رفتن به مطلب

*** کمک از شما کاربران برای قیمت گذاری روی کالا ***

Recommended Posts

درود دوستان عزیزم

طی صحبتهایی که در تاپیک دیگه ای با هم داشتیم میخواستیم از شما نظر سنجی در رابطه با قیمت گذاری رو کالای انحصاری داشته باشیم . و از شما میخوایم نظرتون رو راجب این مطلب در این تاپیک بنویسید .

هدف و نیت این تاپیک اینه که بتونیم با کمک شما یک بازی برنده برنده داشته باشیم و هم ما به عنوان فروشنده و هم شما به عنوان خریدار برنده باشید . 

اول با کیسهای کورسیر شروع میکنیم چون بار جدیدش به زودی میرسه واسمون :

همانطور که میدونید این کیس به صورت انحصاری در دست لیون کامپیوتر با گارانتی تخت جمشید هستش .

قیمت دلاری این کیسها تقریبا مشخصه که چنده و از کسی پوشیده نیست .

حالا شما با در نظر داشتن مطالب زیر مقدار قیمت فروش این کالاها رو از دید خودتون اینجا بفرمایید ( یعنی بفرمایید که ما چند بفروشیم برای شما مناسب خواهد بود )

1 - پرداخت هزینه دلاری به شرکت خارج از کشور

2 - هزینه حمل تا ایران

3 - هزینه گمرکی

4 - سود شرکت تخت جمشید و وارد کننده

5 - هزینه احتمال شکستگی بعضی از کیسها

6 - سود لیون کامپیوتر

شما با در نظر داشتن 6 مورد بالا روی این کالاها قیمت بگذارید و مقدار درصدی که شما حاضرید بابت این کالاهای حجیم سود بدید چقدره ؟

case corsair 780t

case corsair 760t

case corsair 750d

case corsair c70

case corsair 900d

case corsair spec 1

اسپم ممنوع

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لطفاً در مورد کامنت من نظر ندین

درود

خب مشخصه که در خرید انبوه و بویژه از طریق نمایندگی ها، محصولات با قیمت کمتری از قیمت مصرف کننده تهیه میشن تا با احتساب این هزینه هایی که فرمودین و همچنین سود خالص، نهایتاً با قیمت پایه جهانی برسه دست مشتری. پس هیچ وارد کننده ای محصولات رو با قیمت دلاری مصرف کننده نمی گیره و همیشه یه درصدی برای هزینه ها و سود در نظر گرفته میشه.

قیمت MSRP برای فروشندگان هست، برای نمونه یک خودرو 25 هزار دلاری برای فروشنده 23 هزار دلار هزینه می بره که نهایتاً 25 هزار تا بفروشه.

تو کل دنیا که اینطوریه و با احتساب همه هزینه ها، محصولات اخر سر با قیمت پایه تحویل مشتری داده میشه و اینطور نیست که یک محصول با قیمت پایه 200 دلار رو 350 بدن دست مشتری.

متاسفانه همیشه واردکنندگان/گارانتی کنندگان زرنگی میکنن و طوری وانمود می کنن که یه محصول 200 دلاری رو خودشون 200 دلار گرفتن که با احتساب هزینه ها و سهم گارانتی و ... شده 300 دلار پس باید با کمی سود بدن 350 دلار!

برای نمونه یک مادربرد 200 دلاری حدود 170 تا 180 دلار برای وارد کننده میوفته که با احتساب هزینه های واردات و توزیع و از همه مهمتر سود خالص.... نهایتاً اون رو با همون قیمت 200 دلار بده دست مصرف کننده اما تو ایران اون هزینه ها نه به قیمت خرید بلکه به قیمت مصرف کننده اضافه میکنن، سود هم که داستان خودش رو داره و آخر سر به همه اینا اضافه میشه!

بحثم لیون کامپیوتر یا کورسیر نیست همه چیز همینطوریه.

نفس عمل شما قابل تقدیره. @};-

انشالله که در این پست من مفسده ای نیست.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

سلام 

آقای حسینی خیلی ممنون از ایجاد چنین تاپیکی ! چون اکثر افراد با نحوه قیمت گذاری کیس های کورسیر کمی مشکل دارند و امیدوارم اینجا مشخص بشه که واقعا قضیه چیه و قضاوت اشتباه پیش نیاد ... 

من فقط درباره کیس 760T نظرم رو بگم. با توجه به قیمت 160-170 دلاری اون، انتظار میره که چیزی حدود 600 تومن در اینجا فروخته بشه . کیس Enermax thormax gt میتونه مثال خوبی باشه. الان این کیس thormax gt با اختلاف ناچیزی هم قیمت کیس 760t هست و قیمت اون هم حدود 600-620 تومن هست . البته برند با برند فرق داره ! یکی اونور دنیا هست، یکی اینور دنیا ... ولی فک کنم اون هزینه هایی رو که گفتید، خرید عمده بتونه جبرانش کنه ... البته شاید هم چنین نباشه 

لینک به دیدگاه

درود

خب مشخصه که در خرید انبوه و بویژه از طریق نمایندگی ها، محصولات با قیمت کمتری از قیمت مصرف کننده تهیه میشن تا با احتساب این هزینه هایی که فرمودین و همچنین سود خالص، نهایتاً با قیمت پایه جهانی برسه دست مشتری. پس هیچ وارد کننده ای محصولات رو با قیمت دلاری مصرف کننده نمی گیره و همیشه یه درصدی برای هزینه ها و سود در نظر گرفته میشه.

قیمت MSRP برای فروشندگان هست، برای نمونه یک خودرو 25 هزار دلاری برای فروشنده 23 هزار دلار هزینه می بره که نهایتاً 25 هزار تا بفروشه.

تو کل دنیا که اینطوریه و با احتساب همه هزینه ها، محصولات اخر سر با قیمت پایه تحویل مشتری داده میشه و اینطور نیست که یک محصول با قیمت پایه 200 دلار رو 350 بدن دست مشتری.

متاسفانه همیشه واردکنندگان/گارانتی کنندگان زرنگی میکنن و طوری وانمود می کنن که یه محصول 200 دلاری رو خودشون 200 دلار گرفتن که با احتساب هزینه ها و سهم گارانتی و ... شده 300 دلار پس باید با کمی سود بدن 350 دلار!

