رفتن به مطلب

راهنمایی برای مادینگ کیس

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان

آقا ما تصمیم گرفتیم یه تغییراتی تو اتاق بدیم و تا الان به این مرحله رسیده.یه میز تقریباً دو متری که یه برای دو نفر جوابگو باشه(سیستم و لپتاپ)

9sprqx2t7kwy63q25mx6_thumb.jpg

الان خود کیس مونده که تغییراتی توش بدم.(مدل کیس Green Oraman هست)

خودم یه فکرایی دارم ولی چون اولین بارمه خواستم از دوستان و اساتید لیون مشورت بگیرم که کار خوب از آب در بیاد.

مثلا فن LED آبی برای قسمت جلوی کیس و LED آبی رنگ برای دور کیس بزارم .خواستم یه چیزی روی پاور بزارم مثل فلکسی که پاور رو بپوشونه و فضای خالی بین پاور و هاردا رو پر کنه

درب کیس رو به چه شکلی برش بزنم که جالب بشه؟ چه نوع شیشه ای بزارم ؟

به نظرتون میشه درب رو برش نزنم و کلا شیشه بزارم؟چون درب کیس موقع برش فکر نکنم زیاد جالب بشه و مادربرد کامل دیده نمیشه.در عوض قسمت های اضافی دیده میشه

رنگ بندی به چه صورت باشه ؟

کلا با توجه به این عکسا هر چیزی که به نظرتون میتونه کیس رو زیبا کنه پیشنهاد بدید.

باتشکر

pj7a6c25db15d0w8hm2x_thumb.jpg   x73qrmoxspa0fo1wvtre_thumb.jpg   c0hgxakqp7hy92zza679_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

در صورت گذاشتن شیشه آن سیم های معلق را چه خواهید کرد :(

نمیدانم :(

با روکش مشکی یا یه همچین چیزی ببینم میشه مخفیشون کرد(یا چسب)

البته یکم مرتبشون میکنم و سعی میکنم تا جایی که راه داره از پشت کابلا رو ببرم

راستی الان با فتوشاپ این طرحو برای برش آماده کردم

به نظرتون جالبه؟

h23w1mtx9iy3if2rpfqs_thumb.jpg

یا این

5wedjyd4pwj5opvmdnks_thumb.jpg

چجوری برش بزنم خوبه؟

یه جوری که خوب از آب در بیاد

چون فقط یه درب کیس دارم اگه داغون بشه چیکار کنم :wacko:

درب این اورامان خیلی بد طراحی شده *dry#

rzb3umfw2lezic6lzpdl_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

توى تاپيک ها بگرد تاپيک کيس خودم هست شايد به دردت بخوره.

اولا شما بايد طرح کيستون رو بچينيد. بعد رنگ هاي که ميخوايد تو ترکيب رنگ بندى تون باشه انتخاب کنين. چون کيستون مشکيه پس بايد رنگ سياه تو ترکيبتون باشه و حد اقل سه رنگ که يک نواخت نشه و حتما يکي از رنگاتون روشن و يکي تيره باشه که زننده نباشه.

اول led ,ها هستن که بسته به صليغتون که پيشنهاد ميکنم يه رنگ روشن مثل سفيد رو انتخاب کنين و فن ها هم اگه led دار هستن سفيد باشن که تداخل رنگ ايجاد نشه.

درب رو به اندازه يک يا دوسانت از هر طرف رو بزار باشه و بقيه رو ببر. طلق پلکسي سه ميليمتر بايد بخرى متناسب با سايز در و از پشت با چصب دوقولو يا قطره بچسبون. ميتوني هم با پيچ ببندى ولي بپا ترک نخوره. اون قصمت هاى برش خورده رو اول با چسب نوارى سياه بپوشون و بعد روشون رو با پلکس رنگي متناسب با رنگ بندى کيست بپوشون عين کيس خودم.

يه لايه محافظ مانند که بيشتر جنبه زيباي داره رو روى فن هاى خروجي بزار و محکم کن.گ مخصوصا سقف.

پنل هاى جلو رو ميتوني با سليغه خودت جدا کني و فلکسي بزارى.

led ها رو يه تيکه رو روى طول کف کيس از بيرون بزار تا زير کيست روشن باشه و قشنگ بشه.

واسه گرافيکت بک پليت درست کن. در واقع همون قاب مانند واسه گرافيک. گراف رو يه مکعب مستطيل فرض کم با شش وجه. وجه پشتي که خروج گرما از کيسه و هيچ و وجه فن ها هم هيچ و وجهي که ميره تو مين هم هيچ. روى اون سه وجه رو پلکس يک رنگ مات که بيس بک پليت ميشه بزار و با فلکس براق و يه رنگ ديگه يه طرح در بيار و بچسبون.

