رفتن به مطلب

تمرکز کمپانی AMD بر روی Performance/Watt و نرم افزار هست | نسل بعد کنسول ها ممکن هست در سال 2018 رونمایی شود

SaeedPCM
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

xjtr_amd-logo-635x351.jpg

خبری از یکی از منابع نزدیک به کمپانی AMD به دست یکی از سایت های خبری رسیده که این کمپانی برنامه هایی برای نسل بعدی کنسول ها دارد ، این کنسول ها برای نشان دادن ظرفیت واقعی معماری نسل هشتم کنسول ها ، مجددا در نسل نهم از معماری GCN در کنار پردازنده X86 شرکت AMD بهره خواهند برد

و معماری GCN به کار رفته در این کنسول ها شاهد بهبود 5 برابری پرفورمنس / وات نسبت به نسل حال حاضر خواهند بود!

ds31_amd-gcn-gpu-optimization-2015-635x3

همون طور که در جریان هستین کمپانی AMD برنامه ای ویژه برای نسل بعد GPU های خود که به صورت نود 16NM یا 14NM ساخته میشوند در مبحث پرفورمنس / وات و نرم افزار دارد.

این نشان میدهد AMD به معماری GCN خود و ظرفیت های ان اعتقاد زیادی دارد و قصد دارد ظرفیت های واقعی ان را نشان دهد!

همان طور که در جریان هستین این روز ها کمپانی AMD در مبحث VR میتازد و از رقیب خود جلوتر هست و برای دولوپر ها هم LiquidVR Development Kit شرکت AMD که با API خود این شرکت یعنی Mantle اجرا میشود جذابیت زیادی دارد ، و AMD در کنسول های نسل بعد مایکروسافت و سونی تمرکز ویژه ای در مبحث VR خواهد داشت.

ظاهرا این شرکت قصد دارد در سال 2018 دست به تولید این سخت افزار برای نسل بعد کنسول های شرکت مایکروسافت و سونی بزند

اما موضوع دیگر این هست هیچ گزارشی مبنی بر ساخته شدن APU جدید در سال 2018 از سمت AMD به گوش نمیرسد و این میتواند از احتمال دیگری خبر دهد!

بر خلاف نسل هفتم کنسول ها که امکان ارتقا سخت افزار وجود نداشت ، در نسل هشتم با توجه به معماری X86 ، کنسول ها قادر به ارتقا سخت افزاری هستند و ممکن هست در اینده طبق صحبت های معاون ارشد سونی شاهد رونمایی از PS4.1 باشیم که قدرت سخت افزاری بیشتری نسبت به PS4 خواهد داشت.

تکنولوژی VR نیازمند سخت افزاری قدرتمند برای اجرا هست ، و برای اجرای Oculus Rift standard VR Headset در استاندارد 1200*2160 با فریم ریت 90fps  نیازمند سخت افزاری 3 برابر قدرمند تر از PS4 میباشد ، میتوان نتیجه گرفت ، این بهبود 5 برابری پرفورمنس / وات نشان از خیز این کنسول های برای VR میباشد.

تکنولوژی VR فرصت بسیار خوب برای ثابت کردن معماری GCN و تیم نرم افزاری Radeon برای ساختن LiquidVR و Mantle هست که AMD در همین مبحث تمرکز ویژه ای انجام داده.

امید هست با فراگیر شدن تکنولوژی VR ( که میشه اون رو گیمینگ نسل بعد هم نامید! ) شرکت AMD خودنمایی بیشتری کند.

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

سونی که رسما گفته احتمال نسخه جدید ps4 با سخت افزار قویتر هست :cool:

مباداAMD طوری کند که طوری شود مردم بگویند طوری شده . . . 

لینک به دیدگاه

چقدر خوشحال میشم که این اخبار از سمت amd میشنوم به امید روزی که بازار از حالت تک قطبی دربیاد.

لینک به دیدگاه

درایورهاش رو که همینطور بهتر و بهتر بهینه کنه که خیلی عالی میشه، می تونیم شاهد قدرت واقعی کارت های AMD باشیم.

لینک به دیدگاه

ممنون بابت خبر .

ولی میگم ای کاش بجای این جنگولک بازی ها بیاد مادربوردهایی بزنه که pci xp 3 ساپورت کنه بزنه .خیلی فروشش میرفت بالا

گرافیک خوب

سی پی یو خوب . فقط مین هاش ضعیفه .

