رفتن به مطلب

بررسی و قیمت محصولات gigabyte , MSI در ایران

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

میدونم شاید این تاپیک به مزاج خیلیها خوش نیاد ولی برای بنده مهم نیستش و دوست دارم واقعیت رو بگم . واقعیت همیشه تلخه .

امروز بعد از فکر و کمی وقت سعی کردم وارد بازار بشم و قیمت های دو شرکت گیگ و MSI رو در بازار مقایسه کنم تا با این مقایسه شما و بنده به نتایج خوبی برسیم .

خوب هر دوی این برندها برندهای معروف بازار هستن و از کیفیت مناسبی هم برخودارن حالا بحث میمونه سر قیمتهاشون که ایا میصرفه ادم این برندها رو بخره یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در کل همیشه تفاوت قیمتها در کالاهای گرون و هایند بوده و بنده هم سعی کردم چند تا کالای مشابه رو بررسی کنم و شما رو از قیمتهاشون در بازار ایران و جهانی مطلع کنم . در ضمن فقط کالاهایی رو بررسی کردم که به وفور در بازار یافت میشه و کمی و کسری در بازار نداره چون کمبود کالا در قیمتش تاثیر گذاره .

قیمت مصرف کننده ایران و قیمت مصرف کننده در خارج از ایران

m.b msi P55 GD85 = 260000 تومان و دلاریش 180 دلار در قیمت جهانی

m.b gigabyte P55A UD3P = 245000 تومان و قیمت دلاریش 170 دلاره

m.b gigabyte P55A UD3 = 230000 تومان و قیمت دلاریش 140 دلاره

MSI X58 Pro-e = 275000 تومان و قیمت دلاریش 190 دلاره

m.b gigabyte x58A UD3R = 385000 تومان و قیمت دلاریش 210 دلاره

m.b gigabyte X58 USB3 = 370000 تومان و قیمت دلاری 190 دلاره

m.b msi GXM-G65 = 270000 تومان و دلاریش 130 دلاره

m.b gigabyte GPA-UD3H = 245000 تومان و دلاریش 140 دلار

VGA MSI 250GTS 1GB = 190000 تومان و دلاریش 140 دلار

VGA gigabyte 250GTS = 212000 و قیمت دلاریش 160 دلار

VGA MSI HD5770 1gb = 215000 تومان و دلاریش 180 دلار

VGA gigabyte HD5770 1gb = 240000 تومان و دلاریش 150 دلار

VGA MSI 460 GTX 768mb = 310000 تومان و دلاریش 200 دلار

VGA gigabyte 460 GTX 1gb = 340000 تومان و قیمت دلاریش 230 دلار

دوستان در مورد اینکه چرا قیمت جهانی اینقدره در ایران اینقدره به دلیل مشکلات مختلف هستش و یادتون باشه و لطفا دقت کنید من با ایجاد این تاپیک میخواستم مشخص کنم که کدوم شرکتها بیشتر رو کالاشون میکشن که اینرو با تناسب میتونیید بررسی کنید .

اگر دقت کنید متوجه میشید که کالاهایی که جدیدتر میادش سود بیشتر کشیده میشه روش ولی بعضی از شرکتها داغ میگذارن تو قیمت و رحم نمیکنن . که این تشخصیش با شماست .

لطفا حتما به موضوع توجه کنید و احساسات رو بگذارید کنار و مطلب فقط در مورد این تاپیک باشه :-?

لینک به دیدگاه

تنها دلیلی که من میسپارم قطعات رو برام از خارج تهیه کنن همینه

قیمتها در ایران واقعاً نجومی هستن

لینک به دیدگاه

تنها دلیلی که من میسپارم قطعات رو برام از خارج تهیه کنن همینه

قیمتها در ایران واقعاً نجومی هستن

خوب خرید تکی هم فکر نکنم کمتر از این در بیاد حتی اگه گارانتیش هم در نظر نگیریم .