براى پوشاندن پاور و کيج رايتر , از فلکس استفاده کن و خوب يه جا محکم کن.

قبل از هر کارى يه مغازه برش با ليزر و فلکسي پيدا کن تا بتوني صفارشارو بدى برات درست کنه. براى بهتر فهميدن مطالب بالا بهتره يه سرى به سايت www.pcmod.ir بزني و برى تو قصمت modding

به کيس منم يه سرى بزن البته کامل نيست هنوز.

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

سلام

توى تاپيک ها بگرد تاپيک کيس خودم هست شايد به دردت بخوره.

اولا شما بايد درح کيستون رو بچينيد. بعد رنگ هاي که ميخوايد تو ترکيب رنگ بندى تون باشه انتخاب کنين. چون کيستون مشکيه پس بايد رنگ سياه تو ترکيبتون باشه و حد اقل سه رنگ که يک نواخت نشه و حتما يکي از رنگاتون روشن و يکي تيره باشه که زننده نباشه.

اول led ,ها هستن که بسته به صليغتون که پيشنهاد ميکنم يه رنگ روشن مثل سفيد رو انتخاب کنين و فن ها هم اگه led دار هستن سفيد باشن که تداخل رنگ ايجاد نشه.

درب رو به اندازه يک يا دوسانت از هر طرف رو بزار باشه و بقيه رو ببر. طلق پلکسي سه ميليمتر بايد بخرى متناسب با سايز در و از پشت با چصب دوقولو يا قطره بچسبون. ميتوني هم با پيچ ببندى ولي بپا ترک نخوره. اون قصمت هاى برش خورده رو اول با چسب نوارى سياه بپوشون و بعد روشون رو با پلکس رنگي متناسب با رنگ بندى کيست بپوشون عين کيس خودم.

يه لايه محافظ مانند که بيشتر جنبه زيباي داره رو روى فن هاى خروجي بزار و محکم کن.گ مخصوصا سقف.

پنل هاى جلو رو ميتوني با سليغه خودت جدا کني و فلکسي بزارى.

led ها رو يه تيکه رو روى طول کف کيس از بيرون بزار تا زير کيست روشن باشه و قشنگ بشه.

واسه گرافيکت بک پليت درست کن. در واقع همون قاب مانند واسه گرافيک. گراف رو يه مکعب مستطيل فرض کم با شش وجه. وجه پشتي که خروج گرما از کيسه و هيچ و وجه فن ها هم هيچ و وجهي که ميره تو مين هم هيچ. روى اون سه وجه رو پلکس يک رنگ مات که بيس بک پليت ميشه بزار و با فلکس براق و يه رنگ ديگه يه طرح در بيار و بچسبون.

براى پوشاندن پاور و کيج رايتر , از فلکس استفاده کن و خوب يه جا محکم کن.

قبل از هر کارى يه مغازه برش با ليزر و فلکسي پيدا کن تا بتوني صفارشارو بدى برات درست کنه. براى بهتر فهميدن مطالب بالا بهتره يه سرى به سايت www.pcmod.ir بزني و برى تو قصمت modding

به کيس منم يه سرى بزن البته کامل نيست هنوز.

سلام.ممنون که وقت گذاشتید

تاپیک کیس شما رو امروز دیدم.یه تاپیک هم بود در مورد مادینگ کیس اورامان که اون منو به فکر مادینگ کیس انداخت

خودم رنگ آبی رو مدنظر دارم (فن LEDآبی و LED متری آبی دارم)-برای رنگ بعدی هم زرد مدنظرمه(یا طلایی)چون سینکای مادربردم این رنگه و میخوام زیاد رنگارنگ نباشه.این مورد رو میخواستم تو تاپیکتون عرض کنم وقت نکردم.مادربردتون سینکاش آبی رنگه و اگه آبی به کار میبردید شاید جالب تر میشد.(البته ببخشید اینجا جاش نبود) :)

فلکس رو از کجا میتونم تهیه کنم؟(تهران نیستم)کجا میفروشن؟

و شیشه رو چی بزارم؟شیشه معمولی یا پلاستیکی ؟

لینک به دیدگاه

اخه من قرار يه مدت ديگه مينو عوض کنم و يه مين مشکي و قرمز بزارم.

