رفتن به مطلب

لاجیتک z5500 یا z906

king_of_pop
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر اساتید.من یه مشاوره میخواستم ازتون.من یه دونه اسپیکر اسپیکر لاجیتک z5500 آکبند و پلمپ پیدا کردم.دوستان میشه راهنمایی کنند که z5500 بگیرم یا z906 بگیرم؟چون شنیدم که کیفیت صدای z906 بهتره.این رو هم بگم که من این اسپیکر رو برای سینما خانگی میخوام.

ممنون و سپاس از راهنمایی دوستان

لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام

زد 5500 که امتحانشو پس داده 

ولی قبلا خاطرم هست که بین ایندو تحقیق میکردم  همون 5500 رو از همه نظر بهتر یمدونستن اکثرا

باز دوستانی که خودشون تست کردن باید نظربدهند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بنده که چند سالی هس این عزیزه دل رو دارم :x و ازش کاملا رازی هستم.

ولی پارسال توی نمایشگاه الکامپ z906  رو دیدم خندم گرفت :laughing: اصلا قابل مقایسه با این غول نیس

لینک به دیدگاه

دوست عزیز همینطور که دوستان گفت شک نکنید که 5500 بهتر هست
همینطور که زد2300 از زد 623 که جایگزینش شد بهتر هست !
906 هم جایگزین 5500 شد و اصلا جایگزین خوبی برای 5500 نشد
البته نمیخوام بگم 906 خوب نیست و اتفاقا بین اسپیکرای بازار شاید بهترین 5.1 الان 906 باشه ( اگه اس550 ادیفایر رو به خاطر نبودن فاکتور بگیریم)
اما یه نکته ی مهم هست و اینکه اونایی که 5500 دارن به قیمت خون پدرشون اکثرا می فروشن !  این عادت بد ما ایرانیاس که چیزی که بنا به هر دلیلی توقف تولید بشه یا دوستان دلال وارد نکن باز به هر دلیلی کسانی که دارن به قیمتای فضایی به مردم می فروشن و این کار واقعا کثیفه !
در این که 5500 اسپیکر غولیه شکی نیست وخودمم دارم و 1400 پول پاش دادم ( واسه منم در حد آکبند هست) چون عاشقش بودم و به عنوان تجربه ی آخر باید می خریدمش و نهایتا تو همین قیمت باید خرید و فروش بشه
دیدم به قیمتای 1600 و 700 و 800 و حتی 2 تومن فروختن !!!!! :mad: 
شما حساب کنید زمانی که این اسپیکر خرید و فروش میشد رو پایه 450 تومن بود با گارانتی آواژنگ. واقعا چه اتفاقی افتاده که از 450 به رقمای 1400 و 1500 و 1800 و 2 تومن رسیدیم !
ساب 5500 به جرات بهترین سابی هست که تو 10 اسپیکر که داشتم دیدم. ویبره و موجش حتی تو ولوم 10% هم آشکاره.... ساب 10 اینچ با باکس پورتد عالی و قطعات با کیفیت .... من الان با کارت صوت تیتانیوم اچ دی و اپتیکال ازش صدا میگیرم واقعا عالی و بدون نقص هست . تو تاپیک یکی از دوستان که ادیفایر 730 و 550 رو مقایسه کرده چندتا فیلم جالب ازش گذاشتم و فکر نکنم اسپیکری به قدرتش اومده باشه با اینکه چند ساله تولید نمیشه
البته تو آمازون هم رقمای فضایی میبینیم ! شاید یکی از دلایل دندون گردی دوستان همینه. واسه من عجیبه که تو خارج هم همین بساط پهنه و انگار چیزی که تولید نمیشه خواهان زیادی پیدا میکنه . البته 5500 ارزش این کارو داره اما نه به هر قیمتی...
اگه 5500 رو به قیمت مناسب میده بگیر وگرنه همون 906 گزینه ی خوبیه @};-

لینک به دیدگاه

خيلي خيلي سپاسگذار و ممنون از نظرات و كارشناسي همه ي دوستان و اساتيد.مرس.ممنون از راهنمايي هاتون.ببينيد اگر بحث قدرت z5500 رو كنار بزاريم.به نظرتون از لحاظ كيفيت  و شفافيت صدا هم z5500 بالاتر هست؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

خيلي خيلي سپاسگذار و ممنون از نظرات و كارشناسي همه ي دوستان و اساتيد.مرس.ممنون از راهنمايي هاتون.ببينيد اگر بحث قدرت z5500 رو كنار بزاريم.به نظرتون از لحاظ كيفيت  و شفافيت صدا هم z5500 بالاتر هست؟؟؟؟

والا من از کیفیت صدای ستلایتای 5500 خیلی خیلی راضیم . به نظرم به خاطر وجود استاندارد thx صدا کاملا شفاف و گوش نواز و زیبا هست . همراه با قدرت خوب که تو ولوم بالا هم اصلا اذیت نمیکنه .....

