رفتن به مطلب

مدیریت دقیق مودم وایفای با نرم افزار؟

indianboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستای عزیزم

wireless_home_2010.jpg

مدتیه که در حال استفاده از مودم وایفای dlink 2750u هستم. مشکلی که هست اینه که حدودا 5 نفر با موبایل و لپ تاپ و تبلت و ... از اینترنت استفاده میکنند و حجم خیلی زیادی مصرف میشه. میخواستم بدونم آیا نرم افزاری یا راهی هست که بشه تک تک یوزرهایی که به مودم وصل میشن رو مدیریت کرد؟ منظور پهنای باند مصرفی و حجم مصرفی در روز یا در هفته یا در ماه و ... رو بتونه کنترل کنه. یعنی میخوام اینترنت منزل رو سهمیه بندی کنم.  :-?

با تشکر از دوستان

لینک به دیدگاه

قبلا این بحث ها بوده در این مورد باید روتربورد Mikrotik  بذارید سر راه مودن .

لینک به دیدگاه

توی خونه ی ما هم همچین مشکلی داریم

موقع استفاده از اینترنت همه پایه هستن ولی وقتی ترافیک تموم میشه  همه نگاه به یه طرف دیگه میکنن و سوت میزنن و منه بدبخت باید مثل همیشه ترافیک خریداری کنم :wacko:

اگه راهی داره منم در جریان بذارید.ممنون میشم @};-

لینک به دیدگاه

سلام دوستان فکر کنم این به دردتون بخوره :

http://anzalweb.ir/1394/06/12/محدود-كردن-سرعت-و-حجم-اينترنت-وايرلس/

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من بجای اینکارا روی هر دستگاه یه نرم افزار تعیین میزان مصرف نصب کنید بعدش ببینید کی بیشتر مصرف گرده بگیرید بزنیدش...  :laughing:

لینک به دیدگاه

درود

بنظر من بجای اینکارا روی هر دستگاه یه نرم افزار تعیین میزان مصرف نصب کنید بعدش ببینید کی بیشتر مصرف گرده بگیرید بزنیدش...  :laughing:

برنامه رو ریست بکنه خب ترافیک مصرفی پاک میشه.نامردا زرنگن :laughing:

راه حل قوی باید باشه :D

لینک به دیدگاه

درود

مثلا بابای آدم بیشترین مصرف رو داشته باشه اونوقت چی ؟؟؟ :-? :-? :-?

لینک به دیدگاه

سلام دوستان فکر کنم این به دردتون بخوره :

http://anzalweb.ir/1394/06/12/محدود-كردن-سرعت-و-حجم-اينترنت-وايرلس/

روش qos روش خوبی هست. ولی مشکلش اینه که تنظیمات همه مودم ها مثل هم نیست و اینکه خیلی مودم های معمولی تنظیمات زیادی ندارند یعنی نمیشه سرعت دقیق هر یوزر رو مشخص کرد و یا پهنای باند قابل مصرفش رو محدود کرد برای یک دوره ی زمانی خاص فقط میشه اولویت بندی کرد برای مصرف

ویرایش شده توسط indianboy
لینک به دیدگاه

با نرم افزار نت کات و همچنین تنظیمات QoS مودم میشه اولویت بندی کرد

روش qos روش خوبی هست. ولی مشکلش اینه که تنظیمات همه مودم ها مثل هم نیست و اینکه خیلی مودم های معمولی تنظیمات زیادی ندارند یعنی نمیشه سرعت دقیق هر یوزر رو مشخص کرد و یا پهنای باند قابل مصرفش رو محدود کرد برای یک دوره ی زمانی خاص

اره qos بیشتر اولویت بندی میکنه یعنی اگه دونفر همزمان وصل بشن اولویت رو میده به یکی که تعریف شده

لینک به دیدگاه

قبلا این بحث ها بوده در این مورد باید روتربورد Mikrotik  بذارید سر راه مودن .

فعلا بیشتر بحثمون روی راه‌های نرم افزاری هستش. 

حالا این روتربرد میکروتیک چقدر هزینش هست؟ هر کاربری میتونه تنظیماتش رو انجام بده و مدیریت کنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

برنامه رو ریست بکنه خب ترافیک مصرفی پاک میشه.نامردا زرنگن :laughing:

راه حل قوی باید باشه :D

خب اگه ریست کنه که معلوم میشه ریست کرده، تابلوه اونوقت کل هزینش رو باید ازش بگیرین... تا درس عبرتی بشه برای سایرین...  :D

من الان از du meter  استفاده میکنم رو سیستم همه کل مصرف سیستم همه رو تا یک سال پیش رو دارم و معلومه... این وسط هر بلایی سرش بیاد مقصر شخص صاحب سیستم هست...  :D

البته من بیشتر برای این منظور گذاشتم ببینم اینترنت رو واقعا مصرف کردیم یا نه و اینکه سیستم یهو خودش یچیزی اپدیت کنه اون پایین تو تولبار نشون میده میزان ترافیک در لحظه رو خیلی کاربردی هست خود این... هدف جانبیش تشویق اعضای خانواده به استفاده صحیح از نت هست... قبلا مصرفمون شدید بالا رفته بود الان تنظیم و معقول تر شده...  :-?

مثلا بابای آدم بیشترین مصرف رو داشته باشه اونوقت چی ؟؟؟ :-? :-? :-?

وقتی بابای ادم پول نت میده خب حقم داره هرچقدر خواست استفاده بکنه... مگه اینکه خلافش ثابت بشه ...  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

توی خونه ی ما هم همچین مشکلی داریم

موقع استفاده از اینترنت همه پایه هستن ولی وقتی ترافیک تموم میشه  همه نگاه به یه طرف دیگه میکنن و سوت میزنن و منه بدبخت باید مثل همیشه ترافیک خریداری کنم :wacko:

اگه راهی داره منم در جریان بذارید.ممنون میشم @};-

ای گفتی دوست من . خونه ما هم هر وقت حجم تموم میشه انگار زمان وایساده همه خشک میشن . همین که شارژ میکنم همه دکمه ادامه

resume the game شون فعال میشه .

ویرایش شده توسط my lion
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...