رفتن به مطلب

نظارت نداشتن آواژنگ در رابطه با قیمت گذاری.

ATER
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود دوستان گلم

بیایم با هم حرفها و نظرات سازنده بدیم تا این نظرات و صحبتها بتونه تغییری مفیدی رو ایجاد کنه . نه اینکه خدای نکرده بیایم به کسی توهین کنیم .

خیلی وقتها ما خیلی چیزها رو نمیدونیم و از خیلی از مسائل خبر نداریم پس مطئن راجب مطالبی نظر ندیم بهتره .

صحبتهای شما به گوش شرکت آواژنگ رسید و حتما در روند کاریشون کارهایی خواهند کرد که به نفع همه بشه ولی خوب زمان میبره .

ممنونم از همتون و فکر میکنم ادامه بحث بی فائده باشه

درود

حالا واقعا دفعه بعد چیکار میکنند :

1- قیمت کالایی که قراره وارد کنند پیش پیش اعلام نمیکنند که دیگه این مسئله پیش نیاد...؟؟؟  :laughing:

2- به شخصی که میدن بفروشه طی میکنند منصفانه بفروشه و به فکر مصرف کننده واقعی و مشتری ها و هوادارشون خواهند بود...!  :clapping:

3- الکی مثلا درس عبرت شد برامون و دفعه بعدم هرکاری دلمون خواست خواهیم کرد بقیم به ما چه...!  :D

4- اونایی که ماشین قسطی خریدن میان اینم قسطی می خرند...  =))  =))

لینک به دیدگاه

• ارسال 66
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود

فقط این جنس به این گونه نیست

کیس x3 viper من از بازار رضا پرسیدم۳۰۰ هزار تومن گفتم چرا گفت چون فقط من دارم (در کل عمر ش این تنها حرف راستی بود که زده بوددچون واقعا کسی نداشت)منم بهش گفتم دمتون گرم شما اگر نبودید اقتصاد ایران خیلی ضربه میخورد

و خیلی های دیگه

کلا بازار رضا پر از فروشنده های ...... هست

یه کیس دیگه انتخاب کن یا یه مدتت طولانی صبر کن ولی زیر بار حرف زور نرو

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان در رابطه با تمام انتقاداتون قانون داریم ، اگر واقعا مشکلی با شرکت و یا کس خاصی پیدا کردین میتونین بهش مراجعه کنید:

http://council.nicc.ir/Rules/default.loco

-------

ماده 44 : هر گونه تبانی از طریق قرارداد، توافق و یا تفاهم(اعم از کتبی، الکترونیکی، شفاهی یا عملی) بین اشخاص که یک یا چند اثر زیر را به دنبال داشته باشد به نحوی که نتیجه ی آن اخلال در رقابت باشد ممنوع است:

1. مشخص کردن قیمت های خرید یا فروش کالایا خدمت و نحوه ی تعیین آن در بازار به طور مستقیم یا غیر مستقیم
  2. محدود کردن یا تحت کنترل درآوردن مقدار تولید، خرید یا فروش کالا یا خدمت در بازار
  3. تحمیل شرایط تبعیض آمیز در معاملات همسان به طرفهای تجاری
  4. ملزم کزدن طرف معامله به عقد قرارداد با اشخاص ثالث یا تحمیل کردن شروط قرارداد به آنها
  5. موکول کردن انعقاد قرارداد به قبول تعهدات تکمیلی توسط طرف های دیگر که بنا بر عرف تجاری با موضوع قرارداد ارتباطی ندارد
  6. تقسیم یا تسهیم بازار کالا یا خدمت بین دو یا چند شخص
  7. محدود کردن دسترس اشخاص خارج از قرارداد، توافق یا تفاهم به بازار
ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

جالبه !

طرف احتکار کرده . گرون فروشی میکنه در حد المپیک ، تازه طلب کارم هست !!!!

گران فروشی یک کار نادرست ، غیر قانونی و غیر شرعیه و با هیچ مرام مسلک درستی قابل توجیح نیست .

درود

دوست من این گرون فروشی نیست!!!

طرف بازار سیاه راه انداخته!!!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

فک کنم لیون هم موجودی کیس های تخت جمشید رو خریده.

{اقایون این حرف من نیس از یکی دیگه شنیدم از یکی از بچه های همین فروم}

درسته عزیزم چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینجا حرف میزنید تا تهش حرفتون رو بزنید نصف و نیمه صحبت نکنید که انگار کشف بزرگی کردید .