برای نمونه یک مادربرد 200 دلاری حدود 170 تا 180 دلار برای وارد کننده میوفته که با احتساب هزینه های واردات و توزیع و از همه مهمتر سود خالص.... نهایتاً اون رو با همون قیمت 200 دلار بده دست مصرف کننده اما تو ایران اون هزینه ها نه به قیمت خرید بلکه به قیمت مصرف کننده اضافه میکنن، سود هم که داستان خودش رو داره و آخر سر به همه اینا اضافه میشه!

بحثم لیون کامپیوتر یا کورسیر نیست همه چیز همینطوریه.

نفس عمل شما قابل تقدیره. @};-

انشالله که در این پست من مفسده ای نیست.

درود خبات عزیز

مطلبی که شما عنوان کردید در خیلی از کالاها صدق نمیکنه به دلیل اینکه کالاها موقعی با قیمت پایین خریداری میشه که از خود شرکت اصلی خریداری بشن .و یا نماینده رسمی و اصلی شرکت باشن .  ولی اگر از نماینده هاشون در کشورهای مختلف خریداری بشن , تقریبا نزدیک به همون قیمت جهانی خریداری میشه .ی

وارد کننده های ایرانی به دو دلیل زیر خیلی وقتها مستقیما نمیتونن از شرکتهای اصلی خرید کنند :

1 - تحریمها

2 - کم بودن تعدادو مقدار خرید

در ایران هم همینطوره , مثلا شما اگر تعداد کم بخواید خرید کنید از شرکتهای وارد کننده نمیتونید خرید کنید و شما رو به نماینده ها ارجاع میدن 

----------------

دوستان عزیزم از شما میخوام بحث رو منحرف نکنید و فقط به مورد تاپیک بحث کنید و نظر خودتون رو بنویسید

لینک به دیدگاه

درود خبات عزیز

مطلبی که شما عنوان کردید در خیلی از کالاها صدق نمیکنه به دلیل اینکه کالاها موقعی با قیمت پایین خریداری میشه که از خود شرکت اصلی خریداری بشن . ولی اگر از نماینده هاشون در کشورهای مختلف خریداری بشن , تقریبا نزدیک به همون قیمت جهانی خریداری میشه .ی

وارد کننده های ایرانی به دو دلیل زیر خیلی وقتها مستقیما نمیتونن از شرکتهای اصلی خرید کنند :

1 - تحریمها

2 - کم بودن تعدادو مقدار خرید

در ایران هم همینطوره , مثلا شما اگر تعداد کم بخواید خرید کنید از شرکتهای وارد کننده نمیتونید خرید کنید و شما رو به نماینده ها ارجاع میدن

----------------

دوستان عزیزم از شما میخوام بحث رو منحرف نکنید و فقط به مورد تاپیک بحث کنید و نظر خودتون رو بنویسید

آقای حسینی تو هر جای دنیا که خرید عمده باشه ارزانتر تر از قیمت واقعی داده میشه چه از دبی از واسطه دبی وارد. بشه چه از نمایندگی اصلی به هر حال یک تخفیفی به خریدار عمده داده میشه که بی شک تقریبا هزینه وارد کردن در مياد از اون بگذریم حالا مثلا ده دلار هم بیشتر قیمت دلاری قرار بدیم یا اصلا بیست. دلار بآید تفاوت قیمت 70 تومن بشه حداکثر با قیمت اصلی دوما کسی که خرید میکنه چه از واسطه چه اصلی به هر حال با گارانتی ميخره اولا یعنی گارانتی که میده از قبلا هزینه اش رو پرداخت کرده مگر نه خیلی زير قیمت دلاری براش در مياد اگه بدون گارانتی بده خودش گارانتی کنه باز هم تفاوت نباید بیش از هفتاد تومن باشه

Sent from my C6603 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

سلام 

آقای حسینی خیلی ممنون از ایجاد چنین تاپیکی ! چون اکثر افراد با نحوه قیمت گذاری کیس های کورسیر کمی مشکل دارند و امیدوارم اینجا مشخص بشه که واقعا قضیه چیه و قضاوت اشتباه پیش نیاد ... 

من فقط درباره کیس 760T نظرم رو بگم. با توجه به قیمت 160-170 دلاری اون، انتظار میره که چیزی حدود 600 تومن در اینجا فروخته بشه . کیس Enermax thormax gt میتونه مثال خوبی باشه. الان این کیس thormax gt با اختلاف ناچیزی هم قیمت کیس 760t هست و قیمت اون هم حدود 600-620 تومن هست . البته برند با برند فرق داره ! یکی اونور دنیا هست، یکی اینور دنیا ... ولی فک کنم اون هزینه هایی رو که گفتید، خرید عمده بتونه جبرانش کنه ... البته شاید هم چنین نباشه 

درود دوست عزیزم

اولا که قیمت دلاری  این کیس این چیزی نیست که شما میفرمایید .

از شما و سایر دوستان میخوام علمی اینجا بحث کنید و از روی تصور بحث نکنید

قیمت دلاری این کیس حدودا 185 تا 190 دلاره . دلار رو اگر حدودا 3500 حساب کنیم

این کیس مبلغ حدودی 645000 تا 665000 تومان باید حواله بشه برای اونور اب

الان این فقط بخش اوله پنج بخش بعدی رو چطور محاسبه کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2 - هزینه حمل تا ایران

3 - هزینه گمرکی

6 - سود لیون کامپیوتر

کیس حجم زیادی داره و خیلی هزینه بار میخوره عزیزم و ما نمیایم کیس به این گرونی رو 1000 تا وارد کنیم که به تعدادی معدودی وارد میشن

از دوستانی میخوام بیان در این بحث شرکت کنن که کمی از نظر واردات و فروشندگی اطلاعاتی داشته باشن @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

آقای حسینی تو هر جای دنیا که خرید عمده باشه ارزانتر تر از قیمت واقعی داده میشه چه از دبی از واسطه دبی وارد. بشه چه از نمایندگی اصلی به هر حال یک تخفیفی به خریدار عمده داده میشه که بی شک تقریبا هزینه وارد کردن در مياد از اون بگذریم حالا مثلا ده دلار هم بیشتر قیمت دلاری قرار بدیم یا اصلا بیست. دلار بآید تفاوت قیمت 70 تومن بشه حداکثر با قیمت اصلی دوما کسی که خرید میکنه چه از واسطه چه اصلی به هر حال با گارانتی ميخره اولا یعنی گارانتی که میده از قبلا هزینه اش رو پرداخت کرده مگر نه خیلی زير قیمت دلاری براش در مياد اگه بدون گارانتی بده خودش گارانتی کنه باز هم تفاوت نباید بیش از هفتاد تومن باشه

Sent from my C6603 using Tapatalk

بله و حق با شماست ولی فرمول کار رو یه مقدار اشتباهی محاسبه میکنید و بیشتر ایرانی حساب میکنید .

