رفتن به مطلب

مقایسه بین پردازنده ها

Recommended Posts

i34130 برای گیم مناسبه?

من قبلا fx 6200 داشتم میخاستم بدونم عملکرد کدومشون بهتره؟

ویرایش شده توسط wdich
لینک به دیدگاه

• ارسال 253
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

i34130 برای گیم مناسبه?

من قبلا fx 6200 داشتم میخاستم بدونم عملکرد کدومشون بهتره؟

در بازی کارت گرافیک بعد رم بعد سی پی یو به ترتیب اثر گزار هست با یک سی پی متوسط می شه بازی ها رو به بهترین نحو اجرا کرد ولی در مورد گرافیک اینطوری نیست .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بین 4570 و 8350 کدوم بیشتر ارزش خرید دارن؟

تو عملکرد 8350 بهتره ولی با توجه به فنی که باید تهیه کنی و روش بذاری تا از پس خنک کردنش بر بیاد 4570 بهتره اگه دنبال سرعت بالایی 8350 برات خیلی خوبه ولی به اندازه اینتل ازش توقع نداشته باش که مقاوم باشه من 8320 داشتم سرعتش عالی بود ولی نسبت به اینتل آمار خرابیش بالاتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)

در بازی کارت گرافیک بعد رم بعد سی پی یو به ترتیب اثر گزار هست با یک سی پی متوسط می شه بازی ها رو به بهترین نحو اجرا کرد ولی در مورد گرافیک اینطوری نیست .

برای بازی پردازنده نقش مهمتری نسبت به رم داره.هنوز بازی نداریم که حجم رم خیلی بالا مثلا 16 گیگ نیاز داشته باشه (که از جانب رم محدودیت ایجاد بشه )و یا فرکانس و تایم رم به مقدار خیلی کمی(کمتر از 5 درصد) روی فریم ریت بازیها تاثیر گذار هست ولی یک پردازنده ضعیف کاملا میتونه باتل نک کنه ...

پس در بازی بعد از گرافیک پردازنده نقش مهمتری رو نسبت به رم ایفا می کنه .

تو عملکرد 8350 بهتره ولی با توجه به فنی که باید تهیه کنی و روش بذاری تا از پس خنک کردنش بر بیاد 4570 بهتره اگه دنبال سرعت بالایی 8350 برات خیلی خوبه ولی به اندازه اینتل ازش توقع نداشته باش که مقاوم باشه من 8320 داشتم سرعتش عالی بود ولی نسبت به اینتل آمار خرابیش بالاتره

تو بازی 4570 و برای مولتی تسکینگ 8350.

خرابی مربوط به پردازنده های AMD هم مربوط به کنترل نشدن دمای اونها هست !

8350 با فن استوک و دمای اتاق 30 درجه و در لود کامل دماش از محدوده ی مجاز عبور می کنه (63-62 درجه) و تا نزدیکی های 70 میرسه !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

برای بازی پردازنده نقش مهمتری نسبت به رم داره.هنوز بازی نداریم که حجم رم خیلی بالا مثلا 16 گیگ نیاز داشته باشه (که از جانب رم محدودیت ایجاد بشه )و یا فرکانس و تایم رم به مقدار خیلی کمی(کمتر از 5 درصد) روی فریم ریت بازیها تاثیر گذار هست ولی یک پردازنده ضعیف کاملا میتونه باتل نک کنه ...

پس در بازی بعد از گرافیک پردازنده نقش مهمتری رو نسبت به رم ایفا می کنه

باس رم تاثیر داره ولی ظرفیت رم نه شما می تونید از یک باس 1600 به صورت 16 گیگ استفاده کنید می تونید از رم 8 گیگ باس 2600 استفاده کنید قطعا باس 2600 با 8 گیگ خیلی سریع تر خواهد بود از 16 گیگ باس 1600 .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس در بازی بعد از گرافیک پردازنده نقش مهمتری رو نسبت به رم ایفا می کنه .

باس رم تاثیر داره ولی ظرفیت رم نه شما می تونید از یک باس 1600 به صورت 16 گیگ استفاده کنید می تونید از رم 8 گیگ باس 2600 استفاده کنید قطعا باس 2600 با 8 گیگ خیلی سریع تر خواهد بود از 16 گیگ باس 1600 .

الان دارید حرف بنده رو تایید یا رد می کنید  !؟ :D

شما اگر یه 4300 Fx رو سیستم داشته باشید با رم 2600  فریم ریت بیشتری در بازی ها می گیرید یا 3570K بهمراه رم 1866 ؟

مسلما پلتفورم دوم !

چون پردازنده ضعف داره و فرکانس بالای رم نمیتونه این ضعف رو جبران کنه !

