رفتن به مطلب

مشکل عجیب در بوت ASUS P5B

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود.یک عدد مین ASUS P5B دارم که خیلی هم دوستش دارم.همه جوره اوکی هست.فقط وقتی برق رو قعط کنم یا دکمه پاور پشت رو بزنم،در استارت بعدی تصویر ضمیمه شده میاد و تایم reset میشه.که البته با بالا اومدن سیستم درست می شه.تا برق نره هم مشکلی پیش نمیاد.باتری CMOS سالم و اوکی هست.به تعمیر کار نشون دادم میگه یه ترانزیستور تو مسیر CMOS ولتاژ داره...نفهمیدم چی گفت.زیادم قبول ندارم سخت افزاری باشه.

به نظر شما مشکل از کجاست؟

post-13426-0-39872900-1447523042_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام بایوس رو اپدیت کردی ؟

سلام.بایوس اولیه که بود همین مساله بود.بایوس رو آپدیت کردم بهتر شد.دیگه وقتی از برق نکشم F1 نمیخواد و اوکی هست.اما از برق که بکشم همین حالت هست.

لینک به دیدگاه

بایوست آسیب دیده، checksum bad یعنی همین.

یه چیز دیگه، یه باطری CR2032 جایگزین کن شاید رفع بشه اگر بایوست آسیب ندیده باشه.

لینک به دیدگاه

بایوست آسیب دیده، checksum bad یعنی همین.

یه چیز دیگه، یه باطری CR2032 جایگزین کن شاید رفع بشه اگر بایوست آسیب ندیده باشه.

این باتری که فرمودید نوع خاصی هست یا همون سکه ای متداول هست؟ اگر فرقی نمیکنه جایگزین کردم...نتیجه نداشت.

بایوس آسیب دیده چاره ای نداره؟ جز ریست شدن زمان بعد از قطع برق مشکلی ندارم.بیخیال بشم؟!

لینک به دیدگاه

نه، باطری همون سکه ای هست که شما هم اشاره فرمودین، بیخیال شو بنظر من اما اگه بخوایی درستش کنی باید بدیش مرکز تعمیرات مینبرد، مجدد بایوس رو فلش میزنن اوکی میشه.

لینک به دیدگاه

نه، باطری همون سکه ای هست که شما هم اشاره فرمودین، بیخیال شو بنظر من اما اگه بخوایی درستش کنی باید بدیش مرکز تعمیرات مینبرد، مجدد بایوس رو فلش میزنن اوکی میشه.

تو بوت یه دونه ASUS EZ FLASH دیدم.این همونه؟! از خودم بر نمیاد؟! 

لینک به دیدگاه

بله، خودتونم میتونید، بنده به اشتباه فکر کردم که بایوستون پریده، اصلاً حواسم نبود، اگر بایوستون پریده باشه و تصویر نداشته باشید باید ببرید برای تعویض چیپ بایوس، ولی اینو خودتون مطمئناً میتونید، پوزش بابت راهنمایی اشتباه.

لینک به دیدگاه

بله، خودتونم میتونید، بنده به اشتباه فکر کردم که بایوستون پریده، اصلاً حواسم نبود، اگر بایوستون پریده باشه و تصویر نداشته باشید باید ببرید برای تعویض چیپ بایوس، ولی اینو خودتون مطمئناً میتونید، پوزش بابت راهنمایی اشتباه.

جسارتا تو این انجمن بخشی هست آموزش گذاشته باشند؟
لینک به دیدگاه

راستی شما میتونید مادربوردتون بدید به تعمیرکار بایوس رو براتون پروگرم کنن یه قطعه 8 پایه روی مادربوردتون هستش اونو در میارن و پروگرم میکنن هزینشم بین 20 تا 30 هستش

لینک به دیدگاه

راستی شما میتونید مادربوردتون بدید به تعمیرکار بایوس رو براتون پروگرم کنن یه قطعه 8 پایه روی مادربوردتون هستش اونو در میارن و پروگرم میکنن هزینشم بین 20 تا 30 هستش

والا آقا مرتضی بایوس P5B-DELUXE رو دادم بزنه 80 تومن گرفت

لینک به دیدگاه

این کاری که دوستمون اشاره کردن دقیقا هموم کاریه که تعمیرکار برد انجام میده. در مورد آموزش کافیه توی نت جستجو کنید، آموزش فلش بایوس ترجیحا دقیقتر میتونید مدل مادربرد خودتون رو هم بنویسید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

80 هزار تومن؟؟؟

اینجا 10 میگیرن

لینک به دیدگاه

من که همچنان امکان دادن امتیاز مثبت ندارم.اما از همه دوستان تشکر می کنم.با EZ FLASH توی بوت هم آخرین بایوس رو ریختم.اما نتیجه نداد.بیخیال میشم و سختگیری نمی کنم!

لینک به دیدگاه

سلام اقا مهدی والا من رفیقم از من 20 گرفت-مطمئنا غریبه بود بیشتر میگرفت نهایت 50 تومن ولی 80 تومن خدائیش خیلی زیاده :eek: :eek: :eek:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...