رفتن به مطلب

گرانفروشی اینترنت در کشور

naderblue
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

هر STM۱ پهنای باند اینترنت که به قیمت حدود ۹ میلیون تومان وارد کشور می‌شود به قیمت ۲۳۲ میلیون تومان به دست کاربر نهایی می‌رسد که ۲۵ برابر قیمت اولیه آن است.

به گزارش فارس نتایج یک بررسی درباره گران‌فروشی و کم‌فروشی پهنای باند اینترنت در ایران نشان می‌دهد که هر STM۱ پهنای باند اینترنت که به قیمت حدود ۹ میلیون تومان وارد کشور می‌شود با خرید و فروش آن توسط واسطه‌های مختلف مانند شرکت‌ ارتباطات زیرساخت، شرکت‌های ندا، شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت‌های فراهم‌آور خدمات اینترنت، نهایتاً با احتساب ضریب اشتراک‌گذاری به قیمت ۲۳۲ میلیون تومان به دست کاربر نهایی می‌رسد که ۲۵ برابر قیمت اولیه آن است.

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بررسی دلایل گران‌فروشی پهنای باند در کشور اعلام می‌کند: گران‌فروشی پهنای باند اینترنت در کشور علل زیادی دارد. اولاً شکاف زیادی میان عرضه و تقاضای پهنای باند به وجود آمده که ناشی از رشد فزاینده تقاضا و عدم تأمین میزان مورد نیاز است. ثانیاً دو مقررات‌گذار برای قیمت‌گذاری پهنای باند وجود دارد که هر یک ملاحظات خاص خود را دارند و مستقل از هم مقرراتی را برای تعرفه‌گذاری و قیمت‌گذاری پهنای باند وضع می‌کند. ثالثاً شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان یک شرکت دولتی در جایگاه متصدی، نقش ایفا می‌کند و به عرضه پهنای باند بین‌الملل می‌پردازد.

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

خدا کنه اینترنت مجانی هر چه زودتر راهندازی بشه از دست اینا راحت بشیم . دیگه شورشو در اوردن . :-?

لینک به دیدگاه

خدا کنه اینترنت مجانی هر چه زودتر راهندازی بشه از دست اینا راحت بشیم . دیگه شورشو در اوردن . :-?

چه اینترنت مجانی؟؟؟؟ :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:  :eek:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

نمیدونم بخندم یا گریه کنم از دست این اوضاع و احوالی که سرمون اومده ...  :-?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوشبختانه نشانه هایی از تغییر این وضعیت رو کم کم داریم میبینیم (نمونش طرح های بسیار خوش قیمت اینترنت موبایل که جدیدا ارائه شدن) و مطمئنا باعث میشه که قیمت اینترنت در آینده کاهش پیدا بکنه

لینک به دیدگاه

خوشبختانه نشانه هایی از تغییر این وضعیت رو کم کم داریم میبینیم (نمونش طرح های بسیار خوش قیمت اینترنت موبایل که جدیدا ارائه شدن) و مطمئنا باعث میشه که قیمت اینترنت در آینده کاهش پیدا بکنه

امیدوارم همینجور باشه که بهمن جان میگه

امیدوارم مشکل پینگ حل کنن پوسیدم والا  :(

لینک به دیدگاه

من خودم به شخصه اینترنت پرسرعت نمیخوام ولی حداقل کیفیت درست و حسابی داشته باشه با قیمت مناسب . اول دنبال کیفیت هستم دوم قیمت سوم هم سرعت . جالبه که همون اولی رشد نزولی داشته و هر روز داره بدتر میشه کیفیت خطوط . حکایت چند ماه نیست چندین سال هست وضعیت کیفی اصلا مطلوب نیست . تنها چیزی که میتونم مطمئن باشم اینه که یه سری دارن جلوی پیشرفت اینترنت رو میگیرن که به خیال خودشون جلوی تهاجم فرهنگی رو بگیرن . :D

