رفتن به مطلب

7.1 Ch یا 5.1 Ch

Moein Frozen
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر من برای هدفون پول حروم نکنید برای صدا خیلی تا الان خرج کردم بهترین ها هم داشتم از مدل hd akg هم داشتم بالای 1 تومن قیمت داره الان اما در نهایت فرق هدفون های خوب برای افراد عادی که هیچی نیست برای افراد صدا باز هم فرق معجزه اسایی نداره همین بیتز من تست کردم من که فرق چندانی درش مشاهده نکردم البته اینا به شرطی هست که هدفون مناسبی داشته باشید نه با این چینی ها مقایسش کنید اما از 1 جایی به بالا همه شبیه هم می شم فقط الکی پول می دیدید.

اگر دنبال صدا هستید سیستم حرفه ای خانگی جمع کنید برای بازی هم یشنهادم سینمای جدید پاناسونیک یا سونی 9200 هست کارت صدا هم titanium بردارید از تمام سری های creative بهتره صداش حتی سری z

برای صدا باید تمامی اجزا حتی سیم اسپیکر کابل صدا همه چیز باید در 1 سطح باشن اگر حرفه ای کار می کنید همگی باید در بالاترین ها باشن و گرنه یکی گلوگاه می شهکل هزینه به فنا می ره عین داستان cpu-gpu هست مهم ترین جز صدا هم پری امپ یا چیپ پردازش صدا هست حتما باید بهترین باشه بعدشم باید متناسب با اسپیکر تنظیمش کنید که کار خیلی سخت و زمان گیریم هست.

در کل حرف خیلی زیاده نمی شه در 1 پست راجب صدا حرف زد اما برای گیم 1 سینمای خانگی از اینا که گفتم بخرید با کارت صدای titanium بعدم درست تنظیمش کنید اینقدر لذت می برید که حد نداره اصلا بازی ها 100 برابر زیبا می شن فیلم ها همچنین موزیک هم عالی جواب می ده اما داستا موزیک فرق داره دیگه هزینه ها خفن سنگین می شن کارت صدا داستانش فرق می کنه سیستم 2 کاناله می شه که اونم در جای دیگه ازش استفاده می کنم کلا بعد کار کردن با سیستم های کیفیتی داستان زندگی شما مسیر تازه ای می گیره.

اینم راهنمایی اخر برای هدفون گیم حتما از 5.1 real استفاده که از چندین مگنت درش استفاده شده مجازی ها مفت نمی ارزن اگر خیلی استفاده زیاد ندارین پیشنهادم somic e95 هست من یکی هم اضافه دارم اتفاقا یکیشم همین دارم باهاش اهنگ flac گوش می کنم انصافا نسبت به قیمتش خوبه فاصلش از razer نمی شه بگی کمه اما قیمتش خیلی کمتره کلی هم تنظیمات صدایی داره Real 5.1 هم با vibrate برای بیس ها

در ضمن 7.1 خیلی جاگیر هست انچنان هم با 5.1 فرقی نمی کنه مهم اینجاست که با باند پشت شما در صدا غرق می شید صدای پشت هم دارید سیستم 5.1 در بازی ها اگر سیستم مناسبی باشه شما دقیق می تونید جای دشمن رو بفهمید خیلی خیلی به شما کمک می کنه یا اگر از پشت به شا حمله کنید قشنگ می فهمید اما در هدفون خیلی مشخص نیست اما قابل تشخیص هست حتی 5.1 در هدفون هم خیلی بهتر از 2 کاناله هست بین 7.1 با 5.1 هم در سیستم خانگیش خیلی فرقی نیست در هدفون اصلا فرقی نیست اتافاقا اگر 5.1 باشه بهتره چرا به علت محدودیت جا می شه از مگنت های با کیفیت بلاتر و بزرگ تری استفاده کرد که صدای با بهتری می ده مخصوصا در موزیک ها

