رفتن به مطلب

هشدار: برخی خنک کنند‌ها باعث آسیب به پردازنده‌های Skylake می‌شوند

Recommended Posts

نمیدونم چرا احساس میکنم همه اینها حرف بیخوده ... اگه همچی مشکلی وجود داشت خیلی وقت پیش باید کشف میشد نه الان ... اینها همش برای ضربه زدن به وجهه ی intel هستش که مجبور بشه قیمت هاشو بیاره پایین چون که گویا در بازار جهانی هم اوضاع 6700k & 6600k خیلی خرابه و در کل جهان افزایش قیمت نسبتا شدیدی این 2مدل داشتند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیدونم چرا احساس میکنم همه اینها حرف بیخوده ... اگه همچی مشکلی وجود داشت خیلی وقت پیش باید کشف میشد نه الان ... اینها همش برای ضربه زدن به وجهه ی intel هستش که مجبور بشه قیمت هاشو بیاره پایین چون که گویا در بازار جهانی هم اوضاع 6700k & 6600k خیلی خرابه و در کل جهان افزایش قیمت نسبتا شدیدی این 2مدل داشتند

خیر دوست عزیز دنیا انقدرها هم تیره نیست

تامز هاردویر گفته با اینتل تماس گرفتیم اونا تلویحا تایید کردن و گفتن بررسی می کنیم. اینتل گفته ما خودمون کولرهای شرکت های دیگه رو تست نمی کنیم(مسئولیتش با ما نیست) اما جزئیات لازم رو در اختیارشون میزاریم. @};-

لینک به دیدگاه

اقایونی که فن اینتل بودن و هستن اینم جواب طرفداریشون حتی برای مصرف کننده هاشون ارزش قاعل نیستن

همه اینا به خاطر نبود نبود amd نازنین هست از زمانی که تمرکز گذاشت بر روی apu و کنسول در بازار دسکتاب سی پی یو تولید نکرد اینتل راحت شد

در سری 4000 اینتل خیلی خوب عمل کرد چون هدفش برتری نسبت به سری fx بود اما وقتی هدفی برای رقابت نباشه همین میشه

منکه خودمو با یه سیستم ارزون و خوب اینتل هسول بستم فعلا تا ببینم amd چیکار میکنه

بیاد همه امیدواریم باشیم که amd از این شرایط و نبود طولانی خود استفاده کنه و با تولید یه سی پی یو عالی و خوش قیمت با اور بالا و صد البته خنک ملت خوشحال کنه

لینک به دیدگاه

اقایونی که فن اینتل بودن و هستن اینم جواب طرفداریشون حتی برای مصرف کننده هاشون ارزش قاعل نیستن

همه اینا به خاطر نبود نبود amd نازنین هست از زمانی که تمرکز گذاشت بر روی apu و کنسول در بازار دسکتاب سی پی یو تولید نکرد اینتل راحت شد

در سری 4000 اینتل خیلی خوب عمل کرد چون هدفش برتری نسبت به سری fx بود اما وقتی هدفی برای رقابت نباشه همین میشه

منکه خودمو با یه سیستم ارزون و خوب اینتل هسول بستم فعلا تا ببینم amd چیکار میکنه

بیاد همه امیدواریم باشیم که amd از این شرایط و نبود طولانی خود استفاده کنه و با تولید یه سی پی یو عالی و خوش قیمت با اور بالا و صد البته خنک ملت خوشحال کنه

سری FX در مقابل سری سندی بریج و آی وی بریج قرار داشت نه هاسول. در هاسول عملا بدون رقیب بود.

ضمنا هدفش اینتل در سری هاسول برتری نسبت به FX نبود. اینتل حتی با پردازنده سندی بریج هم کاملا برتری داشت به نسبت FX.

تنها برتری که AMD در زمان معرفی APU ها و FX داشت بخش مموری کنترلر بود. مموری کنترلر این نسل بسیار قوی تر از سندی بریجی بود که در بهترین حالت فرکانس 2133 مگاهرتز رو به خودش میدید.

اما در همون زمان APU ها و FX های کمپانی AMD رکورد های مربوط به تست های Ram از جمله ماکسیموم فرکانس رو شکستند.(اشاره به فرکانس های بالای 3000مگاهرتز)

هنوزم رکورد CL8  دنیا  با فرکانس 3800 مگاهرتز در دست AMD هست.

مادربرد هم که ASUS C V Z بوده

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

سری FX در مقابل سری سندی بریج و آی وی بریج قرار داشت نه هاسول. در هاسول عملا بدون رقیب بود.

ضمنا هدفش اینتل در سری هاسول برتری نسبت به FX نبود. اینتل حتی با پردازنده سندی بریج هم کاملا برتری داشت به نسبت FX.

تنها برتری که AMD در زمان معرفی APU ها و FX داشت بخش مموری کنترلر بود. مموری کنترلر این نسل بسیار قوی تر از سندی بریجی بود که در بهترین حالت فرکانس 2133 مگاهرتز رو به خودش میدید.

اما در همون زمان APU ها و FX های کمپانی AMD رکورد های مربوط به تست های Ram از جمله ماکسیموم فرکانس رو شکستند.(اشاره به فرکانس های بالای 3000مگاهرتز)

هنوزم رکورد CL8  دنیا  با فرکانس 3800 مگاهرتز در دست AMD هست.

مادربرد هم که ASUS C V Z بوده

درسته

اما منظور تیر خلاص به amd بود که دیکه حرفی نتونه بزنه

چون amd در سری سندی بریج با اینتل در حال جنگ بود اما اینتل با هسول تیر خلاص زد تموم شد رفت

و بعدشم جنگی نبود تا ۲۰۱۶ که قرار دوباره جنگ جهانی اینتل و amd امیدوارم شروع بشه خودم سرباز amd میشم

لینک به دیدگاه

من Maelstrom 240 دارم با 6700k تابحال که خوشبختانه مشکلی نداشتم. ولی این خنک کننده رو AMD x6 که قبلا داشتم خیلی بهتر جواب میداد.

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

لینک به دیدگاه

یا خدا الان یعنی من Capitan 240 دارم روی 6700k ممکنه مشکل ایجاد کنه؟!؟!؟!

نه سری کاپتان پیچش رو باید با دست سفت کنی  و زیاد هم سفت کنید اول خود کولر  میشکنه و بعد به cpu  اسیب میرسونه  به لطف بدنه پلاستیکی  بلاک .

ویرایش شده توسط Moein Frozen
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

یا خدا الان یعنی من Capitan 240 دارم روی 6700k ممکنه مشکل ایجاد کنه؟!؟!؟!

نه دوست عزیز کلا خنک کننده های مایع و ایرکولر های سبک مشکلی ایجاد نمیکنن اصلا نگران نباش

ولی سعی کن کیسو موقع کار تکون ندی چون داغ میکنه شکل پذیریش بیشتر میشه  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...