رفتن به مطلب

مقایسه بین پردازنده ها

Recommended Posts

• 3 هفته بعد...
  • ارسال 253
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام

سوال فنی 1: آیا همراه cpuای که اطلاعات رم آن ddr3 مثلا 1600 خورده مثل 4790 میشه از رم ddr3 2133 یا بالاتر استفاده کرد یا ddr4.

سوال 2 : آیا با cpu 5820k که اطلاعات ram آن ddr4 هستش و جلوی ddr3 را خالی گذاشته میشه از ram ddr3 استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام دوستان خسته نباشید...

خواستم انتخاب ام دقیق و عاقلانه باشه بخاطر همون دارم از دوستان بزرگوار کمک میخوام...

دوستان بین  Core i7 4790 , Core i5 4690K کدوم بهتره؟

ضریب باز بودن برای اوورکلاک یا فرکانس بیشترولی ثابت با کش بیشتر ؟؟

ایا بهتره با K تجربه اوورکلاک داشته باشم یا با 4790 همون فرکانس ثابتش اکتفا کنم؟

کاربرد ام برای بازی نیست... برای رندرینگ فیلم و کامپایلینگ برنامه های  نسبتا سنگین هست ...

با تشکر ;) :)

لینک به دیدگاه

خواستم انتخاب ام دقیق و عاقلانه باشه بخاطر همون دارم از دوستان بزرگوار کمک میخوام...

ایا بهتره با K تجربه اوورکلاک داشته باشم یا با 4790 همون فرکانس ثابتش اکتفا کنم؟

کاربرد ام برای بازی نیست... برای رندرینگ فیلم و کامپایلینگ برنامه های  نسبتا سنگین هست ...

شما كه داري هزينه ميكني يه دفعه 4790K بخر كه هم بتوني اور كني هم فركانس بالايي داشته باشي
لینک به دیدگاه

سلام

عزیز خوب معلومه 4790 قویتره 

4790 سیپییو i7 هست و 4690k سیپییو i5

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

یه سایت اومده پردازنده های اینتل رو در طول 10 سال با همدیگه مقایسه کرده !

عملکرد پردازنده ها در بازیهای روز با کارت 980 :

Gaming_01.png

Gaming_02.png

Gaming_03.png

Gaming_04.png

Gaming_05.png

و مصرف :

Power_01.png

دقت کنید مصرف 2500K تقریبا 20 درصد کمتر از همرده خودش در سه نسل بعد یعنی 4690K هست !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

کسی نبود کمکی بکنه   :|

عزیز دل شما یه Corei5 از نسل سندی بریج یا آیوی بریج بگیر بنداز رو همین مادربورد GTX 970هم ببندی کم نمیاره. تفاوت پرفورمنس خیلی قابل ملاحظه ای هم نسبت به پردازنده پنتیوم کنونیت ایجاد میکنه از Corei3هم برای بازیهای روز مناسبتره و تفاوتش تو یسری بازیها قابل توجهه. شما با توجه به مادربوردت مدل های غیر K برات مناسبترن این پردازنده های پایین همه مناسبن برای گیم هرکدوم رو با قیمت خوب گیر آوردی بگیر 3570ها بهترین i5 های سوکت 1155 هستن

i5 2400

i5 2500k

i5 2500

i5 3470

i5 3550

i5 3350p

i5 3570

i5 3570k

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

عزیز دل شما یه Corei5 از نسل سندی بریج یا آیوی بریج بگیر بنداز رو همین مادربورد GTX 970هم ببندی کم نمیاره. تفاوت پرفورمنس خیلی قابل ملاحظه ای هم نسبت به پردازنده پنتیوم کنونیت ایجاد میکنه از Corei3هم برای بازیهای روز مناسبتره و تفاوتش تو یسری بازیها قابل توجهه. شما با توجه به مادربوردت مدل های غیر K برات مناسبترن این پردازنده های پایین همه مناسبن برای گیم هرکدوم رو با قیمت خوب گیر آوردی بگیر 3570ها بهترین i5 های سوکت 1155 هستن

i5 2400

i5 2500k

i5 2500

i5 3470

i5 3550

i5 3350p

i5 3570

i5 3570k

2500 برای R9 290X تا حدودی  کم میاره چه رسد به 970 بهتره که ارتقا بدن.

تو بین اون گزینه ها فقط 3570K و 3770K یا حالا با K یا بدون K .

من 290X رو با i5 2500 تست زدم GPU Load در بازی ها بین 70 تا 95 متغیر بود.

