رفتن به مطلب

راهنمایی برای بستن اولین سیستم حرفه ای من

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه، من بعد از مدت ها تصمیم گرفتم یه سیستم ببندم که هم جوابگوی کارهای گرافیکی و بازیسازی و برنامه نویسی باشه و هم در کنارش بتونم بازی های مطرح روز رو با کیفیت قابل قبولی تجربه کنم و میخوام جوری باشه که حداقل تا دو سال دیگه نیاز به ارتقا نداشته باشه.

بودجه من حدودا 5 میلیون هست(بدون مانیتور و کیبرد و ماوس) و بعد از مدتها تحقیق به این نتیجه رسیدم که این قطعات مناسبن:

59919235536568983016.jpg

الان دو تا راهنمایی میخوام:

1- کارت گرافیک G1 Gaming بگیرم یا Zotac Core Amp? و به چه دلیل؟

2- جایگزین کیس X8 میشه کیسی توی همین رنج قیمت پیدا کرد که مناسب این قطعات باشه؟ آخه شنیدم حمل و نقل این کیس خیلی مشکله و کیفیت ساخت قطعات داخلش و پنل فن هاش زیاد جالب نیست.

لینک به دیدگاه

نظرتون جیه سی پی یو رو i5 بگیرین اما گرافیک رو 8 گیگ مدل های بالاتر 970 بردارین؟! من پیشنهاد نمیدم اما تا جایی که تحقیق کردم سی پی یو ای 7 برای تعداد محدود بازی های open world به کیفیت فریم کمک میکنه مثل بازی world of warcraft و crysis 3 انگشت شمار..در مورد گرافیک 970 هم من خوددم 1 ماه پیش از لیون زوتک کوری ادیتیشن خریدم کاملا راضی هستم و تو بنچمارک ها با گرافیک 980 رقابت نزدیکی داره تو رزولویشن 1080

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستم خوبه

کیس هم میتونید به کیسهای رایدمکس یه نگاه بندازید هم خوشگل ، جادار و با تعریف هایی که شنیدم کیفیت ساختش خوبه

x8 خیلی بزرگه فکر نکنم به درد شما بخوره

لینک به دیدگاه

نظرتون جیه سی پی یو رو i5 بگیرین اما گرافیک رو 8 گیگ مدل های بالاتر 970 بردارین؟! من پیشنهاد نمیدم اما تا جایی که تحقیق کردم سی پی یو ای 7 برای تعداد محدود بازی های open world به کیفیت فریم کمک میکنه مثل بازی world of warcraft و crysis 3 انگشت شمار..در مورد گرافیک 970 هم من خوددم 1 ماه پیش از لیون زوتک کوری ادیتیشن خریدم کاملا راضی هستم و تو بنچمارک ها با گرافیک 980 رقابت نزدیکی داره تو رزولویشن 1080

ممنون از نظرتون، ولی سی پی یو فرق قیمتش با i5 تقریبا 200 هزارتومن هست و من ترجیح میدم دیگه برای یه مدت طولانی نخوام CPU عوض کنم، گرافیک هم حتما میخوام NVIDIA باشه و فرق قیمتش با 980 میشه 900 هزارتومن که کاملا از بودجم خارج میشه. من خودم نظرم روی Zotac بود ولی بعد از خوندن نظرات و نقد های مختلف دیدم که اکثرا میگفتن مدل گیگابایت خنک تر هست و قابلیت اورکلاک بالایی داره، اما هنوزم مطمئن نیستم کدوم بهتره.

