رفتن به مطلب

6700k یا 6700

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود 

خداوکیلی این دیگه پرسیدن نداشت 

هر عقل سالمی اگر ببینه قیمت یه cpu حدود 1.650.000 هزار تومن هست راحت از بغلش رد میشه بدون کوچکترین نگاه 

اینقدر پول مفت نریزین تو جیب برخی " عزیزان " !! البته منظورم اون عزیزان عزیزتر از جان هست که ناخدای این کشتی هستند

پولو از زیر سنگ و قرون قرون درمیاریم و همشو یه جا دودستی تقدیم این " عزیزان " میکنیم 

همون معمولی رو تهیه کنید و لذت ببرید از سیستمتون 

لینک به دیدگاه

4460 در مقابل 6700 کلا خیلی ضعیفه!

مخصوصا برای رندر گرفتن و کار هایی پردازشی، خرید 4460 اشتباه هست.

و فکر هم نکنم بشه تا 4.4 اورکلاکش کرد!

اگه خیلی هنر بکنید، حدود 3.8 یا 3.9 GHz فکر کنم ممکن باشه.

لینک به دیدگاه

با خیال راحت 6700 رو بخرید و استفاده کنید اگه یک زمانی احتایج به اور داشتین با آپدیت جدید بایوس مینهای آزراک راحت میتونید تا یک گیا هرتز اور کنید خبرش تو لینک پایینی

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=52295

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی همه ی دوستان

همون 6700 رو خرید کردم از سایت دیجی کالا

قراره واسم ارسال کنن

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

این طوری که بوش میاد همون غیر کا بگیری بهتره :

Add 1 GHz Tweak on non K model Skylake processors after BIOS upgrade

http://www.guru3d.com/news-story/add-1-ghz-tweak-on-non-k-model-skylake-processors-after-bios-upgrade.html

لینک به دیدگاه

به نظر من اگه اورکلاک نمیکنی همون 6700 کارت رو راه میندازه جدا از اون باید برای 6700k یه کولر جدا تهیه کنی.

اگه میخوای 6700k تهیه کنی یا باید یه مدت طولانی صبر کنی تا قیمتش پایین بیاد یا بری سراغ 4790k که قدرتی نزدیک به 6700k داره.

لینک به دیدگاه

من نمیدونم چرا یک عده یک ملیونو شیش صدو پنجاه پول 6700 کا میدن مگه چیکار میخوان بکنن که 4460 نمیتونه بکنه با قیمت 600 تومن ؟

http://lioncomputer.ir/product/3898/%D8%B3%DB%8C+%D9%BE%DB%8C+%DB%8C%D9%88+%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D9%84+i5+4460+%D9%87%D8%A7%D8%B3%D9%88%D9%84/

همین سی پی یو بالارو میشه برای رندرها با یه کولر دست دوم 100 تا 150 تومنی تا 4.4 گیگاهرتز اور کرد تازه شما میگی من خیلی سنگین نیست رندرام

چقدر بده بدون اطلاعات میرید اینجوری خرید میکنید

بعد شما میگی اصلا تو مد اور هم نیستی پس نمیدونم داستان سی پی یو 6700K چیه وقتی نمیخوای اور کنی (یه وقت اینجوری فکر نکنی که پس 6700 معمولی اصلا بالا نمیاد رو مادربرد چون سری Z هستش و حتما باید 6700K بگیرم)

الانم اگه نمیتونی مینو پس بدی همون 6700 معمولیو بگیر یا 6600 معمولی

این سی پی یو های 1151 قیمتش بیخودی بالاست الان اشتباه محضه کسی سوکت 1151 بخره فقط 1150 دست دوم با یه کولر 100 تومنی و مقداری اور برای مواقعی که لازمه همینو بس

کاش ما هم از این پولا داشتیم

بله این مدل سی پی یو هارو تا 4 الی 5 دهم گیگا هرتز بالاتر از سرعت Boost ای که دارن میشه با افزایش مولتی پلایر اور کرد بقیه رو هم با تغیر باس