البته حالا بگیم درایور های ای ام دی گلوگاه بیشتری به نسبت درایور انویدیا ایجاد میکنه ولی بازم 2500 کمه

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

عزیزم 2500 برای R9 290X تا حدودی  کم میاره چه رسد به 970 بهتره که ارتقا بدن.

تو بین اون گزینه ها فقط 3570K و 3770K یا حالا با K یا بدون K .

من 290X رو با i5 2500 تست زدم GPU Load در بازی ها بین 70 تا 95 متغیر بود.

البته حالا بگیم درایور های ای ام دی گلوگاه بیشتری به نسبت درایور انویدیا ایجاد میکنه ولی بازم 2500 کمه

290x خیلی فرق میکنه پسر خوب با 970

احتمال باتل نک شدن سی پی یو برای کارتهای بالارده AMD من جمله همین 290x بخاطر درایور نه چندان کارامدش برای DX11 بمراتب بیشتره. درایور AMD مقدار زیادی از زمان پردازشی سی پی یو رو میخوره یه پردازنده که برای کارت انویدیا اصلا باتل نک نمیشه میتونه براحتی برای یه پردازنده معادل AMD باتل نک بشه ثابت شده این قضیه نیاز به توضیح بیشتر نمیبینم زبونم مو در آورد انقدر اینو تو این فروم گفتم تا حالا

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

290x خیلی فرق میکنه پسر خوب با 970

احتمال باتل نک شدن سی پی یو برای کارتهای بالارده AMD من جمله همین 290x بخاطر درایور نه چندان کارامدش برای DX11 بمراتب بیشتره. درایور AMD مقدار زیادی از زمان پردازشی سی پی یو رو میخوره یه پردازنده که برای کارت انویدیا اصلا باتل نک نمیشه میتونه براحتی برای یه پردازنده معادل AMD باتل نک بشه ثابت شده این قضیه نیاز به توضیح بیشتر نمیبینم زبونم مو در آورد انقدر اینو تو این فروم گفتم تا حالا

اره خوب منم به این نکته اشاره کردم باتل نک گرافیک ای ام دی بیشتره به خاطر همون ناکارآمد بودن درایور

ولی دوست من که 780 لایتنینگ داشت با 2600k خودش بهم گفت بعد از کوچ به 4790K فریم های داخل بازی رون تر شده و در واقع میشه گفت فریم تایم ها به کل بهبود پیدا کردن.

این یه تست عملی هست که خودمون انجام دادیم کاری با نوشته ها و نوع پردازش یک بازی در درایور ای ام دی ندارم .

ویرایش شده توسط Aliover
لینک به دیدگاه

عجب  :-?  "از Corei3هم برای بازیهای روز مناسبتره و تفاوتش تو یسری بازیها قابل توجهه." این قابل توجه بودن ارزش 200 هزار اضافه داره بدم ؟ یا نه :D

بعد من یه جا خوندم که پردازنده های سری K کلا واسه اورکلاک و کارای گرافیکی بهترن،من اور کلاک که فک نکنم،مادربردمم تو ستاپش یه قسمت اور کلاک داره اما اصلا دست نزدم،بعد کارای گرافیکیم نمیگم دارم،اما دیگه حرفه ای نیست :| بلکه زیر متوسط :D  سری معمولی بگیرم بهتر نیست؟ 

(گرافیکم تصمیم یا 960، اگه پولمم رسید  970 )  :)

آره دیگه شما همون سری غیر Kبگیر ترجیحا گفتم که...

تو بعضی موارد واقعا تفاوت ایجاد میکنه دو هسته فیزیکی بیشتر. توی پراجکت کارز یا بازیهای Cpu ًBound تر تفاوتش خیلی واضحه شخصا تجربه کردم شما دویست تومن بیشتر بدی اینطرف ریسک گلوگاه شدن پردازنده هم کمتر میکنی برای جی پی یوی آینده ارزششو داره

ویرایش شده توسط nima1363
لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان من یه سوالی دارم 

سی پی یوی intel celeron g1840 چقدر قدرت داره یعنی مقایسه با سی پی یو های مثلا سوکت 775 یا مثلا am3 . هر چی سرچ زدم چیزی نیافتم  :laughing: مثلا در حد کدوم سی پی یوی قدیمی 775 یا am3 هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 

سپاسگذار 

لینک به دیدگاه

سلام 

دوستان من یه سوالی دارم 

سی پی یوی intel celeron g1840 چقدر قدرت داره یعنی مقایسه با سی پی یو های مثلا سوکت 775 یا مثلا am3 . هر چی سرچ زدم چیزی نیافتم  :laughing: مثلا در حد کدوم سی پی یوی قدیمی 775 یا am3 هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید 

سپاسگذار 

حدودا بین E8600 یا Q6600 راندمان گیمینگ داره

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز ولی منظورم به طور کلی هستش نه فقط گیم .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود

بنده میخوام درباره خرید یه سی پی یو از اساتید لیون سوال کنم.

