رفتن به مطلب

**کیس دست ساز ساخته شده برای یکی از دوستان**

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت همه ی دوستان خوبم

بعد از اتمام کیس قبلی یکی از دوستانم میخواست سیستم جمع کنه با من تماس گرفت تا براش تهیه کنم یه روز اومد پیش من تا در مورد قطعات سیستم با هم صحبت کنیم کیس رو که دید گیر داد برای منم درست کن خلاصه منم 4 هفته مهلت گرفتم و بعد از تهیه قطعات از لیون شروع کردم به ساختنش این طرح و رنگ رو هم خودش انتخاب کرد بعد از 4 هفته بالاخره تموم شد البته منم سرم شلوغ بود پاره وقت کار میکردم روش تقریبا شبیه کیس خودم شده فقط یه سری اصلاحات روش انجام شده مثلا فن های سمت راست کیس رو حذف کردم که مدیریت کابل ها خیلی راحت ترشد و dvd writer رو اوردم سمت راست تا راحت تر بشه استفاده کرد ابعادشم کوچکتر گرفتم تا هم سبک تر باشه و هم مناسب سیستمش اخرش خودش 2 طبقه تنهایی بردش بالا حیف ترازو نداشتم و اگر نه وزنش میکردم براتون میزاشتم چون همونطور که قبلا گفتم تو این مدل به دلیل اینه اکثر جا های کار برش میخوره وزن به صورت چشمگیری کاهش پیدا میکنه کلیدهای power وreset هم مثل قبلی کنترلی هست مدیریت کابل ها هم سعی کردم بهتر انجام بدم  طراحی و ساخت میزم توسط خودم انجام شده امیدوارم خوشتون اومده باشه یه چیزی که خیلی برام مهم هست اینه که شما انتقادات وپیشنهاد های خودتون رو مطرح کنید تا من با بکار گیری اونا کیس بعدی رو بهتر بسازم با تشکر از همه ی دوستان گلم      

اکثر عکسارو موقع تحویل کیس تو خونه دوستم گرفتم  و یکم عجله ای شد یادم رفت از بعضی جاها عکس بگیرم حالا میگم خودش بگیره بعدا به پست اضافه میکنم 

post-18178-0-99826100-1448735140_thumb.jpg

post-18178-0-60528000-1448735150_thumb.jpg

post-18178-0-70945600-1448735243_thumb.jpg

post-18178-0-01438900-1448735256_thumb.jpg

post-18178-0-62485000-1448735265_thumb.jpg

post-18178-0-31837800-1448735276_thumb.jpg

post-18178-0-39328100-1448735290_thumb.jpg

اینم دو تا عکس از کیس خودم که مقایسه کنید با هم

post-18178-0-14311100-1448735657_thumb.jpg

post-18178-0-84477900-1448735674_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خسته نباشید زیبا است واقعا وقت برده-

لینک به دیدگاه

واقعا زیبا شده :x

باید سفارش بدم یکی برای من درست کنی :-?

خسته نباشی داداش @};-  @};-

لینک به دیدگاه

با سلام

برادر واقعا عالی کار شده @};- @};- ولی یچزی رو فراموش کردین

اخه چندتا توضیحی چیزی :D !!! حداقل ماهم بتونیم همچین چیزی درست کنیم :x

لینک به دیدگاه

واقعا قشنگ شده...خسته نباشی...فقط اگه درز نداشت و درب و قاب فیکس هم بود زیباتر بود بنظرم. :clapping:

لینک به دیدگاه

این کیس های کاستوم رو تولید انبوه کنید کارتون از گرین هم بیشتر میگیره 

لینک به دیدگاه

خسته نباشید زیبا است واقعا وقت برده-

ممنون دوست عزیز

واقعا زیبا شده :x

باید سفارش بدم یکی برای من درست کنی :-?