متاسفانه صدای 906 رو از نزدیک نشنیدم تا کامل جوابتون رو بدم . خیلی دوست دارم بدونم کیفیت ستلایتاش چطوره و هستن دوستانی که 906 دارن ایشالا میان و جواب میدن . البته کسی باید نظر قطعی بده که هر 2 این اسپیکررو داشته باشه و بدون تعصب بگه. مسلما سابش از هر لحاظ ضعیفتره به خاطر باکس و اینچ ساب کوچکتر و آمپ ضعیفتر. اما به خاطر سال تولیدش که جدیدتر هست ممکنه ستلایتاش درصد کمی بهتر باشه

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

دوست عزیز من هر 2 تاش رو دارم.

از لحاظ صدا 5500 فقط سابش قویتره.

ستلایتها یکی هستن.

از لحاظ زیبایی 906 یه سر و گردن بالاتره.

اگر تا 1200 تونستین 5500 بگیرین که تمیز هم باشه خوبه.

.گرنه یدونه 906 وردارین.

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

شما باید ببینی واسه چه محیطی میخوای استفاده کنی

و از همه مهتر میخوای تا چه ولومی ازش صدا بگیری

و مورد اخر اینکه چقد میخوای هزینه کنی

خودت بهتر میدونی که 500 وات Rms یعنی چی!!

اینا به کنار

شما باید حداقل 350 تومن هم پول کارت صدا بدی تا پولی که بابتش میدی حیفو میل نشه چون بدون یه کارت صدای خوب بهتره اصلا سمتش نری چون میخوره تو ذوقت

اگه فرض بگیریم 1.300 تمیزشو پیدا کنی با 350 تومن میشه تقریبا 1.700

میتونی انقد هزینه کنی؟

اگر نمیتونی باید بری سراغ z906 دست دوم تا بتونی یه کارت صدا هم بگیری

از نظر کیفیت صدا هم ذره ای شک نکن

ان اشاا.. بهترینو بخری..

یا علی.. @};-

ویرایش شده توسط CREATIVE
لینک به دیدگاه

دوستان یه مطلب که گفتم بگم بهتره

در مورد هزینه و طریقه استفاده با دوستمون موافقم اما از نظر وات

تو چند تا انتخابی که داری زیاد به وات دقت نکن تا میتونی صدا رو بشنو بعد تهیه کن

اگرم شد که با کسی ملاقات کنی که چند تا اسپیکر مد نظرت رو داره و صداشون رو بشنوی خیلی بهتره

واسه وات اعلامی اگه لازم شد و خواستی بگو تا بیشتر توضیح بدم واست اگر نه همون که گفتم اگه اطلاع نداری صدا رو با گوش خودت بشنو بعد تهیه کن که بهترین کاره

در ضمن اگه مادربوردت کارت صوتی حرفه ای روش باشه خیالت راحت میشه اگر نه حتما تهیه کن

.

.

.

یه سوال هم من داشتم نمیدونم واسش تاپیک بزنم یا همینجا به جواب میرسم دوستانی که واردن راهنمایی کنن

سوالم در رابطه با مقایسه بین کارت صدای creative و Asus بالاترین سریشون که به ایران وارد شدن هست و به طبع کارت صوتی که روی مادربورد های Gigabyte z170x g1 و ASUS Maximus VIII Extreme تعبیه شده که کدوم رو سر تر میشه دونست؟

پیشاپیش ممنون @};-

لینک به دیدگاه

دوستان یه مطلب که گفتم بگم بهتره

در مورد هزینه و طریقه استفاده با دوستمون موافقم اما از نظر وات

تو چند تا انتخابی که داری زیاد به وات دقت نکن تا میتونی صدا رو بشنو بعد تهیه کن

اگرم شد که با کسی ملاقات کنی که چند تا اسپیکر مد نظرت رو داره و صداشون رو بشنوی خیلی بهتره

واسه وات اعلامی اگه لازم شد و خواستی بگو تا بیشتر توضیح بدم واست اگر نه همون که گفتم اگه اطلاع نداری صدا رو با گوش خودت بشنو بعد تهیه کن که بهترین کاره

در ضمن اگه مادربوردت کارت صوتی حرفه ای روش باشه خیالت راحت میشه اگر نه حتما تهیه کن

.