لینک به دیدگاه

شما اگر یه 4300 Fx رو سیستم داشته باشید با رم 2600  فریم ریت بیشتری در بازی ها می گیرید یا 3570K بهمراه رم 1866 ؟

مسلما پلتفورم دوم !

حرف شما کاملا درسته

در واقع اول گرافیک بعد سی پی یو بعد فرکانس رم و حجم رم بعد هم سرعت هارد !!! اما مهمتر از اینا موس و موسپد هستش واقعا اگر این دوتا خوب نباشن انگری بردز هم نمیشه بازی کرد !!!!!!!!!!!!!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

مسلما پلتفورم دوم !

fx 4300 می تونه رم 2600 ساپورت کنه اصلا عایا :D

بنده نگفتم سی پی یو تاثیر نداره الویت اول دادم به گرافیک بعد رم و سی پی یو یعنی این دو قرار می گیرن بعد گرافیک رم و سی پی یو مثل قبل و مغز انسان هست هر چی با هم بهتر مچ باشن بازدهی بیشتری خواهیم داشت نباید یکی قوی و یکی دیگه ضعیف باشه

پردازنده تا یک حدی می تونه به اجرای بازی کمک کنه قدرت زیاد پردازنده دلیل بر اجرا شدن قوی تر بازی نیست الان ببنید APU های اینتل و ای ام دی دیگه به دنبال بالا بردن فرکانس کاری پردازنده یا قدرت کاری پردازنده نیستن بلکه دنبال گرافیگ مجتع قوی تر هستن چون پردازنده های نسل جدید تا جایی پیشرفت کردن ضعیف ترین اونها هم بتونه یک بازی به صورت نرمال اجرا کنه ولی گرافیک همچنان جای پیشرفت داره

لینک به دیدگاه

حرف شما کاملا درسته

در واقع اول گرافیک بعد سی پی یو بعد فرکانس رم و حجم رم بعد هم سرعت هارد !!! اما مهمتر از اینا موس و موسپد هستش واقعا اگر این دوتا خوب نباشن انگری بردز هم نمیشه بازی کرد !!!!!!!!!!!!!!!! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

در مورد موس واقعا خودم تجربه کردم در بازی اویل یکی بخشی بود هر کاری کردم نتوسنتم اون مرحله رد کنم زمانی بیخیالش شدم تا چند روز بعد با دوستم در موردش حرف زدیم گفت همین محله رو راحت رد کردم همچین مشکلی نداشتم  !

وقتی روی سیستم ایشون با موس ریزر تست کردم دیدم به راحتی اون مرحله رد کردم اونجا به این نتیجه رسیدم اون میلی ثانیه ها که از دست می دادم به خاظر موس باعث می شد آخر کار 3 ثانیه کم بیارم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

fx 4300 می تونه رم 2600 ساپورت کنه اصلا عایا :D

بنده نگفتم سی پی یو تاثیر نداره الویت اول دادم به گرافیک بعد رم و سی پی یو یعنی این دو قرار می گیرن بعد گرافیک رم و سی پی یو مثل قبل و مغز انسان هست هر چی با هم بهتر مچ باشن بازدهی بیشتری خواهیم داشت نباید یکی قوی و یکی دیگه ضعیف باشه

پردازنده تا یک حدی می تونه به اجرای بازی کمک کنه قدرت زیاد پردازنده دلیل بر اجرا شدن قوی تر بازی نیست الان ببنید APU های اینتل و ای ام دی دیگه به دنبال بالا بردن فرکانس کاری پردازنده یا قدرت کاری پردازنده نیستن بلکه دنبال گرافیگ مجتع قوی تر هستن چون پردازنده های نسل جدید تا جایی پیشرفت کردن ضعیف ترین اونها هم بتونه یک بازی به صورت نرمال اجرا کنه ولی گرافیک همچنان جای پیشرفت داره

اونرو برای مثال گفتم ولی ظاهرا از مموری کنترلر پیل درایور خبر ندارید!

بنده رم 1333 رو تا نزدیک 2700 مگاهرتز روی این پلتفورم اور کردم !

رم براحتی در فرکانس بالا در این پتلتفورم کار می کنه ولی چون همخوانی با XMP نداره باید تایمینگ و سابتایمینگ ها رو دستی چید !البته مشروط به اینکه رم پتانسیل رسیدن به این فرکانس ها رو داشته باشه و از طرفی چون با افزایش فرکانس پهنای باند فوق العاده کم بالا میاد همه ترجیح میدن به تنگ کردن تایمینگ در فرکانسهای پایینتر کار کنن !