خسته نباشی داداش @};-  @};-

@};-

با سلام

برادر واقعا عالی کار شده @};- @};- ولی یچزی رو فراموش کردین

اخه چندتا توضیحی چیزی :D !!! حداقل ماهم بتونیم همچین چیزی درست کنیم :x

هر سوالی داشتی درخدمتم دست گلم

واقعا قشنگ شده...خسته نباشی...فقط اگه درز نداشت و درب و قاب فیکس هم بود زیباتر بود بنظرم. :clapping:

درز در در حد 1 میل هست که برای بازو بسته شدن باید حداقل این مقدار باشه بعد درب و قاب به هم بچسبه که دیگه نمیشه استفاده کرد ازش منظورتون رو درست متوجه نشدم ^_^

این کیس های کاستوم رو تولید انبوه کنید کارتون از گرین هم بیشتر میگیره 

@};-

لینک به دیدگاه

افرين به اين همه خلاقيت. پست اول رو نخوندم اما عکسارو ديدم عالي بودن. من خودم عاشق مادينگم شب پستو ميخونم اگه کمو کسرى داشت پ خ ميدم

لینک به دیدگاه

آفرین خوب بود...خودمم تو فکر تولید یه کیس کاستوم افتام...طرح مکس پین 3!!!

داداش من طرح مکس پین 3 رو بیخوام درست کنی چقدر هزینش میشه؟

لینک به دیدگاه

درز در در حد 1 میل هست که برای بازو بسته شدن باید حداقل این مقدار باشه بعد درب و قاب به هم بچسبه که دیگه نمیشه استفاده کرد ازش منظورتون رو درست متوجه نشدم ^_^

بنظرم اگه درب رو نازک بگیری یا از داخل(همونطرف که درب میخوره) نیم سانت یه سانت ابر فشرده یا ام دی اف یا...دور تا دور بچسبونی که درب بهش فیکس بشه هم شدنی هست هم فکر میکنم چون نور از دور درب نمایان نمیشه شیکتره :) .

لینک به دیدگاه

خیلی زیبا و عالی هست فقط چیزی که هست چوب متاسفانه نمی تونه دما از خودش دفع کنه مثل فلز نیست.

لینک به دیدگاه

خیلی زیبا و عالی هست فقط چیزی که هست چوب متاسفانه نمی تونه دما از خودش دفع کنه مثل فلز نیست.

نه این یک طرز فکر کاملا اشتباه هست 

من هم خودم یک کیس چوبی طراحی و ساخته ام  منتظر شیشه  هستم بعد عکس را قرار دهم ( شیشه اش ترک خورد الان پلکسی سفارش دادم ) 

اما الان سیستم در کیس هست با یک تهویه ی هوای خوب به راحتی می توان گرما را از کیس خارج کرد

سیستم من هم بسیار گرما تولید می کند با زدن چندین برش بر روی سینی مادربرد و چند فن هیچ گرمایی در کیس جمع نمی شد 

یه موضوع کوچک هم بگم : شما وقتی داری بازی می کنی به پشت سینی کیس فلزی دست بزن حرارت رو احساس می کنید و در سینی چوبی نیز به راحتی حس می شود حال از بازی بیرون بیاید و زمان بگیرد ببینید چقدر طول می کشد سینی خنک شود بعد بر روی چوب هم اینکار را انجام دهید مدت زمان از دست دادن حرارت بسیار کم می باشد پس چوب هم به راحتی حرارت را از دست می دهد اگر تهویه قوی باشد 

پس دیگه این حرف رو نزنید

=========================================================================================================================

بسیار زیبا شده خسته نباشید داره 

خیلی ها هم به در ایراد کرفتن

درست کردن در واقعا مشکل هست بر روی چوب البته من طرح یک تکه زدم تا فضا به وجود نیاید ولی یه اشتباه بزرگ که کردم وقتی داشتم توی مکس طرح می زدم حواسم نبود که اون نوار های دور چوب رو طراحی کنم به همین دلیل استفاده هم نکردم و الان 2 گانگی رنگ بوجود امده باید نوار های شیشه ای بگیرم بزنم بعد رنگ کنم به امید این که درست شود 

برای نگه داشتن در شما چگونه عمل کرده اید من از قفل های اهنربایی استفاده کردم چهار کوشه ی کیس زدم خیلی قوی می چسبه 

البته ای کاش زیر کار هم چند تا چرخ سفید هم می گذاشتید برای جا به جایی البته خوب روی میز هست شاید بد می شد 

