رفتن به مطلب

سوال در مورد خرابی قطعات سیستم

digital_2015
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه

این موضوع بنده ربطی به همین خرابی داره

دوستان بنده یک کیس قدیمی دارم که وقتی چند روز پیش رفتم روشن کنم کل کیس روشن میشه ولی تصویر نمیده هم پاور روشنه و هم cpu چیزی که به ذهن بنده خطور کرد مشکل از گرافیک سیستم است حالا این تایپکو زدم که بیشتر راهنمایی بگیرم از شما دوستان عزیز که اطلاعاتو بیشتر از بنده است

و راستی اینم اضافه کنم که وقتی کابل vga رو از گرافیک جدا می کنم ماینتور روشن میشه و کار می کنه مانیتور سالمه فکر کنم

ممنون

موفق باشین :x

ویرایش شده توسط digital_2015
لینک به دیدگاه

قبلا کا ميکرد؟ همچين اتفاقي واسم افتاده و بايوس رو ريست کردم درست شد. بلدى که؟

لینک به دیدگاه

قبلا کا ميکرد؟ همچين اتفاقي واسم افتاده و بايوس رو ريست کردم درست شد. بلدى که؟

سلام داداش آره قبلا کار می کرد و مشکلی نداشت

بایسو چطور ریست کنم داداش؟چون سیستم بالا نمیاد ویندوز منظورمه

ممنون :x :x

لینک به دیدگاه

یک چیزو فهمیدم که با jumper رو جابجا کنی الان رو دفترچه خوندم دوتا jumper داره:

1.Clear cmos jumper_JP1

2.biso protect jumper_JP3

خوب بچه ها الان چی کار کنم؟جایی این دوتا رو عوض کنم؟

لینک به دیدگاه

من یه سیستم قدیمی ۴۷۸ داشتم فقط روشن میشد و هیچ عکسالعملی نداشت . هی ریست میکردم تا یه بار بوق میزد و لود ویندوز میومد و قفل میکرد. پاور رو عوض کردم با کمال تعجب خوب شد.

شما هم باید قدم به قدم بری جلو . اون جامپر clear cmos رو بزن تا بایوست ریست بشه. بعد از اون برگردون سرجاش و روشن کن . اگه تصویر نداد یه بار رم و گرافیک رو در بیار ودوباره جا بزن .هارد و سی دی راما رو از مین جدا کن حتی برقشون .بعد تست کن. باید تست کنی ببینی کی مادر بردت عکس العمل نشون میده.

Sent from my Galaxy Nexus

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

من یه سیستم قدیمی ۴۷۸ داشتم فقط روشن میشد و هیچ عکسالعملی نداشت . هی ریست میکردم تا یه بار بوق میزد و لود ویندوز میومد و قفل میکرد. پاور رو عوض کردم با کمال تعجب خوب شد.

شما هم باید قدم به قدم بری جلو . اون جامپر clear cmos رو بزن تا بایوست ریست بشه. بعد از اون برگردون سرجاش و روشن کن . اگه تصویر نداد یه بار رم و گرافیک رو در بیار ودوباره جا بزن .هارد و سی دی راما رو از مین جدا کن حتی برقشون .بعد تست کن. باید تست کنی ببینی کی مادر بردت عکس العمل نشون میده.

داداش ممنون

فقط باید اینو دوتا رو عوض کنم:پ

1.Clear cmos jumper_JP1

2.biso protect jumper_JP3

بعدش روشن کنم خاموش کنم و دوباره سر جای اصلیشون بزنم و روشن کنم درسته تا ریست بشه؟

ممنون :x

لینک به دیدگاه

نه . فقط جامپر و جابه جا میکنی و ۵ثانیه صبر و بعد جامپر رو میزاری سر جاش و بعد روشن میکنی . دار حالت clear cmos سیستم رو روشن نکن جون احتمال پریدن بایوس هست . پس ۵ثانیه جامپر و جا به جا میکنی و بعد میزاری سر جاش و بعد روشن میکنی.

درست همونجور که دفترچه نوشته جامپرو جابجا کن .

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

بچه ها یک جا رو اشتباه کردم وقتی جاباجا کردم برای چند ثانیه سیستم رو روشن و خاموش کردم و بعد سر جاش گذاشتم

حالا چراغ قرمز و سبز کیس ثابت شده رسما خرابش کردم :( :(

:( :( :( :( بچه ها ببرم تعمیر گاه؟

لینک به دیدگاه

احتمال ميدم بايس پرونده. پيش تعميرکارى که ميشناسي زياد ببر. مورد داشتم مينم بايوس پرونده , بعد طرف گفته IC I/O سوزونده و بعد از درست شدن کلي ازم پول گرفته و روى مين هيچ جاى تعمير نبود. جالب اينجاست مينو داده بود به يکي از همکاراش که دوستم بود و جريانو که گفتم , گفت اره مينتو اورد پيش من پروگرم کردم درست شد.

راستي مينت بعد از چند ثانيه روشن بودن خاموش نميکنه؟

ویرایش شده توسط Milad_Bm
لینک به دیدگاه

احتمال ميدم بايس پرونده. پيش تعميرکارى که ميشناسي زياد ببر. مورد داشتم مينم بايوس پرونده , بعد طرف گفته IC I/O سوزونده و بعد از درست شدن کلي ازم پول گرفته و روى مين هيچ جاى تعمير نبود. جالب اينجاست مينو داده بود به يکي از همکاراش که دوستم بود و جريانو که گفتم , گفت اره مينتو اورد پيش من پروگرم کردم درست شد.

راستي مينت بعد از چند ثانيه روشن بودن خاموش نميکنه؟

نه همش روشنه و قطعات داره کار می کنه فقط ویندوز بالا نمیاد یعنی به کل مانیتور روشن نمیشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...