رفتن به مطلب

تست و ریویو ASUS CrossHair IV Formula توسط لیون کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان عزیز .

قبل از هر چیزی یک عذرخواهی به همه بدهکاریم اونم به خاطر دیر کرد در ارائه این مقاله بود که دلایل و داستان طولانی داره ...

در اینجا جا داره یک بار دیگه از دوست خوبم آقای سالار عزیز تشکر کنم که مارو در تهیه این مقاله یاری کردند.

این هم مقاله ASUS CrossHair IV Formula امیدوارم خوشتون اومده باشه و ما رو از نظرات سازندتون غافل نکنید .

ASUS CrossHair IV Formula

در این مقاله به بررسی برد AMD ساپرت از کمپانی ASUS خواهیم پرداخت که در دسته محصولات ROG این کمپانی قرار می گیرد .

1.JPG

مقدمه :

CrossHair IV Formula یا به عبارت دیگر غول AMD ساپرت ، یکی از بهترین بردهایی است که کمپانی اسوس برای پلت های AMD طراحی و روانه بازار کرده است . CrossHair IV Formula از آخرین پردازنده های شش هسته ای AMD و سوکت AM3 پشتیبانی می کند .( عکس : 1 ، 2 ، 3 )

4.JPG

در این برد از چیپ 890FX برای پل شمالی و از چیپ SB850 برای پل جنوبی استفاده شده است .

5.JPG

از نکات برجسته ی این برد می توان به NB بسیار قدرتمند و برخورداری از Hyper Transport 3 که تا نرخ 5.2Gb/s را ساپرت می کند ، استفاده از 42 لین (انشعاب) برای PCI ها ، استفاده از خازن های سالید ساخت ژاپن و به کارگیری 2 درگاه USB3.0 که چیپ NEC ژاپنی آن را تغذیه می کند ، به کارگیری چیپ های iROG ، به کار گیری ساند کارت Supreme X-Fi بصورت آنبرد ، به کارگیری کابل iROG ، به کارگیری LED های ولتاژ در سطح برد و خروجی های ولت متر و همچنین استفاده از دکمه های Core_unlocker و Turbo_key و Go_Button ، اشاره کرد .( عکس : 1 ، 2 ، 3 ، 4 ، 5 ، 6 ، 7 ، 8 ، 9 )

9.JPG

18.JPG

طراحی NB و انشعاب ها به صورتی است که شما می توانید از 16x16x انشعاب در حالت Crossfire استفاده کنید . ( عکس : 1 ، 2 )

جدول مشخصات فنی :

ادامه مقاله ...

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بابت معرفی و تست این مادربورد ممنونم.

ولی ایکاش توسط 3 تا کارت گرافیک قدرتمند (مثل 5870) و بطور کراسفایر بنچمارک میگرفتید تا نتایج معتبر و قابل بررسی باشد.

ویرایش شده توسط LORD
لینک به دیدگاه

بابت معرفی و تست این مادربورد ممنونم.

ولی ایکاش توسط 3 تا کارت گرافیک قدرتمند (مثل 5870) و در بطور کراسفایر بنچمارک میگرفتید تا نتایج معتبر و قابل بررسی باشد.

درود

خواهش میکنم و انجام وظیفه هستش .

حق با شماست ولی هزینه کم بود و مشکلات کمبود امکانات عزیز . دردیست بس نا جوانمردانه سخت :-?

لینک به دیدگاه

زرشــــــک :-?

مادربرد به این قشنگی یدونه درگاه PCi-Ex1 نداره !! حـــــیف

لینک به دیدگاه

درسته ,موقع تست هم برای خود ما عجیب بود که یک مادربرد حرفه ای با این همه اکانات یک درگاه PCI_Ex1 نداره !

لینک به دیدگاه

در کل برد بسیار خوب و قدرتمندی بود . به نظر من نیاز یه AMD باز رو جوابگو هستش .

والا زحمت اور رو سالار جان کشیدن و من سعی می کردم دخالت نکنم ولی در کل خیلی راحت اور می شد و ولتاژها رو هم به میزان مناسب می شد تغییر داد .

لینک به دیدگاه

زرشــــــک :-?

مادربرد به این قشنگی یدونه درگاه PCi-Ex1 نداره !! حـــــیف

سلام دوست من

خب به علت محدودیت فضا هست اگه اسلات PCI Eاضافی میگذاشتن اندازه برد تغییر میکرد و از استاندارد E-ATX خارج و به XL -ATX تبدیل میشد.این برد بیشتر برای مصارف گیمینگ و مولتی کارت در نظر گرفته شده..

درکل تمام Device های سازگار با PCI E 1x میتنوند به راحتی رو اسلات PCIE16x نصب بشن

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...