رفتن به مطلب

برای گیمینگ مادربرد چی بگیرم؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

باسلام خدمت دوستان عزیز

من قصد داشتم مادربرد گیمینگ گیگا مدل H97 بگیرم . اما یکی میگه مادربرد با قابلیت Sli بگیر تا بتونی بعدا کارت گرافیک افزایش بدید.الان به مادربرد هایی که این قابلیت ندارن شک دارم که در اینده واقعا نیاز هست. یا نیازی بهش نیست!!!

واقعا گیج شدم الان دقیقا نمیدونم باید چیکار کنم ایا گرفتن مادربرد های دارای sli خوبه یا نه؟ (برای گیمینگ)

بنده کانفیگ کیس با بودجه 3 میلیون تومن میخوام لطفا پیشنهاد هاتون بدید . Cpu intel - mainbord giga - vga 970 باشه.

حتما به سوال بالا هم جواب بدید. با تشکر از شما @};-

لینک به دیدگاه

سیستم فعلیتون چیه

میخوام تازه سیستم ببندم عزیز

قصد ارتقا ندارم که این سوال میکنید.

لینک به دیدگاه

خب cpu ایا اورکلاک میکنید خیلی مهمه منم نگفتم بستی چیزی که بهتون پیشنهاد دادن

لینک به دیدگاه

خب cpu ایا اورکلاک میکنید خیلی مهمه منم نگفتم بستی چیزی که بهتون پیشنهاد دادن

بعدا ممکنه اور هم کنم برای همین cpu i5 6600 k در نظر دارم

داداش شما وارد تری در این مسایل بنده تجربه ای ندارم . چون گیمر های حرفه ای اورکلاک میکنن به نظر شما اینکار خوبه یا نه؟

یه توضیح کوچیک در این مورد بدید کافی هست نمیخوام از بحث اصلی تاپیک خارج بشم.

لینک به دیدگاه

من هم وارد نیستم اما چون تازگی خودم گیمیمگ بستم اطلاعاتم کمی اپدیت شد. اورکلاک زیاد تو گیمینگ سودی نداره واسه من و شما اما چون مادربردت اونه مادربردmsi z170 gaming pro بگیر که رم های 2700 هم جواب گو هستن.واسه فروش هم راحت تر از سریه h میخرن

لینک به دیدگاه

اگه ميخوايد اور کنين پس بهتره سرى Z برداريد. واسه sli هم بگم که اولا بايد پاورتون کافي باشه تا از پس دو گرافيک بر بياد , در ثاني بعضي از گيم ها از sli پشتيباني نميکنن و يا نتيجه منفي ميده يا تغييرى ديده نميشه مثل unity

لینک به دیدگاه

اگه ميخوايد اور کنين پس بهتره سرى Z برداريد. واسه sli هم بگم که اولا بايد پاورتون کافي باشه تا از پس دو گرافيک بر بياد , در ثاني بعضي از گيم ها از sli پشتيباني نميکنن و يا نتيجه منفي ميده يا تغييرى ديده نميشه مثل unity

اورکلاک به نظر شما ارزششو داره یا تاثیرش خیلی کم هست؟

شما اگر بودید خودتون sli میگرفتید یا یه کارت گرافیک قوی برمیداشتید؟

لینک به دیدگاه

مطمئنا گراف جديد تر با تکنولوژى بهتر و بهينه تر واسه گيم که ديبگه نياز به پاور قوى و کيس خوب و جادار واسه کولينگ نداشته باشم.

اور هم ولش کن خودشون قدرتشون خوبه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

برد گیمینگ هر سه شرکت asus, msi, giga تقریبا در یک حد هستند، هرکدومو دوست داشتی بگیرو چون cpu از سری k برداشتی حتما z170 بردار...!

چون cpu سری k هست بازم سعی بر این داشته باش یک کولر خوب هم تهیه کنی...! 

رم هم 16 گیگ بردار یا بقولی 2*8 گیگ باس پیشنهاد می کنم بالای 3000 برداری... دیگه بسته به خودته...!

برای پاور هم بسته به گرافیکی داره که می خری اگه زیر یک میلیونه فکر کنم 650 از برند های معتبر و دارای اعتبار 80 گلد بنظرم انتخاب خوبی هست،ولی اگه قصد خرید برای یک کارت بالا رده داری و از amd می خری 850 وات اگه انویدیا می گیری 750 هم کفایت می کنه ...! 

(کلیه پیشنهادات و برداشت هایی که صورت گرفته با توجه به این هست که شما cpuتون رو گفتین 6600k، می خواهید بردارید)

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

سلام

تشکر از دوستان که راهنمایی میکنن تا اینجا قانع شدم.

اگر بنده سیپیو هاسول 4690 بردارم با گرافیک 970 برای گیم گلوگاه ایجاد نمیکنه؟ مادربرد هم گیگا باشه سری 1150

دوم اینکه کدوم کارت گرافیک بهتر هست چند تا 970 بررسی کردم کلاک این دو تا بیشتر بود .

GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5
Zotac GTX 970 AMP! Omega CORE Edition 4GB GDDR5

شما کدوم می پسندید؟

لینک به دیدگاه

سلام

اگر بنده سیپیو هاسول 4690 بردارم با گرافیک 970 برای گیم گلوگاه ایجاد نمیکنه؟ مادربرد هم گیگا باشه سری 1150

دوم اینکه کدوم کارت گرافیک بهتر هست چند تا 970 بررسی کردم کلاک این دو تا بیشتر بود .

شما کدوم می پسندید؟

4690  برای 980 هم گلوگاه نیست!

لینک به دیدگاه

4690  برای 980 هم گلوگاه نیست!

خب بابک جان کدوم مدل بالا خوبه؟ زوتاک بگیرم یا جی وان

عذر میخوام این مدت زیاد سوال داشتم.

لینک به دیدگاه

گرافیک یدونه 390 بدون x بگیر گیگاش اینجا 1420 هست asus DCIII هم 1500 من دیروز بازار قیمت کردم از 970 قوی تره + 8گیگ هم vram داره که در آینده میتونه دوای خیلی از دردها باشه....

لینک به دیدگاه

سیستم برای گیمینگ، تخصیص بودجه باید کارتِ گرافیک-محور باشه تا بهترین کارایی رو در بازی ها بگیرید. تا جایی که می شه کارت گرافیک رو قوی تر تهیه کنید. SLI اگه بودجه داشتید گزینه بدی نیست اما اصلا واجب نیست چون در آینده نسل های جدید کارت های گرافیک عرضه می شن و احتمالا برای ارتقا از آن ها تهیه خواهید کرد.

مادربرد چون گفتید گیگابایت باشه، مدل های Gigabyte H97 Gaming 3 و با اختلاف قیمت کم، Gigabyte Z97-D3H می تونید تهیه کنید. اورکلاک واجب نیست اما چون اختلاف قیمت این دو برد، کمه، ارزشش رو داره که امکان اورکلاک هم به سیستمتون اضافه می شه.

لینک به دیدگاه

سیستم برای گیمینگ، تخصیص بودجه باید کارتِ گرافیک-محور باشه تا بهترین کارایی رو در بازی ها بگیرید. تا جایی که می شه کارت گرافیک رو قوی تر تهیه کنید. SLI اگه بودجه داشتید گزینه بدی نیست اما اصلا واجب نیست چون در آینده نسل های جدید کارت های گرافیک عرضه می شن و احتمالا برای ارتقا از آن ها تهیه خواهید کرد.

مادربرد چون گفتید گیگابایت باشه، مدل های Gigabyte H97 Gaming 3 و با اختلاف قیمت کم، Gigabyte Z97-D3H می تونید تهیه کنید. اورکلاک واجب نیست اما چون اختلاف قیمت این دو برد، کمه، ارزشش رو داره که امکان اورکلاک هم به سیستمتون اضافه می شه.

فرق این مادربرد Gigabyte Z97-D3H با سری گیمینگ چیه؟ قیمتش هم بیشتره.

نظر خودم روی h97 هست.

لینک به دیدگاه

سلام

شما کدوم می پسندید؟

به نظرم زوتک بگیری ولی مدل extreme core edition که از omega قدرت بیشتری داره.

سی پی یو  4690  برای 970 گلوگاه ایجاد نمیکنه ولی به نظرم بهتره سی پی یو skylake برداری مدل 6500 یا 6600.

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

مستقل از قیمت، گیگابایت بهتره!

ولی من با قیمتش مشکل دارم...

در کل مدتی هست که بنظر من ZOTAC ارزش خرید بیشتری داره...

لینک به دیدگاه

به نظرم زوتک بگیری ولی مدل extreme core edition که از omega قدرت بیشتری داره.

سی پی یو  4690  برای 970 گلوگاه ایجاد نمیکنه ولی به نظرم بهتره سی پی یو skylake برداری مدل 6500 یا 6600.

دوست عزیز من به جای شما باشم سیستم 1151 میبندم شاید نهایتا 300-200 تومن براتون گرونتر دربیاد ولی ارزشششو داره:

1. از رم DDR4 استفاده میکنین که به روز هست و آینده نگرانه تره.

2. با معرفی سری KabyLake توسط اینتل در 3 ماهه دوم 2016 و قصد ارتقا به سری 7xxx باز میتونین از برد 1151 تون استفاده کنین چون بر پایه 1151 خواهد بود.

3.حتما از سی پی یو ضریب باز استفاده کنین تا بتونین از رم با فرکانس بالا استفاده کنین.