لینک به دیدگاه

یکی از دلایلی که ما معمولا اجازه نمیدیم که اینجور تاپیکها ایجاد بشه همین مطالب غیر علمی و صحبتهایی که اصلا ربطی به موضوع نداره و بیشتر از همه مسمومیت ذهن دیگران با ذهن آلوده خودمون هستش

لحظه ای که متوجه این تاپیک شدیم اجازه دادیم ادامه پیدا کنه دلیلی داشت اون هم این که امیدوار بودیم حرفهای ما و دید ما نسبت به اینده تاپیک اشتباه باشه .

صحبتهاتون رو بکنید چون تا فردا ظهر این تاپیک قفل خواهد شد

لینک به دیدگاه

دوستان در رابطه با تمام انتقاداتون قانون داریم ، اگر واقعا مشکلی با شرکت و یا کس خاصی پیدا کردین میتونین بهش مراجعه کنید:

http://council.nicc.ir/Rules/default.loco

-------

ماده 44 : هر گونه تبانی از طریق قرارداد، توافق و یا تفاهم(اعم از کتبی، الکترونیکی، شفاهی یا عملی) بین اشخاص که یک یا چند اثر زیر را به دنبال داشته باشد به نحوی که نتیجه ی آن اخلال در رقابت باشد ممنوع است:

1. مشخص کردن قیمت های خرید یا فروش کالایا خدمت و نحوه ی تعیین آن در بازار به طور مستقیم یا غیر مستقیم
  2. محدود کردن یا تحت کنترل درآوردن مقدار تولید، خرید یا فروش کالا یا خدمت در بازار
  3. تحمیل شرایط تبعیض آمیز در معاملات همسان به طرفهای تجاری
  4. ملزم کزدن طرف معامله به عقد قرارداد با اشخاص ثالث یا تحمیل کردن شروط قرارداد به آنها
  5. موکول کردن انعقاد قرارداد به قبول تعهدات تکمیلی توسط طرف های دیگر که بنا بر عرف تجاری با موضوع قرارداد ارتباطی ندارد
  6. تقسیم یا تسهیم بازار کالا یا خدمت بین دو یا چند شخص
  7. محدود کردن دسترس اشخاص خارج از قرارداد، توافق یا تفاهم به بازار

درود

مرسی امیر محمود عزیز این قانون عمومیه و مثال میزنم که بیشتر روشن بشه

مثال میزنم :

مثلا شرکت گرین و آواژنگ و تخت جمشید و ... بیان با هم تبانی کنن و یهو همه کیسهای گیمینگشون رو گرون کنن و یا اصلا نفروشن و یا هر حرکتی که در این مسیر بکنن

اما اینکه یک کالا رو یک نفر داره دلیل به  بی قانونی نیست ولی اگر نخواد به مردم بفروشه این جرمه . و یا اگرگرانفروشی صورت بگیره و بر طبق تعرفه نفروشه باز هم مرتکب جرم شده .

مسئله گرانفروشی بر میگرده به تعزیرات حکومتی , یعنی تعزیرات میاد به فروشگاه شما مراجعه میکنه و میگه فلان کالا رو چند داری میفروشی و فاکتورهای فروشتون رو چک میکنه و فروشنده موظف هستش فاکتور خرید و قیمت خرید در حسابداریش رو هم نشون بده و معمولا چندین کالا رو بررسی میکنن  . طی دو سال تقریبا بین 3 تا 5 بار فروشگاه لیون کامپیوتر اومدن . در صورت مشاهده تخلف از جایگاه گرانفروشی اگر صورت گرفته بشه حتما برخورد میکنن و خدا رو شکر لیون کامپیوتر همیشه سربلند در اومده .

همیشه سعی کنیم برای یادگیری سوال کنیم , این خیلی مهمه که از جایی بپرسید که قوانین رو بشناسن . مقلا در مورد این مسائل میتونید از اتحادیه و تعزیرات سوال کنید و این معتبرترین مرجع اطلاع رسانی میتونه برای شما باشه .

لینک به دیدگاه

خوب اين طرف 460 از اواژنگ خريده و بايد فاکتور خريد 460 تومن يا در همين حد رو داشته باشه درسته ديگه؟ بعد بخواد بالاب ششصد بفروشه گران فروشي کرده و جرم به حساب مياد درسته؟ اگه اشتباه ميکنم بگيد چون من زياد پستا رو وقت نکردم بخونم. اگه اينحورى باشه ميتونيم تهديدش کنيم که اگه به قيمت واقعي نفروشه مثلا نهايت 500 تومن ميريم به تعزيرات گزارش ميکنيم و پدرتو در مياريم :D درست ميگم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

مرسی امیر محمود عزیز این قانون عمومیه و مثال میزنم که بیشتر روشن بشه

مثال میزنم :

مثلا شرکت گرین و آواژنگ و تخت جمشید و ... بیان با هم تبانی کنن و یهو همه کیسهای گیمینگشون رو گرون کنن و یا اصلا نفروشن و یا هر حرکتی که در این مسیر بکنن

اما اینکه یک کالا رو یک نفر داره دلیل به  بی قانونی نیست ولی اگر نخواد به مردم بفروشه این جرمه . و یا اگرگرانفروشی صورت بگیره و بر طبق تعرفه نفروشه باز هم مرتکب جرم شده .