قراره از این سی پی یو جهت رندردر نرم افزار 3dmax استفاده بشه  و زمان برام خیلی مهمه. 

سی پی یو مدنظرم 4790k هستش ولی اگه پردازنده ای باشه که عملکردش در مقایسه با 4790k واقعا سریعتر باشه حاضرم هزینه اش رو پرداخت کنم.

حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که تفاوت 4790k و 5960x در رندرینگ با نرم افزار 3dmax چقدره؟ 

خیلی توی سایت ها سرچ کردم ولی به نتیجه قانع کننده ای نرسیدم تا اینکه اینجا مطرح کردم.

خواهش میکنم کمکم کنید. بی نهایت سپاسگذارم.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان من میخام سیستممو ی ارتقا بدم سیستم فعلی من

motherboard=asus p8z77 v pro

ram=corsair vengeance pro 16gb(288gb) 2400

cpu=intel core i5 3570k

vga=asus gtx550 ti top

power=green gp785b

بنظرتون ارش داره ی سی پی یو amd a10 7870k و ی مادربورد متناسب با اسن شس پی یو بگیرم ؟؟؟یا

سی پی یو نسل 6 اینتل core i5 6500 یا 6400 و ی مادربورد متناسب با اون بگیرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود

بنده میخوام درباره خرید یه سی پی یو از اساتید لیون سوال کنم.

قراره از این سی پی یو جهت رندردر نرم افزار 3dmax استفاده بشه  و زمان برام خیلی مهمه. 

سی پی یو مدنظرم 4790k هستش ولی اگه پردازنده ای باشه که عملکردش در مقایسه با 4790k واقعا سریعتر باشه حاضرم هزینه اش رو پرداخت کنم.

حالا سوالی که از دوستان دارم اینه که تفاوت 4790k و 5960x در رندرینگ با نرم افزار 3dmax چقدره؟ 

خیلی توی سایت ها سرچ کردم ولی به نتیجه قانع کننده ای نرسیدم تا اینکه اینجا مطرح کردم.

خواهش میکنم کمکم کنید. بی نهایت سپاسگذارم.

لاقل 4790 رو با 5820 مقایسه میکردید نه 5960. اولا برای کار مکس اول تعداد هسته مهمه بعد کش سی 

پی یو بعد فرکانس . توتستهاییکه خودم به شخصه انجام دادم تو رندر طولانی رندر یک ساختمان با رزولیشنه 19200در 8000 که برای بنر میخواست با 4790 دقیقا 13 ساعتو نیم طول کشید ولی 5820 توی 9 ساعتو 20 دقیقه تمومش کرد.حالا حساب کنید 5960 رو با اور چقدر طول میکشه!!!!! مطمعنم تو همین تستراحت زیر 5 ساعت تموم میکنه رندرو

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

6600 بهتر هست

ولی این دو سی پی یو هم رده نیستن

لینک به دیدگاه

کدوم سی پی یو برای گیم بهتره و کلا کدوم قوی تره

i5-4460

i5-6600

پسر خوب قیمته  تموم  شدش هم خیلی فرق داره

لینک به دیدگاه

سلام.

برای نرم افزار محاسباتی سنگین و برنامه نویسی محاسباتی و ران طولانی مدت کدوم مناسب تره.

core i7 5820

xeon e5-2620 v3

هر دوتاش یه قیمت داره تقریبا

لینک به دیدگاه

کدوم سی پی یو برای گیم بهتره و کلا کدوم قوی تره

i5-4460

i5-6600

دوست عزیز . این دو پردازنده از دو نسل متفاوت هستند و از لحاظ قدرت هم تفاوت دارند و مقایسشون درست نیست

i5 4460 رو میتونید با i5 6400 یا i3 6300 مقایسه کنید از لحاظ قیمتی ولی دو پردازنده دوم آینده بهتری دارن چون جدیدتر و بهینه تر هستن

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...