رفتن به مطلب

هنر ذهن خلاق|نقد عنوان Life is strange

MohamadCm
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درب دستشویی زنانه کالج بازی میشود و نیتان با نگرانی وارد میشود. مکسین خود را مخفی میکند.
نیتان در حال زمزمه با خود: نباید این کارو رو میکردی پسر! تو یه یه دردسر بزرگ افتادی!
درب دوباره بازی می شود و دختری ناشناس با موهایی آبی  و کلاهی بسر وارد می شود.
دختر: احمق حداقل توالت ها رو چک میکردی.
مکسین خود را کاملا در گوشه ای پنهان میکند.
دختر:احمق نباید این کار رو میکردی! چجوری به خودت جرئت دادی همچین کاری بکنی؟
نیتان: فکر می کنی کی هستی؟ تا حالا کسی با من اینجوری حرف نزده! همین جا با این اسلحه کارتو یسره میکنم!
-لعنتی اسلحه رو از کجا آوردی؟! بیارش پایین تا کر دستمون ندا..............
بنگ
"نــــــــــــــــــه" مکسین با تمام وجود جیغ میزند!

..
.
.
مکسین:لعنتی چی شد؟!داشتم خواب میدم؟امکان نداره خیلی واقعی به نظر می رسید! چه خواب بود و چه بیداری باید اون دختره رو نجات بدم!

07_EMBARGO_26th_Jan_2015_BLACKWELL_STRUG

به نام خدا
                                                نقدی کوتاه بر بازی Life is Strange
Life is strange
یک بازی ماجراجویی است که در سال 2015 توسط استدیو DOTNOD برای کنسول ها و رایانه های شخصی ساخته و توسط Square Enix منتشر شد.استدیو سازنده در گذشته مسئولیت ساخت بازی نچندان محبوب Remember Me را بر عهده داشت که آنچنان مورد توجه منتقدین و بازی بازان قرار نگرفت اما Life is strange بازی متفاوتی بود.

maxresdefault.jpg

داستان
                                                                                    "اسپویلر آلرت!!"
بازی حول دختری هجده ساله به نام مکس یا مکسین می چرخد که که طی اتفاقاتی متوجه می شود که توانایی به عقب راندن زمان را دارد و با همین قابلیت خود دختری رو نجات می دهد که در ادامه متوجه می شود دوست قدیمی اوست.
داستان اصلا آرام شروع نمی شود. دفعه ی اول که بازی را باز می کنید بعد از گشت و گذار در منویی آرام به همرام موسیقی لایت روی بازی جدید کلیک می کنید و ناگهان "بنگ!" شما هنگام شب در جنگلی قرار می گیرید و در حالی که طوفان در حال در نرودیدن و تخریب منطقه است. سعی می کنید که به سمت فانوس دریایی (مکان امن ابدی بازی های رایانه ای!!) بدوید که ناگهان طوفان باعث سقوط فانوس دریایی روی شما شده و در حای که منتظر یک مرگ زود هنگام هستید، خود در میان کلاس عکاسی کالج می یابید.

life-is-strange-11-1920x1067.jpg

در ادامه بازی روند نسبت آرامی می گیرد. دوست قدیمی خود را پس از سال ها می یابید و فکر می کنید تا ابد خوسحال خواهید ماند. در صورتی که اصلا این طور نیست و متوجه اتفاقاتی میشوید که باعث مرگ ده ها نفر شده و به دنبال عاملین مرگ آن ها هستید. همگی فکر می کنید که نیتان مسئول این قتل هاست در حای که در پایان متوجه می شوید شخصی این کار ها را کرده که اصل به او مظنون هم نبوده اید.
در طول روند بازی چندین بار به گذشته سفر می کنید تا آینده را تغییر دهید. حتی یک بار مکس سعی در این دارد که پدر کلویی را در گذشته از مرگ نجات دهد که در ادامه متوجه می شود پس از نجات دادن پدر کلویی خود کلویی می میرد، پس به گذشته بر می گردید و اجازه می دهید پدر کلویی بمیرد.