----------------

در ضمن اینم یادم رفت بگم، بدلیل نوسانات برق قصد دارم یه ترانس محافظ هم برای سیستم بگیرم. بنظرتون چه مدلی و از چه برندی بگیرم بهتره؟

سیستم خوبه

کیس هم میتونید به کیسهای رایدمکس یه نگاه بندازید هم خوشگل ، جادار و با تعریف هایی که شنیدم کیفیت ساختش خوبه

x8 خیلی بزرگه فکر نکنم به درد شما بخوره

ممنون شما خودتون چه مدلی از ریدمکس رو پیشنهاد میکنید؟

بعد یه سوال دیگه هم که یادم رفت بنظرتون برای این سی پی یو باید کولر تهیه کنم یا اینکه کولری که روی خودشه جوابگو هست؟

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز سیستم خوبیه  فقط چندتا پیشنهاد دارم

1-کیس رو میتونید مدل ارزون تری مث GREEN x3 VIPER بردارید به جاش SSD رو 256 گیگ بردارید

2- اگر اورکلاک میکنید پردازنده رو 6700K بردارید

3- دقیقا نمیدونم 6700 کولر داره یا نه ولی در هر صورت پیشنهاد میکنم یه کولر در حد MACHO 02 یا DEEP COOL GAMMAX s40 بردارید

4- گرافیک رو میتونید از بزند های دیگه مثل EVGA و Zotac بردارید هم ارزونتر در میاد هم فرق چندانی نمیکنه

5-هارد رو Segate Baracuda بردارید اون هارد گرین اگه سری جدید باشه سرعتش همون گریین میشه که مناسب بازی و غیره نیست

6-رم رو پیشنهاد میکنم Tridnt Z بردارید

لینک به دیدگاه

سیستم خیلی خوبیه ولی میتونید یکسری تغییراتی توش بدید.

-گرافیک گیگابایت خیلی خوبه ولی همونطور که گفته شد میتونید مدل زوتاک بردارید که ارزون تر هم هست.

-برای پاور زیاد با گرین موافق نیستم و پیشنهادم کولرمستر یا کورسیر هست

-کیس رو هم میتونید کمی ارزون تر انتخاب کنید و برای مادربرد Giga Z170X-Gaming 3هم میتونه جز انتخاباتون باشه.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز سیستم خوبیه  فقط چندتا پیشنهاد دارم

1-کیس رو میتونید مدل ارزون تری مث GREEN x3 VIPER بردارید به جاش SSD رو 256 گیگ بردارید

2- اگر اورکلاک میکنید پردازنده رو 6700K بردارید

3- دقیقا نمیدونم 6700 کولر داره یا نه ولی در هر صورت پیشنهاد میکنم یه کولر در حد MACHO 02 یا DEEP COOL GAMMAX s40 بردارید

4- گرافیک رو میتونید از بزند های دیگه مثل EVGA و Zotac بردارید هم ارزونتر در میاد هم فرق چندانی نمیکنه

5-هارد رو Segate Baracuda بردارید اون هارد گرین اگه سری جدید باشه سرعتش همون گریین میشه که مناسب بازی و غیره نیست

6-رم رو پیشنهاد میکنم Tridnt Z بردارید

در مورد کیس من با یه نفر مشورت گرفتم گفت قطعات جا میشن اما تهویه و خنک کنندگی کیس نمیتونه بخوبی X8 باشه و لیون کامپیوتر هم X3 Viper رو موجود نداره.

متاسفانه بودجم محدوده و فکر کنم همون 6700 معمولی کارم رو راه میندازه، روی خودش فن هست ولی مطمئن نیستم توی بازی های سنگین و اینا بتونه خوب جواب بده، اون مدل Gammax فکر کنم کافی باشه براش.

در مورد هارد که WD Blue هست فکر نکنم مثل سری Green باشه و قاعدتا باید سرعتش روی همون 7200 باشه که بنظر کافیه.

رم هم به یه چیز عجیب برخوردم که Trident Z با فرکانس 3000 قیمتش 510 هزار تومنه اونوقت همون مدل با فرکانس 2800 قیمتش 550 هست، جریان این چیه؟

سیستم خیلی خوبیه ولی میتونید یکسری تغییراتی توش بدید.

-گرافیک گیگابایت خیلی خوبه ولی همونطور که گفته شد میتونید مدل زوتاک بردارید که ارزون تر هم هست.

-برای پاور زیاد با گرین موافق نیستم و پیشنهادم کولرمستر یا کورسیر هست

-کیس رو هم میتونید کمی ارزون تر انتخاب کنید و برای مادربرد Giga Z170X-Gaming 3هم میتونه جز انتخاباتون باشه.