چوب یه بدی داره خیلی سنگین می شه من مجبور شدم زیرش چرخ قرار بدم 

درکل بسیار زیبا شده استفاده از چوب خیلی لذت بخش هست 

لینک به دیدگاه

درود من پاسخ دوستان رو با یکسری توضیحات در باره کیس میدم چون احتمال داره چند تا کیس برای چند تا از دوستان بسازم
در مورد هزینه کیس باید بگم
1_ فن کنترلر depp cool به ارزش 79 هزار تومن
2_ 10 عدد فن گرین 160 هزار تومن که البته یه توضیحی بدم لزوما این تعداد فن نیاز نیست ولی برای اینکه کیس قابلیت نصب 2 عدد رادیاتور360 رو داشته باشه من این طراحی رو برای کیس در نظر گرفتم و برای اینکه جای نصب فن ها خالی نباشه و همچنین تهویه هر چه بهتر انجام بشه این تعداد فن رو درنظرگرفتم که البته رو کیس خودم بیشتر بود و 5 فن بالایی از سری air کورسیر بود
3_ rgb led با طول 3 متر(1متر درب سمت راست 1متر درب اصلی و1 متر هم برای نورپردازی جلو که البته تو کیس دوستم نمای جلوشو بدون نورپردازی زدم چون با توجه به طرحش به نظرم اومد اینجوری قشنگتره )که در مجموع با ترانس و سیم و کنترل )70 تومن شد
4_350 تومن هزینه mdf +پلکسی +شیشه که طراحی و برش همش توسط خودم با دستگاه انجام میشه
5_50 تومن هزینه کنترل و گیرنده که با یکسری تغییرات داخلش قابل استفاده برای کلید کیس میشه با برد 10 متر
که اینا کلا میشه جنس بکار رفته که تقریبا میشه 700 تومن
در مورد صحبت دوستمون در مورد دما باید بگم همونطور که علی جان اشاره کردن به هیچ وجه قطعات توی این کیس داغ نمیشن اینو تو اولین کیسی که ساختم خوب فهمیدم اگر عکسارو نگاه کنید تو قسمت بالایی فقط یه فن وجود داره(چون اون موقع یکم بیتجربه بودم و طراحی دچار نقص بود به نظر خودم) و فن های پایینی رسما هیچ نقشی در خنک سازی قطعات بالایی ندارن ولی با این حال قطعات به صورت نرمال هستن سیستم هم سیستم تقریبا غولی هست مین x79 extrerme 11 با کارت 7970 با 16 گیگ رم gskill که تازه بهش اضافه کردم (قبلا 8 بوده) و همهی این قطعات با همون فن بالایی خنک میشن :| (تو این عکس 680 روش بوده )
post-18178-0-73381200-1448821627.jpg
صحبت های علی اقا هم کاملا منطقی و درست هست
و اما در مورد درب باید بگم برای استفاده هرچه بهتر از کیس درب ها به صورت لولایی هست و حتی میشه درز در رو به 0 رسوند این یه بحث سلیقه ای هست و مشکل خاصی نیست پاور و هاردها در قسمت پایین و کاملا مخفی هستن تا هم جداگانه خنک بشن و هم سیم ها معلوم نشه و زیبایی کیس و مدریت کابلها راحتتر بشه اون فنهای پایین به یه صفحه نازک متصل میشن که با باز کردن 1 پیچ پنل جدا میشه و شما به صورت کامل به هارد ها و پاور دسترسی دارین و نصب فن ها و جمع و جور کردنشون هم بسیار راحته (قابلیت نصب 6 هارد وجود داره )متاسفانه این کارو تو کیس خودم نکردم و یکم دچار مشکل شدم ssd ها هم پشت در سمت راست نصب میشن که البته از این به بعد یه فضایی ایجاد میکنم که از درب اصلی دیده بشن
قبلا در مورد وزن توضیح دادم چون همه جای کیسو برش دادم واز پلکسی استفاده کردم  به نظر خودم عالی شد چون هم وزن کیس کم شد هم خیلی زیبا تر شد
اون پنل کارت گرافیکم اگر دقت میکردین تو این کیس خودم ساختم که به نظرم خیلی قشنگتر شد الگوشم از همین فلزیا برداشتم