maxresdefault.jpg

انتخابات شما تاثیر زیادی در روند بازی دارند ولی به طور کل تنها انتخاب پایانی شما یکی از دو پایان را رقم می زند و انتخاب های دیگر شما تاثیری در پایان بازی ندارند.
گرافیک
درست مثل بازی های Adventure، گرافیک هنری این بازی هم فوق العاده کار شده، هر چند به نظر بنده نسبت به سردمداران این سبک (مثل Borderland یا The walking Dead ) گرافیک هنری این بازی ضعیف تر است. در مقابل گرافیک فنی بازی نسبت به بازی های مشابه خیلی خوب کار شده و تجربه ی خوبی از بازی به ارمغان می آورد.
 ep-2-36.jpg

گیم پلی
گیم پلی بازی فوق العاده روان است، البته شاید در ابتدا در شیوه ی تعامل با اشیا و افراد دچار مشکل شوید کا در ادامه این مشکل حل می شود.
LifeIsStrange-BigChoice.png

گیم پلی کل فصل حدود 8 ساعت به طول می انجامد که توصیه می کنم در اولین وقت فراغت خود برای دوری از هیاهوی اطراف به انجام این بازی بپردازید.
با تشکر
MohamadCm

ویرایش شده توسط MohamadCm
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بسیار زیبا

واقعا یکی از بهترن بازی های سال من که هیچ جز 10 تای برتر من نیز می باشد فصل 3 بازی بهترین فصلش بود 

لینک به دیدگاه

بسیار زیبا

واقعا یکی از بهترن بازی های سال من که هیچ جز 10 تای برتر من نیز می باشد فصل 3 بازی بهترین فصلش بود 

بله خیلی بازی فوق العاده ای هستش و خب بهترین بازی نوآورانه سال 2015 هم  که شد. @};- @};-

لینک به دیدگاه

WarCraft: هی ممد چرا لینک دانلود نزاشتی ؟

MohamadCm: حسش نبود

WarCraft: این بازی منو یاد بازیه  fahrenheit انداخت که اون زمان هرچی جایزه بود درو کرد 99٪ شبیه همونه.

MohamadCm: آفرین

WarCraft: :D

MohamadCm: :|

لینک دانلود اپیزود 1 تا 5

https://www.shatelland.com/game/computer-windows/557/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-life-is-strange-episode1-5-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-windows/82596

ویرایش شده توسط (WarCraft)
لینک به دیدگاه

WarCraft: هی ممد چرا لینک دانلود نزاشتی ؟

MohamadCm: حسش نبود

WarCraft: این بازی منو یاد بازیه  fahrenheit انداخت که اون زمان هرچی جایزه بود درو کرد 99٪ شبیه همونه.

MohamadCm: آفرین

WarCraft: :D

MohamadCm: :|

لینک دانلود اپیزود 1 تا 5

https://www.shatelland.com/game/computer-windows/557/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-life-is-strange-episode1-5-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-windows/82596

:D :D

خیلی ممنون بابت لینک ها @};- @};-

البته من بشخصه فارنهایت رو بازی نکردم :eek:

لینک به دیدگاه

:D :D

خیلی ممنون بابت لینک ها @};- @};-

البته من بشخصه فارنهایت رو بازی نکردم :eek:

فارنهایت بازیه پلی استیشن 1 ساخت فرانسه مربوط به سال 2005

اتفاقا اون هم اپیزودی بود درست یادم نیست 7 یا 8 تا اپیزود داشت.

اپیزود اولش هم از توی دستشویی عمومی با یه قتل شروع میشد.

