رفتن به مطلب

رم تقلبی با گارانتی انفورماتیک گستر

afsaneh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در همه جای دنیا اجناس فیک هست البته در ایران به خاطر سود جویی بیشتر وجود داره

اما این خود ما باید عقل به کار بندازیم و تصمیم بگیریم چی بخریم و چی خوبه چی ید نباید به حرف دیگران عمل کنیم

شما قصد خرید رم داشتی انقدر بازار گشتی تا کف قیمت و یا حتی زیر قیمت دلار امریکا بخری

به خاطر ۵۰ تومن ۱۵۰ تومن دیگشم ضرر کردی ما ایرانیا از سوراخ در رد نمیشیم اما از سوراخ سر سوزن رد میشیم

من خودم یک ماه پیش رفتم بازار رم g.skill امضام خرید کنم هیچ جا نداشت بعضی ها داشتن گارانتی عقیق و اواژنگ و شرکتی بود

منم دنبال ارزونترینش بودم قیمت آواژنگ ۴۵۰ بود عقیق ۴۲۰ و شرکتی ۴۰۰

اما یه نفر که ادم خوبی بود به من گفت شرکتی نگیر گقتم چرا گفت چون این رم ها وکیوم نیستن میشه به راحتی دست دوم و فیک جای نو بذارن تو بسته بندی بهت بندازن راستم میگفت چون این رم فقط در بسته بندی هستن و هیچگونه برچسبی ندارن و به راحتی قابل باز شدنه(در کشور های خارجی به خاطر اطمینان بیش از حد اجناس خود رو پلمپ نمیکنن)اما در ایران به دلیل مشکلات زیاد دزدی و کلاه برداری و سود جوی بعضی ها مجبوریم پلمپ داشته باشیم چون به خودمونم اعتماد ندارم

منم ریسک نکردم ۵۰ تومن بیشتر پول دادم اما خیال خودمو راحت کردم که بدان به خاطر ۵۰ تومن ۴۰۰ تومن بقیشم ضرر نشه

من حتی مین بورد ایسوس که گرفتم پلمپ نبود ولی با گارانتی اصلی گرفتم که خیالم راحت باشه

به قول انگلیسی ها ما انقدر پولدار نیستیم جنس ارزان بخریم

ویرایش شده توسط EdrisRezai
لینک به دیدگاه

• ارسال 96
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

spd ولتاژ این مدل رم  1.5 ولت هست  تو سری های جدید جهت کم کردن مصرف ولتاژ رو پایین آوردند حتی تو رمهای DDR4 ولتاژ کاری 2.2 هست

ولی با زهم  بایستی پروفایل xmp  رو ساپورت کنه

تنها رم کورسیر سری Value که بدون هیت سینک هست پروفایل Xmp رو ساپورت نمیکنه و حتی اکثر رمهای برندهای دیگه هم که فاقد هیت سینک میباشند پروفایل xmp رو ساپورت نمیکنند.

چون اگر ساپورت کنه قابل استفاده در کلاک بالا خواهد بود و عدم هیت سینک باعث سوختن رم میشه

در مورد رم شما که 2 سال پیش خرید کردید نمیدونم ساپورت مینکه یا نه ولی من این رم رو هفته پیش خریدم و تو سایت کورسیر هم زده ساپورت میکنه این رمی هم که خریدم روش زده ولتاژ 1.5

رم دیگری دارم با همین پارت نامبر که ساپورت میکنه البته ولتاژ1.5 هست اون هم

اما این خود ما باید عقل به کار بندازیم و تصمیم بگیریم چی بخریم و چی خوبه چی ید نباید به حرف دیگران عمل کنیم

شما قصد خرید رم داشتی انقدر بازار گشتی تا کف قیمت و یا حتی زیر قیمت دلار امریکا بخری

به خاطر ۵۰ تومن ۱۵۰ تومن دیگشم ضرر کردی ما ایرانیا از سوراخ در رد نمیشیم اما از سوراخ سر سوزن رد میشیم

من خودم یک ماه پیش رفتم بازار رم g.skill امضام خرید کنم هیچ جا نداشت بعضی ها داشتن گارانتی عقیق و اواژنگ و شرکتی بود

اما یه نفر که ادم خوبی بود به من گفت شرکتی نگیر گقتم چرا گفت چون این رم ها وکیوم نیستن میشه به راحتی دست دوم و فیک جای نو بذارن تو بسته بندی بهت بندازن راستم میگفت چون این رم فقط در بسته بندی هستن و هیچگونه برچسبی ندارن و به راحتی قابل باز شدنه(در کشور های خارجی به خاطر اطمینان بیش از حد اجناس خود رو پلمپ نمیکنن)اما در ایران به دلیل مشکلات زیاد دزدی و کلاه برداری و سود جوی بعضی ها مجبوریم پلمپ داشته باشیم چون به خودمونم اعتماد ندارم