لینک به دیدگاه

درود خبر خوشحال کننده ای هست امیدوارم حقیقت داشته باشه

اما از حرف تا عمل خیلی فاصله هست

اگر به حرف باشه منم دارم سی پی یو ۱۶ هسته ای میسازم انشالله تایپیکشو سال ۲۰۲۰ میزنم اطلاع میدم :) دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون بابت خبر .

ولی میگم ای کاش بجای این جنگولک بازی ها بیاد مادربوردهایی بزنه که pci xp 3 ساپورت کنه بزنه .خیلی فروشش میرفت بالا

گرافیک خوب

درود

انشاله بردهای جدید و cpu های جدیدش رو بخرید استفاده کنید... این قدیمی ها دیگه ارزش هزینه و ساپورت ندارند و این pci ex2.0  ها هم زیاد تفاوتی با 3.0  در کارایی ندارند در حال تک کارته و 16x...!

لینک به دیدگاه

ممنون بابت خبر .

گرافیک خوب

همین جنگولک بازیها که فرمودین سوکت AM4 هست با پی سی ای اکسپرس 3 که قراره سال 2016 عرضه بشن انشااله...

در ضمن همونطوری که دوستمون گفت اکسپرس 2 با 3 فرق زیادی تو کارایی ندارن چه بسا طبق تستهایی که انجام شده اکسپرس 3 چند درصد کاراییه پایین تری داشته (تک کارت)

لینک به دیدگاه

اقا ممنون . از این رو بنده میرم به دیار AMD  :)  :)  :)  :)

لینک به دیدگاه

یه نکترو یادم رفت بگم

البته قصد فن بازی و حاشیه رو ندارم فقط چیزی که واقعا دارم میبینم میگم

تا قبل از اینکه amd در کنسول ps و xbox استفاده بشه

همه بازیهای روی ps3 و ۳۶۰ xbox همیشه در بهترین حالت اجرا میشدن و روی ۶۰ فریم قفل بودن

اما در ps 4 و xbox one که از amd apu استفاده شده دقیقا مثل جریان pc شده و در تمام بازیها افت فریم شدید وجود داره به طوری که حتی به ۳۰ فریم میرسه و جزیهات و بازی رو کم کردن در کنسول ها و بهینه کردن که قابلیت اجرا شدن داشته باشه

طبق شواهد و تجربه ای که تو این چند وقت بدست آوردم هرجا amd وارد شده افت فریم باهاش اومده :(

جالب اینجاست دست بردارم نیست دست از سر gcn بر نمیداره

اگر در کنسول ها خوب عمل کرده بود مجبور به ساخت apu جدید نبود و اینکه مجبور به ساخت ps4.1 بشن

کاملا مشخصه جریان از چه قرار

Ps 3 د. ۸سال کار کرد بدون مشکل

امید وارم به کسی برنخورده باشه و دوباره جبهه گیری کنید

خودتون قضاوت کنید

لینک به دیدگاه

یه نکترو یادم رفت بگم

همه بازیهای روی ps3 و ۳۶۰ xbox همیشه در بهترین حالت اجرا میشدن و روی ۶۰ فریم قفل بودن

اما در ps 4 و xbox one که از amd apu استفاده شده دقیقا مثل جریان pc شده و در تمام بازیها افت فریم شدید وجود داره به طوری که حتی به ۳۰ فریم میرسه و جزیهات و بازی رو کم کردن در کنسول ها و بهینه کردن که قابلیت اجرا شدن داشته باشه

طبق شواهد و تجربه ای که تو این چند وقت بدست آوردم هرجا amd وارد شده افت فریم باهاش اومده :(

اگر در کنسول ها خوب عمل کرده بود مجبور به ساخت apu جدید نبود و اینکه مجبور به ساخت ps4.1 بشن

خودتون قضاوت کنید

:laughing: :laughing:

keep it for yourself my friend!

