رفتن به مطلب

مشاوره برای بستن کیس گیمینگ تا 3 تومن!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

من تازه اینجا عضو شدم مشاوره میخواستم . میخوام برای خودم سیستم مخصوص گیمینگ جمع کنم.

بودجه ام حداکثر تا 2.800 الی 3 تومن هست .

سیستم پیشنهادی خودم اینه :

CPU:Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor
Motherboard:Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 Motherboard
VGA:GIGABYTE GTX 960 G1 Gaming WF 3X OC 4GB
RAM:GSkill Ripjaws X 2×4GB=8GB DDR3 1600MHz CL7
HDD:Seagate Barracuda 1TB
PSU:Cooler Master Elite V2 550W

این سیستم به نظرتون چطوره؟

دوستان مادربرد میخوام حتما گیگا بگیرم چون کیفیت بالایی در این زمینه داره . فقط در زمینه باقی قطعات کارت گرافیک راهنمایی کنید . قصد اورکلاک هم ندارم.

لطفا با توجه به قیمت سخت افزاری که میتونم ببندم پیشنهاد بدید .

با تشکر از شما

ویرایش شده توسط mehrshad13and11
لینک به دیدگاه

به همراه قاب کیس و موس و کیبورد؟

در ضمن پیشنهاد میدم این پاور رو اصلا نگیرید چون از یه 480w هم کمتر کار میده و Green 550Uk بگیرین حدود 240

لینک به دیدگاه

سلام قطعاتی که انتخاب کردید تا حدودی مناسب با بودجس ولی به نظرم Cpu رو i5 4460 انتخاب کنید و مادربرد رو ارزون تر تهیه کنید پیشنهاد من GIGABYTE H97-Gaming 3 هست و کارت گرافیک رو اگر که بودجتون رسید GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC بردارید اگر که نه Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition هم کارت گرافیک خوبیه .

لینک به دیدگاه

به همراه قاب کیس و موس و کیبورد؟

در ضمن پیشنهاد میدم این پاور رو اصلا نگیرید چون از یه 480w هم کمتر کار میده و Green 550Uk بگیرین حدود 240

درود

قاب کیس هزینه ش جدا در نظر گرفتم . موس و کیبورد دارم .

این پاور مناسب نیست؟ چون میخواستم هزینه ام پایین میاد قطعات دیگر کمتر گرفتم . 

لینک به دیدگاه

درود

قاب کیس هزینه ش جدا در نظر گرفتم . موس و کیبورد دارم .

این پاور مناسب نیست؟ چون میخواستم هزینه ام پایین میاد قطعات دیگر کمتر گرفتم . 

خیر مناسب نیست مخصوصا برای 960 , 970 و اگر 970 بگیرید حتما یه 650 UK بگیرین

دوم اینکه نسل هسول دیگه از رده خارجه و اگر میتونید از اسکایلیک بگیرید

سوم اینکه تا سال آینده معماری جدید انویدیا وارد بازار میشه و پول زیاد دادن برای گراف انویدیا الکیه مخصوصا با سیاست (کثیف) انویدیا

ویرایش شده توسط amir ebn
لینک به دیدگاه

سلام قطعاتی که انتخاب کردید تا حدودی مناسب با بودجس ولی به نظرم Cpu رو i5 4460 انتخاب کنید و مادربرد رو ارزون تر تهیه کنید پیشنهاد من GIGABYTE H97-Gaming 3 هست و کارت گرافیک رو اگر که بودجتون رسید GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC بردارید اگر که نه Zotac GTX 970 AMP! Extreme CORE Edition هم کارت گرافیک خوبیه .

سلام

اول بهم بگید چرا i5 4460 ؟؟ مگه 4690 مدل بالاتری نیست؟  فرکانس 4690 بیشتر هست .

دوم مادربرد H97 گیگا قابلیت sli ندارد بنده میخوام این سیستم در اینده ارتقا هم بدم و اگر در اینده نیاز شد بهش کارت گرافیک اضافه کنم تا اینکه در اینده برم مجدد برای مادربرد هزینه کنم. از دید اینده نگری هم پیشنهاد بدید.