لینک به دیدگاه

بنظر من یه h97 بگیر Sli هم بنداز دور چون هیچوقت ازش استفاده نمیکنی چون بخوای 2تا کارت sli کنی مثلا 2تا 970 باز به قدرت 980 ti نمیرسه ولی قیمتش بیشتر از 980ti در میاد

sli بدرد کسی میخوره که همیشه اخرین کارت گرافیک بازا رو میخره و گرافیک قدرتمندتری از اون وجود نداره و 2تا یا 3 تا کارت رو باهم Sli میکنه

cpu هم 4460یا 4470 i5 کافیه و نیازی نیست که حتما ضریب k باشه چون اون مخصوص اورکلاکراس و انقدر تاثیری روی کارایی کامپیوترت نداره مگه بخوای توی اعداد و ارقام مسابقه بدی  :D 

اگه واسه گیم میخوای سیستم رو فقط و فقط گرافیک ببر بالا یه i3 رده بالا هم جوابگو هست البته i5 مطمئنتره

لینک به دیدگاه

استارتر عزیز سلام !

شما کل بودجه رو بگو !!!

سلام 3 میلیون تومن حداکثر تا 3.200

بنظر من یه h97 بگیر Sli هم بنداز دور چون هیچوقت ازش استفاده نمیکنی چون بخوای 2تا کارت sli کنی مثلا 2تا 970 باز به قدرت 980 ti نمیرسه ولی قیمتش بیشتر از 980ti در میاد

sli بدرد کسی میخوره که همیشه اخرین کارت گرافیک بازا رو میخره و گرافیک قدرتمندتری از اون وجود نداره و 2تا یا 3 تا کارت رو باهم Sli میکنه

cpu هم 4460یا 4470 i5 کافیه و نیازی نیست که حتما ضریب k باشه چون اون مخصوص اورکلاکراس و انقدر تاثیری روی کارایی کامپیوترت نداره مگه بخوای توی اعداد و ارقام مسابقه بدی  :D 

اگه واسه گیم میخوای سیستم رو فقط و فقط گرافیک ببر بالا یه i3 رده بالا هم جوابگو هست البته i5 مطمئنتره

میشه با توجه به بودجم پیشنهاد هاتون بگید با گیگا h97 , و پردازنده آی فایو باشه .

بودجم تو پست قبل گفتم . از تمام دوستان تشکر میکنم نظراتشون میگن

ویرایش شده توسط mehrshad13and11
لینک به دیدگاه

درود

برد گیمینگ هر سه شرکت asus, msi, giga تقریبا در یک حد هستند، هرکدومو دوست داشتی بگیرو چون cpu از سری k برداشتی حتما z170 بردار...!

چون cpu سری k هست بازم سعی بر این داشته باش یک کولر خوب هم تهیه کنی...! 

رم هم 16 گیگ بردار یا بقولی 2*8 گیگ باس پیشنهاد می کنم بالای 3000 برداری... دیگه بسته به خودته...!

برای پاور هم بسته به گرافیکی داره که می خری اگه زیر یک میلیونه فکر کنم 650 از برند های معتبر و دارای اعتبار 80 گلد بنظرم انتخاب خوبی هست،ولی اگه قصد خرید برای یک کارت بالا رده داری و از amd می خری 850 وات اگه انویدیا می گیری 750 هم کفایت می کنه ...! 

(کلیه پیشنهادات و برداشت هایی که صورت گرفته با توجه به این هست که شما cpuتون رو گفتین 6600k، می خواهید بردارید)

دوست عزیز چرا اعداد ارقام نجومی برای پاور میدی ؟ :))

بنده با پاور Green 430 EU Series گرافیک R9-270x رو همراه با I3 و 4 تا هارد دیسک هم زمان روشن کردم رو فول لود مصرف سیستم به 400 وات نرسید :))))))) شما میگی 850 وات بردار مگه ایشون می خوان 2 تا 390x رو کراس کنن :)) ؟

کاملا تایید میشه دوست بنده با I3-4130 روی 4k بازی می کنه و کاملا پاسخ گو هست ( Black OpS 3 - GTA V - Metal Gear Solid V - MadMax - Batman Arkham Knight و ... ) 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز چرا اعداد ارقام نجومی برای پاور میدی ؟ :))

بنده با پاور Green 430 EU Series گرافیک R9-270x رو همراه با I3 و 4 تا هارد دیسک هم زمان روشن کردم رو فول لود مصرف سیستم به 400 وات نرسید :))))))) شما میگی 850 وات بردار مگه ایشون می خوان 2 تا 390x رو کراس کنن :)) ؟

کاملا تایید میشه دوست بنده با I3-4130 روی 4k بازی می کنه و کاملا پاسخ گو هست ( Black OpS 3 - GTA V - Metal Gear Solid V - MadMax - Batman Arkham Knight و ... )

با i3 روی 4k بازی میکنه ؟ عزیزم الان بهترین سیستم ها با بهترین کارت در حالت تک کارت نمیتونن روی 4k فریم ریت ۶۰ تحویل بدن اونوقت با i3 ؟ مدرکی برای اثبات حرفتون دارین؟
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...