رفتن به مطلب

یه سوال در مورد کارت گرافیک؟؟؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان میخوام برا یکی از دوستام سیستم جمع و جور کنم و با مشکل کمبود پول مواجهم و نميتونم گرافیک چهار گیگ خوب براش بخرم.

ميخواستم بدونم اگه کارت گرافیک gtx 950 بگیرم میتونم با استفاده از رم سیستم حافظه اونو زیاد کنم؟ چقدر میتونم؟

اولش ميخواستم 370 چهارگیگ بردارم دیدم خیلی ضعیفه منصرف شدم.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

اگه رزولوشن خيلي بالا نباشه , مشکلي با 2 گيگ پيش نمياد. وقتي هم که بيشتر از دو گيگ بشه خود به خود به صورت موقت از رم سيستم قرض ميگيره. از اونجاى که سرعت v ram گرافيک بيشتر از رم سيسمته , افت فريم پيش مياد که مقدارش در حد نهايت دو سه فريم خواهد بود

لینک به دیدگاه

از راهنماییت ممنونم دوست عزیز

ویرایش شده توسط afshin.m914
لینک به دیدگاه

لطفا اگه کسی اطلاعات بیشتری داره بگه..

لینک به دیدگاه

این بست بچه های فروم هستش راجع به 950 : http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=51853&page=4 

لینک به دیدگاه

والا اینم بگم 950 از نظر قدرت خیلی بهتر از 370 هستش.

4 گیگ روش بیشتر جنبه کشک بودن داره تا کارایی.

شما اگه بتونی 380 دست دوم بخری بهتره وگرنه 950 با 8 رم سیستم خیلی خوب عمل میکنه

میلاد جان خودم میدونم از 370 خیلی قویتره

سوال من الان اینه که اگه این کارت حافظه کم بیاره واقعا میتونه از رم سیستم استفاده کنه؟

لینک به دیدگاه

میلاد جان خودم میدونم از 370 خیلی قویتره

سوال من الان اینه که اگه این کارت حافظه کم بیاره واقعا میتونه از رم سیستم استفاده کنه؟

بله دوست عزیز میتونه از رم شیر میشه اگرم رم کم بیاد از هارد شیر میشه که سرعتش خیلی پایین تره شما تو خرید 950 شک نکن قدرت کارت در حد حمون 2GB اه اگرم کم بیاره از رم شیر میشه مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

بله دوست عزیز میتونه از رم شیر میشه اگرم رم کم بیاد از هارد شیر میشه که سرعتش خیلی پایین تره شما تو خرید 950 شک نکن قدرت کارت در حد حمون 2GB اه اگرم کم بیاره از رم شیر میشه مشکلی نداره

از راهنمایی های همتون ممنونم.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخوام برا یکی از دوستام سیستم جمع و جور کنم و با مشکل کمبود پول مواجهم و نميتونم گرافیک چهار گیگ خوب براش بخرم.

ميخواستم بدونم اگه کارت گرافیک gtx 950 بگیرم میتونم با استفاده از رم سیستم حافظه اونو زیاد کنم؟ چقدر میتونم؟

اولش ميخواستم 370 چهارگیگ بردارم دیدم خیلی ضعیفه منصرف شدم.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

مشکل نداره اوتوماتیک سیستم مقداری رو که کم داره از رم سیستم شیر میکنه بعضی بازی ها هم مثل gta v در داخل تنظیمات گرافیکی یه گزینه دارن که محدودیت سیستم برداشته باشه و شما بتونین تنظیمات گرافیکی بازی رو بیشتر از حافظه کارت گرافیکتون ست کنین اما نکته ای که هست اینه که هر چی باس رم پایین تر باشه ممکنه کمی لگ پیدا کنه بازی و معمولا  شیر بیشتر از یک گیگ  با لگ زیادی در سیستم های گیمینگ معمولی مواجه میشه و کلا  تا حدودی این قابلیت خوبه اما این که انتظار داشته باشین کارت گرافیکی دو گیگ رو 4 گیگ کنین اونم در حد کارتی که خودش 4 گیگ وی رم داره ازش انتظار داشته باشین نمیشه ! برای مثال من دو کارت 660 ti که دو گیگ هست و 7950 که سه گیگ و بنچ مارک و فریم دهی یکی هست رو با بازی gta v و تنظیمات گرافیکی 2/5 گیگی تست کردم فریم 7950 حدود 6 الی 14 تا بیشتر بود اما با تنظیمات 2 گیگ فریم تقریبا یکسان بود

لینک به دیدگاه

من با 2 گیگ 960 مشکلی ندارم!