لینک به دیدگاه

بگذارید برای نقش پردازنده در سیستم مثالی بزنم . خب همه میدونیم که پردازنده مغز کامپیوتر هست و ارزش هر سیستم به پردازنده هست و در این شکی نیست . برای مثال وقتی برای کارت گرافیک گلوگاه ایجاد میشه که پردازنده هم رده با کارت گرافیک نباشه . به عنوان نمونه لپ تاپ MSI GX60 / 70 DESTROYER یا همین مدلی که وارد ایران شده GX 60/70 3BE که هر دو به ترتیب دارای کارت های گرافیکی R9 M290X و HD 8970M می باشند این کارت های گرافیکی پرفورمنس بسیار عالی از خود دارند و حتی در حد GTX 780M عمل می کنند . اما در این لپ تاپ به دلیل استفاده از APU های ای ام دی به نام A10 5750M که بسیار قدرت کمی دارد ( در حد CORE I3 M SERIES ) برای این کارت گرافیک قدرتمند گلوگاه ایجاد کرده و عملکردش رو در حد GTX 765M رسونده که نا امید کننده هست . این در حالی هست که اگه MSI از پردازنده های لپ تاپ CORE I7 یا حتی CORE I5 استفاده کرده بود از تمام قدرت این کارت می تونست استفاده کنه.

عذر میخوام که کمی طولانی شد

لینک به دیدگاه

آقا من میخواستم core i5 4670 بخرم الان دیدم چند هفته دیگه 4690K میاد زده haswell refresh
تفاوتش چقدره ؟ من اهل اورکلاک نیستم

لینک به دیدگاه

آقا من میخواستم core i5 4670 بخرم الان دیدم چند هفته دیگه 4690K میاد زده haswell refresh

تفاوتش چقدره ؟ من اهل اورکلاک نیستم

تا 4690 بیاد به قیمت واقعی برسه کمی زمان می بره کارایی خیلی تفاوتی نداره حداکثر 10% در بهترین حالت

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

دوستان بین amd fx-8350 , intell core i5 4690 کدوم رو پیشنهاد میدن؟؟؟

اگه واسه گیم میخوای به نظرم 4690 مناسب باشه

ویرایش شده توسط BlackSound
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یه دوست بیاد تفاوت بین i5 4690 و i7 4790 رو توضیح بده من که هرچی تحقیق کردم دیدم فقط تفاوت بین L3 cash هست ولی چرا کارایی این دو تفاوت زیادی داره؟؟؟

لینک به دیدگاه

یه دوست بیاد تفاوت بین i5 4690 و i7 4790 رو توضیح بده من که هرچی تحقیق کردم دیدم فقط تفاوت بین L3 cash هست ولی چرا کارایی این دو تفاوت زیادی داره؟؟؟

سلام عزیز

من توضیحات کوچکی میدم البت دقیق  نیست و کاملا غیر تخصصی(تا اونجایی که میدونم یه چیزای میگم)

یه i5 در پی سی 4 هسته واقعی داره و هسته مجازی نداره در واقع میتونه 4 رشته رو همزمان پردازش کنه(هر هسته یه رشته رو پردازش میکنه که میتونه از کل توان هستها همیشه به صورت بهینه استفاده نشه)

یه i7 در پی سی 4 هسته واقعی و 4 هسته مجازی داره در واقع میتونه 8 رشته رو هم زمان پردازش کنه(با یک سری الگوریتمهای پیچیده هر هسته وظیفه پردازش 2 رشته رو به عهده میگیره که در واقع از هستها به صورت بهینه تر استفاده میشه)

در پردازش ترتبی این رشتها کاریی چندانی در این دو سی پی یو از خودشون نشون نمیدن و احتمال داره نرم افزار یا رابط به گونه ای باشه که از یه رشته برای پردازش استفاده کنه(و در پردازش ترتیبی  تفاوت فرکانسی مهمه که این دو تفاوت زیادی ندارن)

ولی تفاوت اینا در پردازش موازی هست که  مشخص  میشه

یه دستور در پردازش موازی در سی پی یو i5 به 4 رشته تقسیم میشه و همزمان پردازش میبشه

یه دستور در پردازش موازی درسی پی یو i7 به 8 رشته تقسیم میشه و هزمان پردازش میشه

به زبان ساده (ولی نه چندان مشابه) 2 منبع بزگ اب داری یکیشو 4 تا لوله برا تخلیه داریه یکی دیگش 8 تا لوله (خوب کدومش سریع تر تخلیه میشه)

خود ویندوز ها و نرم افزار ها و بازیها و رابط ها که جدید تر میشه پردازش وموازی کردن دستورات درشون تقویت میشه و الگریتمهای پیچیده تر و قوی تری بشون اضافه میشه

رابط های سخت افزاری و نرم افزاری هم به همچنین

مثلا نت فریم ویرک 4.5 (یا یکم بالاتر دقیق نمیدونم)بر مبنای پردازش موازی طراحی شده

یا dx12 که تفاوت زیادی قرار ایجاد کنه مدیون پردازش موازی بیهینه دستورات هست (که باعث میشه از سخت افزار به صورت بهینه تری استفاده بشه)

دیگه کش بالاتر و 1دهم  گیگاهرتز فرکانس بالاتر هم در اون مدل i7 خودش یه مزیت دیگر هم هست.