خارج از ایران درصد روی تخفیف درنظر میگیرن عزیزم در بیشتر مواقع و موقعی یک تخفیف درست و حسابی میدن که یک سفارششششش تپل و حسابی بهشون داده بشه . و تعداد خیلی براشون مهمه . 

وقتی تعداد کالا میره بالا نه تنها تخفیف زیادتری گرفته میشه بلکه هزینه حمل کمتری میخوره .

در مورد مقدار تخفیف بگم که خیلی در اشتباه هستید عزیزم , دوستان میتونن با کسانیکه در واردات هستن اطلاعات کافیتری رو بدست بیارن .

من امیدوارم که این تاپیک فقط بتونه کمک کنه .

دوستان بیایم روراست باشیم . تنها کاری که به نفع همه هستش بازیه برنده برنده هستش , یعنی وقتی خریدار بیاد فقط به نفع خودش فکر و تصور کنه و فقط به نفع خودش قیمتگذاری کنه اینجاست که فروشنده هم بر اساس فکر و تصور خودش قیمت گذاری میکنه .

به همیه دلیله که در کشور ما اکثر خریداران و فروشندگان ناراضی هستن . 

امیدوارم که حرفهای من خونده بشه و بعد افراد بیان نظر بدن

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیزم

اولا که قیمت دلاری  این کیس این چیزی نیست که شما میفرمایید .

از شما و سایر دوستان میخوام علمی اینجا بحث کنید و از روی تصور بحث نکنید

قیمت دلاری این کیس حدودا 185 تا 190 دلاره . دلار رو اگر حدودا 3500 حساب کنیم

این کیس مبلغ حدودی 645000 تا 665000 تومان باید حواله بشه برای اونور اب

الان این فقط بخش اوله پنج بخش بعدی رو چطور محاسبه کردید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2 - هزینه حمل تا ایران

3 - هزینه گمرکی

6 - سود لیون کامپیوتر

کیس حجم زیادی داره و خیلی هزینه بار میخوره عزیزم و ما نمیایم کیس به این گرونی رو 1000 تا وارد کنیم که به تعدادی معدودی وارد میشن

از دوستانی میخوام بیان در این بحث شرکت کنن که کمی از نظر واردات و فروشندگی اطلاعاتی داشته باشن @};- @};- @};-

خوب بنظر من بهترین راه اینه که شما مواردی رو روشن کنید:

چون من بعنوان کاربر نمیدونم برای یک کیس تو گمرگ چقدر هزینه میگیرن؟(و اینم میدونم هیچ قانون و حساب کتابی هم نداره! هرچقدر دلشون بخواد، همون مبلغ رو میگیرن :) )

یا باز من بعنوان کاربر نمیتونم تصور کنم در یک بار مثلا 50 تایی کیس، چقدر احتمال داره شکستگی و خرابی پیش بیاد!؟

در کل بنظر من شما 5 بند اول رو اعلام کنید، و روی بند اخر بحث کنیم!

چون مثلا سود تختجمشید هم فکر نکنم دست من و شما باشه (و فکرم نکنم دلشون بخواد مشتری براشون تایین کنه چقدر باید سود بکشن روی قیمت ^_^ )

بدلیل اینکه من بعنوان خریدار و شما بعنوان فروشنده دخالتی در اون 5 مورد نداریم!

*و این تجربه رو هم داشتم که برای وسیله ای که 30$ قیمت داشت، تو گمرک ازم 150 هزار تومن پول گرفتن!

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

فک کنم در نهایت، این تاپیک منجر به "توجیه کردن هزینه ی سرسام آور این کیس ها" بشه.

جناب حسینی، ده ها قطعه ی کامپیوتری در کشور داریم که قیمتشون تقریباً همون قیمت دلاریxنرخ ارز هست.

در خصوص "کیس" که فرمودید نسبت به سایر قطعات، حجیم تره و هزینه ی حملش گرون تر، باز هم کیس هایی هستند که به قیمتی منصفانه فروخته میشن؛ مثل همون Enermax Thorax GT یا همین CM MasterCase Pro 5 که ۱۴۰ دلاره و آواژنگ، ۴۶۰ قیمت گذاری کرده بود. (بماند که افتاد دست یه فروشنده ی کثیف و کلّی کشید روی قیمت)

هیچ وقت نا امید نباشید , برای اینکه اگر خوب فکر می کردید بنده بی دلیل نمیومدم به عنوان یک فروشنده و کسی این کالا رو داره یک چنین تاپیکی رو ایجاد کنم .

این سوال رو از خودتون بپرسید که کدوم فروشنده ای اومده تا به الان اینها رو توضیح داده ؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن در مورد دو مورد کیسی که فرمودید میخوام مطلب حالب بازاری بگم که بهتون کمک کنه . هیچ وقت فقط با دیدن یک کالا از یک وارد کننده تصمیم نگیرید چون یکی از طرفندهای قیمت گذاری اینه که یه کالا رو میشه با سود کمتر فروخت و هزینه و سود اون رو روی سایر کالاها سر شکن کرد . در مورد این دو کالا بنده نری ندارم و قضاوتی ندارم فقط این مطلب رو گفتم برای اگاهیتون

من در حال بررسی هزینه ها هستم و میخوام به سوال بابک جان پاسخ بدم که کمکی بشه برای محاسبه قیمتها

لینک به دیدگاه

سلام.