در مورد کارت گرافیک تا 1 میلیون میتونم هزینه کنم فقط با مادربرد مچ باشه و کیفیت بالایی داشته باشه . حالا کدوم رو پیشنهاد میدید؟ کدوم کارت گرافیک کارایی بیشتری تو بازی ها داره و همچنین با قطعات فعلی سازگاری بیشتری داره؟

با تشکر همکاری شما

لینک به دیدگاه

سلام

دوم مادربرد H97 گیگا قابلیت sli ندارد بنده میخوام این سیستم در اینده ارتقا هم بدم و اگر در اینده نیاز شد بهش کارت گرافیک اضافه کنم تا اینکه در اینده برم مجدد برای مادربرد هزینه کنم. از دید اینده نگری هم پیشنهاد بدید.

در مورد کارت گرافیک تا 1 میلیون میتونم هزینه کنم فقط با مادربرد مچ باشه و کیفیت بالایی داشته باشه . حالا کدوم رو پیشنهاد میدید؟ کدوم کارت گرافیک کارایی بیشتری تو بازی ها داره و همچنین با قطعات فعلی سازگاری بیشتری داره؟

با تشکر همکاری شما

اصن شما sli در نظر نگیر

چون بقول بچه های همین فروم شما فوقش ارتقا میدین و sli بیشتر برای پولداراست =))

در ضمن برای استفاده از sli حتما باید بازی این قابلیت رو پشتیبانی کنه مثل بتمن که پشتیبانی نمی کنه

لینک به دیدگاه

خیر مناسب نیست مخصوصا برای 960 , 970 و اگر 970 بگیرید حتما یه 650 UK بگیرین

دوم اینکه نسل هسول دیگه از رده خارجه و اگر میتونید از اسکایلیک بگیرید

سوم اینکه تا سال آینده معماری جدید انویدیا وارد بازار میشه و پول زیاد دادن برای گراف انویدیا الکیه مخصوصا با سیاست (کثیف) انویدیا

خب پس پاور حل شد.

اسکایلیک برای اورکلاک خوبه؟ اما من نمیخوام قطعات اورکلاک کنم.

شما تا 750 چه سیپیویی پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

سلام

با تشکر همکاری شما

دوست عزیز مگه چقدر میخواد تاثیر بیشتر بذاره سی پی یو 4690 با 4460 اون هم برای گیم؟ مهم کارت گرافیک و بعد بقیه قطعات توی پست اول هم نگفنید که قصد Sli دارید الان هم که تمامی کارت گرافیگ ها با مادربرد ها مچن مشکلی نیست. به نظر من پاور هم مناسبه نظر بقیه دوستان هم کاملا محترم. در آخر میگم که کارت گرافیک قوی  بیشتر به کار شما میاد تا مادربرد و بقیه قطعات .

ویرایش شده توسط networker
لینک به دیدگاه

اصن شما sli در نظر نگیر

چون بقول بچه های همین فروم شما فوقش ارتقا میدین و sli بیشتر برای پولداراست =))

در ضمن برای استفاده از sli حتما باید بازی این قابلیت رو پشتیبانی کنه مثل بتمن که پشتیبانی نمی کنه

خب پس این قابلیت الکیه؟

شما خودتون کار نکردید ؟

دقیقا چی رو باید ارتقا داد؟ چون چند سال دیگه ممکنه این قابلیت نیاز باشه . شما الان در نظر نگیر من برای چند سال اینده پیش بینی میکنم.

لینک به دیدگاه

خب پس پاور حل شد.

اسکایلیک برای اورکلاک خوبه؟ اما من نمیخوام قطعات اورکلاک کنم.

شما تا 750 چه سیپیویی پیشنهاد میکنید؟

اسکای لیک نسل 6 cpu های اینتل هست که اون هایی که آخرش k داره ضریب باز و برای او هست

و اونایی که نیست هم به مقدار خیلی خیلی خیلی کم اور میشه در حد 100 مگاهرتز

پیشنهاد من I5-6500

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مگه چقدر میخواد تاثیر بیشتر بذاره سی پی یو 4690 با 4460 اون هم برای گیم؟ مهم کارت گرافیک و بعد بقیه قطعات توی پست اول هم نگفنید که قصد Sli دارید الان هم که تمامی کارت گرافیگ ها با مادربرد ها مچن مشکلی نیست. به نظرم من پاور هم مناسبه نظر بقیه دوستان هم کاملا محترم. در آخر میگم که کارت گرافیک قوی  بیشتر به کار شما میاد تا مادربرد و بقیه قطعات .