دوستانی که اطلاعات دقیق تری دارن هم من و هم دوستمون رو بیشتر راهنمایی کنن.

ویرایش شده توسط mehrxad(مهرزاد قائم مقامی)
لینک به دیدگاه

من يه سي پي يويي ميخوام ك هم براي بازي و هم براي كار با نرم افزارهايي مثل كتيا جواب گو باشه و تا چند سال هم نخوام تعويضش كنم .
تو رنج 700 800 نهايت (پايينتر بهتر ) :د
بنظرتون core i5 - 4690k يا AMD A10 -7850K ؟‌

من خودم اينتل و بيشتر قبول دارم ولي ميخوام ببينم انتخاب مناسبي هست يا اي ام دي ميتونه بهتر باشه ؟

لینک به دیدگاه

من يه سي پي يويي ميخوام ك هم براي بازي و هم براي كار با نرم افزارهايي مثل كتيا جواب گو باشه و تا چند سال هم نخوام تعويضش كنم .

من خودم اينتل و بيشتر قبول دارم ولي ميخوام ببينم انتخاب مناسبي هست يا اي ام دي ميتونه بهتر باشه ؟

در مورد کتیا که اطلاعات زیادی ندارم فک کنم نرم افزار طراحی برا اثاث مختصات و محاسبات باشه که بیشتر سی پی و رم درگیره(اساتید راهنمایی کنن)

پس اگه میخای اینده نگری کنی حدود 300 تای بیشتر  هزینه کن و یه 4790k بگیری و برا خودت صفا کن(با مادر بوردی که قابلیت های خوبی هم داشته باشه)

در مورد اینتل و ای ام دی هم باید بگم هر دو خوبن(هر دو مزایا و معایبی تو قدرت و قیمت دارن)ولی از اونجایی که اینتل عمومی تر و عامه پسند تره اینتل پیشنهاد میشه(فردا بخای بفروشی, بخای ارتقا بدی ,بخای مادر بوردتو عوض کنی)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

سیستم مورد نیازی که خود 3DS برای کتیا معرفی کرده ( اگه منظورتون همین باشه )

http://www.3ds.com/products-services/catia/capabilities/design/advanced-surface-modeling/icem-surf/resource-center/supported-hardware/

لینک به دیدگاه

سلام

سیستم مورد نیازی که خود 3DS برای کتیا معرفی کرده ( اگه منظورتون همین باشه )

http://www.3ds.com/products-services/catia/capabilities/design/advanced-surface-modeling/icem-surf/resource-center/supported-hardware/

میگم عطا خان اینا فک کنم لپ تاپ یا سیتمای اماده باشه!(کمی هم تخصصی هست)

برا اشنایی با این کتیا (محض کنجکاوی)یه خلاصه ازش بکش بیرون بینم چند هرده ملاجی(چند مرده حلاجی) :laughing:

ظاهرا به گرافیک هم وابستگی زیادی داره!!Quadro K5000!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگم عطا خان اینا فک کنم لپ تاپ یا سیتمای اماده باشه!(کمی هم تخصصی هست)

برا اشنایی با این کتیا (محض کنجکاوی)یه خلاصه ازش بکش بیرون بینم چند هرده ملاجی(چند مرده حلاجی) :laughing:

ظاهرا به گرافیک هم وابستگی زیادی داره!!Quadro K5000!!

خوب وقتی یه همچین نرم افزار هایی رو کار میکنی باید سیستمت بالا باشه و الا که با این سیستمی که ما داریم بوق هم نمیشه زد بهش، مگر اینکه زیاد مهم نباشه که داریم چی کار میکنیم .

حالا باز سیستمی که مدنظرش هستش رو برا شرکت ایمیل کنه تا جواب درستی بگیره.

سیستم محل کارم :: 2 گیگ رم - پردازنده سلرون 2.8 فک کنم / گرافیک 64 مگ  :: اتوکد هم باهاش کار میشه و برنامه های محاسباتی عمران هم داره/ نمیگم نمیشه کار کرد میشه ولی خوب حالا بیا با این چند تا 3 بعدی بزن .......

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

بین این دو پردازنده چه در گیم چه در کار ها ی دیگه چقدر تفاوت قدرت هست؟

athlon 2 x4 760k vs core i3 3160

اتلون 65 تومن ارزون تر هست

لینک به دیدگاه

دوستان بین این سی پی یو ها کدوم بهتره قیمتشونو در نظر نگیریم

x5450

x5460

xeon  e5450

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...