منم ریسک نکردم ۵۰ تومن بیشتر پول دادم اما خیال خودمو راحت کردم که بدان به خاطر ۵۰ تومن ۴۰۰ تومن بقیشم ضرر نشه

من حتی مین بورد ایسوس که گرفتم پلمپ نبود ولی با گارانتی اصلی گرفتم که خیالم راحت باشه

اره حق با شماست دوست عزیز ولی شرکتی مثل انفورماتیک گستر که شرکت معمولی حساب نمیشه من گول گارانتیشو خوردم

لینک به دیدگاه

در مورد رم شما که 2 سال پیش خرید کردید نمیدونم ساپورت مینکه یا نه ولی من این رم رو هفته پیش خریدم و تو سایت کورسیر هم زده ساپورت میکنه این رمی هم که خریدم روش زده ولتاژ 1.5

رم دیگری دارم با همین پارت نامبر که ساپورت میکنه البته ولتاژ1.5 هست اون هم

اره حق با شماست دوست عزیز ولی شرکتی مثل انفورماتیک گستر که شرکت معمولی حساب نمیشه من گول گارانتیشو خوردم

انفروماتیک گستر یه شرکت قدیمی هست اما معروف و بزرگ نیست و اعتبار انچنانی ام نداره

هیچ وقت فریب یه گارانتیرو نخورین

هم آواژنگ و هم ویستا تقلبیش هست من خودم برچسبش دیدم

فرقشم اینه که تقبلی ها بیشترشون کاغد چاپیشون فرق داره و مهر و امضای دیجیتال و هولوگرام نداره

فقط و تاریخ و سریال و مدت گارانتی داره

اما خیلی شبیحه هست اگر بلد نباشین فریب میخورین

لینک به دیدگاه

رم 4  گیگ DDr3 باس 1600 50 تومنی هم  مگه  هست  توبازار؟

اشغال  ترین رم  هم  اگه  باشه  بازتو شهر  ما  70 به  بالاهست قیمتش :)

راستی دوست  عزیز  شما  میتونی پروفایل  Xmp رو  فعال  نکنی و دستی  رمتو  بذاری  رو 1600

هیچ  فرقی  هم تو  سرعتش  احساس نخواهی  کرد.من همین کارو میکردم

لینک به دیدگاه

راستی دوست  عزیز  شما  میتونی پروفایل  Xmp رو  فعال  نکنی و دستی  رمتو  بذاری  رو 1600

مسعله باید حل بشه نه اینکه صورت مسعله پاک بشه و سرمون بکنیم زیر برف

البته ایشون به اندازه پولی که داده داره استفاده میکنه

:)

لینک به دیدگاه

بله میشه گذاشت ولی این قسمت از بایوس فقط نمایش هست و هیج اتفاق سخت افزاری نمیافته

من پول یه رم با پروفایل xmp  پرداخت کردم حالا یه رم بدون پروفایل به من دادن  و نمیدونم واقعا این رم چی هست ؟

مجبورم برگردونم به فروشنده و رم با پروفایل XMP بگیرم

مثل این میمونه شما رفتی رستوران سفارش چلو کباب برگ دادی ولی برات کوبیده آوردن میخوری اون غذارو؟؟ :laughing:

لینک به دیدگاه

بله میشه گذاشت ولی این قسمت از بایوس فقط نمایش هست و هیج اتفاق سخت افزاری نمیافته

من پول یه رم با پروفایل xmp  پرداخت کردم حالا یه رم بدون پروفایل به من دادن  و نمیدونم واقعا این رم چی هست ؟

مجبورم برگردونم به فروشنده و رم با پروفایل XMP بگیرم

مثل این میمونه شما رفتی رستوران سفارش چلو کباب برگ دادی ولی برات کوبیده آوردن میخوری اون غذارو؟؟ :laughing:

نه داداش  من فقط  نمایش  نیست.

شما میتونی یه بنچمارک  ساده بگیری ببینی نمرش میره  بالا یا  نه.

بعدم شما مطمعن  باش اگه یه رم زیر 200 تومن دیگه از هر مارکی که پروفایل Xmp رو ساپورت  میکنه  هم  بخری  حتی به  اندازه ی 1 درصد  هم اختلافشو  حس  نخواهی  کرد.