قطعاتی که روی سیستم خودم هست اینا هستن اینو برای این میگم که شما در جریان سیستم بسته شده باشین

main: asus x99 delux usb3.1

vga:Evga gtx980ti 

3000 RAM:Corsair Dominator Platinum 16GB 4GBx4        

ssd:samsung 850 evo 250gb

psu:corsair hx1000i 80Plus Platinum

H.D.D :wd black 1tb+2*wd blue 1tb

بازم اگر سوالی داشتین در خدمتم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در پاسخ به دوست خوبم علی اقا باید بگم به نظرم بهتر بود شما هم درب کیستون رو لولایی میکرین چون با این گیره های اهنربایی جدا کردن درب یه مقدار سخت میشه البته لولا زدن یه مقدار مشکل هست و باید جای خاصی بزنید که با چیزی برخورد نکنه اگر دوست داشتین یه عکس برام بفرستین شاید بتونم کمکی بکنم موفق باشین

لینک به دیدگاه

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در پاسخ به دوست خوبم علی اقا باید بگم به نظرم بهتر بود شما هم درب کیستون رو لولایی میکرین چون با این گیره های اهنربایی جدا کردن درب یه مقدار سخت میشه البته لولا زدن یه مقدار مشکل هست و باید جای خاصی بزنید که با چیزی برخورد نکنه اگر دوست داشتین یه عکس برام بفرستین شاید بتونم کمکی بکنم موفق باشین

والا فکرش به سرم زدم اما خیلی دیر بعد از هر کیس درس های جدید می گیرم الان این کیس فقط باید 2 تا پلکسی تهیه کنم تمام می شه و همین الان که دارم می نویسم در حال زدن یک کیس جدید هستم باز هم با چوب 

یه اشتباه بزرگ که کردم این بود که طرح لولا رو درست توی مکس نزدم و لولای در معمولی در نظر گرفتم اما نگو باید برای این سبک در باید از لولا های کابینتی استفاده کنم اما این لولا ها بزرگ هستن به همین دلیل هیچ جا نمی تونم قرار دهم به همین دلیل به سمت اهنربا رفتم که به شکل عجیبی کارم را به خوبی راه انداختن 

کار با چوب خیلی راحت تر می باشد تا المینیوم 

البته یک چیز بسیار ویژه هست که نمی خوام دربارش حرف بزنم ولی زیاد وقت نمی برد و باید تا هوا سرد هست تمومش کنم چون سرما برای رنگ زدن بهشت هست 

ممنون می شوم تجربیات مهم خود را هنگام کار با چوب در اختیار من بگذارید 

ممنون 

لینک به دیدگاه

نه این یک طرز فکر کاملا اشتباه هست 

من هم خودم یک کیس چوبی طراحی و ساخته ام  منتظر شیشه  هستم بعد عکس را قرار دهم ( شیشه اش ترک خورد الان پلکسی سفارش دادم ) 

اما الان سیستم در کیس هست با یک تهویه ی هوای خوب به راحتی می توان گرما را از کیس خارج کرد

سیستم من هم بسیار گرما تولید می کند با زدن چندین برش بر روی سینی مادربرد و چند فن هیچ گرمایی در کیس جمع نمی شد 

یه موضوع کوچک هم بگم : شما وقتی داری بازی می کنی به پشت سینی کیس فلزی دست بزن حرارت رو احساس می کنید و در سینی چوبی نیز به راحتی حس می شود حال از بازی بیرون بیاید و زمان بگیرد ببینید چقدر طول می کشد سینی خنک شود بعد بر روی چوب هم اینکار را انجام دهید مدت زمان از دست دادن حرارت بسیار کم می باشد پس چوب هم به راحتی حرارت را از دست می دهد اگر تهویه قوی باشد 

پس دیگه این حرف رو نزنید

=========================================================================================================================

بسیار زیبا شده خسته نباشید داره 

خیلی ها هم به در ایراد کرفتن

درست کردن در واقعا مشکل هست بر روی چوب البته من طرح یک تکه زدم تا فضا به وجود نیاید ولی یه اشتباه بزرگ که کردم وقتی داشتم توی مکس طرح می زدم حواسم نبود که اون نوار های دور چوب رو طراحی کنم به همین دلیل استفاده هم نکردم و الان 2 گانگی رنگ بوجود امده باید نوار های شیشه ای بگیرم بزنم بعد رنگ کنم به امید این که درست شود 