ممنون میشم اگه مدل پاور و کیس مد نظرتون رو معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

در مورد کیس من با یه نفر مشورت گرفتم گفت قطعات جا میشن اما تهویه و خنک کنندگی کیس نمیتونه بخوبی X8 باشه و لیون کامپیوتر هم X3 Viper رو موجود نداره.

متاسفانه بودجم محدوده و فکر کنم همون 6700 معمولی کارم رو راه میندازه، روی خودش فن هست ولی مطمئن نیستم توی بازی های سنگین و اینا بتونه خوب جواب بده، اون مدل Gammax فکر کنم کافی باشه براش.

در مورد هارد که WD Blue هست فکر نکنم مثل سری Green باشه و قاعدتا باید سرعتش روی همون 7200 باشه که بنظر کافیه.

رم هم به یه چیز عجیب برخوردم که Trident Z با فرکانس 3000 قیمتش 510 هزار تومنه اونوقت همون مدل با فرکانس 2800 قیمتش 550 هست، جریان این چیه؟

ممنون میشم اگه مدل پاور و کیس مد نظرتون رو معرفی کنید.

قطعا تهویه ی X8 بهتره ولی تهویه X3 هم عالیه و کفاف میده برای این سیستم

فن های خود اینتل معمولا جواب میدن الانم که زمستون هست و مشکل دما زیاد حاد نیست بله gammax ام کاملا کفایت میکننه سری اسکای لیک کلا خنکه

تا اونجایی که اطلاع دارم سری جدید هارد ها ادغام شدن و بتوجه با اعداد اخر پارت نامرشون به 5400 و 7200 تقسیم میشن

دقیقا نمیدونم شاید اشتباه قیمت خورده یا شرکت وارد کننده فرق داره یا خرید قدیمه

لینک به دیدگاه

قطعا تهویه ی X8 بهتره ولی تهویه X3 هم عالیه و کفاف میده برای این سیستم

فن های خود اینتل معمولا جواب میدن الانم که زمستون هست و مشکل دما زیاد حاد نیست بله gammax ام کاملا کفایت میکننه سری اسکای لیک کلا خنکه

تا اونجایی که اطلاع دارم سری جدید هارد ها ادغام شدن و بتوجه با اعداد اخر پارت نامرشون به 5400 و 7200 تقسیم میشن

دقیقا نمیدونم شاید اشتباه قیمت خورده یا شرکت وارد کننده فرق داره یا خرید قدیمه

ممنون از راهنماییتون، تصمیم گرفتم رم رو Trident Z 3000 بگیرم، گرافیک همون گیگابایت و پاور هم 850 گرین (احتمال sli در آینده)

تو این میون این کیس هم دیدم که بنظر کیس خوبیه:

Corsair Mid Tower Red LED Case

نظرتون در مورد این کیس چیه اگه همه فن هاش رو نصب کنم؟ برای نصب قطعات توش مشکلی نیست؟

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون، تصمیم گرفتم رم رو Trident Z 3000 بگیرم، گرافیک همون گیگابایت و پاور هم 850 گرین (احتمال sli در آینده)

تو این میون این کیس هم دیدم که بنظر کیس خوبیه:

Corsair Mid Tower Red LED Case

نظرتون در مورد این کیس چیه اگه همه فن هاش رو نصب کنم؟ برای نصب قطعات توش مشکلی نیست؟

رم بسیار خوبیه گرافیک گیگا ام عالیه و خیلی خنک بدون هیچ کاستومایز کردنی تا 1404 MHZ میره پاور های گرین ام عالین و مشکلی ندارن اگر اشتباه نکن ساخت شرکت High power ام هستن

کیس رو تجربه ی کار از نزدیک ندارم ولی طبق مشخصات و عکس ها کیس همی چی تمومی به نظر میاد برای نصب گرافیک و اینام مشکلی ندارید

لینک به دیدگاه

سیستم خوبه ، یه پیشنهاد برای اینکه سیستم خیلی خوف بشه و زیبا و در عین حال خنک و بی صدا یه خنک کننده بادی بزرگ و خفن مثل این بردارید :http://lioncomputer.ir/product/5628/Thermalright+HR-02+Rev.A%28BW%29+Macho+CPU+Cooler/

لینک به دیدگاه

من جای شما بودم این دو تا رو جایگزین میکردم.

scv7_swswswsws.jpg

من گرافیک 970G1 داشتم ، گرافیک 390 DCIII هم یک هفته زیر دستم بود ، در کل گرافیک 390 DCIII هم  بازی ها رو رون تر اجرا میکرد هم کم صدا تر بود هم قرمز مشکی که خودت متوجه ای چی میگم.