شيشه خطرناکه و ممکنه لبه هاش دستتو ببره. فلکس شيشه اي شفاف رو بايد از فلکسي فروشي ها بخرى. اونجا ها که برش با ليزر دارن بايد بپرسي

لینک به دیدگاه

متاسفانه من شهرستان هستم و برش لیزر نیست اینجا :(

کلشو شیشه بزنم میشه به نظرتون؟(بالا رو پایینشو به اندازه 5سانت سیاه کنم)مثل این عکس:

12rixkyzhy8z8l3wvkf3_thumb.jpg

هر نظری دارید ممنون میشم مطرح کنید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست گلم میتونی بدون در هم در نظر بگیری و روی جاهای که نمیخای دیده شه پلکسی با برش لیزر بذاری ...

نتیجه کار هم خوب میشه ولی خوب گرد وخاک رو باید هر چند وقت یک بار با باد پاک کنی

ولی پیشنهاد بنده در صورتیکه میخای درب رو بذاری همون مدلی برش بزن که تو تاپیک امضام هست چون اگه کلش رو برش بزنی اون برجستگی رو در کیس از بین میره و کیس از جلو نامتقارن میشه..

لینک به دیدگاه

دوست گلم میتونی بدون در هم در نظر بگیری و روی جاهای که نمیخای دیده شه پلکسی با برش لیزر بذاری ...

نتیجه کار هم خوب میشه ولی خوب گرد وخاک رو باید هر چند وقت یک بار با باد پاک کنی

ولی پیشنهاد بنده در صورتیکه میخای درب رو بذاری همون مدلی برش بزن که تو تاپیک امضام هست چون اگه کلش رو برش بزنی اون برجستگی رو در کیس از بین میره و کیس از جلو نامتقارن میشه..

ممنون از شما

تاپیک شما رو دیدم قبلا و بیشتر اون باعث شد که به فکر مادینگ کیس خودم بیفتم

برای برش خودم دوست دارم همچین چیزی باشه

ولی همونطور که گفتم برش لیزر سراغ ندارم و با سنگ فرز هم فکر نکنم دقیق دربیاد

ظاهر کیس بدون درب هم بد نیست.ولی خواستم یه شیشه باشه به جای درب مثل عکسی که تو پست بالا گذاشتم

چون میخوام داخل کیس led بزارم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون از شما

تاپیک شما رو دیدم قبلا و بیشتر اون باعث شد که به فکر مادینگ کیس خودم بیفتم

برای برش خودم دوست دارم همچین چیزی باشه

ولی همونطور که گفتم برش لیزر سراغ ندارم و با سنگ فرز هم فکر نکنم دقیق دربیاد

ظاهر کیس بدون درب هم بد نیست.ولی خواستم یه شیشه باشه به جای درب مثل عکسی که تو پست بالا گذاشتم

چون میخوام داخل کیس led بزارم

از کاربر MEHDI-GTX عزیز کمک بگیرین .. میتونین براشون ارسال کنین تا همین طرح رو در بیارن براتون

ویرایش شده توسط fireinpole
لینک به دیدگاه

smd بهتر از Led نمیتونه باشه؟ 

منظورم همونه

LED SMD

3528-smd-2m-120-leds-waterproof-flexible

از کاربر MEHDI-GTX عزیز کمک بگیرین .. میتونین براشون ارسال کنین تا همین طرح رو در بیارن براتون

ممنون.میشناسمشون

لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون درباره این طرح چیه؟

x76l6ewch2nf37ybdkac_thumb.jpg

میخوام درب اصلی کیس رو بزارم کنار و یه فلکسی گلس به اندازه کل درب بگیرم.بعد با فیبر کربن طرح بالا رو روش بچسبونم

لینک به دیدگاه

سلام

در کیسو یه جور برش زن که مادربرد معلوم باشه ولی درایونوری و هارد و اینا نه..... کلا تا سره پورت ساتا معاوم باشه انجوری هم کابلا کمتر تو چشم میان هم درایوا معلوم نیستن....

یه همچن چیزی:

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

حت پاور هم میتونه مخفی باشه یعنی فقط یه مستطیل به ابعاد مادر برد شفاف باشه و روش نور led ها بیفته....

البته اگر بتونی برای گرافک هم یه بک پلیت درست کنی خیلی خوب میشه......

برای برش در هم حالا حتما لیزر واجب نست طرحتو روش بکش ا بده با قیچی برقی یا خودت با فرز در بیار من خودم با فرز بریدم اصلا کار سختی نیست......

