رفتن به مطلب

مقایسه بین پردازنده ها

Recommended Posts

سلام. خسته نباشید

به نظر شما کدوم بهتره و سرعتش بیشتره؟

1066 - 2.4 - 8mg chache

1333 - 3 - 6mg chache

لینک به دیدگاه

• ارسال 253
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

1066 - 2.4 - 8mg chache

1333 - 3 - 6mg chache

اولیه 4 هسته ایه (q6600)

دومیه 2 هسته ایه (e8400)

به نظر شما کدوم از نظر سرعت و کیفیت بهتره

لینک به دیدگاه

1066 - 2.4 - 8mg chache

1333 - 3 - 6mg chache

اولیه 4 هسته ایه (q6600)

دومیه 2 هسته ایه (e8400)

به نظر شما کدوم از نظر سرعت و کیفیت بهتره

درود

به طور کلی این دو گزینه بحثهای زیادی داره که قبلا در همین فروم راجبش شده و به طور کلی به نظر من اگه نخوایم فنی صحبت کنیم 6600 انتخاب بهتری هستش

لینک به دیدگاه

جناب حسینی لطف کنید این پردازنده ها رو از لحاظ جزئیات شرح بدبد . اگه موجود هستش قیمتش رو هم لطف میکنید

P4-Extreme Edition 3.4GHz-2MB

Pentium D 8052.66GHz,2MB

لینک به دیدگاه

درود

من هم در صدد خريد يك سي پي يو خوب تو رنج 350 الي 400 تومن هستم {مخصوص بازي}

در ضمن از يكي شنيدم كه ميگه يك سي پي يو دو هسته اي داره با 8 گيگ كش من كه كف كردم

مگ نه ها گيگ 8گيگ

اگه چنين سي پي يو وجود خارجي داره بگيد

لینک به دیدگاه

درود

در ضمن از يكي شنيدم كه ميگه يك سي پي يو دو هسته اي داره با 8 گيگ كش من كه كف كردم

مگ نه ها گيگ 8گيگ

با سلام

دوست عزیز اگه چند روز صبر کنید لیون کامپیوتر داره q9550 یه 4 هسته ایه قدرتمند رو وارد میکنه.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود

مگ نه ها گيگ 8گيگ

چنين cpu يي هنوز اختراع نشده و حالا حالا هم اختراع نخواهد شد.به چند دليل.يكي به دليل قانون مور كه ميگه تعداد ترانزيستور هاي يك پردازنده بين 12 تا 18 ماه دو برابر خواهد شد.8 گيگ كش يعني فقط 1000 برابر ترانزيستور در كش.1000 تقسيم بر 2 ميشه 500.يعني 500 سال ديگه شايد اختراع شه.دليل دوم اينكه اگر چنين سي پي يويي وجود داشته باشه مصرف برقش چنان بالا خواهد بود كه به يه نيروگاه واسه خودش احتياج داره.دليل سوم شما به يه منبع 1000 ليتري نيتروژن مايع واسه خنك كردنش احتياج خواهي داشت.

لینک به دیدگاه

چنين cpu يي هنوز اختراع نشده و حالا حالا هم اختراع نخواهد شد.به چند دليل.يكي به دليل قانون مور كه ميگه تعداد ترانزيستور هاي يك پردازنده بين 12 تا 18 ماه دو برابر خواهد شد.8 گيگ كش يعني فقط 1000 برابر ترانزيستور در كش.1000 تقسيم بر 2 ميشه 500.يعني 500 سال ديگه شايد اختراع شه.دليل دوم اينكه اگر چنين سي پي يويي وجود داشته باشه مصرف برقش چنان بالا خواهد بود كه به يه نيروگاه واسه خودش احتياج داره.دليل سوم شما به يه منبع 1000 ليتري نيتروژن مايع واسه خنك كردنش احتياج خواهي داشت.

فعلا خیل زوده واسه این cpu نازه amd یه طرح داره واسه تولید یه 12 هسته ای که فکر کنم 1 2 سال دیگه بیاد بعد شما میگید الان 8 گیگ کش هستش؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

این لیست سی پی یو های AMD و Intel که از قدیم تا به حال عرضه شدند با تمام مشخصاتشون.

فکر کنم جالب باشه براتون:D:

لیست سی پی یو های AMD :

این لیست جزئیات و خصوصیات

این لیست مصرف پاور و دما و ...

این لیست کارایی (فرکانس و مقدار کش و ...)

اینم لیست سی پی یو های Intel تمام مشخصات در این عکس بزرگ

با تشکر

لینک به دیدگاه

درود

مگ نه ها گيگ 8گيگ

حتما منظورش RAM بوده !

لینک به دیدگاه

درود

مگ نه ها گيگ 8گيگ

اون طرف در مورد مگ و گیگ اشتباه کرده مطئن باشید .