جسارتا اینجور نظرسنجی واسه ی تولید کننده خوبه که برای پخش کننده ها یا نمایندگیها میفرسته و مشخصات و امکانات و تصاویر محصول جدید رو میده وحدود قیمتی که بازار جوابگو هست واسش رو میسنجه...در مورد این نظرسنجی ما که قیمت تموم شده رو نمیدونیم فقط میتونیم بگیم هرچی درصد سود کمتری روش بکشین خب واسه مشتری طبیعتا بهتره و نسبت به مدلهای رقیب اگه کیفیت و قیمت مناسبتری داشته باشه واسه ی شما هم انشاا... فروش بیشتر و مجموعا سود بیشتری داره :) .

لینک به دیدگاه

بله و حق با شماست ولی فرمول کار رو یه مقدار اشتباهی محاسبه میکنید و بیشتر ایرانی حساب میکنید .

خارج از ایران درصد روی تخفیف درنظر میگیرن عزیزم در بیشتر مواقع و موقعی یک تخفیف درست و حسابی میدن که یک سفارششششش تپل و حسابی بهشون داده بشه . و تعداد خیلی براشون مهمه . 

وقتی تعداد کالا میره بالا نه تنها تخفیف زیادتری گرفته میشه بلکه هزینه حمل کمتری میخوره .

در مورد مقدار تخفیف بگم که خیلی در اشتباه هستید عزیزم , دوستان میتونن با کسانیکه در واردات هستن اطلاعات کافیتری رو بدست بیارن .

من امیدوارم که این تاپیک فقط بتونه کمک کنه .

دوستان بیایم روراست باشیم . تنها کاری که به نفع همه هستش بازیه برنده برنده هستش , یعنی وقتی خریدار بیاد فقط به نفع خودش فکر و تصور کنه و فقط به نفع خودش قیمتگذاری کنه اینجاست که فروشنده هم بر اساس فکر و تصور خودش قیمت گذاری میکنه .

به همیه دلیله که در کشور ما اکثر خریداران و فروشندگان ناراضی هستن . 

امیدوارم که حرفهای من خونده بشه و بعد افراد بیان نظر بدن

درود آقا سعید 

من همه‌ی این استدلال‌ها رو شنیده‌ام و چند باری هم پیش آمده که خودم به دلیل محدودیت‌های بازار داخلی و نیز قیمتهای نامناسب اقدام به خرید خارج از کشور کرده‌ام. قطعه‌ی کوچک مثل ssd بوده و نیز نمایشگر ۲۷ اینچ با وزن حدود ۲۰ کیلو.

من نمایشگر dell 2711 رو که توی بازار حدود ۳۲۰۰ می‌فروختند، با هزینه‌ی ارسال و گمرکی و البته دردسر و استرس بسیار ۲۷۰۰ خریدم. این رو مثال می‌زنم چون با مسؤول بازرگانی شرکت زیگورات که صحبت می‌کردم همین حرفها رو می‌زد که تحریم هستیم و مستقیم نمی‌تونیم خرید کنیم و نیز نمایشگر مثل کیس هزینه‌ی ارسال قابل توجهی داره. البته من برای خرید گزینه‌های زیادی رو مقایسه کردم و از جایی خریدم که ارزان‌تر بود و هزینه‌ی ارسالش هم کمتر می‌شد.

حرف من این‌ه: یک شرکت که توی کار واردات هست بی‌شک امکانات بیشتری از من مصرف کننده داره و وقتی یک محصول خاص رو کار می‌کنه می‌تونه برخی شرایطش رو به فروشنده‌ی اصلی بپذیرونه. شرکت تخت جمشید اگر نتونه با مدیران شرکت مادر کورسر به توافق منصفانه‌ای برسه تا کیسها با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف کننده‌ی ایرانی برسه، به نظر من شرکت موفقی نیست. همه‌ی اینها به فرض این که حسن نیت باشه و آزمندی نباشه.

اما آنچه که به لیون مربوط می‌شه: به نظرم بهتره کالاهایی که قیمتش از قیمت جهانی گران‌تر هست رو کار نکنه. تقریبا همیشه با درایت و پژوهش می‌شه گزینه‌های جایگزینی یافت. ما به این ترتیب  کسب‌وکاری که مبتنی بر آزمندی یا سوء مدیریت هست رو جریمه می‌کنیم و در عوض کسب‌وکار منصفانه و با درایت رو تشویق و تقویت می‌کنیم.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

خوب بنظر من بهترین راه اینه که شما مواردی رو روشن کنید:

چون من بعنوان کاربر نمیدونم برای یک کیس تو گمرگ چقدر هزینه میگیرن؟(و اینم میدونم هیچ قانون و حساب کتابی هم نداره! هرچقدر دلشون بخواد، همون مبلغ رو میگیرن :) )

یا باز من بعنوان کاربر نمیتونم تصور کنم در یک بار مثلا 50 تایی کیس، چقدر احتمال داره شکستگی و خرابی پیش بیاد!؟

در کل بنظر من شما 5 بند اول رو اعلام کنید، و روی بند اخر بحث کنیم!

چون مثلا سود تختجمشید هم فکر کنم دست من و شما باشه (و فکرم نکنم دلشون بخواد مشتری براشون تایین کنه چقدر باید سود بکشن روی قیمت ^_^ )

بدلیل اینکه من بعنوان خریدار و شما بعنوان فروشنده دخالتی در اون 5 مورد نداریم!

درود بابک جان درخواستتون منطقیه

ولی یه چیزی بگم بخندید :D ما خودمون خیلی وقتها نمیدونم بابت یه کالا چقدر گمرکی باید بدیم =)) =)) چون هر بار یه رقمی در میاد

دوستان میخوام دقت کنید که این تاپیک خیلی میتونه مفید باشه و ذهنها رو از خیلی موارد دور کنه و کمتر مسمومیت ذهنی بوجود بیاد . این مسمومیت ذهنی در اکثر موارد بجز ازار و اذیت چیز دیگه واسه روح و روان ادم نداره .