.

.

یه سوال هم من داشتم نمیدونم واسش تاپیک بزنم یا همینجا به جواب میرسم دوستانی که واردن راهنمایی کنن

سوالم در رابطه با مقایسه بین کارت صدای creative و Asus بالاترین سریشون که به ایران وارد شدن هست و به طبع کارت صوتی که روی مادربورد های Gigabyte z170x g1 و ASUS Maximus VIII Extreme تعبیه شده که کدوم رو سر تر میشه دونست؟

پیشاپیش ممنون @};-

سلام عزیز

من چندسالی هست که فقط کریتیو تست میکنم

تا الانم 4 مدل ازکارت صداهاشو تست کردم

یکی از دوستان گفتن که بعضی قطعاتی که روی کارت صوتی های ایسوز استفاده میشه ماله کریتیوه

در مورد دو مادربردی هم که گفتی به نظر من هیچ مادربردی نمیتونه جای کارت صدای جداگانه رو بگیره

من به شخصه فقط مادربردی که کارت صوتیش کریتیو باشه رو ترجیح میدم بخرم

در مورد مقایسه هم اینطور که اساتید گفتن سری های جدید کریتیو یعنی اخرین مدلش که zxr هست صدای رنگ شده دارن

اگرقصد خرید کارت صوتی داری فقط و فقط سری x-fi کریتیو رو بهت پیشنهاد میکنم

موفق باشی..

ویرایش شده توسط CREATIVE
لینک به دیدگاه

عجب مطمئنید zxr که بالاترین کارت صوت این شرکت هست صدای رنگ شده تحویل میده؟!

اینطوری که یه نقص بزرگه!

روی gigabyte z170x g1 هم که همین کارت صوت هست بازم جای کار داره؟

سری xfi هم که کارت صوت حرفه ای نداره یه چیزی که بشه با zxr مقایسش کرد

لینک به دیدگاه

عجب مطمئنید zxr که بالاترین کارت صوت این شرکت هست صدای رنگ شده تحویل میده؟!

اینطوری که یه نقص بزرگه!

روی gigabyte z170x g1 هم که همین کارت صوت هست بازم جای کار داره؟

سری xfi هم که کارت صوت حرفه ای نداره یه چیزی که بشه با zxr مقایسش کرد

بله عزیز درسته

فقط قیمتش بیخودی بالاست که اونم به رقم تلاش مسعولین برای بالا بردن قیمت دلاره

دوست عزیز سری x-fi حداقل 6-7 مدل عالی داره

یه مدلشو اخیرا یکی از دوستان خریداری کردن مدله تیتانیوم اچدی

فقط برای اینکه بیشتر در جریان باشی این مدل رو برو ببین :

sound blaster x-fi elite pro

سال 88 حدوده 450 قیمتش بود !!

برو ببین چه غولیه

دست دومشو تهران 700 میفروشن

بعد ببین zxr با اون همه تبلیغ هیچی نیست جز نقاشی با ابرنگ..

شما قصد خرید کارت صوتی داری؟

اگه اره که باهام تماس بگیر 09379959519

ویرایش شده توسط CREATIVE
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

شرمنده دیر جواب دادم درگیر درسیم....

فعلا قصد خرید ندارم تمام خرید هام رو گذاشتم واسه مرداد 95 فعلا در حال تحقیقم واسه اونایی که ازشون اطلاعی ندارم!

به نظرت تکنولوژی جدید کارت های بروز بهتر نیست؟

این کارتی که شما گفتی 2مدل داشت یکی نسبت سیگنال به نویز 109db داشت یکی 116db

اون zxr هم 127db زده حالا راستو دروغش الله اعلم

بعد در ضمن اگه این zxr به قیمتش نمیرزه هم رده های asus با این zxr چی؟اونا هم ارزش خرید ندارن؟

لینک به دیدگاه

شرمنده دیر جواب دادم درگیر درسیم....