لینک به دیدگاه

من خودم به شخصه اینترنت پرسرعت نمیخوام ولی حداقل کیفیت درست و حسابی داشته باشه با قیمت مناسب . اول دنبال کیفیت هستم دوم قیمت سوم هم سرعت . جالبه که همون اولی رشد نزولی داشته و هر روز داره بدتر میشه کیفیت خطوط . حکایت چند ماه نیست چندین سال هست وضعیت کیفی اصلا مطلوب نیست . تنها چیزی که میتونم مطمئن باشم اینه که یه سری دارن جلوی پیشرفت اینترنت رو میگیرن که به خیال خودشون جلوی تهاجم فرهنگی رو بگیرن . :D

بحث تهاجم فرهنگی نیست بحث نشت اطلاعات و گردش مالی هزینه های اینترنت هست که از کشور خارج می شه و بلا های بدی سر کشور هایی که گرفتار این مسائل بودن و کنترلش نکردن در گذشته اومده و میاد. تهاجم فرهنگی که با اینترنت دایال آپ هم می تونه بیاد کاری به فیبر نوری و قیمت سرویس ها و اینا نداره.

ولی بنده تا حدودی در جریان هستم و الان طرح این هست که شبکه داخلی رو راه اندازی کنن با سرعت بسیار بالا و کیفیت بسیار بالا و قیمت پایین بعدا پهنای باند اینترنت رو هم ببرن بالا و هزینه ها رو کم کنن که درست هم هست چون اول باید در کشور زیرساخت هایی وجود داشته باشه بعد پهنای باند بره بالا ولی متاسفانه شورای فضای مجازی و وزارت خونه با هم دعوا دارن و این وسط کمتر کسی دلش به حال ملت می سوزه و این طرح ها متوقف شده از اون طرف چون شبکه داخلی نداریم نهاد های امنیتی اجازه بالا بردن پهنای باند اینترنت رو هم نمی دن و این وسط یه عده دنبال سوء استفاده های خودشون هستن و می بینیم که اگر برای مردم نون نشده برای خیلی سازمان های خصوصی و دولتی آب شده. خلاصه این که طرح های خیلی خوبی داده ولی متاسفانه خیلی خیلی کند تر از اونی که باید پیگیری بشه داره جلو می ره.

اما بدونید بالابردن پهنای باند بدون کنترل فقط باعث خروج اطلاعات و پول از کشور می شه و قطعا به ضرر همه است چون زیرساخت های کشور ما قابل مقایسه با امریکا و کره و ژاپن و استرالیا و حتی هند و ترکیه و این ها نیست. همه این کشور ها شبکه های داخلی اطلاعات دارن.

لینک به دیدگاه

تو این 1 ماهه که اینترنت مخابرات فجیع داغون شده سرعت دانلود شبانه قبلا 1مگ میداد بعد شد 256 کیلو الان هم شده 32 کیلو فردا هم :laughing: , پینگا چسبیدن به سقف سر صب هم که کلا نت بی نت  :D

لینک به دیدگاه

از دیشب سرعت دانلودم 2برابر شده

2ساله از مخابرات سرویس دارم همیشه سرعت دانلود ثابت بوده ولی از دیشب 2برابر شده

لینک به دیدگاه

بحث تهاجم فرهنگی نیست بحث نشت اطلاعات و گردش مالی هزینه های اینترنت هست که از کشور خارج می شه و بلا های بدی سر کشور هایی که گرفتار این مسائل بودن و کنترلش نکردن در گذشته اومده و میاد. تهاجم فرهنگی که با اینترنت دایال آپ هم می تونه بیاد کاری به فیبر نوری و قیمت سرویس ها و اینا نداره.

ولی بنده تا حدودی در جریان هستم و الان طرح این هست که شبکه داخلی رو راه اندازی کنن با سرعت بسیار بالا و کیفیت بسیار بالا و قیمت پایین بعدا پهنای باند اینترنت رو هم ببرن بالا و هزینه ها رو کم کنن که درست هم هست چون اول باید در کشور زیرساخت هایی وجود داشته باشه بعد پهنای باند بره بالا ولی متاسفانه شورای فضای مجازی و وزارت خونه با هم دعوا دارن و این وسط کمتر کسی دلش به حال ملت می سوزه و این طرح ها متوقف شده از اون طرف چون شبکه داخلی نداریم نهاد های امنیتی اجازه بالا بردن پهنای باند اینترنت رو هم نمی دن و این وسط یه عده دنبال سوء استفاده های خودشون هستن و می بینیم که اگر برای مردم نون نشده برای خیلی سازمان های خصوصی و دولتی آب شده. خلاصه این که طرح های خیلی خوبی داده ولی متاسفانه خیلی خیلی کند تر از اونی که باید پیگیری بشه داره جلو می ره.