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

به نظر من برای هدفون پول حروم نکنید برای صدا خیلی تا الان خرج کردم بهترین ها هم داشتم از مدل hd akg هم داشتم بالای 1 تومن قیمت داره الان اما در نهایت فرق هدفون های خوب برای افراد عادی که هیچی نیست برای افراد صدا باز هم فرق معجزه اسایی نداره همین بیتز من تست کردم من که فرق چندانی درش مشاهده نکردم البته اینا به شرطی هست که هدفون مناسبی داشته باشید نه با این چینی ها مقایسش کنید اما از 1 جایی به بالا همه شبیه هم می شم فقط الکی پول می دیدید.
اگر دنبال صدا هستید سیستم حرفه ای خانگی جمع کنید برای بازی هم یشنهادم سینمای جدید پاناسونیک یا سونی 9200 هست کارت صدا هم titanium بردارید از تمام سری های creative بهتره صداش حتی سری z
برای صدا باید تمامی اجزا حتی سیم اسپیکر کابل صدا همه چیز باید در 1 سطح باشن اگر حرفه ای کار می کنید همگی باید در بالاترین ها باشن و گرنه یکی گلوگاه می شهکل هزینه به فنا می ره عین داستان cpu-gpu هست مهم ترین جز صدا هم پری امپ یا چیپ پردازش صدا هست حتما باید بهترین باشه بعدشم باید متناسب با اسپیکر تنظیمش کنید که کار خیلی سخت و زمان گیریم هست.
در کل حرف خیلی زیاده نمی شه در 1 پست راجب صدا حرف زد اما برای گیم 1 سینمای خانگی از اینا که گفتم بخرید با کارت صدای titanium بعدم درست تنظیمش کنید اینقدر لذت می برید که حد نداره اصلا بازی ها 100 برابر زیبا می شن فیلم ها همچنین موزیک هم عالی جواب می ده اما داستا موزیک فرق داره دیگه هزینه ها خفن سنگین می شن کارت صدا داستانش فرق می کنه سیستم 2 کاناله می شه که اونم در جای دیگه ازش استفاده می کنم کلا بعد کار کردن با سیستم های کیفیتی داستان زندگی شما مسیر تازه ای می گیره.
اینم راهنمایی اخر برای هدفون گیم حتما از 5.1 real استفاده که از چندین مگنت درش استفاده شده مجازی ها مفت نمی ارزن اگر خیلی استفاده زیاد ندارین پیشنهادم somic e95 هست من یکی هم اضافه دارم اتفاقا یکیشم همین دارم باهاش اهنگ flac گوش می کنم انصافا نسبت به قیمتش خوبه فاصلش از razer نمی شه بگی کمه اما قیمتش خیلی کمتره کلی هم تنظیمات صدایی داره Real 5.1 هم با vibrate برای بیس ها

در ضمن 7.1 خیلی جاگیر هست انچنان هم با 5.1 فرقی نمی کنه مهم اینجاست که با باند پشت شما در صدا غرق می شید صدای پشت هم دارید سیستم 5.1 در بازی ها اگر سیستم مناسبی باشه شما دقیق می تونید جای دشمن رو بفهمید خیلی خیلی به شما کمک می کنه یا اگر از پشت به شا حمله کنید قشنگ می فهمید اما در هدفون خیلی مشخص نیست اما قابل تشخیص هست حتی 5.1 در هدفون هم خیلی بهتر از 2 کاناله هست بین 7.1 با 5.1 هم در سیستم خانگیش خیلی فرقی نیست در هدفون اصلا فرقی نیست اتافاقا اگر 5.1 باشه بهتره چرا به علت محدودیت جا می شه از مگنت های با کیفیت بلاتر و بزرگ تری استفاده کرد که صدای با بهتری می ده مخصوصا در موزیک ها

همه ی تلاش ما این هست که مردم نریزن بیان خونه پلیس خبر بشه .

شما میگید سیستم ببندیم  :D

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

میگم الان من با هدفونم کارت صدا لازم دارم ؟ ( لازم داشتنش ک فکر میکنم 100% لازمه :دی )

تو بازی کاملا راضیم و برام مهم نیست ... و برای موزیک میگم ک برای همین این هدفونو خریدم  ..... احساس میکنم وقتی با گوشی یکی از دوستان ک ایفون 6 پلاس بود تست کردم موزیک گوش دادن لذتش بیشتر بود تا زمانی که از کارت صدا انبرد مادربرد خودم تست کردم!!!