اینکه  حق  با شماست شکی  توش  نیست ولی  به  نظرم واسه  مشکلی  که  پیش  اومده حساس نشین  بهتره چون  چیز زیادی  رو  از  دست  ندادین.پولی  هم  که  دادین میشه  گفت  در  حد  رمی  هست  که  خریدین :-j

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

این هم نتیجه تست ما و ما سعی کردیم بیطرفانه پیش بریم و مطمئننا شما به اون نتیجه ای که میخواید در این مقاله بدست میارید

@};- @};- @};-

http://lioncomputer.ir/article/94/

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

این هم نتیجه تست ما و ما سعی کردیم بیطرفانه پیش بریم و مطمئننا شما به اون نتیجه ای که میخواید در این مقاله بدست میارید

@};- @};- @};-

عالی بود  @};-  @};-  @};-  :clapping:  :clapping:  :clapping:

لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

@};- @};- @};-

واقعا جای تشکر داره که با این سرعت و دقت بررسی کردید  @};-  :clapping:

اگه فرصت داشتید و امکانش بود اون بحث SSD های تقلبی که مطرح شد رو هم یه پیگیری بکنید :-?

لینک به دیدگاه

وای خدا ، با این وضعیت سر فروشنده ها رو هم میتونن شیره بمالن چه برسه به مصرف کننده ها . الان تو شوکم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزيزان رم با رم خيلي فرق نداره! بخصوص اين سري رمهاي کورسير که همينطور هم چنگي به دل نميزنه! تايم گشاد! پايين ترين چيپ ها و اکثرا سينگل سايد که رسما افيشينسي به طور محسوسي پايين مياد با اين شرايط!

ولي در مورد SSD خيلي شرايط فرق مي کنه !

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

پوزش برای ارزیابی شتاب زده ام، همچنین سپاس از گزارش آغازگر تاپیک و پیگیری دقیق مجموعه ی لیون.

پرسشی که ارزش پیگیری داره، این ه که آیا انفورماتیک گستر توضیحی برای وضع پیش آمده داره؟ کاش دوستان لیونی که تا اینجا زحمت کشیده اند این مورد رو هم پی بگیرند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ویراش برا بعد

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

یحتمل شما دوستان لیون زود قضاوت کردید و کاشف به عمل آمد که شروع کننده تایپیک حرفش درست و به حق بود بنده خدا

من تجربه کار با این رم های کورسیر داشتم کلا اصل و فرعش فقط برای بالا آمدن ویندوز خوبه

لینک به دیدگاه

ویراش برا بعد

خبات جان من هم معتقدم مساله تمام نشده. این بخش فنی ماجرا هست که توضیح داده شده. بخش اصلی و هیجان انگیز داستان مونده که همت کارآگاهان سخت افزار رو می طلبه!

کاش این وسط تولید کننده شریف برند شماره 2 هم معرفی می شد، من جاش بودم می رفتم تو کار برندسازی. هر چی باشه از اصل بهتر ساخته.

لینک به دیدگاه

به نظرم چیپ ها از کینگ استون هست که اومدن لوگوش رو پاک کردن و لوگوش کورس ایر رو زدن روش و روی بردهای شرکت های چینی کیفیت پایین سوارش کردن .

لینک به دیدگاه

پس ممکنه  رم های  منم تقلبی باشن چون اونام با xmp مشکل  دارن..جالب  شد برم پیگیری کنم  گارانتی رم  های  من چی هست.

ولی  خودمونیما من  تو  لیون این تاپیکو زدم http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=42434&page=1 همه چیو تست کردم از مادربرد  گرفته تا  سی پی یو وپاور آخرشم نتیجه این  شد  مادربرد نازنینم  مشکل داره هیچ  کی  فکرشم  نمیکرد  رم کورسیر  تقلبیه :laughing:

البته هنوز مطمعن نیستم تقلبی باشن باید چک کنم.