گرافیک های 390 یا 970 دسته دوم پیدا کنی که چه بهتر !

رم هم برای شما در بازی تفاوت 3200 با 2400 در حد 2-3 فریم هم نیست !.

مونده کیس و خنک کننده من همین 5 شنبه الکامپ بودم صبر کن 10 تا 20 روز دیگه تا کیس Green Z7 و  واتر کولر های گرین موجود بشه اون ها رو بخر.

کیس Z7 واقعا کیفیت ساخت خیلی بهتری نسبت به X8 داشت و قیمتش هم نهایتا 450 تومن هست. تازه از X8 هم داشتم که این رو میگم.

واتر کولر هاش هم 120 حدود 160 تا 170 قیمتش هست.

و 240  حدود 220 تا 240 قیمتش هست.

و اما Core i7

اگر شما بعد از 2 سال میخوای سیستم جدید بخری بله بهتر هست الان یه i5 برداری برای شما تفاوتی نداره ولی اگر میخوای کیس رو نگهداری و بعدا گرافیک های جدیدی روش بگذاری اونجا هست که i7 خودش رو نشون میده.

چیز دیگه ای نمونده همه چیز خوبه.

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

سلام

میدونم دوستان زیاد بهتون گفتن ولی منم میگم  :)

اول بگم سیستم من هم 970 و 4790K core i7 هست (اون موقع که من گرفتم هنوز مشخص نشده بود حافظه 970 ، از 4GB کمتره :mad: )

اگه برا گیم میخواید من هم پیشنهادم core i5 و 980 هست و در مورد CPU اگه دست دوم هم بگیرید بهتره چون معمولا سالم میمونه

تو بازی ها CPU تفاوت i5 وi7 تقریبا بی تاثیره ولی 980 و 970 تو همین just cause (اگه درست یادم باشه یا تو سایت شهر سخت افزار بود یا سخت افزار مگ چک کنید) بیشتر از 20 فریم تفاوت داشت

یه نکته ی مهم هم به نظرم در مورد کیس تجدید نظر کنید [-X

من خودم همین کیس رو از دیجیکالا سفارش دادم و بعد از دیدن کیفیتش با سختی پس فرستادم :(

مثلا جنس بدنه واقعا ضعیفه و هم سنگینه هم خم میشه !!! یعنی بعد از یه مدت میبینی در های کنار کیس خم میشن یا سخت جا میرن

با وجود بسیار بزرگ بودن کیس فضای پشت کیس برا سیم کشی کم در نظر گرفته شده (فاصله ی کناره و سینی مادربورد در کف حدود 0.5 سانت بود )

همین که پیچ پشت کیس رو سفت کردم رنگ اون ناحیه کنده شد!!! :-j

با این کیس به این بزرگی کلا یه برگه داده بودن که هم راهنما بود هم ضمانت نامه (اگه درست یادم باشه ولی کلا یکی دو برگ بیشتر نبود) :Frustrated:

یعنی حتی پیچ برا مادر بورد هم نذاشته بودن یه استند مادر بورد هم کم داشت

فن و کیفیت بقیه ی اجزا مثل سیم و... رو هم که کلا نگوو

اون شب اول که اومد کلا ضد حال خوردم =((

بعد رفتم کیس Cooler master C690 گرفتم وتازه متوجه تفاوت کیفیت شدم

کیفیت بدنه و جنس لوازم بکار رفته واقعا بهتر بود

در این حد بگم که 2،3 تا دفتر چه داره برا گارانتی و آموزش و... بعد تو آموزش در این حد که کدوم پیچ رو کجا استفاده کنی گفته