نسل هفت اختلاف وحشتناک زیاد بود بین پی سی و کنسول

نسل هفت بازیا حتی 480p بودن upscale میشدن به 720p

نسل هشت حساس شدن کنسول باز ها گرافیک قوی تر میخوان

همین موتور فرازبیت ببینین چطور 1080p 60fps رو کنسول اجرا میشه چرا ؟ چون خود DICE با AMD همکاری داره

با 100$ شما کارت گرافیک انویدیا و یک سی پی یو اینتل بیار حریف همین نسل هشت بشه هر چی شما میگی درسته :)

@};-

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

یه نکترو یادم رفت بگم

خودتون قضاوت کنید

ما که 60 فریم زیاد یادمون نمیاد به جز چند تا بازی های معدود...که الانم چند تا بازی های معدود هست...

من نمیدونم ملت دارن سالی 600 دلار میدن گوشی میخرن زورشون میومد واس کنسول خرج کنن؟اگه کنسول ها رو میتونستن تو رنج 600 دلار بفروشن اونوفت این مشکلات نبود سخت افزار قوی تری داشت...تازه رو همین 400 دلار هم ملت کلی فحش دادن...خوب پول نمیدی همینه که هست...نسل قبل ps3 رو 600 دلار اومد و فوق العاده غولی بود برای خودش...ولی کلی اعتراض فروش کم رو متحمل شد تا این که آخر این به نفعش تموم شد...ولی این نسل مجبور بودن تا میتونن قیمت رو بیارن پایین...البته بازم با 400 دلار این سخت افزار کاملا قابل قبول بود...حتی هیچ کس توقع 8 گیگ رم رو نداشت...ولی تقصیر خود ملته.حاضر نبودن پول بدن برای کنسولی که قراره چند سال نگه دارن ولی حاضرن 600 700 دلار بدن برای گوشی که فوقش 2 سال نگه میدارن...(منظورم ایران نیست)

لینک به دیدگاه

یه نکترو یادم رفت بگم

خودتون قضاوت کنید

من گرفتم منظور شما چیه و چی میخواید بگید فقط مثال بدی زدین کلا در وضوح و فریم کنسولها هیچ حرفی برا گفتن ندارن

البته تو این که کنسولهای این نسل ضعیف هستن هیچ شکی نیست

مسئله اینجاست کنسولهای نسل قبلی تو زمان عرضه از قویترین pcهای روز هم قویتر بودن که اخرش دیدین چه اختلافی با pc پیدا کردن اما کنسولهای نسل جدید در زمان عرضه در حد یه pc متوسط رو به پایین بودن که از همین حالا بوی الرحمانشون بلنده

حتی کارایی کمتری از یه سیستم ضعیف انویدیا اینتلی دارن مثلا با اینکه قدرت خام 750ti کمتر از ps4 هست ولی کارایی بالاتری نسبت بهش داره

-----------

ضمنا یکی از دوستان گفتن  بازیها با فراست بایت رو کنسول 1080 60 فریم اجرا میشه

میشه لطف کنن 3 تا بازی نام ببرن شاید واقعا همچین بازی ایی هست من اطلاعی ندارم

اخرینش star wars هست اگه اشتباه نکنم که 900p رو ps4 و720p!!!!رو xo هست که قطعا میانگین فریم زیر 60 هست حالا کار نداریم که با چه کیفیتی نسبت به نسخه pc ش و nfs جدید که اونم 30 فریم و دارای افت فریم

و یه سوال دیگه مگه قیمت کنسول 100 دلاره که باید با سیستم انویدیا اینتلی 100 دلاری مقایسه بشه.!!!شاید من در جریان نیستم اینقدر ارزون شده

در مورد خبر هم زیاد نباید تحت تاثیر این حرفها و تبلیغات قرار گرفت.باید نتیجه کار ببنینم چیه

هنوز اون خبر در مورد قدرت کنسولهای نسل فعلی  قبل از اومدنشون تو ذهنم مونده!

ای ام دی: قدرت گرافیکی ایکس باکس نسل بعد در حد آواتار است!!!