950 هم مطمعنا نخواهد داشت!(با توجه به این که بازی در رزلوشن 1080 به بالا کلا منتفی هست...)

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

مشکل نداره اوتوماتیک سیستم مقداری رو که کم داره از رم سیستم شیر میکنه بعضی بازی ها هم مثل gta v در داخل تنظیمات گرافیکی یه گزینه دارن که محدودیت سیستم برداشته باشه و شما بتونین تنظیمات گرافیکی بازی رو بیشتر از حافظه کارت گرافیکتون ست کنین اما نکته ای که هست اینه که هر چی باس رم پایین تر باشه ممکنه کمی لگ پیدا کنه بازی و معمولا  شیر بیشتر از یک گیگ  با لگ زیادی در سیستم های گیمینگ معمولی مواجه میشه و کلا  تا حدودی این قابلیت خوبه اما این که انتظار داشته باشین کارت گرافیکی دو گیگ رو 4 گیگ کنین اونم در حد کارتی که خودش 4 گیگ وی رم داره ازش انتظار داشته باشین نمیشه ! برای مثال من دو کارت 660 ti که دو گیگ هست و 7950 که سه گیگ و بنچ مارک و فریم دهی یکی هست رو با بازی gta v و تنظیمات گرافیکی 2/5 گیگی تست کردم فریم 7950 حدود 6 الی 14 تا بیشتر بود اما با تنظیمات 2 گیگ فریم تقریبا یکسان بود

ببخشید جای غیر مربوط می پرسم 

چطور این لیمیت رو بردارم 

کارت R9-270x 2 GB دارم :|‌ روانیم کرده نمی تونم روی بالاترین گرافیک بزارم 

لینک به دیدگاه

ببخشید جای غیر مربوط می پرسم

چطور این لیمیت رو بردارم

کارت R9-270x 2 GB دارم :|‌ روانیم کرده نمی تونم روی بالاترین گرافیک بزارم

دوست عزیز شما به تنظیمات گرافيکي بازی که برس اولین گزینه همونه که نوشته

Ignore suggested limits

این گزینه رو باید off کنید

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

(به نظر بنده فعلا از گرافیک آنبرد استفاده کنید و چند وقت دیگه قیمتها مناسبتر شد یه گرافیک آکبند و بهتر بخرید :D)

واقعا بگید مشکل گفته ی من چی بوده که یکی از دوستان عقده ای امتیاز منفی دادن؟!

بخاطر کریسمس قیمتها بالا رفته و گفتم صبر کنید که قیمتها متعادل بشه

واقعا برای طرز فکرت متاسفم.واقعا برای منطقت متاسفم

ویرایش شده توسط omidvar777
لینک به دیدگاه

به نظر بنده فعلا از گرافیک آنبرد استفاده کنید و چند وقت دیگه قیمتها مناسبتر شد یه گرافیک آکبند و بهتر بخرید :D

دوست عزیز

بازار کارت گرافیک در حال رشد قیمت گرافیک در سطح جهانیه !‌

کارت های NVidia تا ۱۵ درصد افزایش قیمت دارن !

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما به تنظیمات گرافيکي بازی که برس اولین گزینه همونه که نوشته

Ignore suggested limits

این گزینه رو باید off کنید

مشکل کاملا حل شد !‌ 

روی بالاترین تظیمات ۵۰ فریم :(‌ عحب !! خیلی کمه روی رزولیشن ۱۳۶۶x۷۶۸

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که میدونم 960 ارزش خرید بالاتری داره . اگر امکانش هست 960 بگیرید.

نکته مهم اگر بتونید یک 7950 یا 7970 بگیرید هم ساپورت دایرکس 12 رو بهتر انجام میده هم مموری بیشتری داره هم قیمت بهتری ، اما پر مصرف تر و قدیمی تره .

بهتره دست 2 بگیرید تا پرفورمنس بهتری بگیرید .

لینک به دیدگاه

مشکل کاملا حل شد !‌

روی بالاترین تظیمات ۵۰ فریم :(‌ عحب !! خیلی کمه روی رزولیشن ۱۳۶۶x۷۶۸

اتفاقا خیلی خوب فریم می گیری !