فعلا قصد خرید ندارم تمام خرید هام رو گذاشتم واسه مرداد 95 فعلا در حال تحقیقم واسه اونایی که ازشون اطلاعی ندارم!

به نظرت تکنولوژی جدید کارت های بروز بهتر نیست؟

این کارتی که شما گفتی 2مدل داشت یکی نسبت سیگنال به نویز 109db داشت یکی 116db

اون zxr هم 127db زده حالا راستو دروغش الله اعلم

بعد در ضمن اگه این zxr به قیمتش نمیرزه هم رده های asus با این zxr چی؟اونا هم ارزش خرید ندارن؟

سلام عزیز

مرداد 95 ؟؟ چه جالب

ببین دوست عزیز تا الان من که توی کارت های صوتی نواروی جدیدی جز اضافه شدنه رنگ به قاب فلزیشون چیزی ندیدم

تازه به اسمه تکنو لوژی از سر و ته کیفیت میزنن ومی چسبن به کمیت و تزیین الات

من فقط وفقط سری x-fi بهت پیشنهاد میدم چون  از هر نظر چه سخت افزاری چه نرم افزاری بهترین کارتهای کریتیو هستن

سری زد اصلا جالب نیستن چون دیدم رابط کاربریشونو

ایسوز رو تا حالا تست نکردم اما توی رده های بالا میگن کارت های خوبی داره

ولی واسه سیستم خانگی فقط و فقط سری x-fi

لینک به دیدگاه

سلام

اوهوم پس که اینطور

از asus کدوماش پیشنهاد میشه که برم برسیشون کنم؟

مرداد 95 چیش جالبه عزیز؟ :) (پشت کنکوری هستم و تا مرداد 95 فقط یه هزینه که ندارم!نزدیک 4 میلیون سیستم ماشین زیر میزمه که تا تکمیل شدن حدود 4تومن دیگه هزینه داره!...سیستم کامپیوترم مادربوردش fx990 هست نمیدونم واسه کارت صوت یه giga g1 بگیرم اونموقع که با یه تیر 2نشون زده باشم یا یه کارت جدا؟این edifier s550 رو هم اصلا نمیشه ازش استفاده کرد نه تو خونه مادر پدر میزارن استفاده کنی نه وقتی که نیستن همسایه ها میزارن!!! :mad:  واسه همین سر خرید کارت صوت هم 2دلم و شاید حدود 1تومن یکم بیشتر یا کمتر یه هدفون بگیرم)پس چون یکی دوتا نیستن باید تا اون موقع برسی شن!و اصلا هم نمیخوام خودم رو درگیر خرید کنم چون بدجوری حواس پرتی داره و وقتم رو میگیره. انشالله همش با هم سال دیگه

اون موقع 100% یه تهران میخوام بیام و اگه شد اون کارت صوتی که گفتی میام ببینمش اگرم شد با هم بریم ببینیمش که چه بهتر عزیز

راستی اون خازن های wima و nichicon ژاپنی تو سری xfi هم به کار رفته یا نه؟

پیش به سوی HIFI ....

بازم ممنون @};-

ویرایش شده توسط AliN
لینک به دیدگاه

سلام

اوهوم پس که اینطور

از asus کدوماش پیشنهاد میشه که برم برسیشون کنم؟

مرداد 95 چیش جالبه عزیز؟ :) (پشت کنکوری هستم و تا مرداد 95 فقط یه هزینه که ندارم!نزدیک 4 میلیون سیستم ماشین زیر میزمه که تا تکمیل شدن حدود 4تومن دیگه هزینه داره!...سیستم کامپیوترم مادربوردش fx990 هست نمیدونم واسه کارت صوت یه giga g1 بگیرم اونموقع که با یه تیر 2نشون زده باشم یا یه کارت جدا؟این edifier s550 رو هم اصلا نمیشه ازش استفاده کرد نه تو خونه مادر پدر میزارن استفاده کنی نه وقتی که نیستن همسایه ها میزارن!!! :mad:  واسه همین سر خرید کارت صوت هم 2دلم و شاید حدود 1تومن یکم بیشتر یا کمتر یه هدفون بگیرم)پس چون یکی دوتا نیستن باید تا اون موقع برسی شن!و اصلا هم نمیخوام خودم رو درگیر خرید کنم چون بدجوری حواس پرتی داره و وقتم رو میگیره. انشالله همش با هم سال دیگه

اون موقع 100% یه تهران میخوام بیام و اگه شد اون کارت صوتی که گفتی میام ببینمش اگرم شد با هم بریم ببینیمش که چه بهتر عزیز

راستی اون خازن های wima و nichicon ژاپنی تو سری xfi هم به کار رفته یا نه؟

پیش به سوی HIFI ....