لوازم هم از پیچ و سیم بگیر تا بست پلاستیکی و حتی واشر پلاستیکی برا جاهایی مثل SSD داده بود :clapping:

من اگه این رو زودتر میفهمیدم اینقدر اذیت نمیشدم

خلاصه اولا به عکس های سایت و این ها اعتماد نکنید و اگر هم میخواید این کیس رو بگیرید حتما حتما حتما برید بازار و از نزدیک کیس رو کامل بررسی کنید

این کیسی که من میگم رو هم ببینید (یا اقلا چهار تا کیس خارجی هم ببینید)

یه نکته دیگه هم ترجیحا از سایت خرید نکنید

برید بازار یه فروشنده منصف پیدا کنید و حضوری خرید کنید تو تجربه من بیش از 10% ارزون تر در میاد

حد اقل و در بدترین حالت اینه که بگید این قیمتیه که من از سایت در اوردم شما چند میدی 5 تومن هم رو هر قطعه کمتر بده هزینه ی رفت آمد و سختیش در میاد :laughing:

لینک به دیدگاه

scv7_swswswsws.jpg

من گرافیک 970G1 داشتم ، گرافیک 390 DCIII هم یک هفته زیر دستم بود ، در کل گرافیک 390 DCIII هم  بازی ها رو رون تر اجرا میکرد هم کم صدا تر بود هم قرمز مشکی که خودت متوجه ای چی میگم.

گرافیک های 390 یا 970 دسته دوم پیدا کنی که چه بهتر !

رم هم برای شما در بازی تفاوت 3200 با 2400 در حد 2-3 فریم هم نیست !.

مونده کیس و خنک کننده من همین 5 شنبه الکامپ بودم صبر کن 10 تا 20 روز دیگه تا کیس Green Z7 و  واتر کولر های گرین موجود بشه اون ها رو بخر.

کیس Z7 واقعا کیفیت ساخت خیلی بهتری نسبت به X8 داشت و قیمتش هم نهایتا 450 تومن هست. تازه از X8 هم داشتم که این رو میگم.

واتر کولر هاش هم 120 حدود 160 تا 170 قیمتش هست.

و 240  حدود 220 تا 240 قیمتش هست.

و اما Core i7

اگر شما بعد از 2 سال میخوای سیستم جدید بخری بله بهتر هست الان یه i5 برداری برای شما تفاوتی نداره ولی اگر میخوای کیس رو نگهداری و بعدا گرافیک های جدیدی روش بگذاری اونجا هست که i7 خودش رو نشون میده.

چیز دیگه ای نمونده همه چیز خوبه.

سلام رفیق

میشه یه توضیحاتی از کیس z7 گرین بدی!؟ یا اگر لینک باشه که چه بهتر یا چندتا عکس بفرستی

چون هرچی تو سایتا گشتم نبود

در مورد کیس x8 من کورسیر 750D دارم که میخوام بفروشم و X8 بخرم، چندتا از بچه ها داشتن ولی مثل توضیحات رفیقمون که اونقدر بد میگفتن نبود :eek:

حقیقتش 3 دل شدم، میشه شما یکم در مورد فضای کیس توضیح بدی :-?

لینک به دیدگاه

scv7_swswswsws.jpg

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

گرافیک رو چیزی به جز 970 بردارین که بعدا پشیمون میشدید حافظش مشکل داره همین الان خیلی بازی ها 4 گیگ و حتی بیشتر رو تو همون فول اچ دی راحت پر میکنن این کارت حافظه ی اصلیش 3.5 گیگ هست و به نیم گیگ اخر که میرسه بازی لگ میزنه در کل سیستم با این قیمت اصلا سمت 970 نرین کیس و یک سری قطعات ارزون تر بردارید ولی حتما 980 بزارید

ویرایش شده توسط dimemorteza
لینک به دیدگاه

سلام به همه، من بعد از مدت ها تصمیم گرفتم یه سیستم ببندم که هم جوابگوی کارهای گرافیکی و بازیسازی و برنامه نویسی باشه و هم در کنارش بتونم بازی های مطرح روز رو با کیفیت قابل قبولی تجربه کنم و میخوام جوری باشه که حداقل تا دو سال دیگه نیاز به ارتقا نداشته باشه.