اگه به نظرتون کارت لازم هست چند تا کارت خوب معرفی کنین با قیمت مناسب

( هدفون : AUDIO-TECHNICA ATH-M30x

کارت صدا انبرد  asus z87-c )

تشکر از دوستان

درود

به چند مورد بستگی داره سعید جان. مهمترینش سورس صوتی که داری و دوم  سبک موسیقی که گوش میدی.

مثلاً وقتی آرشیو موسیقیتون mp3 128 هست فایده نداره که کارت صدا مثل تایتانیوم HD بگیری ! بلکه باید فرمت های غیر فشرده مثل Flac تهیه کنی که هر ترک بالای 30 40 مگ حجمشه. حتی mp3 128 با 320 هم انقدری تفاوت ایجاد نمیکنه.

دوم سبک موسیقی، تتلو گوش بدی مثلاً فر نمیکنه به حالت :D، ولی موسیقی های متال بیشتر، سبک هایی که از الات موسیقیق زیاد وسریعی درونش استفاده شده، و یا حتی موسیقی کلاسیک غیر ایرانی، اوپرا و غیره که تک نواز ویالن داره، تفاوت زیادی با یک کارت صدای خوب که قدرت تفکیک بذیری خوبی داره ایجاد میکنه.

دقیقاً بحث رو فیلم هم هست، وقتی فیلم هات انکود های yify نه کارت صدا آنبرد هم زیاده واسش، ولی مثلاً فیلم های با ساند DTS-HD مثلاً بگیری با اون یفی ها خیلی خیلی فرق میکنه حتی با ساند آنبرد هم میشه فرقش رو متوجه شد !

ولی خب این موضوع که فرق ایجاد شده 400 تومن میرازه یا نه ؟ بستگی به خودت داره، ولی فرقی که بین یه کارت تایتانیوم فتلیتی دست دوم 180 تومنی با یه تایتانیوم HD هست، شما یا هر فرد غیر حرفه ایی تشخیص تفاوتش خیلی سخته براش !

در ضمن با چنین هدفونی که داری استفاده نکردن از یه کارت صدای خوب غیر منطقیه اصن :D

لینک به دیدگاه

این دو مورد چقد تفاوت دارن ؟ کدوم برای گیمینگ 7.1 و کدوم برای موزیک مناسب تر هست

Titanium Fatal1ty Professional و Titanium HD

کدوم یک توصیه میشه؟

لینک به دیدگاه

{استارتر عزیز شرمنده پستتو دیدم سوال برام پیش اومده شرمنده اینجا مطرح میکنم.}

دوست من اسپیکرای Microlab چه وضعیتی دارن؟

مثلا این مدل Microlab MAXIMUM 5+1

من خودم می خوام هدست کراکن کروما واسه بازی بگیرم

قیمت این اسپیکر و هدست با هم برابر هستن

به نظرت کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

این دو مورد چقد تفاوت دارن ؟ کدوم برای گیمینگ 7.1 و کدوم برای موزیک مناسب تر هست

Titanium Fatal1ty Professional و Titanium HD

کدوم یک توصیه میشه؟

بزرگترین فرقی که باری عموم داره، فاتلیتی خروجی 7.1 آنلتوگ داره، پس اگه قصد استفاده از هدفون یا اسپیکر 7.1 آنالاوگ دارید، بدون شک اولی.

ولی تایتانیوم HD بای هدفن های دو کانال حرفه ایی خیلی مناسب تره و یا اسپیکر هایی که ورودی دیجیتال دارن مثل z906 ولی مثلاً برای ادیفایر ها که آنالوگ هستن، از این کارت نمیشه استفاده کرد. HD فقط خروجی دیجیتال چند کانال داره.

پس مشخصه که برای گیمینگ 7.1 که خب میشه تیامت (چون هیچ هدفن 7.1 دیگه ایی تو ایرن نداریم) گزینه اول.

برای موسیقی هم مدل دوم منتهی بهتره یه هدفن با کیفیت سنهایزر یا ادیو تکنیکا مثلاً انتخاب کرد ...

لینک به دیدگاه

درود بر دوستان

با اجازه استارتر ( معین جان ).

آیا برای Razer Tiamat ‎7.1 کارت صدای Creative SB X-Fi Titanium PciE ‎7.1 مناسب هست و از تمام قدرت این هدست میتونه استفاده کنه؟؟؟

تشکر.