بازم ممنون @};-

سلام مجدد

ایسوز این مدلشو اقای فردوسی فروختن :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=50649

که واقعا چیز خاصیه

مرداد 95 زمان و تاخیرش برام جالب بود

با توجه به شرایط خونتون بهتره قید مادربرد روبزنی و فقط یه کارت صدا و یه هدفون سنهایزر توپ بخری و حالشو ببری

چون در غیر اینصورت تاوقتی متاهل نشدی و خونه ی مستقل نگرفتی هزینه کردن معقول به نظر نمیاد

تازه اگه خونه ی مستقلتم اپارتمانی باشه کلا بیخیال اسپیکر بشی بهتره

چون هیچی مثه هدفون ریز و بم صدارو به بهترین شکل بهت نمیده بخصوص اگه هدفون سنهایزر بگیری که دیگه حرف نداره

ولی یه چیزیو رک بگم بهت

تا مرداد 95 معلوم نیست همینایی که بهت گفتم هم موجود باشن چون شرایطو که خودت می بینی

درمورد اون خازن ها هم اگه اشتباه نکنم فقط توی این مدل به کار رفته :

x-fi titanium hd

چون خیلی جدید تره و فیت هدفونه

چشم اگر قابل دونستی و عمری بود منم باهات همراه میشم

موفق باشی...

برای کنکورتم ارزوی موفقیت دارم به شرطیکه فعلا تمرکزتو بذاری روی درس...

یا حق.. @};- :)

لینک به دیدگاه

ممنون عزیز

خونه ی الانمون که خدا رو شکر اپارتمانی نیست ولی تو ولوم های بالا بازم همسایه ها ناراحت میشن

خودمم از خونه اپارتمانی واسه این مشکلاتش خوشم نمیاد

اون کارت صوت رو هم قبلا برسی کرده بودمش مثل اینکه چیز خوبی بوده

واسه وضع بازار هم مطلع هستم و خیلی خرابه و مطمئنم کهاون موقع اگه خدا بخواد جنس مورد نظرم رو پیدا میکنم

واسه کنکور هم ممنون عزیز توکل بر خدا

بازم ممنون @};-

ویرایش شده توسط AliN
لینک به دیدگاه

• 10 ماه بعد...

سلام به دوستان.چندتا سوال دارم:

2روزه اسپیکر z5500 در حد نو رو بعد از کلی گشتن با قیمت مناسب خریدم،حالا نمیدونم باید به چه روشی به کامپیوتر وصلش کنم.یعنی میدونم ولی خب فیشای رنگی که میزنم اوون صدایی که بخوام رو انگار بهم نمیده و حس میکنم ضعیفه

سوالاتم ایناست که اگه کسی پاسخ بده ممنون میشم:

1.به چه روش به کامپیوتر وصلش کنم؟اپتیکال.کواکسیال.فیش 3.5 و 6 کانال دیگه چیه؟

2.توی کامپیوتر باید تنظیماتی رو برای خروجیه صدا انجام بدم؟

3.اکثر کساییکه این مدل اسپیکر رو دارن نوشتن که حتما باید از کارت صدا استفاده کرد،اوونوقت از چه نوع کارت صدایی،اکسترنال یا اینترنال؟

4.یکی از دوستان تو پیج z5500 نوشته که از کارت صدای Sound Blaster X-Fi Titanium HDبه مدت 5 ساله استفاده میکنند و خیلی هم راضی ان،آیا این کارت صدا خوبه که بگیرم یا پیشنهاد دیگه ای دوستان دارند؟

5.کابل اپتیکال چی،این نوع کارت صدا اپتیکال نداره.با فیشای معمولی جوابگوئه؟کلا در مورد اپتیکال بگید خوبه

6.در مورد وصل کردن گوشی به اسپیکر چطوری باشه؟

7.و در آخر هم تنضیمات صدا بر روی نمایشگر اسپیکر رو چی باشه؟آخه تنظیمات زیادی داره.از مووی،موزیک،استریو،استریو2

ببخشید زیاد شد فقط دوستان راهنمایی کنن که چطوری صدای این غول رو در بیارم و یه کارت صدای نچندان گرون معرفی کنن...