اگر هم ضرر داشت خود اینتل این امکان رو قرار نمیداد و ضریبو بعد از سرعت بوست میبست

شما اگه دمارو کنترل کنی با کولر مشکلی پیش نمیاد

تازه من اصلا دستی اور نمیکنم مادربردم ایسوس هستش و تو صفحه اول بایوس سه تا حالت پیش فرض داره یکی EPU هست که عکس چنتا  برگ کشیده یکی حالت نرمال هست یکی هم حالت OC  که عکس شعله های آتیش کشیده من میزارم روی اون حالت OC خود مادربرد سی پی یو رو اور میکنه تا 4 گیگا هرتز باس رو هم میبره رو 107

بعد اینکه من نمیدونم وقتی توی پنجره تسک منیجر حدود 60 درصد از توان پردازشی سی پی یو پر میشه چه دلیلی داره سه تا سی پی یو سوکت 2011 رو به صورت موازی رو برد ببندیم تا 50 فریم بیشتر تو بازی بتمن بگیریم

سی پی یو (اگر گلوگاه نباشه) و رم و هارد اس اس دی خیلی تاثیر چشمگیری توی مقدار فریمی که از بازی میگیریم ندارن

میشه چنتا لینک معتبر در رابطه با گفته هاتون بدین ببینیم 4790 باعث میشه چنتا فریم بیشتر از 4460 بگیریم در بازیها

اگر ممکنه در همین تاپیک برای دوستان توضیح بدید که چه طور میشه سی پی یو ضریب بسته 4460 رو با افزایش مولتی تا 4.4 گیگاهرتز اورکلاک کرد.

با سپاس

پ.ن :

اگر منظورتون دقیقا 4460 باشه ضریب نهایی 34 هست ضرب در 107 که فرمودید میشه 3600 مگاهرتز !

دوم اینکه هر سی پی یو نمیتونه به بیش از 105 تا بیس کلاک بخوره معمولا بیس کلاک نهایی رقم 105 هست. این مورد به کیفیت سی پی یو و بهینه بودن بایوس بورد ربط داره

میزان فرکانس رم هم به چیپست و خود رم ربط داره نه به سی پی یو چون این سی پی یو ها وال فرکانسیشون بالای 4500 مگاهرتز هست.

دقیقا اشتباه شما همین جا هست که 6700 رو با 4460 مقایسه میکنید که دو برابر قدرت بیشتری داره. بعدش هم با سوکت 2011 مقایسه می کنید. :( 

لازم به ذکرم که قدرت هسته های اسکایلیک حدودا 400 مگاهرتز بیشتر از هاسول هست تازه اگر فرکانس بالای رم رو صرف نظر کنیم که اختلاف بیشتر هم خواهد شد.

در این روزگار هم خرید 5820K ارزش خرید بیشتری به نسبت هر سی پی یو داره.

ایشون بوردشون رو بفروشن و 5820K بخرن بهتره

6 کور12 ترید- 4 کاناله- سی پی یو ضریب باز- دمای واقعا کم. در واقع حین اورکلاک دمای برابر با یک پنتیوم هاسول داره. قدرت پردازشی بیشتر و پشتیبانی بهتر.

اگر نه که خرید 6700 بهتره.منظورم غیر K

در مورد افزایش قیمت 6700K باید بگم که افزایش قیمت این سی پی یو جهانی ست. در حال حاظر نیو اگ موجودی نداره و فقط آمازون 420 دلار قیمت زده.