مای فرندز، نظری به پست ما کن. :D

لینک به دیدگاه

بزرگترین فرقی که باری عموم داره، فاتلیتی خروجی 7.1 آنلتوگ داره، پس اگه قصد استفاده از هدفون یا اسپیکر 7.1 آنالاوگ دارید، بدون شک اولی.

ولی تایتانیوم HD بای هدفن های دو کانال حرفه ایی خیلی مناسب تره و یا اسپیکر هایی که ورودی دیجیتال دارن مثل z906 ولی مثلاً برای ادیفایر ها که آنالوگ هستن، از این کارت نمیشه استفاده کرد. HD فقط خروجی دیجیتال چند کانال داره.

پس مشخصه که برای گیمینگ 7.1 که خب میشه تیامت (چون هیچ هدفن 7.1 دیگه ایی تو ایرن نداریم) گزینه اول.

برای موسیقی هم مدل دوم منتهی بهتره یه هدفن با کیفیت سنهایزر یا ادیو تکنیکا مثلاً انتخاب کرد ...

قصد خرید ATH-M50x  رو هم دارم

Fatal1ty Professional برای موزیک در چه حد جواب میده ؟ در حدی هست که از خرید این بجای HD پشیمون بشم ؟

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

قصد خرید ATH-M50x  رو هم دارم

Fatal1ty Professional برای موزیک در چه حد جواب میده ؟ در حدی هست که از خرید این بجای HD پشیمون بشم ؟

50m یه هدفن 38 امپدانسی هست که داشتن امپ هدفن تاثیر خوبی روش میذاره. HD کلاً یه کارت صدا در زمینه صدای 2 کانال حرفه ایی هست و جز دسته  audiophile قرار میگیره، داشتن امپ هدفن هم از دلایل دیگه مناسب بودن برای این هدفن هست. مصلاً ست اسپیکر مانیتورینگ و یه هدست خوب. برای این منظور کلاً ساخته شده و نسبت به دکی که داره جز ارزون ترین مدل ها برای این منظور هست. البته امپ و کارت صدای 2 کانال (m-audio) هم داریم تو این قیمت که کمتر نباشه بهتر هم نیست ولی باز همین کارت صدا به خاطر یه سری قابلیت نرم افزاری و غیره پیشننهاد میشه.

ولی خب باید استفاده تون در نظر بگیرید، ترکیب m50 و اچ دی یه ست حرفه ایی موسیقی محسوب میشه به درد خوره های موسیقی میخوره. اگه 7.1 براتون مهم نیست برید سراغ اچ دی، مخصوصاً اگه اسپیکر 7.1 هم ندارید. ولی اگه موسیقی و m50 مد نظرتونه شک نکنید 250 تومن هزینه اضافه ارزش گارانتی، جنس نو و قابلیت های اضافه HD برای موسیقی و هدفن رو داره 100% !

ولی خب اگه قصد استفاده از اسپیکر آنالوگ چند کانال رو دارید، هواستون باشه HD فقط خروجی دیجیتال داره ! (تیامت 7.1 هم آنالوگ محسوب میشه)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من یه سوال داشتم.من هدست ریز کراکن دارم وقتی صدا ازش پخش نمیشه یعنی همون موقعه بیکاری برای مدت چند ثانیه ازش نویز پخش یشه می خواستم بدونم راهی هست که این مشکل رو برطرف کنه؟

باید میکروفون رو از خود ویندوز میوت کنید.

لینک به دیدگاه

درود دوستان

کارت صدای اکسترنال برای تیامات 7.1 چی توصیه می‌کنید؟

چون قصد دارم علاوه بر کامپیوتر روی لپ تاپ هم ازش استفاده کنم.

بودجه هم از 400 500 بیشتر نشه.

تشکر @};-

لینک به دیدگاه

با سلام اصلا شما هدفتون از خرید هدست چیه چرا اصرار دارید به Tiamat 7.1 که دالبی هم نداره! یه Logitech G633 یا G933 وایرلس بگیر کارت صدا هم دارن که بهینه شده برای گیم و به مادربورد و یا کارت صوتی جدا نیاز ندارن Tiamat 7.1 به اون خفنی که از دور به نظر می رسه نیست بررسی ها رو نگاه کنی حتی Logitech G35 هم برای بازی بهتر از Tiamat 7.1 عمل می کنه. من خودم قصد خرید G933 رو دارم که جدیدا اومده یه نظری هم به اونا بکن.