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/18, 21:19:50، bbs گفته است :

سلام به دوستان.چندتا سوال دارم:

2روزه اسپیکر z5500 در حد نو رو بعد از کلی گشتن با قیمت مناسب خریدم،حالا نمیدونم باید به چه روشی به کامپیوتر وصلش کنم.یعنی میدونم ولی خب فیشای رنگی که میزنم اوون صدایی که بخوام رو انگار بهم نمیده و حس میکنم ضعیفه

سوالاتم ایناست که اگه کسی پاسخ بده ممنون میشم:

1.به چه روش به کامپیوتر وصلش کنم؟اپتیکال.کواکسیال.فیش 3.5 و 6 کانال دیگه چیه؟

2.توی کامپیوتر باید تنظیماتی رو برای خروجیه صدا انجام بدم؟

3.اکثر کساییکه این مدل اسپیکر رو دارن نوشتن که حتما باید از کارت صدا استفاده کرد،اوونوقت از چه نوع کارت صدایی،اکسترنال یا اینترنال؟

4.یکی از دوستان تو پیج z5500 نوشته که از کارت صدای Sound Blaster X-Fi Titanium HDبه مدت 5 ساله استفاده میکنند و خیلی هم راضی ان،آیا این کارت صدا خوبه که بگیرم یا پیشنهاد دیگه ای دوستان دارند؟

5.کابل اپتیکال چی،این نوع کارت صدا اپتیکال نداره.با فیشای معمولی جوابگوئه؟کلا در مورد اپتیکال بگید خوبه

6.در مورد وصل کردن گوشی به اسپیکر چطوری باشه؟

7.و در آخر هم تنضیمات صدا بر روی نمایشگر اسپیکر رو چی باشه؟آخه تنظیمات زیادی داره.از مووی،موزیک،استریو،استریو2

ببخشید زیاد شد فقط دوستان راهنمایی کنن که چطوری صدای این غول رو در بیارم و یه کارت صدای نچندان گرون معرفی کنن...

سلام . مبارکت باشه . شک نکن که بهترین اسپیکر واسه پی سی رو خریدی و تا میتونی ازش لذت ببر که دیگه همچین غولی تولید نمیشه......
وصل کردن بسیار ساده هست و چیز خاصی نداره ....
اگر مادربورد شما از کارت صوت خوبی برخورداره یا فعلا نمیخوای هزینه کنی میتونی ب راحتی استفاده کنی و نباید انتظار صدای متفاوتی داشته باشی و بعد از 50 درصد ولوم همه چی بهم میریزه یعنی تریبل و بیس قاطی میشه و بیسی تماما اعوجاج میشنوید پس بهتره که یه کارت صوت اینترنال تهیه کنید وحیفه شما هزینه کردی واسه این سیستم باید ابزارشو داشته باشی تا از تمام قدرتش استفاده کنی ....
برای وصل کردن به صورت دایرکت یا همون 3 فیش که تو جعبه 5500 هست به سادگی از پشت ساند تاچ وصل کن و از روی رنگ سیمها بزن. سبز 2 باند جلو هست و مشکی باندهای سوراند یا عقب. نارنجی هم ساب و باند سنتر یا وسط .....  طرف دیگه هم به مادربورد زده میشه که سبز به سبز و مشکی به مشکی و نارنجی هم به نارنجی ! به همین سادگی شما به صورت دایرکت وصل شدین و سیمهای پشت ساب هم مشخصه که منفی و مثبت به 2 صورت قرمز و مشکی هست که سیمها رو به ساب وصل میکنید و اسامی پشت ساب نوشته شده مثلا rr یعنی باند راست عقب rear right .   باند چپ عقب میشه rl یا rear left  و .... fr یعنی front right یا باند جلو سمت راست و fl یعنی front left که باند جلو سمت چپ میشه ...... خود ساند تاچ که روی میز قرار میگیره با کابل d-sub به ساب ووفر وصل میشه که ب راحتی وصل میشه و مشکلی نیست . دقت کنید که پایه های سوزنی کج نشده باشه یا به زور جا نزنید !
کلید پاور پشت ساب رو بزنید . دقت کنید که ولوم کم باشه ! الان روی ساند تاچ نوشته 6chanel direct  ... اگر از طریق کابل اپتیکال یا کواکسیال وصل کنید این نوشته عوض میشه و اعلام میکنه !
اگر ویندوز 7 دارید روی آیکون صدا راست کلیک کنید و play back device رو بزنید . گزینه ی speakers رو دارید. روی configure کلیک کنید گزینه ی 5.1 سوراند رو انتخاب کنید و پشت سرهم next بزنید تا finish بیاد .
ولوم ساب رو 3تا بزارید
ولوم سنتر 4
ولوم باندهای عقب یا سوراند هم 4
با همین تنظیمات حالا میتونید ولوم اصلی رو زیاد کنید و لذت ببرید . با همین ولوم ها کاملا راضی میشید و جوابگو هست
ولوم ویندوز هم روی 80 درصد باشه
روی ساند تاچ هم تنظیمات پخش روی pl2 music  باشه عالیه ! مشخصه واسه فیلم هم روی movie میزارید ....
حالا اگر از اپتیکال خواستین استفاده کنید کنار همون 3 فیش دایرکت پشت ساندتاچ یه جا واسه وصل کردن کابل اپتیکال هست که وصل میشه ویکی هم پشت کیس که البته مادربوردهای حرفه ای اپتیکال آنبرد دارن !
اگر کارت خوبی مثل تیتانیوم اچ دی گرفتین که خودمم دارم و همراه 5500 عالی جواب میده خودش تو جعبه 2 تا کابل اپتیکال خوب داره که از همون میتونید استفاده کنید . بازم تاکید میکنم که فعلا اگر به کارت صوت مادربورد وصل کردین ولوم رو بالا نبرید چون کیفیت صدا ب شدت افت میکنه و در واقع کارت کم میاره..... پس بهتره به فکر کارت صوت خوب باشید و ترجیحا از سری ایکس فای کریتیو....