خب عزیز الان به نظر شما من کار اشتباهی میکنم 4690 میخوام بگیرم؟

میخوام یکبار هزینه کنم تا خیالم راحت باشه چون الان بالاتر از i5 هم داریم مدل های i7 هستند.

بعد شما یک پله پایین تر پیشنهاد میکنید. من متوجه نمیشم .:D

لینک به دیدگاه

سیستم قوی تری میشه جمع کرد با haswell تا skylake با بودجه 3 میلیون . الان اسکای لیک آینده نگر تره ولی قطعاتش گرونتر . باز تصمیم با شماست.

لینک به دیدگاه

خب پس این قابلیت الکیه؟

شما خودتون کار نکردید ؟

دقیقا چی رو باید ارتقا داد؟ چون چند سال دیگه ممکنه این قابلیت نیاز باشه . شما الان در نظر نگیر من برای چند سال اینده پیش بینی میکنم.

چند سال دیگه که نسل جدید گرافیک اومد دیگه اصن مثل گراف شما پیدا نمیشه و در ضمن اون موقع حتی SkyLake هم از رده خارجه و برای بروز بودن بهتره که مادر بورد عوض کنید

حالا اگر اسکایلیک میبندین این دو مین sli دارن :

http://lioncomputer.ir/product/5795/ASUS+Z170+Pro+Gaming+LGA1151+Z170+Mainboard/

http://lioncomputer.ir/product/6242/MSI+Z170A+Gaming+Pro+%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%AF+%D8%A7%D9%85+%D8%A7%D8%B3+%D8%A7%DB%8C+%D8%B2%D8%AF+170+%DA%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%86%DA%AF+%D9%BE%D8%B1%D9%88/

لینک به دیدگاه

اسکای لیک نسل 6 cpu های اینتل هست که اون هایی که آخرش k داره ضریب باز و برای او هست

و اونایی که نیست هم به مقدار خیلی خیلی خیلی کم اور میشه در حد 100 مگاهرتز

پیشنهاد من I5-6500

تشکر اما این سیپیو که گفتید به مادربرد های گیگا که در نظر دارم H97 یا Z97 سوکت ش نمیخوره!

لینک به دیدگاه

میخوام یکبار هزینه کنم تا خیالم راحت باشه چون الان بالاتر از i5 هم داریم مدل های i7 هستند.

بعد شما یک پله پایین تر پیشنهاد میکنید. من متوجه نمیشم . :D

منظور ایشون اینه که نقش cpu در فریم دهی در گیم بسیار کم هست

حتی یه i3 هم کار میده برای گیم

تشکر اما این سیپیو که گفتید به مادربرد های گیگا که در نظر دارم H97 یا Z97 سوکت ش نمیخوره!

بله برای اسکایلیک باید سوکت : z170 , h170 . h110 ,b150

باشه و رم هم DDR4

دوست عزیز مگه چقدر میخواد تاثیر بیشتر بذاره سی پی یو 4690 با 4460 اون هم برای گیم؟ مهم کارت گرافیک و بعد بقیه قطعات توی پست اول هم نگفنید که قصد Sli دارید الان هم که تمامی کارت گرافیگ ها با مادربرد ها مچن مشکلی نیست. به نظر من پاور هم مناسبه نظر بقیه دوستان هم کاملا محترم. در آخر میگم که کارت گرافیک قوی  بیشتر به کار شما میاد تا مادربرد و بقیه قطعات .

ممنون که احترام میزارید

قدرت اصلی پاور میزان خروجی v12 هست

لینک به دیدگاه

بعد شما یک پله پایین تر پیشنهاد میکنید. من متوجه نمیشم . :D

نه قربان نمیشه گفت شما اشتباه میکنی. سی پی یو ای که شما میگی تا حدودی قوی تر از 4460 هست تو این که هیچ شکی نیست ولی شما حساب کن حدود 150 تومن گرونتر. عرض بنده اینه که کارت گرافیک قوی تر انتخاب شه بهتره و بیشتر رو اون هزینه کنید بیشتر نتیجه میگیرید تا روی سی پی یو

ویرایش شده توسط networker
لینک به دیدگاه

خب دوستان چند تا سیستم پیشنهادی با رم و سیپیو و گرافیک و مادربرد پیشنهاد کنید اسمشون اینجا بزارید.