ویرایش شده توسط crash
لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون درباره این طرح چیه؟

x76l6ewch2nf37ybdkac_thumb.jpg

میخوام درب اصلی کیس رو بزارم کنار و یه فلکسی گلس به اندازه کل درب بگیرم.بعد با فیبر کربن طرح بالا رو روش بچسبونم

درود

این طرح خوبه ولی از هر طرف حدود 10 سانت بایید جلو .. سمت راست هم تا لب بخش هارد دیسک بیارید جلو .. هم پاور کمی مخفی تر میشه .. هم قیمت هارد و سی دی رام مخفی میشه .. هم از نازک شدن و احتمال خم شدگی به دلیل ضعیف بودن طرح کاسته میشه

لینک به دیدگاه

سلام

در کیسو یه جور برش زن که مادربرد معلوم باشه ولی درایونوری و هارد و اینا نه..... کلا تا سره پورت ساتا معاوم باشه انجوری هم کابلا کمتر تو چشم میان هم درایوا معلوم نیستن....

یه همچن چیزی:

maxresdefault.jpg

maxresdefault.jpg

حت پاور هم میتونه مخفی باشه یعنی فقط یه مستطیل به ابعاد مادر برد شفاف باشه و روش نور led ها بیفته....

البته اگر بتونی برای گرافک هم یه بک پلیت درست کنی خیلی خوب میشه......

برای برش در هم حالا حتما لیزر واجب نست طرحتو روش بکش ا بده با قیچی برقی یا خودت با فرز در بیار من خودم با فرز بریدم اصلا کار سختی نیست......

درود

این طرح خوبه ولی از هر طرف حدود 10 سانت بایید جلو .. سمت راست هم تا لب بخش هارد دیسک بیارید جلو .. هم پاور کمی مخفی تر میشه .. هم قیمت هارد و سی دی رام مخفی میشه .. هم از نازک شدن و احتمال خم شدگی به دلیل ضعیف بودن طرح کاسته میشه

درود.ممنون از دوستان

راستش خودمم اول میخواستم همین کار بکنم و فقط مادربرد معلوم بشه ولی درب کیس خیلی بد طراحی شده و موقع برش خیلی خوب در نمیاد

برای برش هم خودم تا حالا با فرز کار نکردم و میترسم ببرم جایی برام برش بزنن و دربو خراب کنن چون دقتش بالا نیست

گرافیک هم بعدا یه چیزی واسش درست میکنم.میخوام فعلا این تکمیل بشه بعدا بقیه جاهارا درست میکنم

برای مخفی موندن پاور و قسمت سمت راست کیس(محل دی وی دی رام و هارد)میخوام متن بزارم

3me61lslbiazbbummej5.jpg

لینک به دیدگاه

سلام.ممنون که وقت گذاشتید

تاپیک کیس شما رو امروز دیدم.یه تاپیک هم بود در مورد مادینگ کیس اورامان که اون منو به فکر مادینگ کیس انداخت

خودم رنگ آبی رو مدنظر دارم (فن LEDآبی و LED متری آبی دارم)-برای رنگ بعدی هم زرد مدنظرمه(یا طلایی)چون سینکای مادربردم این رنگه و میخوام زیاد رنگارنگ نباشه.این مورد رو میخواستم تو تاپیکتون عرض کنم وقت نکردم.مادربردتون سینکاش آبی رنگه و اگه آبی به کار میبردید شاید جالب تر میشد.(البته ببخشید اینجا جاش نبود) :)

فلکس رو از کجا میتونم تهیه کنم؟(تهران نیستم)کجا میفروشن؟

و شیشه رو چی بزارم؟شیشه معمولی یا پلاستیکی ؟

سلام دوست عزیز شیشه استفاده نکنید 

من یک کیس چوبی دست ساز ساختم و از شیشه برای درش استفاده کرده بودم داشتم بازی می کردم یک دفعه یک صدای خیلی بدی امد بلند شدم دیدم از قطر یک ترک برداشته و بعد در طول مدت بیشتر شد و فرداش کلا ترک خورد 

خیلی جالب هم ترک خورد 

البته اشتباه کردم از واشر های مخصوص شیشه استفاده نکردم توی کیس قبلی استفاده کرده بود و مشکلی پیش نیامد 

الان هم می خوام پلکسی بگیرم راحت ولی جذابیت شیشه رو نداره شاید هم داشته باشه نمی دونم 

لینک به دیدگاه

من یک کیس چوبی دست ساز ساختم و از شیشه برای درش استفاده کرده بودم داشتم بازی می کردم یک دفعه یک صدای خیلی بدی امد بلند شدم دیدم از قطر یک ترک برداشته و بعد در طول مدت بیشتر شد و فرداش کلا ترک خورد 