مسئله گرانفروشی بر میگرده به تعزیرات حکومتی , یعنی تعزیرات میاد به فروشگاه شما مراجعه میکنه و میگه فلان کالا رو چند داری میفروشی و فاکتورهای فروشتون رو چک میکنه و فروشنده موظف هستش فاکتور خرید و قیمت خرید در حسابداریش رو هم نشون بده و معمولا چندین کالا رو بررسی میکنن  . طی دو سال تقریبا بین 3 تا 5 بار فروشگاه لیون کامپیوتر اومدن . در صورت مشاهده تخلف از جایگاه گرانفروشی اگر صورت گرفته بشه حتما برخورد میکنن و خدا رو شکر لیون کامپیوتر همیشه سربلند در اومده .

همیشه سعی کنیم برای یادگیری سوال کنیم , این خیلی مهمه که از جایی بپرسید که قوانین رو بشناسن . مقلا در مورد این مسائل میتونید از اتحادیه و تعزیرات سوال کنید و این معتبرترین مرجع اطلاع رسانی میتونه برای شما باشه .

راستش من اصلا قصد دخالت تو این موضوع رو ندارم، دیدم دوستان خیلی شاکی هستن ، گفتم لینک قوانین رقابت رو بزارم که اگر دوستان احساس میکنند ناحقی شده برن قانونو رو بخونند ببین ایا احساسشون با قوانین وضع شده تطابق دارد یاخیر ، اگر داشت  که اقدام لازمه رو انجام بدن اگر هم نداشت انقدر شکایت و بدگویی از فرد ، گروه ، شرکت و ... نکنند.

اون قانونی هم که  تو پست هست اولین ماده شورای رقابت کسب و کاره،  حدود 40 تا دیگه هم هست که دوستان  میتونند مطالعه کنند ، اونو فقط برای نمایش گذاشتم که دوستان فکر نکنن لینک اسپمه

ویرایش شده توسط AmirMahmood
لینک به دیدگاه

فک کنم لیون هم موجودی کیس های تخت جمشید رو خریده.

{اقایون این حرف من نیس از یکی دیگه شنیدم از یکی از بچه های همین فروم}

خوب میلاد جان توی این تاپیک  خود آقای حسینی علام کرده که کیس های Corsair انحصاری دست لیون هست  :D

1-لیون از قبل علام نکرد که کیس   760  مثلا 100 هزار تومنه بعد بیاد 300 تومن بفروشه

2-همه ما لیون رو میشناسیم و از این که قیمت های منصفانه هست باخبریم

3- خدمات پس از فروش لیون هم که دیگه همه میدونن( برای یه بنده خدایی که زده بود قطعه خودش رو خراب کرده بود هم جنسش رو تعویض که چه برسه به...)

خوب اين طرف 460 از اواژنگ خريده و بايد فاکتور خريد 460 تومن يا در همين حد رو داشته باشه درسته ديگه؟ بعد بخواد بالاب ششصد بفروشه گران فروشي کرده و جرم به حساب مياد درسته؟ اگه اشتباه ميکنم بگيد چون من زياد پستا رو وقت نکردم بخونم. اگه اينحورى باشه ميتونيم تهديدش کنيم که اگه به قيمت واقعي نفروشه مثلا نهايت 500 تومن ميريم به تعزيرات گزارش ميکنيم و پدرتو در مياريم :D درست ميگم؟

دوست عزیز حداقل سود رو یه قطعه 5% و حدا اکثر 20% هست.

550=460+20%

والا طرف که جوری حرف میزده که هیچ کس هیج  غلطی نمیتونه بکنه در این مورد.

من دقیقا از خودش شنیدم که گفت: آواژنگ هیچ کاری نمیتونه بکنه ، من هم که همه کیس ها رو فروختم فقط همین یدونه مونده.

و این هم دقیقا از خودشون شنیدم که گفت:  کل پاور های Cooler master هم دست من هست و من هم همه بار رو خریدم و هرکی هم پاور کولر مستر داره از من خریده و کل بازار کامپیوتر این جوری هست.