مشکل نحوه کشیدن سود روی کالاها هستش . که هر شرکتی سیاست خودش رو داره که اینو کاربر باید بررسی کنه و حتما یکی از موارد خریدش در نظر داشته باشه

لینک به دیدگاه

با سلام...

از اونجایی که جناب حسینی، ما یک عضو حرفه ای به حساب نمیایم! (هرچند عنوان کاربر حرفه ای هم داریم!) شاید نظر ما زیاد مهم نباشه...

ولی به عنوان یک کاربر آماتور عرض می کنم که، در مورد این 2 مادربورد:

MSI X58 Pro-e = 275000 تومان و قیمت دلاریش 190 دلاره

m.b gigabyte x58A UD3R = 385000 تومان و قیمت دلاریش 210 دلاره

کارایی شون برابر هست (در یک رده هستند)، ولی گیگابایت به صرف USB3.0 بودن این همه تفاوت داره؟ :-?

لینک به دیدگاه

دوستان کیفیت کالاها از برند های مختلف مثل ایسوز ، گیگابایت و MSI چندان با هم تفاوت نداره .

اگر هم به طراحی محصولات دقت کرده باشید ، مدل های هم سطح از هر برندی با برند دیگه از نظر مشخصات تفاوت خیلی کمی داره و تنها تفاوتشون ممکنه این باشه که در یک برند به نسبت برند دیگه تنها برخی امکانات اضافه شده باشه .

ولی من دلیل اصلی گرون بدون ایسوز و گیگابایت رو سابقه این دو برند و اعتماد بیش از حد مصرف کننده به این دو شرکت میدونم .

ویرایش شده توسط Green Day
لینک به دیدگاه

درود

جناب کریمخانی واقعا قیمت محصولات MSi که شخصا مخصوصا مادربرد هاشون در پلتفرم AMD به کیفیتشون اعتقاد دارم مناسب نیست.مثلا برد MSI 890FXA-GD70 رو شما در نظر بگیرید قیمت خارج از ایرانش برای مثال در سایت New egg چیزی در حدود 200 دلار هست ویا حتی بعضا تا 190 دلار هم قابل عرضه بوده.چرا این برد وقتی وارد ایران میشه باید قیمتش 370 هزار تومن بشه؟ آیا توجیه اقتصادی داره این تفاوت قیمت؟

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813130274

http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-details.asp?EdpNo=6089047&SRCCODE=GOOGLEBASE&cm_mmc_o=VRqCjC7BBTkwCjCECjCE

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=2512

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

درود

جناب کریمخانی واقعا قیمت محصولات MSi که شخصا مخصوصا مادربرد هاشون در پلتفرم AMD به کیفیتشون اعتقاد دارم مناسب نیست.مثلا برد MSI 890FXA-GD70 رو شما در نظر بگیرید قیمت خارج از ایرانش برای مثال در سایت New egg چیزی در حدود 200 دلار هست ویا حتی بعضا تا 190 دلار هم قابل عرضه بوده.چرا این برد وقتی وارد ایران میشه باید قیمتش 370 هزار تومن بشه؟ آیا توجیه اقتصادی داره این تفاوت قیمت؟

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813130274

http://www.tigerdirect.com/applications/searchtools/item-details.asp?EdpNo=6089047&SRCCODE=GOOGLEBASE&cm_mmc_o=VRqCjC7BBTkwCjCECjCE

http://lioncomputer.ir/index.php?product_id=2512

جناب خسروی عزیز

راستش منم با شما موافقم و اتفاقا در مورد قیمت این مادربورد (در بدو ورود به ایران) با دوستان در شرکت مربوطه هم صحبتی داشتیم

ولی متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد...

به شخصه فکر می کنم دلیل این موضوع این هست که ایسوس و گیگا و MSI سعی می کنن قیمتی که می دن در یک سطح باشه!

لینک به دیدگاه

متاسفانه حرص و طمع بیش از حد کار رو به اینجا کشونده

یه عده موجود از خدا بی خبر فقط حرص مال و ثروت میخورن و دیگه به فکر هیچ کس دیگه ای نیستند :-?