خیلی جالب هم ترک خورد 

البته اشتباه کردم از واشر های مخصوص شیشه استفاده نکردم توی کیس قبلی استفاده کرده بود و مشکلی پیش نیامد 

الان هم می خوام پلکسی بگیرم راحت ولی جذابیت شیشه رو نداره شاید هم داشته باشه نمی دونم

من دارم دقيقا عين شيشست ولي يکم زود تر خطو خشو کثيفي به خودش ميگيره. لبه هاش تيز و بران نيست. فکرم نکنم به اين زوديا ترک برداره. قيمتشم حدود 15 تومن در مياد
لینک به دیدگاه

خیلی جالب هم ترک خورد 

سلام.ممنون

حالا این هیچی 

ما بچه شیطون تو فامیل زیاد داریم

یهویی دیدی شکستنش حالا بیا خورده شیشه جمع کن از داخل کیس :wacko:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان

تصمیم گرفتم یه درب با فلکسی بسازم واسه کیس

این طرح مدنظرمه

قسمت سیاه رنگش با فلکسی سیاه و قسمت شیشه ای با فلکسی شفاف

و اون دوتا رو به هم وصل کنم (از جای پیچ هایی که مشخص کردم)

احتمالا فردا یا پس فردا ببرم برای برش

نظرتون چیه؟

پیشنهادی دارید ممنون میشم

1pbnczohn1fo9gmnm87e.jpg

راستی با کارتن هم طرح اولیه رو درآوردم :wacko: :laughing: 

w3bii36qsp8qz1iqwo1p_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

راستی اگه بخوام یه اسمی برای کیس بزارم چی پیشنهاد میدید؟

لینک به دیدگاه

1pbnczohn1fo9gmnm87e.jpg

اقا یه پیشنهاد 

نمی دونم چرا ولی احساس می کنم اگر شیشه ( فلکس ) رو روی کار پیچ کنید قشنگ تر می شه 

البته فلکسی رو باید خیلی تمیز برش بزنید و 4 کوشه هم مثل عکس باید گرد باشن حتی دودی هم باشه بد نیست 

البته اگر طرح اصلی خودتون همین نباشه 

لینک به دیدگاه

اقا یه پیشنهاد 

نمی دونم چرا ولی احساس می کنم اگر شیشه ( فلکس ) رو روی کار پیچ کنید قشنگ تر می شه 

البته فلکسی رو باید خیلی تمیز برش بزنید و 4 کوشه هم مثل عکس باید گرد باشن حتی دودی هم باشه بد نیست 

البته اگر طرح اصلی خودتون همین نباشه 

خب منم همینو مدنظر دارم.جای پیچ هارو مشخص کردم تو عکس

قسمت سیاه رنگ با فلکسی سیاه و قسمت سفید رنگ فلکسی شفاف

این دوتا رو با پیچ وصل میکنم(از همون نقطه هایی که مشخص کردم)

برای برش هم مشکلی نیست.برش لیزره و دقیق درمیاد

این تکست ها رو چی بنویسم؟

lo5nfnd07mogg9zbduuo_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

خب منم همینو مدنظر دارم.جای پیچ هارو مشخص کردم تو عکس

قسمت سیاه رنگ با فلکسی سیاه و قسمت سفید رنگ فلکسی شفاف

این دوتا رو با پیچ وصل میکنم(از همون نقطه هایی که مشخص کردم)

برای برش هم مشکلی نیست.برش لیزره و دقیق درمیاد

این تکست ها رو چی بنویسم؟

lo5nfnd07mogg9zbduuo_thumb.jpg

بسیار عالی 

به نظر من که هیچی ننویس بذار ( یا بزار ) اون حالت ساده و یه جورایی کلاسیکش بماند یا به نظر من به بین از چه بازی خوشت می اد لوگوی اون بازی رو روش بزن 

با نوشتن موافق نیستم البته  شما خودت مهم هستی و سلیقه ی خودت هرکاری که فکر می کنی که باعث بشه کار به چشمت قشنگ بیاد رو انجام بده چون من الان یه عکس می بینم یه لایک می دم تمام ولی شما همش کنار کیس هستی و می خوای بهش نگاه کنی پس باید به نظر خودت کار قشنگ بیاد نه از نظر دیگران ولی مشورت از دیگران همیشه خوب هست  :x

لینک به دیدگاه

يه طرح براى کيست انتخاب ميکردى. مثلا کيس خودم که طرح nuke بود رو دارم طرح assassins creed در ميارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...