برای نگه داشتن در شما چگونه عمل کرده اید من از قفل های اهنربایی استفاده کردم چهار کوشه ی کیس زدم خیلی قوی می چسبه 

البته ای کاش زیر کار هم چند تا چرخ سفید هم می گذاشتید برای جا به جایی البته خوب روی میز هست شاید بد می شد 

چوب یه بدی داره خیلی سنگین می شه من مجبور شدم زیرش چرخ قرار بدم 

درکل بسیار زیبا شده استفاده از چوب خیلی لذت بخش هست

دوست عزیز به هیچ وجه اشتباه نیست یعنی شما منکر این هستین که فلز رسانای دما و الکترسیته هست ولی چوب نیست به گفته خودتون شما هم به ضرب زور با چنتا فن پشت سینی مین،کیس رو خنک میکنین شما کدوم کیس فلزی استاندارد یا ماد شده دیدی که فن پشت سینی کیس بزاره و بگفته خودتون چوپ با تهویه قوی میتونه حرارتتو از دست میده پس باز هم بگفته خودتون داشتن یک کیس چوبی (اونهم mdf که فشرده تر از چوب هست و به همون مقدار بیشتر زمان میبرده تا گرما رو دفع کنه) مساوی هست با چند عدد فن اضافه که باعث سر و صدای اضافی و مصرف برق و نویز بیشتر میشه.
لینک به دیدگاه

کارتون حرف نداره

واقعا زیبا و محشره

من رو که به هوس انداخت

لینک به دیدگاه

دوست عزیز به هیچ وجه اشتباه نیست یعنی شما منکر این هستین که فلز رسانای دما و الکترسیته هست ولی چوب نیست به گفته خودتون شما هم به ضرب زور با چنتا فن پشت سینی مین،کیس رو خنک میکنین شما کدوم کیس فلزی استاندارد یا ماد شده دیدی که فن پشت سینی کیس بزاره و بگفته خودتون چوپ با تهویه قوی میتونه حرارتتو از دست میده پس باز هم بگفته خودتون داشتن یک کیس چوبی (اونهم mdf که فشرده تر از چوب هست و به همون مقدار بیشتر زمان میبرده تا گرما رو دفع کنه) مساوی هست با چند عدد فن اضافه که باعث سر و صدای اضافی و مصرف برق و نویز بیشتر میشه.

تا یکی دو هفته ی دیگه تاپیکش می ره بالا و تجربیات خودم را هنگام استفاده از چوب قرار خواهم داد  :)

توی پروفایل من برید 2 تا کیس فلزی کار کردم و این اولین کیس چوبی من هست و همین الان هم دارم روی طرح دیگه ای کارم می کنم باز هم با چوب اما با سایزی بسیار کوچکر تر و زمان کمتر 

مشاهدات من به من دروغ نمی گن و من هم به شما دروغ نمی گویم به زودی متوجه می شوید که چرا من دیگه سمت فلزات نمی روم 

درضمن توی کیس سیستم کامل کنترل دما هست به لطف مادربرد و سنسور های عالی اون ( سری تاف asus دمای بیشتر قسمت های مادربرد را میده و به کمک برنامه های دیگر aid 64 نیز از صحت دما ها مطمئن می شوم  ) تمام فن ها رو کنترل می کنم  و فقط در هنگام بازی فن ها به 40 درصد می رسن 

در زمان بی کاری هم تمام فن ها ( حتی کارت گرافیک 980ti ) نیز خواموش هستن کسی از صدای فن خوشش نمی اد  :D

قصد بحث با شما را ندارم هرچی بگم باز هم شما می گوید خیر پس 2 هفته صبر کنید نتایج باور نکردنی برای شما قرار خواهم داد ( باید کیس چوبی رو تست کنید تا متوجه شوید که چه چیزی هست این چوب =)) )