من که تو کار بازار نیستم ولی بعید می دونم اینا قیمت هایی رو که به هر دلیلی بالا بردن رو دوباره بکشونن پایین

لینک به دیدگاه

خوب خرید تکی هم فکر نکنم کمتر از این در بیاد حتی اگه گارانتیش هم در نظر نگیریم .

مشکل نحوه کشیدن سود روی کالاها هستش . که هر شرکتی سیاست خودش رو داره که اینو کاربر باید بررسی کنه و حتما یکی از موارد خریدش در نظر داشته باشه

اگه منظورتون از ضمیر این درجمله اول قیمت در ایران هست ، جسارت نباشه ولی باید بگم خرید تکی قطعات هم در خارج به صرفه تره مثلاً من شاید مادربرد گیگابایت x58 usb3 رو از خارج بسپارم داداشم بیاره برام ( البته من فروشنده یا وارد کننده قطعه نیستم )

همین مادربرد در سایت newegg.ca ( جایی که میخوام سفارش بدم ) همین برد رو 184$ کانادا قیمت زده که احتمالاً 20-30 دلار هم هزینه پست و مالیات داشته باشه ، همین مادر برد با جمع بندی هزینه های مختلفش بیشتر از 220 دلار کانادا در نمیاد یعنی چیزی حدود 220 هزار تومن اما در ایران همین برد 370 هزار تومانه !

همین مادربردی که الان دارم و گفتم یکی از خازناش در اومده یادتونه ؟ مدلش x58-ud3r هست که 6 ماه پیش همین رو من آکبند با گارانتی 3 ساله آمریکا و کانادا 225 دلار کانادا یعنی 225 هزار تومن گرفتم اما قیمتش در حال حاضر در ایران فکر کنم 350 هزار تومنه

بسیاری قطعات هست که قیمتاشون فرق داره مثلاً کارت گیگابایت 5770 اونور 109 دلاریش هم دیدم ( البته اسپشال آفر یا پیشنهاد ویژه بود وکلاً این کارت 140-150$ هست ) در صورتی که اینجا 235 تومنه همین مارک و خیلی کالاهای دیگه

امیدوارم قیمتها در ایران متعادل بشه که گردش پول در کشور صورت بگیره و به خارج نکشه

با تشکر

ویرایش شده توسط amirsss
لینک به دیدگاه

در کل بنده نگاه میکنم به خود کالا و قیمت کالاهای مشابهش در ایران . در کشورهایی مثل همین چین و تایوان و مالزی باید بگم که کالاها در بعضی مواقع گرونتر از ایران هستش و یا مثلا در همین دبی نزدیک ما .

بحث من تناسب قیمت شرکتها هستش . که هر شرکتی یه درصدی برای خودش مشخص میکنه . و وقتی به تناسب نگاه میکنی میبینی که بعضی وقتها روی یک کالای خاص بسیار غیر منطقی سود گرفته شده .

اگه منظورتون از ضمیر این درجمله اول قیمت در ایران هست ، جسارت نباشه ولی باید بگم خرید تکی قطعات هم در خارج به صرفه تره مثلاً من شاید مادربرد گیگابایت x58 usb3 رو از خارج بسپارم داداشم بیاره برام ( البته من فروشنده یا وارد کننده قطعه نیستم )

امیر جان درسته اگر برادر شما بخره بیاره درسته هزینه نمیخوره ولی مگه برادر شما خط کانادا به ایران کار میکنن عزیز ؟ حالا در کل یکی مثل شما پیدا میشه که چنین امکانی داره بقیه مردم چی ؟

در کل باز سعی میکنم که باقیه شرکتها رو هم اینطوری بررسی کنم تا بیشتر با قیمت گذاریشون آشنا بشید

لینک به دیدگاه

متاسفانه حرص و طمع بیش از حد کار رو به اینجا کشونده

یه عده موجود از خدا بی خبر فقط حرص مال و ثروت میخورن و دیگه به فکر هیچ کس دیگه ای نیستند :-?