ولی همه دیدیم که نتیجش چی شده

ویرایش شده توسط StarCraft
لینک به دیدگاه

یه نکترو یادم رفت بگم

خودتون قضاوت کنید

نسل هفت که اومد قدرت کنسول ها همون اولش خیلی بیشتر از پی سی بود برای همین چند سال دوم اوردن ولی این نسل فرق میکنه بعدشم ps3 که ریلیز شد ۶۰۰ دلار قیمت داشت

این افت فریم هم مربوط به سازنده میشه نه سخت افزار چطور استاروارز بتل فرانت قرار ۶۰فریم اجرا بشه ؟

لطفا فن بودن بزارین کنار یا اگر هم فن یه کمپانی هستین قرار نیس توی تاپیک یه شرکت دیگه بیان کنین اخرشم بگین فن بازی نیست

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان گفتند قیمت کنسول مگه 100 دلاره !!!

a4kv_12140843_10153730236457962_32099835

فکر کردین 400 دلار میدن AMD بیا APU بده : |

قیمت APU کنسول PS4 حدود 120 دلار و XB1 حدود 100 دلار هست : |

اصلا سونی و مایکرو بیان پول بدن ای ام دی بهشون Fury بده : |

به قول دوستمون PS3 قیمت اولیش ببینین چقدر بوده اواسط نسل کجا کار بوده : |

من دنبال این نیستم ببینم کنسول چیکار میکنه چقدر اختلاف داره : |

اصلا 480p به صورت 1fps : |

به من چه

اصلا همون PS3 با سی پی یو تخیلی IBM و تراشه فوق گرافیکی انویدیا بخرین

ویرایش شده توسط SaeedSYS
لینک به دیدگاه

:laughing: :laughing:

keep it for yourself my friend!

نسل هفت اختلاف وحشتناک زیاد بود بین پی سی و کنسول

نسل هفت بازیا حتی 480p بودن upscale میشدن به 720p

نسل هشت حساس شدن کنسول باز ها گرافیک قوی تر میخوان

همین موتور فرازبیت ببینین چطور 1080p 60fps رو کنسول اجرا میشه چرا ؟ چون خود DICE با AMD همکاری داره

با 100$ شما کارت گرافیک انویدیا و یک سی پی یو اینتل بیار حریف همین نسل هشت بشه هر چی شما میگی درسته :)

@};-

درسته اینم حرفیه برای خودش اما منظور من چیزه دیگه ای بود یکم باید بیشتر توضیح میدادم ولی در متن نمیشد منظورمو بیان کنم

ما که 60 فریم زیاد یادمون نمیاد به جز چند تا بازی های معدود...که الانم چند تا بازی های معدود هست...

من نمیدونم ملت دارن سالی 600 دلار میدن گوشی میخرن زورشون میومد واس کنسول خرج کنن؟اگه کنسول ها رو میتونستن تو رنج 600 دلار بفروشن اونوفت این مشکلات نبود سخت افزار قوی تری داشت...تازه رو همین 400 دلار هم ملت کلی فحش دادن...خوب پول نمیدی همینه که هست...نسل قبل ps3 رو 600 دلار اومد و فوق العاده غولی بود برای خودش...ولی کلی اعتراض فروش کم رو متحمل شد تا این که آخر این به نفعش تموم شد...ولی این نسل مجبور بودن تا میتونن قیمت رو بیارن پایین...البته بازم با 400 دلار این سخت افزار کاملا قابل قبول بود...حتی هیچ کس توقع 8 گیگ رم رو نداشت...ولی تقصیر خود ملته.حاضر نبودن پول بدن برای کنسولی که قراره چند سال نگه دارن ولی حاضرن 600 700 دلار بدن برای گوشی که فوقش 2

سال نگه میدارن...(منظورم ایران نیست)

دقیقا درست میگید منم از همین موضوع رنج میبرم

من گرفتم منظور شما چیه و چی میخواید بگید فقط مثال بدی زدین کلا در وضوح و فریم کنسولها هیچ حرفی برا گفتن ندارن

البته تو این که کنسولهای این نسل ضعیف هستن هیچ شکی نیست

مسئله اینجاست کنسولهای نسل قبلی تو زمان عرضه از قویترین pcهای روز هم قویتر بودن که اخرش دیدین چه اختلافی با pc پیدا کردن اما کنسولهای نسل جدید در زمان عرضه در حد یه pc متوسط رو به پایین بودن که از همین حالا بوی الرحمانشون بلنده

حتی کارایی کمتری از یه سیستم ضعیف انویدیا اینتلی دارن مثلا با اینکه قدرت خام 750ti کمتر از ps4 هست ولی کارایی بالاتری نسبت بهش داره