در آخر برای وصل کردن به موبایل کافیه فیش سبز رنگی که پشت کیس وصل کردین رو به موبایل بزنید و صدای قابل پخش از موبایل فقط از 2باند جلو و ساب در میاد
موفق باشید

ویرایش شده توسط alirezamrl
لینک به دیدگاه

سلام آقای  alirezamrl

,واقعا ممنون از راهنمایی کاملتون و تبریکتون...

623 خواستم بگیرم ولی به داداشم پیشنهاد کردم و خرید و صدای فوق العاده داره نسبت به جثش ولی من باز گفتم نه باید z5500 بگیرم و بالاخره خریدم و فقط یه بار وصلش کردم به کامپیوتر و سریع جمعش کردم گذاشتم گوشه اتاق،چون حس کردم صداش به دلم ننشست و نخواستم بیشتر تو ذوقم بخوره .

میخواستم بدونم شما علیرضا مهاجری نیا نیستید؟همون که تو پیج z5500 دیجی کالا نظر میذاشت؟

و یه سوال دیگه که اگه بخوام از کارت صدا استفاده کنم و کابل اپتیکال بزنم،اوونوقت اوون 3 تا فیش هم باید وصل باشن یا نه؟و اینکه همین کارت صدا امکان اپتیکال شدن داره و تفاوت 3 فیش و اپتیکال زیاده؟منظورم تو صدا و بیس

بازم ممنون

لینک به دیدگاه

بازم سلام آقای  علیرضا

کارت صدای  Sound Blaster X-Fi Titanium HD  که گیر نمیاد

یه دونه کارت صدا پیدا کردم  Sound Blaster X-Fi platinum fatal 1ty champion که 250 میده.به نظرتون خوبه یا نه بگردم دنبال   Sound Blaster X-Fi Titanium HD ؟؟؟؟؟

دوستان اگه کسی کارت صدا این مدل یعنی Titanium HD رو داره به ما خبر بده.ممنون

لینک به دیدگاه

در در 1395/07/20, 15:21:14، bbs گفته است :

سلام آقای  alirezamrl

,واقعا ممنون از راهنمایی کاملتون و تبریکتون...