بنده الکی این تاپیک رو ایجاد نکردم و دارم برای هدفی که به همه کمک کنه تلاش میکنم @};-

1- کیسها از انبار هنگ کنگ بارگیری میشه تا بندر هنگ کنگ و از بندر هنگ کنگ تا جبل علی دبی میره و اونجا توسط بار تخلیه میشه و همه اینها هزینه داره که خود شرکت کورسیر این هزینه ها رو پرداخت میکنه

2 - اونجا یه هزینه گمرکی داره که خود کورسیر پرداخت میکنه 

3 - هزینه بار از دبی تا ایران بر عهده وارد کنندست برای کیس کورسیر ( چون هر کالایی روش خودش رو داره و میتونه متفاوت باشه )

4 - هزینه گمرکی هم هستش که هر چند وقت یکبار متفاوته

توضیحات لازم یک کانتینر 20 فوت تقریبا بین 400 تا 500 کیس کورسیر رو میتونه حمل کنه

چه کانیتر پر بشه و چه پر نشه هزینه انتقال کانتینر باید داده بشه که معمولا با کالاهای دیگه میشه کانتینر رو پر کرد .

تقریبا هزینه هر کیس با هزینه حمل و نقل و گمرکیش برای این کیسها بین 40 تا 60 تومان میشه این تفاوت به دلیل نا مشخص بودن وضعیت واردات و هزینه ها و گمرکی هستش

خوب با این توضیحات میشه سه گزینه اول رو محاسبه کرد حدودا

2 - هزینه حمل تا ایران

3 - هزینه گمرکی

حالا میمونه سه گزینه اخر که این بر عهده شما .

لینک به دیدگاه

دوستان من در پست بالا نحوه سرمایه گذاری رو اصلا توضیح ندادم و بعدا در همین تاپیک براتون یه سری توضیحات میدم .

لینک به دیدگاه

درود آقا سعید 

من همه‌ی این استدلال‌ها رو شنیده‌ام و چند باری هم پیش آمده که خودم به دلیل محدودیت‌های بازار داخلی و نیز قیمتهای نامناسب اقدام به خرید خارج از کشور کرده‌ام. قطعه‌ی کوچک مثل ssd بوده و نیز نمایشگر ۲۷ اینچ با وزن حدود ۲۰ کیلو.

من نمایشگر dell 2711 رو که توی بازار حدود ۳۲۰۰ می‌فروختند، با هزینه‌ی ارسال و گمرکی و البته دردسر و استرس بسیار ۲۷۰۰ خریدم. این رو مثال می‌زنم چون با مسؤول بازرگانی شرکت زیگورات که صحبت می‌کردم همین حرفها رو می‌زد که تحریم هستیم و مستقیم نمی‌تونیم خرید کنیم و نیز نمایشگر مثل کیس هزینه‌ی ارسال قابل توجهی داره. البته من برای خرید گزینه‌های زیادی رو مقایسه کردم و از جایی خریدم که ارزان‌تر بود و هزینه‌ی ارسالش هم کمتر می‌شد.

حرف من این‌ه: یک شرکت که توی کار واردات هست بی‌شک امکانات بیشتری از من مصرف کننده داره و وقتی یک محصول خاص رو کار می‌کنه می‌تونه برخی شرایطش رو به فروشنده‌ی اصلی بپذیرونه. شرکت تخت جمشید اگر نتونه با مدیران شرکت مادر کورسر به توافق منصفانه‌ای برسه تا کیسها با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف کننده‌ی ایرانی برسه، به نظر من شرکت موفقی نیست. همه‌ی اینها به فرض این که حسن نیت باشه و آزمندی نباشه.

اما آنچه که به لیون مربوط می‌شه: به نظرم بهتره کالاهایی که قیمتش از قیمت جهانی گران‌تر هست رو کار نکنه. تقریبا همیشه با درایت و پژوهش می‌شه گزینه‌های جایگزینی یافت. ما به این ترتیب  کسب‌وکاری که مبتنی بر آزمندی یا سوء مدیریت هست رو جریمه می‌کنیم و در عوض کسب‌وکار منصفانه و با درایت رو تشویق و تقویت می‌کنیم.

ممنونم سعید جان

بعدا پاسخ این پستتون رو حتما میدم و ممنونم از شما ولی الان میخوام بیشتر در مورد هدف تاپیک صحبت کنیم تا مطالب غیر

شفاف بیایم با هم قیمت یه سری کالاها در بیاریم و یکی از راهها اینه که خودمون رو جای فروشنده بگذاریم و فروشنده هم بیاد خودش رو جای خریدار بگذاره @};-

لینک به دیدگاه

درود بابک جان درخواستتون منطقیه

ولی یه چیزی بگم بخندید :D ما خودمون خیلی وقتها نمیدونم بابت یه کالا چقدر گمرکی باید بدیم =)) =)) چون هر بار یه رقمی در میاد

دوستان میخوام دقت کنید که این تاپیک خیلی میتونه مفید باشه و ذهنها رو از خیلی موارد دور کنه و کمتر مسمومیت ذهنی بوجود بیاد . این مسمومیت ذهنی در اکثر موارد بجز ازار و اذیت چیز دیگه واسه روح و روان ادم نداره .

بنده الکی این تاپیک رو ایجاد نکردم و دارم برای هدفی که به همه کمک کنه تلاش میکنم @};-

1- کیسها از انبار هنگ کنگ بارگیری میشه تا بندر هنگ کنگ و از بندر هنگ کنگ تا جبل علی دبی میره و اونجا توسط بار تخلیه میشه و همه اینها هزینه داره که خود شرکت کورسیر این هزینه ها رو پرداخت میکنه

2 - اونجا یه هزینه گمرکی داره که خود کورسیر پرداخت میکنه 

3 - هزینه بار از دبی تا ایران بر عهده وارد کنندست برای کیس کورسیر ( چون هر کالایی روش خودش رو داره و میتونه متفاوت باشه )

4 - هزینه گمرکی هم هستش که هر چند وقت یکبار متفاوته

توضیحات لازم یک کانتینر 20 فوت تقریبا بین 400 تا 500 کیس کورسیر رو میتونه حمل کنه

چه کانیتر پر بشه و چه پر نشه هزینه انتقال کانتینر باید داده بشه که معمولا با کالاهای دیگه میشه کانتینر رو پر کرد .