تیامات خیلی خیلی سرتر از G35 هست.

من جفتشونو داشتم. G35 رو انداختم دور.

G930 هم در حد تیامات ظاهر نشده.

داشتان G933 فرق داره. منتها قیمتش هم همینطور. 200 دلار که میشه به عبارتی 900 تومن اینجا.

در ضمن با اینکه تو لیست خرید خودم هست معتقدم به هیچ عنوان صدای 7.1 اش در حد تیامات نخواهد بود.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

تیامات خیلی خیلی سرتر از G35 هست.

من جفتشونو داشتم. G35 رو انداختم دور.

G930 هم در حد تیامات ظاهر نشده.

داشتان G933 فرق داره. منتها قیمتش هم همینطور. 200 دلار که میشه به عبارتی 900 تومن اینجا.

در ضمن با اینکه تو لیست خرید خودم هست معتقدم به هیچ عنوان صدای 7.1 اش در حد تیامات نخواهد بود.

کارت صدا برای تیامات چی پیشنهاد میدید ؟

لینک به دیدگاه

Creative SoundBlaster X-FI Titanium Fatal1ty Pro

ویرایش شده توسط ZAKHAR
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

در صورت استفاده از کارت صدای Creative Sound Blaster Z برای تیامیت، صدای دریافتی به صورت 5.1 هست با 7.1 ؟

لینک به دیدگاه

در صورت استفاده از کارت صدای Creative Sound Blaster Z برای تیامیت، صدای دریافتی به صورت 5.1 هست با 7.1 ؟

5.1 هست دیگه، ولی خب میشه تیامت رو مثلاً وصل کرد بهش، حتی میشه 7.1 هم به صورت مجازی گرفت. یعنی از هر کارتی حتی 2 چنل هم میشه گرفت، ولی خب واقعی نیست.

لینک به دیدگاه

صدا چقدر متفاوت میشه؟ میشه یکم مساله رو برام باز کنید؟

لینک به دیدگاه

صدا چقدر متفاوت میشه؟ میشه یکم مساله رو برام باز کنید؟

صدای چی با چی ؟ 

خب 5.1 با 7.1، باید ببینید سورس موناسب رو دارید یا نه. اگه برای فیلم می خواید که اکثر فیلم ها 5.1 هستن و حتی 7.1 هم همونطور که دوستان توضیح دادن در واقع همون 5.1 هست. پس زیاد تفاوتی ایجاد نمیکنه. 

شما اگه قصد خرید برای تیامت رو دارید، از این مدلهای قدیمی تر Fatality 7.1 تهیه کنید، میانگین 200 تومن فروختن داخل همین فروم.

لینک به دیدگاه

کیفیت صدای Z از Fatality باید خیلی بهتر باشه! Fatality که دیگه تولید نمیشه! من فقط میخواستم بدونم اون 2 تا اسپیکری که پشت سر قرار میگیره با کارت 5.1 در چه حدی هست! اگه به صورت مجازی پخش بشه فقط هعمین 2 تا مجازی هست یا کل سیستم 7.1 به صورت مجازی پخش میشه؟

راستی برای هدست های Logitech G933 و ASUS Strix DSP هم نیاز به کارت صدا هست ؟ لاجیتک به صورت وایرلس وصل میشه و ایسوس هم خودش کارت صدای اکسترنال داره! اما نمیدونم کارت صدا در چه حد روی این دو تاثیر داره!

لینک به دیدگاه

کیفیت صدای Z از Fatality باید خیلی بهتر باشه! Fatality که دیگه تولید نمیشه! من فقط میخواستم بدونم اون 2 تا اسپیکری که پشت سر قرار میگیره با کارت 5.1 در چه حدی هست! اگه به صورت مجازی پخش بشه فقط هعمین 2 تا مجازی هست یا کل سیستم 7.1 به صورت مجازی پخش میشه؟

راستی برای هدست های Logitech G933 و ASUS Strix DSP هم نیاز به کارت صدا هست ؟ لاجیتک به صورت وایرلس وصل میشه و ایسوس هم خودش کارت صدای اکسترنال داره! اما نمیدونم کارت صدا در چه حد روی این دو تاثیر داره!