623 خواستم بگیرم ولی به داداشم پیشنهاد کردم و خرید و صدای فوق العاده داره نسبت به جثش ولی من باز گفتم نه باید z5500 بگیرم و بالاخره خریدم و فقط یه بار وصلش کردم به کامپیوتر و سریع جمعش کردم گذاشتم گوشه اتاق،چون حس کردم صداش به دلم ننشست و نخواستم بیشتر تو ذوقم بخوره .

میخواستم بدونم شما علیرضا مهاجری نیا نیستید؟همون که تو پیج z5500 دیجی کالا نظر میذاشت؟

و یه سوال دیگه که اگه بخوام از کارت صدا استفاده کنم و کابل اپتیکال بزنم،اوونوقت اوون 3 تا فیش هم باید وصل باشن یا نه؟و اینکه همین کارت صدا امکان اپتیکال شدن داره و تفاوت 3 فیش و اپتیکال زیاده؟منظورم تو صدا و بیس

بازم ممنون

سلام عزیزم.بله خودم هستم .623 ک عالیه اما 5500 تو ذوقت زد !!!! 5500 حداقل 3برابر 623 حجم صدا داره ...........

هیچ اشکالی نداره اون 3 فیش هم وصل باشه و شما از اپتیکال صدا بگیرید.مثلا کارت 5.1 اکسترنال کریتیو ک 230 تومن هست و من قبل از همین اچ دی داشتم هم اپتیکال داشت هم دایرکت و ب 2 صورت وصل بود و از روی کنترل تغییر وضعیت میدادم.تو 3 فیش یا همون دایرکت باندهای عقب  مثل 3 باند دیگه صدای خواننده و موزیک ارکستر به یک اندازه پخش میشد و همه چی توازن داشت. وقتی با اپتیکال صدا میگرفتم انگار بیس حجیم تر داشتم و زیباتر بود اما 2 باند سوراند یا عقبم صدای موزیک بود و سازبندی آهنگ و صدای خواننده از 3 باند دیگه پخش میشد ....تفاوت خیلی زیادی نداره اما من اپتیکالو بیشتر پسندیدم و خیلی وقته ازش استفاده میکنم.البته کارت تیتانیوم اچ دی خروجی 3 فیش نداره و فقط یا 2.1 باید استفاده کرد و یا از اپتیکال صدا گرفت ....

اچ دی بد گیر میاد الان... اگر هم پیدا کنی دست دومش بیشتر از 300 نمیارزه

اون کارتی هم ک گفتی امکانات استودیویی خوبی داره اما یه کم قدیمی شده  ولی جزء کارتای رده بالا و خیلی خوب کریتیو هست

شما میتونی کارت ایکس فای تیتانیوم 7.1 رو بخری ک گزینه ی عالی هست و فرق خاصی با اچ دی نداره و آکبندش بگردی هست با قیمت 340 تومن

مورد بعدی کارت اکسترنال ایکس فای 5.1 هست ک قبلا داشتم و نسبت ب قیمتش کیفیت خوبی داره .اینم 230 تومنه 

اما اگه اچ دی پیدا نکردی همون ایکس فای تیتانیوم 7.1 اینترنال رو بگیر .هم اپتیک داره هم 3 فیش 

یاعلی 

لینک به دیدگاه

بازم ممنون از راهنماییتون...

5500 تو ذوقم نزد،منظورم اینه که سریع جمعش کردم که کارت صدا بگیرم و الا غولیه برا خودش.فقط نخواستم صدا رو با اعوجاج و به ریختی تو بیس گوش بدم

تو پیج دیجی کالا اگه یادتون باشه در مورد 5500 حرف میزدیم قبل از اینکه هردومون بخریم و هردو دنبالش بودیم.شهرام حقیقی هستم،اگه یادتون بیاد

پس  کارت ایکس فای تیتانیوم 7.1  رو میگردم دنبالش و تهیه میکنم

کارت اکسترنال اکثرا میگن مثل اینترنال نیست و ضعیفه.منم همون اینترنال میگیرم

کارت اکسترنال ایکس فای 5.1  هم پیدا کردم با 100 تومن ولی خوشم نمیاد

یه سوال دیگه که اگه کارت ایکس فای تیتانیوم 7.1 خریدم،اوونوقت تنظیمات خروجیه اسپیکر کامپیوتر رو همون 5.1 باشه یا 7.1 و تو وضعیت صدا تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

تفاوت کارت Sound Card Creative Blaster X-fi Titaniumبا کارت  Sound Card Creative  X-fiTitanium در چیه؟

و کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...