تقریبا هزینه هر کیس با هزینه حمل و نقل و گمرکیش برای این کیسها بین 40 تا 60 تومان میشه این تفاوت به دلیل نا مشخص بودن وضعیت واردات و هزینه ها و گمرکی هستش

خوب با این توضیحات میشه سه گزینه اول رو محاسبه کرد حدودا

2 - هزینه حمل تا ایران

3 - هزینه گمرکی

حالا میمونه سه گزینه اخر که این بر عهده شما .

خوب با این حساب:

یه کیس 190~200 دلار میشه:

قیمت هر دلار حواله ای حدود 3550 تا 3600 هست فکر کنم.

پس قیمت دلاری این کیس میشه حدود 700 هزار تومن.

با اضافه 50 تومنی که فرمودید (میانگین 40 تا 60 تومن) میشه 750 تومن.

اگه در نظر بگیریم که 5% کیس ها صدمه ببینن و قیمت هر کیس میشه حدود 800 تومن.

حالا باقی میمونه سود تخت جمشید و لیون:

که اینو نمیدونم چی بگم! میترسم چیزی بگم و اقای حسینی یا همکارانشون ناراحت بشن! :wacko:

فقط در مورد خودم حرف بزنم که اگه من خودم همچین کاری میکردم، به سود کمتر از 10% برای گارانتی کننده، و کمتر از 5% برای فروشنده ، کلا به این کار فکر هم نمیکردم!

یعنی وقتی 350 میلیون تومن سرمایه گذاری میکنم، انتظار دارم حداقل 10% سود داشته باشه دیگه! اینطوری نیست؟

یعنی بنظر من حداقل قیمت منطقی، با این شرایط برای کیسی با قیمت حدود 200 دلار چیزی حدود 930 تومن هست!

البته من پیشنهاد میکنم داخل کیس ها رو پر کنید از SSD و RAM و CPU و ... تا با همون هزینه حمل یک کانتینر، کلی جنس دیگه هم وارد کنید! :D  :D  :D

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

خوب با این حساب:

یه کیس 190~200 دلار میشه:

قیمت هر دلار حواله ای حدود 3550 تا 3600 هست فکر کنم.

پس قیمت دلاری این کیس میشه حدود 700 هزار تومن.

با اضافه 50 تومنی که فرمودید (میانگین 40 تا 60 تومن) میشه 750 تومن.

اگه در نظر بگیریم که 5% کیس ها صدمه ببینن و قیمت هر کیس میشه حدود 800 تومن.

حالا باقی میمونه سود تخت جمشید و لیون:

که اینو نمیدونم چی بگم! میترسم چیزی بگم و اقای حسینی یا همکارانشون ناراحت بشن! :wacko:

فقط در مورد خودم حرف بزنم که اگه من خودم همچین کاری میکردم، به سود کمتر از 10% برای گارانتی کننده، و کمتر از 5% برای فروشنده ، کلا به این کار فکر هم نمیکردم!

یعنی وقتی 350 میلیون تومن سرمایه گذاری میکنم، انتظار دارم حداقل 10% سود داشته باشه دیگه! اینطوری نیست؟

یعنی بنظر من حداقل قیمت منطقی، با این شرایط برای کیسی با قیمت حدود 200 دلار چیزی حدود 930 تومن هست!

البته من پیشنهاد میکنم داخل کیس ها رو پر کنید از SSD و RAM و CPU و ... تا با همون هزینه حمل یک کانتینر، کلی جنس دیگه هم وارد کنید! :D  :D  :D

البته بابک جان شما قیمت یک کیس 190 تا 200  دلاری رو در اوردید عزیزم . که گفته دوستان هم درسته و خیلی وقتها سر یه سری کالاها وقتی خیلی تعداد میره بالا درصد کمی رو میشه تخفیف گرفت .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان زمانی یادتون هست در حسرت کیسهای سایت امازون و نیواگ بودیم و باید با کلی هزینه خرید میکردیم.

حالا یکی اومده وارد میکنه و ما اون قطعه رو تو کشور داریم به قیمت خیلی منطقی تر

من به شخصه با هر حرکت که لیون تنها و انحصاری باشه موافقم و حمایت میکنم برای فردایی که بتونه هر روز دستم رو برای انتخاب قطعات بیشتر باز کنه و مجبور نباشم جنسم رو وارد کنم با قیمت خیلی غیر منطقی

من 750 دی خریدم و قیمت دلارش150 هست حدود 500 هزار تومن فقط دلارش میشه 200 تومن کرایه به نظرم خیلی عالیه

من خمیر حرارتی 6 دلاری 90 تومنی خریدم

و ال ای دی 12 دلاری 120 تومن

باکس هارد 35 دلاری 350 تومن

تازه نوسانات دلار رو در نظر بگیرین که هر اتفاقی ممکنه بیفته و ریسکش برای وارد کننده بالاست

من نمیتونم رو قطعات قیمت بگذارم اما نظرم رو گفتم آقای حسینی

ممنون و موفق باشید

Sent from my SM-G900H using Tapatalk

لینک به دیدگاه

کسانی که وارد کننده هستن  قطعا کارت بازرگانی دارن  و کسانی که کارت بازرگانی دارن میتونن از ارز دولتی استفاده کنن.

قیمت امروز ارز دولتی 2981  درنتیجه  حتی از طرف شرکتی که دارن ازش میخرن هم بهش تخفیف ندن (که میدن) در نتیجه 760t در میاد 498 هزار تومن تا 850 دیگه خود دوستان میتونن حساب کنن که کی داره این بین سود بیش از حد میکنه.

البته کار لیون که شفاف هست برای مثال یکی از فروشگا های بازار رضا از دست لیون شاکی بود که چرا داره قیمت قطعات رو پایین میده که تعداد فروشش بیشتر بشه  ما این جوری خوب سود نمیکنیم  !!!!

وارد کننده  قطعا یه آدم پول داری هست که انتظار داره 3 میلیاردش رو توی یه سال بکنه 6 میلیارد.

کی این وسط به فکر مردم هست ؟  هیچ کس !