بودجه من حدودا 5 میلیون هست(بدون مانیتور و کیبرد و ماوس) و بعد از مدتها تحقیق به این نتیجه رسیدم که این قطعات مناسبن:

59919235536568983016.jpg

2- جایگزین کیس X8 میشه کیسی توی همین رنج قیمت پیدا کرد که مناسب این قطعات باشه؟ آخه شنیدم حمل و نقل این کیس خیلی مشکله و کیفیت ساخت قطعات داخلش و پنل فن هاش زیاد جالب نیست.

سی پی یو 6600 هم میتونه برای گیمینگ و کار شما جواب بده مگه این که واقعا به سی پی یو قوی نیاز داشته باشید.

سی پی یو قابلیت اورکلاک نداره برای همین بهتره مین بورد رو H170 Pro Gaming بردارید.

این قطعات توی کیس x3+ Viper Green هم جا میشن. میتونید به عنوان جایگزین x8 کیس z7 رو بردارید که گرین جدید آورده.

گراف رو Zotac Extreme Core بردارید. اگه توی رزولوشن بالا بازی میکنید R9 390 یا GTX 980گزینه ی بهتری هست.

اس اس دی رو 250گیگ بردارید که آینده نگرانه تر هست.

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

سلام رفیق

میشه یه توضیحاتی از کیس z7 گرین بدی!؟ یا اگر لینک باشه که چه بهتر یا چندتا عکس بفرستی

چون هرچی تو سایتا گشتم نبود

در مورد کیس x8 من کورسیر 750D دارم که میخوام بفروشم و X8 بخرم، چندتا از بچه ها داشتن ولی مثل توضیحات رفیقمون که اونقدر بد میگفتن نبود :eek:

حقیقتش 3 دل شدم، میشه شما یکم در مورد فضای کیس توضیح بدی :-?

راستش توی نمایش گاه بود و توی سایت ها نیست.

در های کنای قسمت هاردش از قسمت پشتش جدا شده که خیلی خوبه !

رنگش بین توسی و سبز ارتشی هست که خیلی جذابش میکنه.

شیشه کناریش تقریبا side window هست ولی مثل Enermax Giant.

سقفش 3 تا فن 120 میخوره ، جلوش اگر ODD نگذاری 3 تا 120 میخوره.  کفش 2 تا 140 میخوره. در کل 8 تا فن ساپورت میکنه(روش 6 تا وصله.

nsr9_20151217_182725.jpg

qqm_20151217_185613.jpg

در کل خیلی بهتر از X8 و X9 هست.

و یه قابلیت خیلی باحال دیگه ای که داره یه پنل گذاشتن پشت دوتا از جای هارد ها که کابل برق و ساتا رو به اون وصل میکنید و فقط کافیه کاور سمت چپ هارد ها رو باز کنید و هارد رو بکشید بیرون یا جا بزنید  :D 

دیگه لازم نیست کابل رو مستقیم به هارد وصل بشه

بین کل کیس های گیرین میشه گفت این بهترینشون هست.

:clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

مرسی عزیز

ویرایش شده توسط ATER
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز واقعا ممنون از نظرات و راهنمایی های کاملتون من اول قصد داشتم بیشتر از 5 تومن خرج سیستم نکنم ولی الان متوجه شدم اگه بخوام یه چیز خوب و با دوام بگیرم بهتره یه خورده به بودجم اضافه کنم.

لطفا نظر نهاییتون رو راجع به انتخاب قطعاتم بگید تا دیگه با خیال راحت اقدام به خرید کنم:

19793741276882688376.jpg

جمعش میشه شش میلیون و 55 هزار تومن و اگه پول کم بیارم مجبورم سیستم رو بدون کارت گرافیک بخرم و ماه دیگه کارت گرافیک رو بهش اضافه کنم.

