رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید سیستم گیمینگ - برنامه نویسی فتوشاپ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام و شب بخیر خدمت شما کاربران عزیز انجمن لیون

میخام یه سیستم ( فقط کیس) جمع کنم برای گیم میتونم بگم نیمه حرفه ای با مانیتور ( فعلا) Samsung 20R325B 1600x900

سیستمی که خودم انتخاب کردم به شرح زیر است : ( البته لیست زیر رو از سایت همسایه جمع آوری کردم چون در عرض چند دقه میشه لیست چید از لیست قیمتشون ، البته قیمت یه مقداری حدودی در میاد ولی مشکلی نیست)

MB: Gigabyte GA-Z170X-Gaming 3: 608,000

Intel Core i5-6600K: 910,000

GSkill Trident Z 2×8GB=16GB DDR4 3000MHz CL15: 570,000

Gigabyte GTX 950 OC Xtreme Gaming WF 2X 2GB: 755,000

Samsung 850 EVO 120GB: 240,000

Western Digital Caviar Blue 1TB: 170,000

HP 24X 1265i : 60,000

190,000:CPU Cooler: Enermax ETS-T40-BK Black Twister

PSU: Green GP850B-OC+ Platinum: 530,000

Deepcool Kendomen Ti | Side Panel Window: 190,000

-------------------------------------------= 4223

عرض کنم خدمت شما که حالا من چند تا سوال داشتم خدمتتون که لطف کنید پاسخ منطقی خیلی ممنون :

1.بودجه من نهایتا میتونه 4 میلیون و 500 باشه ، آیا سیستمی بالا جاییش نیاز داره تغییر کنه؟

2.من میخام جوری هزینه کنم که در عین حال که قطعات کیفیت خوبی داشته باشن ، هزینه اضافی هم به هیچ وجه نکنم ، گرافیک و مادربرد حتما همینی که گذاشتم باشه و به این دلیل گرافیک رو 950 برداشتم چون میخام بعد ها همراه با مانیتور گرافیک رو هم عوض کنم فعلا میخام یه گرافیک ضعیف تر ( که البته GTX 950 علی الخصوص GTX 950 xtreme Gaming اصلا ضعیف نیست) بگیرم و سی پی یو و مادربرد بهتر. با این اوصاف سوالات بعدی رو توجه بفرمایید

3. رم های GSkill سری های مختلفش Ripjaws 4  و Ripjaws V و Trident Z چه تفاوتی با هم دارند ، آیا انتخاب رم بالا با فرکانس 3000 و قیمتش حدودا 570 تومنیش انتخاب معقولی هست و آینده نگری خوبی داره یا چیز دیگه ای رو پیشنهاد میکنید و به چه دلیل؟

4. بین Deep Cool Gammaxx S40 و Lucifer و این کولری که بالا نوشتم کدومش بهتر هست و کدومش کارایی بهتری داره آیا اگر مثلا به جای s40 از این Enermax استفاده کنم سی پی یو دمای پایینتری خواهد داشت؟ پیشنهاد شما برای سیستمی که قرار است که روزی نهایتا 2 الی 3 ساعت گیم سنگین ( بازی هایی مثل COD و AC و...) و روزی 2 الی 3 ساعت  ساعت گیم سبک الی نیمه سنگین ( FIFA و ...) و روزی 2 الی 3 ساعت هم کارهای دیگر ( فتوشاپ ، برنامه نویسی ، وبگردی و ...) داشته باشد یعنی در مجموع چیزی بین 6 الی 9 ساعت در روز به صورت پراکنده و نه پشت سر هم روشن باشد چه کولری کاملا پاسخگو و مناسب است؟

5. چون برای من کیفیت در درجه اول و قیمت در درجه دوم قرار میگیرد آیا پاور بهتری نسبت به پاور فوق پیشنهاد می دهید؟

6. کیسی که انتخاب کردم از لحاظ کیفیت ساخت ، کیفیت مناسبی دارد؟ شنیدم خیلی جادار نیست ، آیا این جادار نبودنش میتونه باعث کولینگ بد سیستم بشه؟ تا 350 تومن کیسی بهتر از این کیس هست ( به جز X3+) مثلا Corsair Carbide Spec-03 | Side Panel Window: 308,000 یا

Case: Aerocool Aero-800 Black: 260,000 یا
Case: Deepcool Pangu SW | Side Panel Window: 300,000
در بین این کیس ها کدومشون جادارتر و بزرگ تر و کیفیت ساخت بهتر و امکانات بیشتری داره؟

ممنون

لینک به دیدگاه

اگه اورکلاک نمی کنی 6600 بگیر سی پی یوت رو

پاورت زیاده ۸۵۰ یه ۶۵۰ یا ۵۵۰ کافیه چون تمام قطعات کم مصرف اند.

کولر همgammax s40 کافیه بقیه قطعات خوبن کاش بیشتر خرج می کردی یه گرافیک بهتر میگرفتی

با اینایی که گفتم میتونی روی پاور و کولر کمتر هزینه کنی گرافیک بهتر بگیری. باز هم به خودت مربوطه. کولینگ کیست هم حرف نداره . و جا دار هم هست. جزء استاندارد ترین کیس های میان رده هست. برای کارت گرافیک هم تا چهل سانت جا داره دیگه چی میخوای؟

Sent from my HUAWEI G525-U00 using Tapatalk

ویرایش شده توسط blender.man
لینک به دیدگاه

سلام

يه سرى چيزا رو ازشون بزن بيشتر روى گراف تکيه کن.

مثلا مين h170 pro gaming + 6600 بدون K البته اگه اهل اور نيستيد و رم با باس 2133 ( چيپ h170 حد اکثر از 2133 پشتيباني ميکنه ) و پاور رو 550 يا 650 برداريد و اين صرفه جوى ها رو بزاريد واسه خريد 970 galax با قيمت 1280

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...