیث Linksys

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز سرانجام مدل Linksys رو امشب خریدم :party: ، حالا انشاالله فردا تستش می کنم .

از راهنمایی همگی ممنون (*)

لینک به دیدگاه

مبارکت باشه دادا. کدوم مدلش رو گرفتی?

Cisco Linksys WAG120N Wireless N ADSL2 Modem

98000 تومان ، مشهد

مودم قبلی که داشتم رو می فروشم :D

Planet ADE-3410 ADSL 2/2+ Router with USB & Lan Port

ویرایش شده توسط Rosha
لینک به دیدگاه

منم همین مدلشو دارم. یه مدل داره تقریبا 450-500 هزار تومنه. تو سایتش نوشته بود 1 کیلومتر برد موجشه!!! البته فکر نکنم تو تهران بیشتر از 100 متر بره!

لینک به دیدگاه

یه مدل x2000 گرفتم ، ۲۱۰ تومن ، البته من قیمت همکار گرفتم پایین تر از این مبلغ ، از اون ۱۲۰ خیلی برد بیشتری داره و در مقایسه ۱۵۰ مگابیت هم بیشتر ساپورت میکنه و ۳۰۰ مگابیت برای من که استریم اچ دی دارم بسیار مناسبه ، اگر کسی در اون حد قیمت مودم میخواد این مدل هم خوبه .

لینک به دیدگاه

با سلام

من دو سیستم دارم که رو یکیشون مودم معمولی d link 2500 u دارم

یه سیستم دیگه هم دارم به اضافه موبایل

حالا سوالم اینه که اگه بخام هر دو سیستم و موبایل با هم به اینترنت وصل بشن چیکار باید بکنم؟چه نوع مودمی باید بگیرم؟

برای اینکار مودم تک پورت باید بگیرم یا 4 پورت؟

یا یه نظرتون اون تک مودم رو بزارم رو سیسستم اولیم بمونه و مودمی بگیرم برای سیستم دومم و همچنین موبایل؟

بودجه هم تا 60 65 میتونم هزینه کنم

لینک به دیدگاه

شما نمیتونی 2 مودم رو روی یک خط وصل کنی . باید 1 مودم بیسیم بگیری که حداقل 2 پورت لن برای سیستم ها داشته باشه . یا اینکه تک پورت بگیری و برای یکی از سیستم ها کارت شبکه بیسیم که هزینه میره بالا . مودم 2730U دی لینک میتونی بگیری حدود 70 تومان و یا TP-LINK 8951ND با قیمت حدود 60 تومان .

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون

اونوقت من دو کاپیوتر تو دو اتاق هستن.باید هر دو رو با کابل لن وصل کنم به مودم؟اونوقت کابل لن 15 20 متری باید بگیرم؟هست اصلا؟

یا میتونم یکی رو با کابل لن و دیگری رو با بیسیم به اینترنت وصل کنم؟فکر میکنم اگه بخام اینکارو بکنم باید یه مودم روتر دار بگیرم درسته؟

ویرایش شده توسط saeed ss
لینک به دیدگاه

میتونی کابل بگیری . البته باید بگی برات درست کنن . فکر کنم متری 1500 تا 2000 در میاد . که 20 متر میشه 30 یا 40 تومان . سیم کشی هم داری تو خونه . ولی با همین پول میتونی یک کارت و یا usb وایرلس بگیری و به یکی از سیستم ها وصل کنی . سیم کشی هم نداری تو خونه .

لینک به دیدگاه

مودم 2730U

ببخشید من متوجه نشدم.مگه این مودم وایرلس نیست؟

اینکه میگن این مودم وایرلسه ، از وایرلسش کجا باید استفاده کرد؟

اگه قرار باشه با کابل کامپیوترها رو بهم وصل کنم خب این چه فایده داره؟این کجاش وایرلس میشه؟

من میخام یه طوری باشه مثل وایمکس بتونم مثلا یکیشون رو با کابل به pc وصل کنم و از اونور مثلا با موبایل برم تو نت یا از اون یکی سیستمم بدون زدن کابل استفاده کنم.

برا همچین کاری چیکار باید بکنم؟

لینک به دیدگاه

مودم وایرلس هست . ولی کامپیوترهای رومیزی معمولا کارت شبکه وایرلس ندارن . شما باید جداگانه برای یکشون تهیه کنی تا یکی از سیستمها با کابل ، یکی با کارت شبکه وایرلس و موبایل هم به صورت وایرلس به مودم وصل بشن . شما به یه چیزی مثل این نیاز داری : http://lioncomputer.ir/product/226/D-Link%20DWA-525%20Wireless%20Adaptor/ یا http://lioncomputer.ir/product/708/TP-LINK%20TL-WN723N%20Mini%20Wireless%20N%20Adaptor/

این هم مودم : http://lioncomputer.ir/product/489/D-Link%20DSL-2730U%20WIRELESS%20%20ADSL2%20Modem/

لینک به دیدگاه

اگه موبایلتون وای فای داره که هیچی از اون استفاده کنید اگر نداره از بلوتوث برای اینترنت استفاده کنید ( یادمه با سیستم عامل سیمین این کارو کرده بودم بقیه رو نمیدونم میشه یا نه) و اگر حوصله سیم کشی ندارید از اکسس پونت برای کامپ دیگه بهره ببرید و لن هم برای سیستمی که مودم نزدیک اون هست :D

لینک به دیدگاه

به نظر من یک مودم روتر وایرلس بگیرید .مثلا مودم ASUS DSL N10 که من دارم چهار پورت شبکه به همراه وایرلس با آنتن 5dBi داره که برد بیشتری نسبت به مدلهای معمولی داره و برای موبایل عالیه و نیاز شما رو کاملا برآورده می کنه .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان

1- در عکس هایی که براتون پیوست کردم منظور از wps چیست؟

2- نحوه ی دادن یوزر و پسورد( که مخابرات داده) به دستگاه چگونه است؟

با تشکر

post-8635-0-96563900-1342526318_thumb.png

post-8635-0-28861100-1342526359_thumb.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...