کدوم ارگانی از مصرکننده جدی و پیگیر حمایت میکنه که اگر فلان  چیز N مقدار قیمت داره  نباید قیمتش داخل از X مقدار تجاوز کنه ؟  اصلا داریم ؟

گرچه گمرک هم این بین خیلی ****** هست. (گمرک ، مالیات بر ارزش افزوده و...) در 80% کشور ها دیگه یه قانونی وجود داره که میگه اگر کشور ما تولید کننده جنس X رو داره و کیفیت در حد استاندارد های جهانی هست شما حق وارد کردن جنس X رو ندارید مگر این که یه مالیاتی پرداخت کنی(گمرک) و گرنه اگر کشور ما نمیتونم جنس Y رو وارد کنه ، وارد کننده ها اجازه دارن جنس Y بدون هیچ مبلغ اضافه ای وارد کنن.

آخه یکی نیست بگه مگه ایران گرافیک میزنه که این همه روش گمرک میگیره ؟ :crying:

راستی یه سوال گارانتی کیس دقیقا  در کجاش به کار میاد ؟؟  (مد نظر من کیس هایی هست که  پنل کنترل فن و.. نداره و فقط دگمه های پاور  ریست ، اسپیکر ، میکروفون و 4 تا usb دارن هست)

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

کسانی که وارد کننده هستن  قطعا کارت بازرگانی دارن  و کسانی که کارت بازرگانی دارن میتونن از ارز دولتی استفاده کنن.

قیمت امروز ارز دولتی 2981  درنتیجه  حتی از طرف شرکتی که دارن ازش میخرن هم بهش تخفیف ندن (که میدن) در نتیجه 760t در میاد 498 هزار تومن تا 850 دیگه خود دوستان میتونن حساب کنن که کی داره این بین سود بیش از حد میکنه.

البته کار لیون که شفاف هست برای مثال یکی از فروشگا های بازار رضا از دست لیون شاکی بود که چرا داره قیمت قطعات رو پایین میده که تعداد فروشش بیشتر بشه  ما این جوری خوب سود نمیکنیم  !!!!

وارد کننده  قطعا یه آدم پول داری هست که انتظار داره 3 میلیاردش رو توی یه سال بکنه 6 میلیارد.

کی این وسط به فکر مردم هست ؟  هیچ کس !

کدوم ارگانی از مصرکننده جدی و پیگیر حمایت میکنه که اگر فلان  چیز N مقدار قیمت داره  نباید قیمتش داخل از X مقدار تجاوز کنه ؟  اصلا داریم ؟

راستی یه سوال گارانتی کیس دقیقا  در کجاش به کار میاد ؟؟  (مد نظر من کیس هایی هست که  پنل کنترل فن و.. نداره و فقط دگمه های پاور  ریست ، اسپیکر ، میکروفون و 4 تا usb دارن هست)

درود

کلیه این قطعات با ارز آزاد محاسبه میشن و اینجور قطعات هیچ گونه ارز دولتی بهشون تعلق نمیگیره عزیزم

لینک به دیدگاه

درود دوستان زمانی یادتون هست در حسرت کیسهای سایت امازون و نیواگ بودیم و باید با کلی هزینه خرید میکردیم.

من به شخصه با هر حرکت که لیون تنها و انحصاری باشه موافقم و حمایت میکنم برای فردایی که بتونه هر روز دستم رو برای انتخاب قطعات بیشتر باز کنه و مجبور نباشم جنسم رو وارد کنم با قیمت خیلی غیر منطقی

من 750 دی خریدم و قیمت دلارش150 هست حدود 500 هزار تومن فقط دلارش میشه 200 تومن کرایه به نظرم خیلی عالیه

تازه نوسانات دلار رو در نظر بگیرین که هر اتفاقی ممکنه بیفته و ریسکش برای وارد کننده بالاست

ممنون و موفق باشید

اگر کیس 750d رو 150 دلار حساب کنیم با دلار 3500 تومانی باید مبلغ حدودا 525000 تومان حواله زد و یه هزینه 50000 تومانی هم بهش اضافه کنیم برای حمل تا ایران تقریبا 575000 تومان میمونه 3 مورد دیگه

اینطوری شفافتر میشه بقیه مسائل رو در اورد

لینک به دیدگاه

از کی تا حالا به قطعات کامپیوتر ارز دولتی میدن؟

درضمن اگه کارت بازرگانی نداشته باشید، کلا اجازه ندارید بصورت تعداد جنس وارد کنید!

لینک به دیدگاه

از کی تا حالا به قطعات کامپیوتر ارز دولتی میدن؟

درضمن اگه کارت بازرگانی نداشته باشید، کلا اجازه ندارید بصورت تعداد جنس وارد کنید!

من از یکی که  توی کار ارز بود شنیدم.

همین دیگه خدا تومن گمرک میگیرن ، ارز دولتی هم نمیدن. :mad:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خخخ آقای حسینی واسم یه مادربرد پیشتاز پس کرایه فرستادین 50 تومن کرایه بار ازم گرفتن واقعا کیسهایی که میخواین وارد کنین 50 کرایه بارش میشه؟ ( ویرایش)

اگر کیس 750d رو 150 دلار حساب کنیم با دلار 3500 تومانی باید مبلغ حدودا 525000 تومان حواله زد و یه هزینه 50000 تومانی هم بهش اضافه کنیم برای حمل تا ایران تقریبا 575000 تومان میمونه 3 مورد دیگه

اینطوری شفافتر میشه بقیه مسائل رو در اورد

خخخ آقای حسینی واسم یه مادربرد پیشتاز پس کرایه فرستادی 50 تومن کرایه بار ازم گرفتن واقعا 50 کرایه بارش میشه؟

ویرایش شده توسط Uranium
لینک به دیدگاه

ممنونم سعید جان

بعدا پاسخ این پستتون رو حتما میدم و ممنونم از شما ولی الان میخوام بیشتر در مورد هدف تاپیک صحبت کنیم تا مطالب غیر

شفاف بیایم با هم قیمت یه سری کالاها در بیاریم و یکی از راهها اینه که خودمون رو جای فروشنده بگذاریم و فروشنده هم بیاد خودش رو جای خریدار بگذاره @};-

سعید جان، از اونجایی که بنده از زمان ساختمون 146 یوزرت بودم، خودمو میزارم جای شما (با اجازه البته) و اینو میگم:

"قیمت ها همین الانشم مناسبه و همین الانشم برد/برده"

الان دوستان میفتن به جون من که چرا این حرفو میزنی! به دو علت: DNA - جغرافیا

علت اول - یک شخصی میاد سرمایه چندین میلیاردی میزاره و کاریو شروع میکنه (مثلا نمایندگی یا وارد کنندگی) که کلی مشکل درش دخیله (کشت زعفرون نیست که) پس اگه سود خوبی ببره مجرم نیست. چون از عقل و فرصتش استفاده کرده، فول نوش جونش. پس مشکل کجاست؟ بر میگرده به علت دوم.