-----------

ضمنا یکی از دوستان گفتن  بازیها با فراست بایت رو کنسول 1080 60 فریم اجرا میشه

میشه لطف کنن 3 تا بازی نام ببرن شاید واقعا همچین بازی ایی هست من اطلاعی ندارم

اخرینش star wars هست اگه اشتباه نکنم که 900p رو ps4 و720p!!!!رو xo هست که قطعا میانگین فریم زیر 60 هست حالا کار نداریم که با چه کیفیتی نسبت به نسخه pc ش و nfs جدید که اونم 30 فریم و دارای افت فریم

و یه سوال دیگه مگه قیمت کنسول 100 دلاره که باید با سیستم انویدیا اینتلی 100 دلاری مقایسه بشه.!!!شاید من در جریان نیستم اینقدر ارزون شده

در مورد خبر هم زیاد نباید تحت تاثیر این حرفها و تبلیغات قرار گرفت.باید نتیجه کار ببنینم چیه

هنوز اون خبر در مورد قدرت کنسولهای نسل فعلی  قبل از اومدنشون تو ذهنم مونده!

ای ام دی: قدرت گرافیکی ایکس باکس نسل بعد در حد آواتار است!!!

ولی همه دیدیم که نتیجش چی شده

دقیقا درسته

نسل هفت که اومد قدرت کنسول ها همون اولش خیلی بیشتر از پی سی بود برای همین چند سال دوم اوردن ولی این نسل فرق میکنه بعدشم ps3 که ریلیز شد ۶۰۰ دلار قیمت داشت

این افت فریم هم مربوط به سازنده میشه نه سخت افزار چطور استاروارز بتل فرانت قرار ۶۰فریم اجرا بشه ؟

لطفا فن بودن بزارین کنار یا اگر هم فن یه کمپانی هستین قرار نیس توی تاپیک یه شرکت دیگه بیان کنین اخرشم بگین فن بازی نیست

من دیگه در این مورد چیزی نمیگم که بگین فن بازی کردم

من اصلا هدفم و منظورم یه چیز دیگه بود نه اینکه بگم چی خوبه چی بده

فقط یکلام ختم کلام کنسول خراب کردن همین

لینک به دیدگاه

درسته اینم حرفیه برای خودش اما منظور من چیزه دیگه ای بود یکم باید بیشتر توضیح میدادم ولی در متن نمیشد منظورمو بیان کنم

دقیقا درست میگید منم از همین موضوع رنج میبرم

دقیقا درسته

من دیگه در این مورد چیزی نمیگم که بگین فن بازی کردم

من اصلا هدفم و منظورم یه چیز دیگه بود نه اینکه بگم چی خوبه چی بده

فقط یکلام ختم کلام کنسول خراب کردن همین

دوست من خراب کردن از لحاظ مقایسه شدن در کنار پی سی درسته ، ولی موقعی که خواستن کنسول های جدید بسازن کلا وضعیت اقتصادی دنیا جوری بود نسبت به موقع عرضه نسل هفت افت کرده بود

و همین طور همین نسل هشت امار فروشش رو نگاه کنین بالا هست و نسل هفت این طور نبود

منظور شما همین بوده دیگه @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تقصیر کنسول و ای ام دی  نیست رقابت انویدا و ای ام دی یهو گل کرد تو این دو سال اخیر قدرت گرافیک بجای 20-30 درصد یهو تا 100-150 درصد افزایش پیدا کرد و درنتیجه الان شاهد این وضعیت هستیم که نه pc بازها ازش راضین نه کنسول دارها... ! *dry#  *dry#  *dry#

مگه اینکه نینتندو یه حرکتی بزنه و پشت سرش سونی و مایکرو بیان کنسول رو قویتر کنن که بتونن راحت فول اچ دی بازی رو اجرا کنند بقیه هم یا رو کنسول های قبلی رو 720 بازی کنند یا عوض کنند ... که بعید می دونم این حرکت رخ بده...!  ^_^

تازه جالب این هست که الان برای کارت های جدید انویدیا و ای ام دی اینقدر در صحبت هاشون انتظار هارو بردند بالا که کاربران کمتر از افزایش قدرت 100 درصد و حتی بعضی صحبت ها تا 200 درصد افزایش یعنی دو تا سه برابر رو پیش بینی کردند... یعنی جوری شده با اومدن هر نسل از کارت ها کارتهای نسل قبل دارن محو می شوند !  :big hug:  :big hug:

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...