هم میتونستی زمان رو متوقف کنی هم اینکه برگردونی به عقب.(البته از اپیزودهای بالاتر به بعد)

سال 2005 جایزه ی بهترین داستان . بهترین موسیقی. بهترین گیم پلی رو برد.(با چندتا جایزه دیگه که یادم نیست)

وقتی بازیو بعد از چند ماه تمام کردم تا چند وقت بعدش بازیهای جدید دیگه بهم حال نمیدادن از بس که فارنهایت داستانش توپ بود

اون زمان چون فارنهایت ساخته کشور فرانسه بود زیاد تو ایران معروف نشد بیشتر بازیها امریکایی تو بورس بودن واسه همین اکثرا نمیشناسنش.

دیشب تونستم 6 گیگ از 10گیگ Life is strange رو دانلود کنم بقیش واسه امشب :)

لینک به دیدگاه

فارنهایت بازیه پلی استیشن 1 ساخته فرانسه مربوط به سال 2005

هم میتونستی زمان رو متوقف کنی هم اینکه برگردونی به عقب.(البته از اپیزودهای بالاتر به بعد)

سال 2005 جایزه ی بهترین داستان . بهترین موسیقی. بهترین گیم پلی رو برد.(با چندتا جایزه دیگه که یادم نیست)

وقتی بازیو بعد از چند ماه تمام کردم تا چند وقت بعدش بازیهای جدید دیگه بهم حال نمیدادن از بس که فارنهایت داستانش توپ بود

اون زمان چون فارنهایت ساخته کشور فرانسه بود زیاد تو ایران معروف نشد بیشتر بازیها امریکایی تو بورس بودن واسه همین اکثرا نمیشناسنش.

آره درست میگید زیاد صدا نکرد ولی همین الانشم بازی های این چنینی بین گیمر های ایرانی طرفدار نداره.همه دنبال یه بازین که یه اسلحه بدن دستشون مغز بقیه رو بترکونن *dry#

لینک به دیدگاه

آره درست میگید زیاد صدا نکرد ولی همین الانشم بازی های این چنینی بین گیمر های ایرانی طرفدار نداره.همه دنبال یه بازین که یه اسلحه بدن دستشون مغز بقیه رو بترکونن *dry#

بازی اکشن حس حال ندارن مثل قدیم البته برا ما گیمرهای دهه 60 تازگی ندارن 

کال اف جدیده اصلا دانلود نکردم یکم خونه دوستم بازی کردم پشیمون شدم بخرم یا دان کنم

فارنهایت داستان و راویت زیبای داشت یادش بخیر قدیما بهتر بود

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

سلام داداش.من هنوز بازی نکردم

به نظر بازی خوبی میاد :D

بیزحمت یه لینک دانلود معتبر برام میذاری

تشکر از تاپیک جالب شما @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سلام داداش.من هنوز بازی نکردم

به نظر بازی خوبی میاد :D

بیزحمت یه لینک دانلود معتبر برام میذاری

تشکر از تاپیک جالب شما @};-  @};-

در خدمت شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از اقا محمد عزیز

لینک به دیدگاه

این بازی واقعا فوق العادست مخصوصا کسی که تسلط نسبی به زبان داشته باشه قشنگ همراه بازی می شه. از بهترین بازی هایی هست که تو زندگیم بازی کردم و آهنگ های بازی هم معرکه هستن. کمتر بازی هست بتونه این چنین یه اتفاق غیر واقعی رو واقعی و قابل لمس کنه. واقعا بازی هست که آدمو به فکر فرو می بره. 

لینک به دیدگاه

با تشکر از اقا محمد عزیز

خواهش میکنم آقای قاسمی @};- @};-

این بازی واقعا فوق العادست مخصوصا کسی که تسلط نسبی به زبان داشته باشه قشنگ همراه بازی می شه. از بهترین بازی هایی هست که تو زندگیم بازی کردم و آهنگ های بازی هم معرکه هستن. کمتر بازی هست بتونه این چنین یه اتفاق غیر واقعی رو واقعی و قابل لمس کنه. واقعا بازی هست که آدمو به فکر فرو می بره. 