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

متاسفانه اینل بعد از 1.5 تاخیر در عرضه ی سری 14nm بعد از کمی تولید باز به مشکل جدی برخورد کرده به نحوی که فروش فوق العاده کریسمس هم از دست داد ماه nov با dec برای تمام شرکت ها ماه حیاتی هست که اینتل از دستش داد این مشکل جهانی هست snapdragon هم مدام داره در عرضه ی 14nm هاش تاخیر می ندازه حتی nvidia هم به 16nm پناه برده که مشخص هم نیست ایا با همینم به مشکل بر می خوره یا نه

خیلی ها از دست اینتل به شدت شاکی هستن اینتل هم هیچ صحبتی برای رفع مشکل نکرده ظاهرا تا 3 ماه اینده هم خبری از تولید جدی نیست توصیه شده اگر عجله ای در خرید ندارید صبر کنید چرا که احتمال کم شدن قیمت کمتر از قیمت اولیش هم هست یعنی زیر 350 دلار قیمت دلار هم که در ایران فعلا ثبات نداره شاید تا 3 ماه اینده قیمتش به نرخ سابق برگرده خلاصه اینکه گرون نخرید.

سری اکستریم هم احتمالا بعد رفع این مشکلات عرضه می شه.

اگرم دنبال oc بی خطر هستید فقط سری k بخرید که ضربیش باز هست فقط cpu oc می شه نه بقیه ی قطعات چرا که در حالت های دیگه احتمال اسیب رسیدن به قطعات هست

ویرایش شده توسط slash_slash
لینک به دیدگاه

سلام

مبارکتون باشه ولی کاش قبل از خرید از دیجیکالا یه سر بازار میرفتید و قیمت میگرفتید

من امروز SSD گرفتم تو قیمت 300 تفاوت قیمت از 10 تا 40 تومن تو سایت های معتبر و تا 75 تومن در سایت های غیر معتبر بود

تو قیمت شما احتمالا تفاوت قیمت بیشتر هم باشه

به علاوه CPU معمولا غیر اوریجینال تو بازار نداره که خیلی هم نگران اصل بودن باشید

لینک به دیدگاه

وقتی BCLK رو تو نسل ششم میشه کلی افزایش داد بدون اینکه مثل نسلهای قبلی تو جاهای دیگه خرابکاری کنه

به نظرم من ارزش نداره از طریق ضریب بازها و با حساب اختلاف 450 هزار تومنی با نسخه ضریب بسته این اورکلاکو انجام داد.

لینک به دیدگاه

وقتی BCLK رو تو نسل ششم میشه کلی افزایش داد بدون اینکه مثل نسلهای قبلی تو جاهای دیگه خرابکاری کنه

به نظرم من ارزش نداره از طریق ضریب بازها و با حساب اختلاف 450 هزار تومنی با نسخه ضریب بسته این اورکلاکو انجام داد.

اگر ممکنه در همین تاپیک برای دوستان توضیح بدید که چه طور میشه سی پی یو ضریب بسته 4460 رو با افزایش مولتی تا 4.4 گیگاهرتز اورکلاک کرد.

با سپاس

پ.ن :

اگر منظورتون دقیقا 4460 باشه ضریب نهایی 34 هست ضرب در 107 که فرمودید میشه 3600 مگاهرتز !

دوم اینکه هر سی پی یو نمیتونه به بیش از 105 تا بیس کلاک بخوره معمولا بیس کلاک نهایی رقم 105 هست. این مورد به کیفیت سی پی یو و بهینه بودن بایوس بورد ربط داره

میزان فرکانس رم هم به چیپست و خود رم ربط داره نه به سی پی یو چون این سی پی یو ها وال فرکانسیشون بالای 4500 مگاهرتز هست.

دقیقا اشتباه شما همین جا هست که 6700 رو با 4460 مقایسه میکنید که دو برابر قدرت بیشتری داره. بعدش هم با سوکت 2011 مقایسه می کنید.  :( 

لازم به ذکرم که قدرت هسته های اسکایلیک حدودا 400 مگاهرتز بیشتر از هاسول هست تازه اگر فرکانس بالای رم رو صرف نظر کنیم که اختلاف بیشتر هم خواهد شد.

در این روزگار هم خرید 5820K ارزش خرید بیشتری به نسبت هر سی پی یو داره.