در کل کی ، کجا قانون به داد مصرف کننده رسیده که این دومیش باشه.؟ :mad:

لینک به دیدگاه

خوب میلاد جان توی این تاپیک  خود آقای حسینی علام کرده که کیس های Corsair انحصاری دست لیون هست  :D

1-لیون از قبل علام نکرد که کیس   760  مثلا 100 هزار تومنه بعد بیاد 300 تومن بفروشه

2-همه ما لیون رو میشناسیم و از این که قیمت های منصفانه هست باخبریم

3- خدمات پس از فروش لیون هم که دیگه همه میدونن( برای یه بنده خدایی که زده بود قطعه خودش رو خراب کرده بود هم جنسش رو تعویض که چه برسه به...)

دوست عزیز حداقل سود رو یه قطعه 5% و حدا اکثر 20% هست.

550=460+20%

والا طرف که جوری حرف میزده که هیچ کس هیج  غلطی نمیتونه بکنه در این مورد.

من دقیقا از خودش شنیدم که گفت: آواژنگ هیچ کاری نمیتونه بکنه ، من هم که همه کیس ها رو فروختم فقط همین یدونه مونده.

و این هم دقیقا از خودشون شنیدم که گفت:  کل پاور های Cooler master هم دست من هست و من هم همه بار رو خریدم و هرکی هم پاور کولر مستر داره از من خریده و کل بازار کامپیوتر این جوری هست.

در کل کی ، کجا قانون به داد مصرف کننده رسیده که این دومیش باشه.؟ :mad:

بهتر نیست خودت که مستندات داری اقدام قانونی کنی. به ویژه که احساس می‌کنی حق‌ت ضایع شده.

با نق زدن چیزی درست نمی‌شه.

لینک به دیدگاه

هنوز از مسئول آواژنگ در شهر سخت افزار به من خبری داده نشده.

بهتر نیست خودت که مستندات داری اقدام قانونی کنی. به ویژه که احساس می‌کنی حق‌ت ضایع شده.

با نق زدن چیزی درست نمی‌شه.

به نظر شما من اندازه آواژنگ پول و قدرت دارم؟

من مستنداتم از افرادی هست که برای خود آواژنگ کار میکنن   به نظرت طرف میاد به نفع من شهادت بده ؟ :|

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

ولی انصافا این تایپک الکی داره هی میره جلو تو این مملکت یه کالا های داره احتکار میشه که داره با جون مردم بازی میکنه هیکس صداش در نمیاد اونوقت دعوا سر یک کیس خاص هست که شاید یک درصد از مردم هم ازش استفاده نکنن.

لینک به دیدگاه

ولی انصافا این تایپک الکی داره هی میره جلو تو این مملکت یه کالا های داره احتکار میشه که داره با جون مردم بازی میکنه هیکس صداش در نمیاد اونوقت دعوا سر یک کیس خاص هست که شاید یک درصد از مردم هم ازش استفاده نکنن.

قبول دارم میگم خود فروشگاه *****  هم میگفت : کل پاور های کولر مستر هم من همیشه میگیرم و کلا بازار ما این جوری هست.

گرچه من این چند روزه از این ماجرا سر در آوردم.

طرف هم میگفت این همه جنس دیگه با احتکار گرون فروشی میشه چرا شما سر این صدات در امده.

من هم گفتم به قول امریکایی های 

there's first time for everything

لینک به دیدگاه

یک شخص چه قد می تونه وقیح باشه!!!

چون چیز هایی دیگه رو هم گروم میفروشن ادم نباید صداش برای این یه مورد هم در بیاد!!!

البته مشکل از هیچ نهاد و اگران و سازمانی نیست غیر از خودمون که به خودمون رحم نمی کنیم..وقتی همچین چیز هایی رو میبینیم خیلی راحت می تونیم نخریم ولی صد افسوس که..!!!!

از استارتر عزیز هم برای شفاف سازیش خیلی ممنونم...تاپیک هم به نظر من خیلی مفید بود..امیدوارم بسته نشه

لینک به دیدگاه

:|[/font][/b]

وقتی فروشگاهی جنسی رو به طور مشهود گران می‌ده اگر از تعزیرات بیان و بررسند دست کم یک تذکر خواهد گرفت. اگر شاکی خصوصی داشته باشه کار ممکنه به شورای حل اختلاف و دادگاه هم کشیده بشه. من بودم با این وقتی که گذاشتم و حرصی که نصیبم شده حتما این گزینه رو پی‌ می‌گرفتم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

دوستان به هیچ عنوان اینجا بحث ساسی نکنید چون جزو قوانیه فرومه .

بعد میاید میگید که چرا تاپیک حذف شد . دوست عزیزم دوست گلم عنوان تاپیک رو بخون بعد بیا پست بده .

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...