لینک به دیدگاه

آقای حسینی اگه امکان داره برای این ssdهای سامسونگ هم همین کار رو انجام بدین!!!نتایج اون باید از این هم جالبتر باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من اینها اومدن رم های بدون هیت سینک کینگ استون رو خریدن فله ای برداشتن سینک های کورسیر رو بهش چسبودن کردن تو قوطی دادن تو بازار...!  :D

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

یکی نیست بگه شما که دارید رم وارد میکنید حداقل مثل آدم جنس درست و حسابی بیارید.واقعا فقط به فکر سود و جیب خودشون هستن

حالا هر هدفی میخوان داشته باشن حتی تخریب همدیگه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی نیست بگه شما که دارید رم وارد میکنید حداقل مثل آدم جنس درست و حسابی بیارید.واقعا فقط به فکر سود و جیب خودشون هستن

حالا هر هدفی میخوان داشته باشن حتی تخریب همدیگه

عزيز جان وارد کننده ها يه چيزي سفارش ميدن که هم براشون سود سرشاري داشته باشه و هم براي خريدار توجيه خريد از نظر قيمتي. اينا سفارش ميدن و يه چيزي رو تو محدوده قيمتي مشخص ميخوان! چيني ها هم متخصص اينطور مسائل هستن! شايد هزينه توليد اين ماژول ها براي سازنده زير 10 دلار باشه و شايد هم حدود 12 دلار هم براي واردکننده هاي ما در اومده باشه...

لینک به دیدگاه

میگم لاکردارا عجب فتوشاپ عملی روی رم ها انجام دادن!!!!!(البته با عرض پوزش از شرکت ادوبی بابت استفاده از کلمه فتوشاپی، چون چند وقت پیش شاکی شده بود که چرا ملت به هر چیز دستکاری شده ای میگن فوتوشاپی؟!!)

بنده به لطف یک شاخه از حرفه کاریم خوشبختانه تو خریدهام به یه سری نکات در زمینه بسته بندی ، درج مشخصات و کیفیت کار و نوع قرار گیری محصول و... توجه خاصی دارم چون شما در لحظه خرید نمیتوننی همون لحظه قطعه رو تست کنی پس بهتره همون موقع یه کم بیشتر دقت کنی و بعد بقیه موارد بعد از نصب و تست!

یادمه یه سری رفتم یه پرینتر بگیرم وقتی فروشنده آوردش با اینکه پلمب شده بود من بهش شک داشتمو گفتم بازش کن وقتی بازش کرد و پرینتر رو درآورد من کاست کارتریج هارو بیرون آوردم و دیدم بله دو تا از کارتریج های فابریک رو با طرح جایگزین کردن و برچسب اصلی رو روش زدن و فروشنده هم میگفت اصلیه و برچسب و ... ولی من با توجه به همون نکاتی که گفتم و چون خودمون تو کار جعل اسناد هم هستیم و اینا.... =))(شوخی کردم) خلاصه به قضیه پی بردیم و به خیر گذشت ولی همیشه در هنگام خرید هر چیزی همیشه اون مواردی که دم دستتونه و بهش مشرفید رو سریع بررسی کنید تا موقعی که برید برای نصب و ادامه داستان!

یه قضیه دیگه رو هم بد نیست اینجا بگم ملت در جریان باشن:

یکی از دوستان چند وقت پیش بهم گفت یه لپ تاپ خوب تو مایه های 3 تومن بهم معرفی کن تا سفارش خریدش رو بهت بدم و... خلاصه من یه مدل ایسوس مدل دقیقش رو یادم نیست بهش معرفی کردم تو مایه های 3 تومن ، چند وقت گذشت تا یه روز بهم زنگ زد گفت الآن پیش یه فروشنده هستم و همون لپ تاپی که گفتی 3 تومن رو داره فابریک 1800 میده و همه چیزش هم همونه که گفتی ؟؟؟؟؟؟!!! من داشتم از شدت تعجب شاخ در میاوردم و ناراحت از اینکه با خودم گفتم الآن طرف میگه من خواستم سرش کلاه بذارم یا پول اضافه ازش بگیرم خلاصه گذشت تا اومد و دیدمش گفتم قضیه چی بود گفت رفتم پیش یه فروشنده و همون لپ تاپ و با همون مشخصات رو با اون قیمت میداده گفتم چرا اینقدر ارزون گفته ما مستقیم از دبی میاریم و خودمونم گارانتیش میکنیم و ... سرتون رو درد نیارم خلاصه من اونو متقاعد کردم که بیخیال طرف بشه و قانع شد!!

حالا من واسم این سوال بود که چطوری یه لپ تاپ رو با اختلاف بالای 1200 میفروشن و تازه خودشونم روش سود میکنند؟؟؟

در کل دوستان مواظب باشید و همیشه از سایه برید..... :laughing:

------------------------------------------------------

آخه یکی نیست بگه مگه شده هیت سینک رو با 3 کیلو چسب به برد وصل کرد؟ اونوقت حتما حرارت رو هم به خوبی دفع میکنه ؟ نه شده آخه ؟ مگه داریم؟ مگه میشه؟ والا..عجب دهن ....هستن...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

عاشق پیگیری های جناب حسینی و همکارانشونم هستیم بابا ایول دارید....