ایشون بوردشون رو بفروشن و 5820K بخرن بهتره

6 کور12 ترید- 4 کاناله- سی پی یو ضریب باز- دمای واقعا کم. در واقع حین اورکلاک دمای برابر با یک پنتیوم هاسول داره. قدرت پردازشی بیشتر و پشتیبانی بهتر.

اگر نه که خرید 6700 بهتره.منظورم غیر K

در مورد افزایش قیمت 6700K باید بگم که افزایش قیمت این سی پی یو جهانی ست. در حال حاظر نیو اگ موجودی نداره و فقط آمازون 420 دلار قیمت زده.

کیفیت سیلیکونی که در پردازنده های ضریب بسته استفاده میشه به نسبت از کیفیت پایین تری از سری K برخوردار هست پس به همین دلیل اورکلاکر ها سراغ سری K میرن.

ازادی و راحتی که شما در سری K داری در بیس کلاک نخواهی داشت. و سطح اورکلاک هم محدود تر هست.

این مورد در کیفیت مموری کنترلر و سطح ولتاژی و همون توانایی بیس کلاک هم لحاظ میشه.

در مورد اسکایلیک هم همین شرایط برقرار هست به طور 100 درصد نمیشه گفت فلان سی پی یو باید 126 تا بیس کلاک بخوره.

ممکنه اصلا بالای 110 تا هم بیس کلاک نزنه! در پردازنده های AMD هم این شرایط هست.

پردازنده سری بلک توانایی بهتری در بیس کلاک داشتن. پردازنده ای بود که به راحتی 490 تابیس کلاک میخورد پردازنده ای بود بالای 320 تا نمیزد

لینک به دیدگاه

قبول ولی این محدودیت 450 هزار تومنی نمی ارزه

مثل قدیم ترها فرق بسته و باز نهایت 90 هزار تومن بود آره ولی تو بازار سودجویی امروز نه !

لینک به دیدگاه

قبول ولی این محدودیت 450 هزار تومنی نمی ارزه

مثل قدیم ترها فرق بسته و باز نهایت 90 هزار تومن بود آره ولی تو بازار سودجویی امروز نه !

من جدا از بحث 400 هزار تومنی عرض کردم. و الا معلومه برا کاربر معمولی ارزش نداره ولی برا  من ارزش داره.  :D

لینک به دیدگاه

سلام

مبارکتون باشه ولی کاش قبل از خرید از دیجیکالا یه سر بازار میرفتید و قیمت میگرفتید

من امروز SSD گرفتم تو قیمت 300 تفاوت قیمت از 10 تا 40 تومن تو سایت های معتبر و تا 75 تومن در سایت های غیر معتبر بود

تو قیمت شما احتمالا تفاوت قیمت بیشتر هم باشه

به علاوه CPU معمولا غیر اوریجینال تو بازار نداره که خیلی هم نگران اصل بودن باشید

مرسی دوستم

اخه من تهران نیستم اینجام اصلا موجود نیست هیچ مدل اسکای لیک

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

سلام دوستان من یه چند وقته مادربورد z170  گرفتم میخوام یه سیستم ببندم با توجه به کمبود 6700k در بازار به نظر شما اگه 6700 بگیرم خیلی فرق دارن با هم و افت پیدا میکنه سیستم؟

اورکلاک نمیکنم هیچ وقت

اگه قول مردونه بدی که هیچ وقت اور نمیکنی میگم 6700 چون سری k رو موقعی میخرن که بخوان اور کنن تازه برای اور هم باید یه کولر 300 تومنی حداقل بخری تا بتونی درست حسابی اور کنی

دوستانی که شهرستان هستین همیشه از دیجیکالا یا سایتای اینترنتی که قیمتشون با کف بازار تهران یکیه خرید کنن شهرستانا متاسفاه حتی اگر موجود هم داشته باشن خیلی گرون میگن مثل مشهد و تبریز

دیجیکالا که تازه هزینه خرید بالای 200 تومنشم رایگانه

دوست عزیز قیمت 6700k الان 1400

قیمتش تا همین چند وقت پیش 1650 هم شده بود تازه فقطم با مین میدادن نه جدا

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...