اما بدونید بالابردن پهنای باند بدون کنترل فقط باعث خروج اطلاعات و پول از کشور می شه و قطعا به ضرر همه است چون زیرساخت های کشور ما قابل مقایسه با امریکا و کره و ژاپن و استرالیا و حتی هند و ترکیه و این ها نیست. همه این کشور ها شبکه های داخلی اطلاعات دشبکه

شبکه داخلی :laughing: اینا همش سیاه کاری. اگه به اینا باشه کلن اینترنت حرام است...الانم که با این وضعیت دارن ارائه میدن به خاطر سود بالایی که داره,درصورتی تو کشورهای دیگه اینترنت دارن کم کم رایگان ارئه میدن...

لینک به دیدگاه

تو این 1 ماهه که اینترنت مخابرات فجیع داغون شده سرعت دانلود شبانه قبلا 1مگ میداد بعد شد 256 کیلو الان هم شده 32 کیلو فردا هم :laughing: , پینگا چسبیدن به سقف سر صب هم که کلا نت بی نت  :D

والا من هم مخابرات دارم. ماهی 36000 تومن 8 گیگ حجم سرویس 10 مگابیت شب و روز با 1.2 مگابایت بر ثانیه دانلود میکنم.

افت سرعت و این چیزا هم نداره. تا الان در یک ماه اخیر فقط یک بار قطع شده و دیگه موردی نداشته.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

اينترنت رايگان ماهواره اي نياز مند يه گيرنده ماهواره اي هست و اون رو به يه چيز شبيه مودم adsl وصل ميکنن تا با واى فاى وصل بشي به اينترنت. تازه فقط دانلوده و واسه اپلود هم بايد فرستنده داشته باشي که کلا نميصرفه. اگه هم وضعت خوب باشه که قطعا خريد و فروشش ممنوع ميشه و رديابي ميکنن يا گير پارازيت ميوفتي تا هيچ وقت نتوني تو ايران ازش استفاده کني :)افزايش سرعتي هم که قرار شد تا اخر 94 انجام بدن کشکه يا ميندازنش اول 95 بعدش ميگن بودجه نرسيد تا اخر 95 و اخر سر هم ميگن منتفيه. فوقشم زياد کنن قيمتا رو ميبرن بالا

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

یاد سخن یه بی ****  که گفته بود ایران ارزان ترین اینترنت را در جهاد دارد!!!

لینک به دیدگاه

اما بدونید بالابردن پهنای باند بدون کنترل فقط باعث خروج اطلاعات و پول از کشور می شه و قطعا به ضرر همه است چون زیرساخت های کشور ما قابل مقایسه با امریکا و کره و ژاپن و استرالیا و حتی هند و ترکیه و این ها نیست. همه این کشور ها شبکه های داخلی اطلاعات دارن.

شبکه ملی اونوقت به دردی هم میخوده ؟ 

خودمون رو گول نزنیم بهتره

کلا با پدیده ای به اسم اینترنت مخالف هستن اینا بزرگترین دلیلش هم بسته موندن فکر مردم هست

یه مناسبت توی کشور به من نشون بدید که با افت سرعت و قطع اپلود با خارج از کشور همراه نباشه !

وگرنه به نظر شما چه دلیلی داره وزیر ارتباطات یه روز به یه شرکت مثل هایوب بگه کمفروش روز بعد شخص رییس جمهور از همون شرکت عضرخواهی کنه و چند وقت بعدش بهش عنوان بهترین اپراتور سال رو هم بدن !

لپ کلامو امضات میگه  :cool:

لینک به دیدگاه

شبکه داخلی :laughing: اینا همش سیاه کاری. اگه به اینا باشه کلن اینترنت حرام است...الانم که با این وضعیت دارن ارائه میدن به خاطر سود بالایی که داره,درصورتی تو کشورهای دیگه اینترنت دارن کم کم رایگان ارئه میدن...