من که تو کار بازار نیستم ولی بعید می دونم اینا قیمت هایی رو که به هر دلیلی بالا بردن رو دوباره بکشونن پایین

منم همین احتمال رو میدم

اصلا قرار هست دوباره تعدیل بشه قیمت ها ؟

فکر نکنم حالا حالا این اتفاق بیفته

لینک به دیدگاه

منم همین احتمال رو میدم

اصلا قرار هست دوباره تعدیل بشه قیمت ها ؟

فکر نکنم حالا حالا این اتفاق بیفته

درمورد قیمتها بالاتر میره ولی پایینتر نمیاد با این وضعی که داریم پیش میریم این حدس رو زدم

لینک به دیدگاه

گمرك يك عامل تعيين بر قيمت هست . جريان ماليات بر ارزش افزوده هم اضافه شده در كل هنوز بازار سنتي هست ولي خريدار ها حرفه اي شدن .

لینک به دیدگاه

گمرك يك عامل تعيين بر قيمت هست . جريان ماليات بر ارزش افزوده هم اضافه شده در كل هنوز بازار سنتي هست ولي خريدار ها حرفه اي شدن .

گمرک تعیین کنندست ولی تا یه حدی .

همه میدونیم که واردات مسئله ی ساده ای نیست ، هزینه گمرک ، مالیات ، عوارض ، هزینه های حمل و نقل و مشکلات سیاسی مثل تحریم و ... دلایل افزایش قیمت محصولات وارداتی هستش .

ولی این شرایط برای تمامی وارد کننده ها یکی هست .

مگه هزینه گمرکی گیگابایت و ایسوز با برند هایی مثل گینوارد یا زوتاک فرق میکنه ؟ thinking.gif

همگی اطلاع داریم که گیگابایت و ایسوز برند های پرسابقه ای هستن و قیمت جهانیشون هم به نسبت سایر برند ها بالاتره ولی در کشور ما قیمت تمام شده محصولات این برند ها و امثال اینها برای مصرف کننده بیش از حد گرون تموم میشه که اینم بر میگرده به سیاست وارد کننده و انصافش نه مسئله ی گمرک .

ویرایش شده توسط Green Day
لینک به دیدگاه

منظورم فقط اون برند نبود . يك قاعده كلي رو بيان كردم . آقا حسيني خوب ميدونند امان از روزي كه يك برند اسمش جا بيوفته . كاربر حاضره تمام شرايط فروشنده و واردكننده رو بپذيره چون به اين برند تعصب داره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

منظورم فقط اون برند نبود . يك قاعده كلي رو بيان كردم . آقا حسيني خوب ميدونند امان از روزي كه يك برند اسمش جا بيوفته . كاربر حاضره تمام شرايط فروشنده و واردكننده رو بپذيره چون به اين برند تعصب داره

باسه همینه همیشه برندایی مثل Asrock و biostar و ... با قیمت های پاینتری به مشتری ارزه میشه. من خودم به شخصه چند ساله از برندهای giga & msi & ... استفاده نمیکنمShame%20On%20You.gif

لینک به دیدگاه

این کار که قیمت های یه مدل خاص مثلا دوبرابر قیمت قطعه هم رده خودش در برند دیگه باشه به نظرم هیچ سودی برای شرکت وارد کننده نداره و msi -giga-asus با این قیمتها در بلند مدت فقط بازرا را از دست می دند

قول میدم تا همین الان هم در ازای هر یه مین fx 890 که این سه تا برند فروختند asrock , biostar هر کدام حداقل 10 تا مین با این چیپ فروختند

من خودم دوس داشتم asus -msi بگیرم اما اگه پولم از پارو هم بالا بره با این قیمتها ...

هر کالایی تا یه بازه ای توجیح قیمتی داره و مثلا میشه یه کم گرونتر را به خاطر برند نادیده گرفت اما وقتی اینجوری باشه خوب ارزونتر را میخری ماوتفاوت را خرج قطعات دیگه میکنی :-?

لینک به دیدگاه

برای همه هیمنطوره دوست عزیز و نه فقط برای مادربرد..... من به شخص حاضر نیستم پول برای جنسی بدم که دره 2 برابر قیمتش فروخته میشه و جنش ارزش پول پرداختی رو نداره.