لینک به دیدگاه

از نظر علمي در حال حاضر اگر cpu اي با اين ميزان كش موجود باشه شكي نيست كه اون سيستم ديگه به رم احتياج نداره.شما ميتوني با اين سوال اون فروشنده رو مجبور به جواب دادن كني.ولي خوب احتمالا اشتباه كرده.الان نگيد اگه رم نداشته باشه چجوري كار ميكنه.من از لحاظ تكنولوژي ميگم كه اگر لين cpu وجود داشت سازندگان مادر برد رم رو حذف ميكردتد.چ.ن سرعت كش و رم قابل مقايسه با هم نيستن.ميدونيد كه در قديم حافظه كش كه الان داخل cpu هستش روي مادر برد بوده.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

تستهای جالبی بود و نشون میده که کارهای گرافیکی 8500 چی کار میکنه

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با عرض سلام.

می تونم بپرسم کارایی کدوم یکی از این پردازشگرها بالاتره

core 2 due e 4700(یا e4600) و pentium dual core e5200

ظاهرا که در اغلب فاکتورها به جز سرعت پردازشگر با هم اختلاف چندانی ندارند. اما اولی از نسل core 2 due هستش و دومی از نسل pentium dual core که سری اولی از سری دومی در حالت کلی در خصوص توان و قدرت پردازشی قویتره.

اگه کسی هم از این سی پی یو شخصا استفاده کرده لطفا نظرش رو بگه

ممنون

ویرایش شده توسط armin
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

ارمان جان اگر تونستید یه سری تست این سریهای AMD با سری جدید core i7 پیدا کردید ممنون میشم اینجا بگذارید

لینک به دیدگاه

آقا سعيد بين e7300 و e7200 كدوم نسبت به قيمتشون ارزش بيشتري دارن ؟؟؟

كدوم بهتر هستن ؟؟؟

ممنون .

لینک به دیدگاه

آقا سعيد بين e7300 و e7200 كدوم نسبت به قيمتشون ارزش بيشتري دارن ؟؟؟

كدوم بهتر هستن ؟؟؟

ممنون .

خوب معلومه محمد جان 7300 . ولی برای ادمه بحث فقط لطف کنید در تاپیک مشاوره بحث رو ادمه بدید .

ممنون

لینک به دیدگاه

ارمان جان اگر تونستید یه سری تست این سریهای AMD با سری جدید core i7 پیدا کردید ممنون میشم اینجا بگذارید

این هم یه تست خوب.

http://www.tomshardware.com/reviews/overclock-phenom-ii,2119.html

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان.

من 2 تا رمGold Series OCZ دارم هر دوشون 2 گیگ باس 800 با تاخیر 5هستن ولی Dual Channel نیستن(4گیگ).به نظرتون ارزش داره اینا رو بفروشم 2 تا رم 1گیگ باس 1066 با تاخیر 5 از برندCorsair Dominator بگیرم(2 گیگ)؟:confused:

لینک به دیدگاه

gskill_ddr3_12800_6gb-2.jpg

specs.jpg

cpuz2.jpg

cpuz2.jpg

سلام.اینجا این رم نوشته با تاخیر 9 پی با این حساب ddr2خودمون با تاخیر 4-5 بهتره که.میشه یکم در مورد این رم ها توضیح بدین؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.

من 2 تا رمGold Series OCZ دارم هر دوشون 2 گیگ باس 800 با تاخیر 5هستن ولی Dual Channel نیستن(4گیگ).به نظرتون ارزش داره اینا رو بفروشم 2 تا رم 1گیگ باس 1066 با تاخیر 5 از برندCorsair Dominator بگیرم(2 گیگ)؟:confused:

اینریکو جان اگر زحمت بکشید و در انجمن خودش این سوال رو مطرح کنید ممنون میشم . عزیز.

http://lioncomputer.ir/forum/forumdisplay.php?f=20

با تشکر از شما

لینک به دیدگاه

در طول سالهای متمادی که کامپیوتر پا به عرصه زندگی بشر گذاشت و بعد از آن نوت بوک ها ، همواره نوت بوک ها در زمینه پیشرفت قطعات و قدرت و سرعت پردازش (تا حدودی) پا به پای کامپیوترهای شخصی حرکت کردند که تغییرات بسیار زیادی را مخصوصا در زمینه پردازنده ها و به ویژه در طول سالهای اخیر شاهد بوده ایم.

این هم لیست بلند بالای (تقریبا) تمامی پردازنده های Intel و AMD که مغز متفکر میلیونها کامپیوتر همراه در سراسر دنیا بودند و هستند ( سری اول ) :

Notebook Proccessor(11).jpg

Notebook Proccessor(22).jpg

Notebook Proccessor(33).jpg

Notebook Proccessor(44).jpg

Notebook Proccessor(55).jpg

موفــق باشــید

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...