نه خیلی تفاوتی نداره. نقطه قوت  z به داشتن امپ هدفن هست که زمانی به درد میخوره که از هدفن امپدانس بالا استفاده کنید، مثل هدفن های بایرداینامیک. زمانی که تیامت و داشتن 7.1 مطرح هست Fatality بهتر عمل میکنه چون خروجی واقعی 7.1 داره. با Z و تیامت شما 5.1 واقعی میتونی داشته باشی.

تفاوت 5.1 و 7.1 تو اسپیکر های کناری هست نه پشتی. 5.1 میشه 1 سنتر، دوتا جلو+دوتا عقب و ساب. تو 7.1 میشه همینا + دوتا کناری.  تیامت رو به z وصل کنی درایور های کناری رو از دست میدی.

از نظر من، تقریباً تفاوت خاصی وجود نداره ولی باز هم بهتره fatality تهیه شه. 

از هدست های لاجیتک راضی نیستم من و پیشنهاد نمیدم، خرابی و مقاوتش پایینه، این مدل هم یکی دوتا ریویو دیدم، از حالت قرار گرفتن رو سر راضی نبودن.

اون مدل ایسوس هدست عالیی هست مخصوصاً که یه کارت صدای عالی که قابل استفاده برای اسپیکر هم هست همراشه که نکته مثبتی محسوب میشه.

خلاصه کلام، z مناسب افرادی هست که از هدفنی مثل DT990 pro بایرداینامیک استفاده میکنن + اسپیکر 5.1 مثل z901.، خود من شخصاً هدفن رو استریو ترجیح میدم و اصلاً هز هدفن های چنل کانال چه واقعی چه مجازی خوشم نمیاد، صدای مصنویی داره و واقعی نیستن هیچکدوم مخصوصاً در مقابل هدفن های باز.

به خاطر همین کلاً تیامت رو پیشنهاد نمیدم، ولی خب اگه خیلی دنبالش هستید بهتره این هدفن با یه کارت صدای 7.1 استفاده شه.  مثل همین Fatality یا DX ایسوس که فکر نکنم دیگه گیر بیاد. کریتیو هم مدل جدید 7.1 داره اما قیمتش بالاست و ارزش نداره ...

شما همین Fatality رو دست دو تهیه کن، پشیمون نمیشی، شدی هم راحت بدون ضرر ازت میخرن ..

با Z بخوای تیامت استفاده کنی. این هدفن 4 تا کابل 3.5mm داره . که رو z فقط 3تاش رو میتونی به کارت وصل کنی. (1دونه جلو، 1دونه پشت، 1 دونه کناری و یه کابل هم سنتر و ساب) وقتی تیامت رو به Z وصل کنی، فقط فرانت و بک و ساب/سنتر رو میتونی به کارت وصل کنی. ساید یا کناری بیکار میمونه و درایور های تو هدست هم غیر فعال میشن. در واقع هدست تبدیل میشه به 5.1 ! 

اون قابلیت جازی سازی هم ولش کن، فایده نداره.

اما فرق 5.1 و 7.1 یا در واقع اون درایور های کنار، فقط تو گیم هایی که 7.1 داشته باشن خودش رو نشون میده نه تو تمام گیم ها. فرقش هم اینه که تو 5.1 فقط میتونی تشخیص بدی طرف سمت رستته یا چپ، دقیق نمیتونی بفهمی کجاست. ولی تو 7.1 موقعیت دقیقتر میشه، میشه فهمید طرف سمت راست پشتته مثلاً یا سمت راست جلو، یادقیقاً سمت راستته ...

تو مجاز سازی با هدفن 5.1 به صورت 7.1 اینم موضوع رو نمیشه به خوبیه هدست واقعی 7.1 در آورد ...

* fatality فکر نکنم آکبندش باشه ولی Creative Sound Blaster X-Fi Titanium 7.1 آکبندش 380 تومنه حدوداً که میشه گفت در حد Fatality ئه و فرق آنچنانی نداره.

ویرایش شده توسط vandelin
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...