با تشکررررررررررررررررررررررررات فراوان از شما عزیزان @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

نه تو ایران به خاطر سود جویی بیشتر نیست که از این حرکتا زده میشه

شما فکر کردی اگر کورس ایر اینجا نمایندگی داشت مغازه دار حق داشت رم کورس ایرو از جایی بجز نمایندگی رسمی کورس ایر بگیره ؟

اون وقت بود که مجبود میشد پنج سال جلوی میله های زندان آب خنک بخوره

تو ایران تاجره که تعیین میکنه این رم کورس ایر هست یا کورس ایر نیست اگه گفت هست پس مجبوری بگی باشه

تا موقعی که نمایندگی رسمی اون کمپانی داخل کشور نباشه هزاران هزار جنس تقلبی در بازار خواهید دید و هزاران هزار از این تاپیکا چون خود صاب مجلس نیست که شکایت کنه و هیچ وکالتی هم به منو شما نداده پیگیر شکایتش بسیم

در نتیجه تا روز قیامت هم از این تاپیکای شکایت از گارانتی فلان شکایت از گارانتی بهمان خواهید دید چون زمین تا اسمون فرق بین گارانتی اصلی و گارانتی فرعی که از بد روزگار ما مجبوریم به گارانتی فرعی بگیم گارانتی اصلی و به یک اطاق زیر شیروونی بگیم گارانتی شرکتی

وقتی گرافیک EVGA هست با این قیمت خوب و مهمتر از اون کیفیت خوب نباید ایسوس و گیگا خرید

تا رم  جی اسکیل و کروشیال هست نباید کینگ استونو کورس ایر خرید

ایکاش همراه پشتیبان رم ماشکین هم بیاره خیلی کیفیت خوبی دارن

کلامی چند از گفته های فروشندگان جنس های تقلبی :

آقا این سی پی یو چرا تری هستش ؟

به خاطر اینکه ارزونتر در بیاد اینجوری اوردیم بعد که میگی پس چرا کفش جای پین های سوکت مادربرد مونده میگه چون اینا تو کارخونه تست میشه

خودم تا حالا کلی سی پی یو بهشون فروختم جلو چشم من زنگ میزنن به یکی دیگه قیمت آکبند میدن بهش

یا مثلا در جایی دیگه میگی اقا این قطعه چرا انقدر قیمتش پایینه ؟

در جواب میگن اینارو کانتینری وارد میکنیم برا همین ارزون در میاد

اگرم بخوای درجوابش بگی یعنی هیچ جای دیگه دنیا این قطعه کانتینری  وارد نمیشه حتی تو خود امریکا ؟ بهت میگه برو اگه خریدار نیستی مزاحم نشو

یا اگر بگی اقا این هاردی که میفروشی ریفر هستش و تولید وسترن نیستا اصلا وسترن هارد بلو با این حجم نداره؟

بهت میگه برو دنبال کارت اگه خریدار نیستی ما اینارو مستقیما از وسترن میگیریم

یا میگی اقا این رم دیگه تولید نمیشه شما چجوری دارید اکبندشو میفروشید ؟

میگه کی میگه تولید نمیشه پس ما از کجا میاریم اطلاع ندارید چیزی نگین لطفا

خودم دیدم همینجا تو مغازش پک میکنه رمهارو یه برچسبم دورش میزنه

و یک سری کارهای دیگه که باعث میشه بیشتر حسرت نبود نمایندگی اصلی اون کالارو بخوریم

اگه نمایندگی رسمی بیاد و فقط تو یه شهر دور مثلا چابهار شعبه داشته باشه حاضرم برم اونجا جنس بخرم ولی از اینجا اکبند نخرم بسکه بازار خراب شده

ویرایش شده توسط mostafajan
لینک به دیدگاه

درود دوستان عزیزم

@};- @};- @};-

واقعا جای تشکر داره و من از همین جا به شما و همکاران متخصص شما که اینقدر ماهرانه و حرفه ای این کالارو بررسی کردید و جای هیچ صحبتی رو برای هیچ کسی باز نگذاشتید تبریک میگم .

امیدوارم لینک بررسی شمارا مدیران شرکت انفور ماتیک گستر هم ببینند و متوجه اشتباه دانسته  یا ندانسته خودشون بشن و اینکه همه چی پول نیست و دنیا امروزه عوض شده و ما مصرف کننده ها حواسمون به خریدی که می کنیم هست. :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...