من همین هفته پیش قصد خرید مانیتور داشتم و چشمم افتاد به سری asus 238h و خوشم اومد و مشخصاتش هم خوب بود. قیمتش تو همه جا نزدیک 380 بود و میخواستم 1 ماه دیگه صبر کنم و بعد بگیرم. بعد یک دفعه یک سری به amazon زدم و برق از سرم پرید . 238h به قیمت 188 دلار داشت فروخته میشد:-? . اصلا به کل از خریدش منصرف شدم . این مثلا کلاه گذاشتن سر خودم بود. اگر یک در میلیون این مانیتور رو با این قیمت میگرفتم و بعدا تازه متوجه قیمت جهانیش میشدم احتمالا خودمو تا یک سال تو اتاقم حبس میکردم Oh%20Go%20On.gif . برای مادربرد هم همینه. هر چی قیمت با قدرت بیشتر سنخیت داشته باشه من بیشتر احتمال داره بخرمش . برای همین کلا اصلا خیلی وقته سمت گیگا و MSI نمیرم.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

بچه ها اگه بتونن مین های asrock biostar va foxconn نیز باقیمت های جهانی مقایسه کنند فکر کنم به نتیجه بهتری برسیم.:-?

مثلا رو چیپ های 870 یا p55یا 890fx.

mer30.

لینک به دیدگاه

این کار که قیمت های یه مدل خاص مثلا دوبرابر قیمت قطعه هم رده خودش در برند دیگه باشه به نظرم هیچ سودی برای شرکت وارد کننده نداره و msi -giga-asus با این قیمتها در بلند مدت فقط بازرا را از دست می دند

قول میدم تا همین الان هم در ازای هر یه مین fx 890 که این سه تا برند فروختند asrock , biostar هر کدام حداقل 10 تا مین با این چیپ فروختند

من خودم دوس داشتم asus -msi بگیرم اما اگه پولم از پارو هم بالا بره با این قیمتها ...

هر کالایی تا یه بازه ای توجیح قیمتی داره و مثلا میشه یه کم گرونتر را به خاطر برند نادیده گرفت اما وقتی اینجوری باشه خوب ارزونتر را میخری ماوتفاوت را خرج قطعات دیگه میکنی :-?

ممنون و حرفتون رو کاملا قبول دارم . اگه اینها هم قیمت مناسبی ارائه بدن حتما بازار بهتری خواهند داشت . تعداد فروش بالا = سود بیشتر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بچه ها اگه بتونن مین های asrock biostar va foxconn نیز باقیمت های جهانی مقایسه کنند فکر کنم به نتیجه بهتری برسیم.:-SS

مثلا رو چیپ های 870 یا p55یا 890fx.

mer30.

شما میتونید به سایت هایی مثل http://www.newegg.com برید قیمت ها رو مشاهده کنید.البته این سایته قیمت ها رو یه مقدار پایین تر از قیمت جهانیش فکر میکنم میزنه.

مثلا مادربورد ASROCK 890FX DELUXE3 رو قیمت گزاری کرده 150$ و تو بازار در حدود 210 تومانه

و مادربورد GIGABYTE GA-890XA-UD3 رو گذاشته 120 $ و تو بازار میتونید 250 گیر بیارید:-?I%20Do%20not%20Know.gif:mad::-S

ویرایش شده توسط MR_mohammad
لینک به دیدگاه

Asrock و biostar از نظر کیفیت تقریبا هیچی از برندهای معتبر کم ندارن و اخیرا هم واقعا شاخ شدن . کمااینکه برد Biostar 890FXE کلی رکورد اورکلاک هم زده. تنها فرقشون در میزان تبلغاتشون است . هزینه ای که گیگابایت و اسوس صرف تبلیغات تو دنیا میکنن سرسام اوره و همین تبلیغات و مسابقات پیدرپی کلی تو جا افتادن اسم این برندها نقش داره و همه فکر میکنن چه خبره !!!!!!

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...