علت دوم - داستان مرغ و تخمه مرغه. چون قدرت خرید مردم کمه میگم ارز بی ارزشه، چون ارز بی ارزشه میگیم قدرت خرید پایینه.

این دومورد رو گفتم که انگشت اتهام نره سمت من. علت جملم رو بدونید.

الان فکر کردید کیس 900 تومانی بشه 600 تومان کسی میخره؟ من میگم هیچ کس نمیخره، همون همونه. چون بحث تقاظا هم مطرحه.

متسفانه با یه دانشگاه رفتن همه خودشونو دانشمند میدونن، در صورتی که وقتی یه نفر از دانشگاه فارق میشه یه برگه بهش میدن که شما بی سواد بودی اومدی اینجا، الان که داری میری بی سواد+1 هستی. به این کاغذ میگن مدرک تحصیلی.

هر وقت کسی یه همچین کاریو با پول خودش استارت زد بعد بگه آره قیمتا بالاست صحبته، صرافو کفاشو اینا هم حساب نیست. من نشستم گوشه میدون میگم لنگش کن که نشد. آقای حسینی 6 مورد رو گفتم من سه تا بهش اضافه میکنم.

اولی و مهم ترین خواب پول. همون سرمایه بره تو بانک بخوابه همه دنیا میدونن کار درست تر و کم استرس تر + ایمن تریه تا اینکه بیام تو یه همچین موقعیت جغرافیایی وارد کننده بشم.

دوم تغییر قیمت ارز. جنس روز 1 سپتامبر خریداری شده و با دلار اون مقع پرداخت شده، روز 29 سپتامبر هم که میخواد تو فلان جا ترخیص بشه هم قیمت دلار همونیه که یکم ماه بوده؟

سوم انحصار. همه ما اگه کاریو انحصار داشته باشیم مثلا تعمیر ماشین از رده خارج مغولستانی و هیچ رقیبی هم دقیقا تو همین کار نداشته باشیم، بازاراَ میتونیم هر قیمتی روش بزاریم. شاید قیمت پایین مشتیری زیاد، یا قیمت بالا مشتری کم؛ بسته به سلیقه استراتژی داره.

فقط وقتی کاریو که نداریم میگیم آی من بود بل میکرم ال میکردم فکر نمیکنیم که الان نیستیم. اینو وقتی از چیزی انتقاد (حمله) میکنیم بپزیریم.

همه این موارد گریبان گیر وارد کننده هست و فروشنده دخالتی درش نداره. وقتی جنسی تو انبار نمایندگی نیست فروشنده که نمیتونه با جادو جنسیو ظاهر کنه.

ممنون و موفق باشید

اتفاقا منم با شما موافقم . دو سال پیش منو شما فکر کنم با آقای احسان ایرانی هم بار بودیم. و بنده هم مثل شما به همین چیز های کوچیک رقم های بالایو دادم.

اما الان که رنگو وارنگ کیس و فن کنترلر میبینم با اینکه دیگه نیازی ندارم ولی دلم قرصه حداقل.

همین تنوع محصول خودش کلی جای شکرش باقیه.

من از یکی که  توی کار ارز بود شنیدم.

همین دیگه خدا تومن گمرک میگیرن ، ارز دولتی هم نمیدن. :)

جهان سومیم داداشم، یه پیچ هم نمیشه ساخت؛ بعد میگی ارز دولتی بدن به کامپیوتر. به دمپایی میدن فدات شم. بد ترین چیز که میشه برای یه کشور اتفاق بیفته بعد از خارج شدن خاکش، خارج شدن ارز اون کشور.

فقط کسب در آمد سالانه (کشور) که مهم نیست، هدر نرفتن اونم مهمه.

پس نگیم آی ارز دولتی میدن، آی تخفیف فلان قدر میدن.

-----------

نتیجه گیری:

از اونجایی که اکثر ماها مصرف کننده هستیم و به دو دلیلی که اول گفتم، درآمد پایین ولی خرج بالاست؛ این مشکلات هم پیش میاد.

یک نفر گوشی بازه، ماهی یه گوشی عوض میکنه و همیشه پرچم دار دستشه مثلا.

یکی پی سی بازه، سالی یه بار شاید بتونه سیستمشو بروز کنه؛ که اونم با معرفی نسل جدید میخوره تو زوقش.

یکی هم عشق ماشینه، احتمالا تا آخر عمر نتونه خودرو دلخواهشو سوارشه.

کدوم یکی از این افراد تو این اجتماع حق زیستن دارن؟ همشون.

پس مشکل کجاست؟ سطح توقع کم و زیاد؟ نه. منطق توقعه که هیچ وقت تو کت من ایرانی نمیره.

اگه در امدی داریم که به علاقمون نمیخوره یا درآمدو عوض کنیم یا علاقمونو ... یا مثل بچه آدم حداقل غر نزنیم.

قصم خوردن نداره ولی چشم خیلی از ماها موقع عوض کردن کامپیوتر به جیب پدر مادره(خودمم جزوش). سطح انتظارم که قربونش برم اون بالا بالاهاست.

خلاصه آقا سرتونو درد آوردم، ببخشید دلم پُر بود؛ بین اون همه تاپیک هایی که توشنون همین هارو نوشتم و پاک کردم این یکی به دلم نشست.

در نهایت همتونو به قناعت دعوت میکنم.

محفوظ باشید. @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویرایش

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...