بله یک تجربه ی تکرار نشدنی هست البته به نظرم دو اپیزود اول خوب ظاهر نشدن ولی بقیه اپیزود ها عالین @};- .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دیشب بازی رو تمام کردم. فکر کنم بهترین بازیه 10 سال اخیر باشه که تجربه کردم.(قابل توجه بازیهایی که پدر کارت گرافیک رو درمیارن اما داستان بازی در حد باقالیه)

تجربه ی شخصیه من از این بازیه اینه که این بازی ترکیبی از فیلم butterfly effect و  بازیه fahrenheit هست که خیلی قشنگ با هم مخلوط شدن.

دیشب که اپیزود 4 رو تمام کردم با اینکه خیلی خسته بودم و چشمام درد گرفته بود اپیزود 5 رو هم تمام کردم یعنی میخام بگم اینقدر داستان بازی اعتیاد آور بود که غیر ممکنه کسی اپیزود 4 رو تمام کنه بگه خوب اپیزود 5 واسه فردا (100٪ غیر ممکنه)

به شدت توصیه میکنم دوستانی که این بازی رو تجربه نکردن همین الان شروع کنن به دانلود.

لینک به دیدگاه

دیشب بازی رو تمام کردم. فکر کنم بهترین بازیه 10 سال اخیر باشه که تجربه کردم.(قابل توجه بازیهایی که پدر کارت گرافیک رو درمیارن اما داستان بازی در حد باقالیه)

تجربه ی شخصیه من از این بازیه اینه که این بازی ترکیبی از فیلم butterfly effect و  بازیه fahrenheit هست که خیلی قشنگ با هم مخلوط شدن.

دیشب که اپیزود 4 رو تمام کردم با اینکه خیلی خسته بودم و چشمام درد گرفته بود اپیزود 5 رو هم تمام کردم یعنی میخام بگم اینقدر داستان بازی اعتیاد آور بود که غیر ممکنه کسی اپیزود 4 رو تمام کنه بگه خوب اپیزود 5 واسه فردا (100٪ غیر ممکنه)

به شدت توصیه میکنم دوستانی که این بازی رو تجربه نکردن همین الان شروع کنن به دانلود.

حالا خوبه شما تمام اپیزود ها رو داشتین و دیگه نیاز نبود 3 ماه برای هر یک از اپیزود ها صبر کنید 

من هر اپیزود رو همون موقع دانلود می کردم و وقتی تموم می شد باید 3 ماه تا اپیزود بعدی صبر می کردم یعنی داشتم هر روز رو می شمردم تا 3 ماه تموم شه 

کلا هم عادت داشتن هر اپیزود رو جوری تموم کنن که اول 10 دقیقه به مانیتور نگاه کنی بعد شروع کنی به روز شماری تا 3 ماه تمام شه مخصوصا اخر اپیزود 3 در رو باز می کنی کلویی رو می بینی میخ کوب می شی بعد اپیزود تمام می شه  ~x(  ~x(

واقعا یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر من بود 

توی استیم هر مردم از 10 بهش 10 دادن  :clapping:

تنها نقطه ی ضعف به نظر من پایان بازی بود که کلا 2 انتخاب بیشتر نداشتی ایکاش با توجه به انتخاب هایی که در طول بازی می کردی پایان بازی به روندی متفاوت کشیده می شد

البته اپیزود 5 یکسری از جاهاش اضافه بود کلا اون قسمت خواب زیادی بود بجز یک قسمتش که تمام اتفاقات مهم و تصمیمات رو نشون می داد 

منتظر نسخه ی دوم بازی هستم باید ببینیم با کارکتر های جدید چه می کنن 

لینک به دیدگاه

حالا خوبه شما تمام اپیزود ها رو داشتین و دیگه نیاز نبود 3 ماه برای هر یک از اپیزود ها صبر کنید 

من هر اپیزود رو همون موقع دانلود می کردم و وقتی تموم می شد باید 3 ماه تا اپیزود بعدی صبر می کردم یعنی داشتم هر روز رو می شمردم تا 3 ماه تموم شه 

