رفتن به مطلب

CPU اینتل یا ای ام دی

Recommended Posts

سلام

دوستان به نظرتون سی پی یو AMDبهتره یا intel؟

چون قیمت سی پی یو های ای ام دی نسبت به کیفیت خیلی ارزونه 8 هسته ای 3.5 فرکانس قیمتش 600 تومنه

ولی همین سی پی یو اینتل 1 تومنی میشه

با این همه تفاوت قیمت و کارایی برای 3d کدوم بهتره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز

بدور از ......... و........ اینتل! هسته بیشتر و فرکانس بالاتر و کش زیاد رو فراموش کنید، اینتل بهتره

بعد یه نکته خیلی خیلی مهم، ارزان بودن amd برا بلاد کفر هست اینجا به صورت انحصاری توسط یه شرکت خاصی وارد میشه و از اینتل گرونتر میوفته پس کلاً amd رو خط بزنید اصلا از اینتل ارزونتر نیست.

بعد شما پلتتفرم میگیرن و نه تنها پردازنده که هم مادربردهای amd خیلی عقبه هم گرونتر از اینتل هست.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

گول 8 هسته ی AMD رو نخور. همین 8 هسته اندازه ی 4 هسته هم کارایی نمیده. اگه باور نداری این لینک رو ببین.

لینک به دیدگاه

2 نکته مهم !

پرفورمنس هر هسته AMD در فرکانس مشابه تقریبا نصف اینتل هست .

یعنی یک هسته با فرکانس 3 گیگا هتزی در اینتل تقریبا به اندازه یک هسته 6 گیگا هتزی در AMD قدرت داره .

در اکتر بازی ها 4 هسته به کار میان .

از یکی از دوستان شنیدم که cpu فنوم 6 هسته ای خودش رو با غیر فعال کردن دو هسته به یک چهار هسته ای تبدیل کرده بعد به مقدار قابل توجه ای اورش کرده در نهایت فریم بیشتری گرفته .

البته در کارهای غیر گیمینگ ( متلا فتوشاپ ) cpu های AMD بهتر عمل میکنن و گزینه های بدی نیستند ( با توجه به قیمت )

لینک به دیدگاه

داداش منم هشت هسته ایه amd رو داشتم اشکم دراومد.

ولی خداییش اگه میخوای توی مسائل گرما و اینا اوستا شی amd خیلی خوبه چون انقد میدوونتت تا کله قلقارو یاد بگیری.

یه ساله اینتل دارم مثه شیر داره کار میکنه عالیه عالی.

اینم بگم حتی با این قیمتای الان وارد کننده ها بازم ارزش اینتل بالاتره شک نکن.

فقط یه کولر مثه ماچو بلک بگیر برای پردازنده های های اند.

لینک به دیدگاه

فقط اینتل

رفیقم روی سیستمش یه سی پی یو فنوم 555 به صورت آنلاک شده داشت که ریت ویندوز7 رو 7.4 میداد.خیر سرمون پیشنهاد ارتقا بهش دادم و با هزینه ی 500 هزار تومن یه 8350 براش گرفتیم و روی سیستمش گذاشتیم.

میگفت توی بازی و برنامه ی اتوکد هیچ فرقی احساس نمیکرد و ریت ویندوز 7.5 شده بود

آخه دنهت سرویس 500 هزار تومن پول داده که حداقل یه فرقی توی بازی یا برنامه ها احساس بکنه.خلاصه آبرومون رفت

فقط هی هسته اضافه میکنن و 8 هسته و 20 هسته و 50 هسته!!!

وقتی کارایی نداره به چه دردی میخوره؟!فقط سر مردم رو کلاه میذارن

لینک به دیدگاه

من خودم هم amd داشتم و هم اينتل. يه سرى تجربياتي توى گيمينگ هست که بد نيست بدونيد.

من بازى blur رو با phenom x4 945 تست کردم تو جزيات پاين حدود 120 فرم ميداد و جزيات بالا حدود 50 فرم. بعد اونو به i3 3220 تغير و تست کردم. جزيات پاين 100 و جزيات بالا 55-60 يعني 5-10 فريم بيشتر داد.

يه چيزى رو فهميدم و اينه که amd تو جزيات پاين خوب فريم ميده ولي جزيات بالا افت فريمش بيشتر از اينتله چون قدرت پردازشي هسته هاش کمه فقط هسته و کلاک داره که تو جزيات پاين يه خورده بدک نيست. توى cod 4 هم تست شده.

تجربه بعدى بين i3 3220 و i5 2400 بوده تو gtx v

با اى 3 حدود 50 فريم رو ميداد و کار کرد پردازنده 70 درصد بود. بعد از ارتقا باز هم کارکرد 70 درصد بود ولي فريم به شصت رسيد البته اگه مثلا 4670 بود به 70 هم ميرسيد. البته اين 2400 بعضي جاها تا 15 فريم هم بيشتر داده. بگذريم , تجربه اي که من به دست اوردم اينه که اينتل تو گيم از نهايت قدرتش استفاده ميکنه به طورى که کار کردش بيشتر ميشه و نرخ فريم دهي بيشتر. در عوض مثلا يه مثلا 4100 تو يه گيم 40 فريم ميده و کارکرد 70 درصد و وقتي ارتقا ميدى به مثلا 8150 , کارکرد ميرسه به 40 درصد و فريم دهي 43. در واقع نميتونه از هسته هاش به خوبي استفاده کنه و توى گيم به خاطر ضعف در قدرت پردازشي هسته ها نرخ فريم دهي مياد پاين.

لینک به دیدگاه

پس با ابن حال

همون اینتل 4 هسته سرعتش بیشتر از ای ام دی هست

لینک به دیدگاه

سلام داداش خوبی؟

اگه واسه 3d max میخوای amd بگیر.خودم چند ماه پیش شخصا امتحان کردم یه دونه 8320 روی مین ASUS M5A78L بهتر از 4690 روی مین b85 جواب داد.

داداش اگه واسه رندر و 3d max میخوای 8350 بگیر عالیه ولی توی گیم و فریم حرفی واسه گفتن نداره فقط اینتل

لینک به دیدگاه

در چیپ ها فقط تعداد هسته و کلاک مهم نیس  فناوری ساخت و معماری هم مهمه . من خودم cpu رو اینتل ترجیح میدم و کارت گرافیک رو در قیمت های پایین تا حدود 900 هزار تومن رو amd ( چون هسته های پردازشی بیشتری داره و افت فری کمتر و همچنین وی رم بیشتری داره ) اما کارت در قیمت های بالا nvidia

جا داره بگم من خودم 660 ti داشتم و کارت دوستم رو که 7950 بود رو گرفتم تست کنم با این که 3dmark 11 حدود 700 امتیاز کمتر میگرفت اما در gta v حدود 15 الی 6 فریم در محیط های مختلف فریم بیشتری  میگرفت تنظیمات gta هم برای هر دو کارت یکسان و روی 2/56 گیگ ست شده بود و خودم حدس میزنم که دلیل فریم بیشتر این بود که یک گیگ وی رم بیشتری داشت و دیگه از رم سیستم شیر نمیکرد در کل میگم که همیشه به قیمت قطعه انتخواب کنین و نگین که قطعا intel بهتره از amd یا برعکس !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...