کیفیت و کارایی قطعات برام مهم هست تا از بینشون بتونم انتخاب کنم

ممنون

لینک به دیدگاه

CPU : Intel® Core™ i5-6500 Skylake Processor : 740

CPU FAN : DEEPCOOL CPU Cooler GAMMAXX S40 : 90

MB : ASUS Z170 Pro Gaming LGA1151 Z170 Mainboard : 580

2400MHz :240  (RAM : G.Skill RipJaws V 8GB (4gb*2

VGA : GIGABYTE GTX 960 G1 Gaming WF 3X OC 4GB GDDR5

HDD : WD Blue 1TB

ODD : Asus 24x

PSU : Green GP550UK - Gold

-----------------------------------------

3/180/000

میتونید گراف رو Zotac Amp وردارید که با همین قدرت قیمت کمتری داره

ویرایش شده توسط amir ebn
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز پیشنهاد بنده این سیستمه

Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm 64MB Buff HDD

GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard

Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor

GALAX GTX 970 EXOC BLACK EDITION TECLAB EDITION

GREEN GP650A-UK 80Plus Gold PSU

حدود 3.100 میشه اگه میخواید ارزون تر بزدارید میتونید پردازنده رو 4460 و مادربورد رو از h97 های ارزون تر ASUS یا Asrock بردارید

لینک به دیدگاه

برای انتخاب بین 960 و 970 این بنچمارک بدردتون میخوره : 

http://www.tomshardware.co.uk/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,review-33233-6.html 

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان و فرشاد عزیز که بنچ مارک قرار دادن.

دوستان دیگه هم کیس های پیشنهادی خودشون رو بگن منتظر هستم عجله ای ندارم.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هر چی می خری گراف کمتر از 970 نخر که الان همین هم در بعضی بازیها داره کم میاره چه رصد به 960 اون چهار گیگ هم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره با اون رابط 128 بیتی که قدرتش رو محدود کرده....اگر هم قصد SLI یا اور نداری لازم نیست پول برند بدی برای مادربرد با چیپست گرون بدی...تفاوت رم DDR3 با DDR4 و یا تایمینگ در گیم ها هم دو فریم نیست در اکثر بازیها بهتره بیشتر روی خرید دو ماژول هشت گیگ  تمرکز کنی چون در آخرین نسخه کالآف عملا نیاز شد...

لینک به دیدگاه

درود

همون سيستم اول خوبه.

پاور کولر مستر برند بين الملليه ولي اين مدل شنيدم زياد جالب نيستن البته نه که بد باشن ولي بهتر از اينم زياد هست. اين گرين جديدا رو کار نکردم ولي خوب تعريف هم خيلي راجب کيفيتشون ميکنن گر چه خودم از گرين زياد زخم خوردم.

مادربورد هم اگه ميخوايد همين رم رو برداريد که خودم هم بودم صد درصد با بودجم همينو بر ميداشتم , h97 gaming 3 برداريد چون رم تا نهايت 1600 ساپورت ميکنه که با رمون هم خوني داره و هم اور نميکنين و پردازندتون ضريب بسته هستش. از دو کارت گرافيک هم که نميخوايد استفاده کنين.

بقيه ولتون رو هم صرف يه ssd بکنين که از نون شب هم واجب تره :D

کلا همون نيازهاتون رو h97 gaming 3 براورده ميکنه.

يه نکته هم بگم که من اگه جاى شما بودم يه i7 4770 بدون k کارکرده تو فروم پيدا ميکردم با همون قيمت.

لینک به دیدگاه

CPU:Intel Core™ i5-4690 Haswell Processor
Motherboard:GIGABYTE Z97-D3H
VGA:GIGABYTE GTX 960 WF 2X OC 2GB
RAM:Kingstone HyperX Fury 8GB 1866
HDD:Seagate Barracuda 1TB

SSD:Samsung 850 EVO 120GB

PSU:Green 600A-HP

----------------------------------------------------------------------------------------------------

3.020.000

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...