بهتره سعی کنیم یه ذره از این نگاه های عوامانه و بی اساس دوری کنیم در این که دلیل اصلی گرونی الان اینه که یه عده از نون خوردن نیفتن شکی نیست ولی این قدر هم احساس عاقل اندر سفیه نداشته باشید. این ها همش سیاه کاری نیست به شرطی که مجریانش به جز نون خوردن خودشون به چیز دیگه ای هم فکر کنن

شبکه ملی اونوقت به دردی هم میخوده ؟ 

خودمون رو گول نزنیم بهتره

کلا با پدیده ای به اسم اینترنت مخالف هستن اینا بزرگترین دلیلش هم بسته موندن فکر مردم هست

یه مناسبت توی کشور به من نشون بدید که با افت سرعت و قطع اپلود با خارج از کشور همراه نباشه !

وگرنه به نظر شما چه دلیلی داره وزیر ارتباطات یه روز به یه شرکت مثل هایوب بگه کمفروش روز بعد شخص رییس جمهور از همون شرکت عضرخواهی کنه و چند وقت بعدش بهش عنوان بهترین اپراتور سال رو هم بدن !

شما هم همین طور

سوء مدیریت و بی مسیولیتی هست و فراوان است ولی این مزخرفات که اینا می خوان مردم کلا فکرشون بسته باشه خیلی نگاه سطحی و مضحکیه سعی کنید یه ذره بدبختی ها رو دقیق تر بررسی و تحلیل کنید با این طرز تفکرِ چه اون ها چه شما واقعا چه انتظاری از آینده ی مملکت دارید؟؟؟!!!

شبکه ی ملی هم فوایدش خیلی بیشتر از اونه که بنده بخوام این جا عرض کنم. فقط همین قدر بگم فایده نداشت الان تو آمریکا انواع و اقسام شبکه های ملی (علمی-دانشگاهی، اطلاعاتی، بانکی، دیتا، و ...) وجود نداشت. یه تحقیق جزیی بفرمایید بهتره بدون تحقیق حرفی نزنیم.

ویرایش شده توسط sms.moosavi
لینک به دیدگاه

والا من هم مخابرات دارم. ماهی 36000 تومن 8 گیگ حجم سرویس 10 مگابیت شب و روز با 1.2 مگابایت بر ثانیه دانلود میکنم.

افت سرعت و این چیزا هم نداره. تا الان در یک ماه اخیر فقط یک بار قطع شده و دیگه موردی نداشته.

درسته روزا سرعت دانلود منم همینقد میده ولی پینگا داغونه شده واسه بازی قبلا عالی بود

شب هم چون رایگانه تا میخوان محدود میکنن وسرعت 2 مگ رو بین 1000 نفر شیر میکنن  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اين خبر براي فروردين 93 نبود آيا :-?

http://tnews.ir/news/D02E23785998.html

لینک به دیدگاه

خخخخخخخخخخخ

لینک به دیدگاه

اين خبر براي فروردين 93 نبود آيا :-?

http://tnews.ir/news/D02E23785998.html

سلام  @};-

این قصه ماله چندین ساله امروز دیروز فردا نداره هنوزم همون مشکلات من دارم حل نشده بدترم شده 

پینگ مخابرات وحشتناک شده از 300 رسیده به 500 با کلی تایم اوت 

سرعت اپلود هم کم کردن هرچی زنگ زدیم هیچکی پاسخگو نبود 

لینک به دیدگاه

بازم جای شکرش باقیه که فقط 25 برابر میشه :wacko:

خداروشکر :D

لینک به دیدگاه

بازم جای شکرش باقیه که فقط 25 برابر میشه :wacko:

خداروشکر :D

چه خبره

این همه سرعت

من خطم نویز داره

نمیشه 24 ش کنین :D

لینک به دیدگاه

خب ایران تو یه چیزی باید رتبه 1 باشه تو دنیا یا نه!

خب تو سرعت که نتونسته ولی تو گرونی رتبه یک شده :big hug:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...