کلا هم عادت داشتن هر اپیزود رو جوری تموم کنن که اول 10 دقیقه به مانیتور نگاه کنی بعد شروع کنی به روز شماری تا 3 ماه تمام شه مخصوصا اخر اپیزود 3 در رو باز می کنی کلویی رو می بینی میخ کوب می شی بعد اپیزود تمام می شه  at%20wits%20end.gif  at%20wits%20end.gif

واقعا یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر من بود 

توی استیم هر مردم از 10 بهش 10 دادن  :clapping:

تنها نقطه ی ضعف به نظر من پایان بازی بود که کلا 2 انتخاب بیشتر نداشتی ایکاش با توجه به انتخاب هایی که در طول بازی می کردی پایان بازی به روندی متفاوت کشیده می شد

البته اپیزود 5 یکسری از جاهاش اضافه بود کلا اون قسمت خواب زیادی بود بجز یک قسمتش که تمام اتفاقات مهم و تصمیمات رو نشون می داد 

منتظر نسخه ی دوم بازی هستم باید ببینیم با کارکتر های جدید چه می کنن

اتفاقا دیشب یه سری به ارشیو سایتش زدم دیدم تاریخ انتشار اپیزودهارو یکی یکی نوشته که با فاصله ی چندماه منتشر شدن به خودم گفتم خدارو شکر من وقتی با این بازی اشنا شدم که همه ی اپیزودها اومده بودن وهمه رو پشت هم بازی کردم

دقیقا موافقم! آخر هر اپیزود رو طوری تمام میکردن که بیننده واسه ی اپیزود بعدی به مرز جنون برسه :)

آخر اپیزود 4 شاخ در اوردم دیدم تمام این ماجراها زیر سر همون یارو

Mark Jefferson

بوده هر کاری کردم نتونستم اپیزود 5 رو فرداش بازی کنم .با همون سردرد یه استامینوفن خوردم رفتم بازی رو ادامه دادم تا سر حد مرگ ^_^

سخت ترین جاش billboardی بود که باید تمام شواهد و مدارکی رو که تو طول بازی جمع کردی رو میزاشتی کنار هم و یه سرنخ پیدا میکردی اول گفتم بزار random بزنم شاید درست دراومد بعد از نیم ساعت دیدم نمیشه نشستم sms هارو خوندم ساعت و تاریخ هارو گزاشتم کنار هم تا درست شد یعنی به معنیه واقعیه کلمه (پیرم دراومد) :D

هنوز پشیمونم چرا توی اپیزود 1 اول بازی ماجرا رو واسه ی مدیر مدرسه تعریف نکردم و دروغ گفتم :D

ولی به نظرم آخر بازی خوب تمام شد گرچه به قول شما حتی میشد بیشتر از 2 پایان داشته باشه.

لینک به دیدگاه

فارنهایت بازیه پلی استیشن 1 ساخت فرانسه مربوط به سال 2005

بعد از فارنهایت هیچ بازی (به جرات هیچ بازی) دیگه برام جذابیت قبل رو نداشت.داستان فوق العاده فارنهایت از زمان خودش چندین سال جلوتر بود.

بعد از 1-2 سال سپری کردن بدون بازی وسوسه شدم اینو دانلود کنم و ببینم میشه تجربه یه فارنهایت دیگه برام تکرار بشه یا نه؟

لینک به دیدگاه

بعد از فارنهایت هیچ بازی (به جرات هیچ بازی) دیگه برام جذابیت قبل رو نداشت.داستان فوق العاده فارنهایت از زمان خودش چندین سال جلوتر بود.

بعد از 1-2 سال سپری کردن بدون بازی وسوسه شدم اینو دانلود کنم و ببینم میشه تجربه یه فارنهایت دیگه برام تکرار بشه یا نه؟

شک نکن تکرار میشه برات چون من تجربه ی هر دو بازی رو دارم . فیلم butterfly effect رو هم ببین (داستانش تو همین رنجه)

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم  بازی نکردم اونجور که تعریف کردین باید بازی کنم داستان خوبی داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...