موفق باشید و منتظر باشید  :x

لینک به دیدگاه

نه عزیز جان من یا ایشون منکر این نیستیم موضوع اینه که وقتی قطعات توی کیس فلزی داغ میکنن شما به بدنه کیس دست بزنی داغه ولی توچوب اینطور نیست و اگر 1 فن یا یه مکان برای خروج جریان هوا وجود داشته باشه کیس داغ نمیکنه در ضمن حتما نیاز نیست شما فن اضافی بزنی که نویز اضافی تولید کنه اگر مطالب روخونده باشین اشاره کردم که کیس اولی که من ساختم فقط 1 فن برای ورود و خروج هوا داشت و کیس های بعدی هم هیچ فنی برای main وسینی قرار داده نشده و من عکس دمای قطعات رو تو پست مربوطه گذاشتم اگر ملاحظه کنید متوجه دمای قطعات خواهید شد 

والا فکرش به سرم زدم اما خیلی دیر بعد از هر کیس درس های جدید می گیرم الان این کیس فقط باید 2 تا پلکسی تهیه کنم تمام می شه و همین الان که دارم می نویسم در حال زدن یک کیس جدید هستم باز هم با چوب 

یه اشتباه بزرگ که کردم این بود که طرح لولا رو درست توی مکس نزدم و لولای در معمولی در نظر گرفتم اما نگو باید برای این سبک در باید از لولا های کابینتی استفاده کنم اما این لولا ها بزرگ هستن به همین دلیل هیچ جا نمی تونم قرار دهم به همین دلیل به سمت اهنربا رفتم که به شکل عجیبی کارم را به خوبی راه انداختن 

کار با چوب خیلی راحت تر می باشد تا المینیوم 

البته یک چیز بسیار ویژه هست که نمی خوام دربارش حرف بزنم ولی زیاد وقت نمی برد و باید تا هوا سرد هست تمومش کنم چون سرما برای رنگ زدن بهشت هست 

ممنون می شوم تجربیات مهم خود را هنگام کار با چوب در اختیار من بگذارید 

ممنون 

بله تجربه خیلی درسا به ادم میده بنده هم هر کمکی از دستم بر بیاد درخدمتم امیدوارم بتونین به نحو احسنت درش بیارین

کارتون حرف نداره

واقعا زیبا و محشره

من رو که به هوس انداخت

ممنون دوست عزیز نظر لطف شماست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آفرین واقعا جالب شده :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

تا یکی دو هفته ی دیگه تاپیکش می ره بالا و تجربیات خودم را هنگام استفاده از چوب قرار خواهم داد  :)

توی پروفایل من برید 2 تا کیس فلزی کار کردم و این اولین کیس چوبی من هست و همین الان هم دارم روی طرح دیگه ای کارم می کنم باز هم با چوب اما با سایزی بسیار کوچکر تر و زمان کمتر 

مشاهدات من به من دروغ نمی گن و من هم به شما دروغ نمی گویم به زودی متوجه می شوید که چرا من دیگه سمت فلزات نمی روم 

درضمن توی کیس سیستم کامل کنترل دما هست به لطف مادربرد و سنسور های عالی اون ( سری تاف asus دمای بیشتر قسمت های مادربرد را میده و به کمک برنامه های دیگر aid 64 نیز از صحت دما ها مطمئن می شوم  ) تمام فن ها رو کنترل می کنم  و فقط در هنگام بازی فن ها به 40 درصد می رسن 

در زمان بی کاری هم تمام فن ها ( حتی کارت گرافیک 980ti ) نیز خواموش هستن کسی از صدای فن خوشش نمی اد  :D

قصد بحث با شما را ندارم هرچی بگم باز هم شما می گوید خیر پس 2 هفته صبر کنید نتایج باور نکردنی برای شما قرار خواهم داد ( باید کیس چوبی رو تست کنید تا متوجه شوید که چه چیزی هست این چوب =)) )

موفق باشید و منتظر باشید  :x

ممنون پس من مشتاقانه منتظر کیس جدیدتون هستم فقط قبل از نصب و راه اندازی کیس چوبی یک تست دمایی از تمامی قطعات داخل کیس فلزی انجام بدین و همون تست رو تو کیس جدید چوبی تا ببینیم که کدوم خنکتر هست؟ حتما سعی کنید که تست چه از نظر نرم افزار یا بازی و تعداد خنک کنندگی داخل کیس یکسان باشن.
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...