من با 660ti با تنظیمات 2/5 گيگي 40 فریم میگرفتم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

بازار کارت گرافیک در حال رشد قیمت گرافیک در سطح جهانیه !‌

کارت های NVidia تا ۱۵ درصد افزایش قیمت دارن !

این موضوع به خاطر کریسمس بود که مردم حمله کرده بودن و تمام کارت های انویدیا رو خریده بودن که باعث شده بود قیمت ها بالا بره 

اما الان دوباره به حالت اول برگشته 

منبع هم wccftech هست 

------------------------------------

دوست عزیز من پیشنهاد می کنم شما 960 دسته 2 تهیه کنید خیلی بهره 

و 2 گیگ رم خیلی مشکل پیش نمی اد فقط باید تنظیمات مربوط به تکستچر رو خیلی بالا نبرید 

معمولی اگر رم کارت کم بیاد تا یک گیگ از رم های اصلی سیستم شیر می کنه ( که خیلی باعث لگ نمی شه مخصوصا اگر باس رمتون بالای 1866 باشه ) 

من قبلا کارت 3 گیگی داشتم در خیلی از مواقع 3 گیگ پر می شد و یک گیگ هم از رم خود سیستم شیر می کرد الان که کارت 6 گیگی دارم توی همون بازی تا 4.5 گیگ هم پر می کنه 

و فقط توی 3 بازی بود که بیشتر از حد پر شدن رم  باعث لگ می شد یکی واچداگز بود - یکی هم cod اخری ( این بازی تمام 6 گیگ رم کارت جدید رو می خوره ) - یکی هم بتمن 

کلا بازی هایی که روی pc بد اپتیمایز شده باشن این مشکل رو پیدا می کنن ولی اگه بازی خوب اپتیمایز شده باشه تا یک گیگ رم شیر شده لگ در بازی بوجود نمی اره 

یه نکته ی کوچیک هم بگم 

البته این موضوع برای کارت هایی که bit کمتری دارن خیلی بهتر هست هر چی کارت bit بالاتری داشته باشه با bit محدود 128 رم سیستم به مشکل می خوره همه این ها به کنار

رم سیستم ddr3 هست در صورتی که رم کارت ddr5 این یعنی ان که رم کارت تا 4 برابر بیشتر از رم سیستم می تونه جا به جا کنه مثلا اگر سرعت vram کارت 1500mhz باشه در واقع 6000mhz رم سیستم هست 

حالا هرچی bit کارت بیشتر باشه بد تر هست مثلا 256bit توضیح سادش این هست که 256 تا سیم بین vram و gpu قرار داره که data ها رو جابه جا کنه که هرچی تعداد بیشتر باشه در جا به جایی داده ها سریع تر عمل می کنه که یکی از دلایلی که کارت amd بیشتر مواقع توی 4k قوی تر هستن همین مورد هست 

این دو مورد یعنی نوع رم ها و بیتشون باعث تفاوت بسیار زیادی در پهنای باند رم های کارت گرافیک و رم سیستم می شه 

مثلا یه رم سیستم خیلی سریع 

2200 که 128 بیتی هست پهنای باندی در اندازه ی 35gbps می ده  

ولی vram کارت چون از نوع ddr5 هست و قدرت انتقال داده ی خیلی بیشتری داره تا 4 برابر پس یه vram که 1500mhz هست در واقع می شه 6000mhz رم سیستم 

حالا فکر کن رمی که 6000 mghz هست و 256 بیت هم هست دیگه چی می شه این دو رو در هم ضرب می کنی و بر 8 تقسیم می کنی پهنای باند در می اد تقریبا 192 gbps 

ولی چون 950 بیتش 128 هست وضعیت بهتر می شه نه خیلی البته 105 gb/s 

به همین دلیل اگر بیشتر از 1 گیگ بخوای شیر کنی وضعیت خیلی بد می شه قدرت کارتت در حد که 660 می شه مثلا 

اگر دیدی توی بازی لگ گرفتی دلیلش همین هست رم سیستم نمی تونه تکستچر ها رو به موقع به gpu به رساند به همین دلیل لگ می گیره و هرچی سرعت حرکت کارکتر رو شما زیاد کنی وضعیت بد تر می شه 

ویرایش شده توسط alidadashnejad
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...