فقط الان تنها موردی که روش دو دل هستم کیس هست بنظرتون همین مدل رو بگیرم یا Cooler Master CM 690 III رو و یا صبر کنم تا Z7 گرین بیاد؟

و در نهایت از دوستان حرفه ای میخوام که یه فروشگاه یا شرکتی رو معرفی کنن که بتونم این قطعات رو با قیمت پایین تری نسبت به اینترنت بخرم.

لینک به دیدگاه

59919235536568983016.jpg

سلام دوست عزیز سیستمی که میخای بخری تو مایه های سیستم امضای منه ولی من بودم چندتا تغییر میدادم واسه کمتر شدن قیمت البته اگر براتون قیمت مهم نیست که بی خیال هر چی عشقته بگیر

1- من جای شما بودم یک کیس ارزونتر بر میداشتم مثل X3-viper یا حداکثر x7 و جاش ssd رو 250 G انتخاب میکردم خیلی ssd رو سرعت تاثیر داره

2- پاور گرین 650uk کاملا برای این سیستم جوابگو هستش و قیمتش تقریبا 270-280 هستش

3- من برای cpu از فن deepcool gammax s400 خریدم خیلی خوب وبی صدا کار میکنه قیمتشم 120 هستش ولی اگه میخای watercooler بخری ارزونشو نخر 

یا علی

لینک به دیدگاه

سلام پیشمهاد میکنم این پاور تهیه کنید

PSU: Corsair RM750 Gold: 530,000

این مدل از پلاتینیوم 850 گرین بهتره؟ آیا تفاوت کیفیتشون خیلی زیاده که اکثرا کورسیر رو پیشنهاد میدن؟ من خودم تنها دلیلم برای انتخاب گرین قیمت مناسب ترش بود و شنیده بودم که پاورهاش کیفیت خوبی دارن نظر شما چیه؟

سلام دوست عزیز سیستمی که میخای بخری تو مایه های سیستم امضای منه ولی من بودم چندتا تغییر میدادم واسه کمتر شدن قیمت البته اگر براتون قیمت مهم نیست که بی خیال هر چی عشقته بگیر

1- من جای شما بودم یک کیس ارزونتر بر میداشتم مثل X3-viper یا حداکثر x7 و جاش ssd رو 250 G انتخاب میکردم خیلی ssd رو سرعت تاثیر داره

2- پاور گرین 650uk کاملا برای این سیستم جوابگو هستش و قیمتش تقریبا 270-280 هستش

3- من برای cpu از فن deepcool gammax s400 خریدم خیلی خوب وبی صدا کار میکنه قیمتشم 120 هستش ولی اگه میخای watercooler بخری ارزونشو نخر 

یا علی

راستش بعد از خوندن نظرات متفاوت به این نتیجه رسیدم که کیس Corsair یا Cooler Master بگیرم بهتره و فقط الان موندم کدوم مدلش رو بگیرم توی محدوده 300 - 400 تومن.

پاور هم راستش قوی تر گرفتم که اگه خواستم SLI کنم در آینده کم نیاره.

در مورد SSD، مگه سرعت ظرفیت های مختلفش با هم فرق میکنه؟ چون الان 120 و 250 سامسونگ رو چک کردم هر دو سرعت خوندن و نوشتنشون یکی بود و منم فقط قراره از SSD برای نصب ویندوز استفاده کنم و اونقدرا هم برام مهم نیست که مثلا سیستم 2-3 ثانیه دیرتر بالا بیاد.

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز واقعا ممنون از نظرات و راهنمایی های کاملتون من اول قصد داشتم بیشتر از 5 تومن خرج سیستم نکنم ولی الان متوجه شدم اگه بخوام یه چیز خوب و با دوام بگیرم بهتره یه خورده به بودجم اضافه کنم.

لطفا نظر نهاییتون رو راجع به انتخاب قطعاتم بگید تا دیگه با خیال راحت اقدام به خرید کنم:

19793741276882688376.jpg

جمعش میشه شش میلیون و 55 هزار تومن و اگه پول کم بیارم مجبورم سیستم رو بدون کارت گرافیک بخرم و ماه دیگه کارت گرافیک رو بهش اضافه کنم.

فقط الان تنها موردی که روش دو دل هستم کیس هست بنظرتون همین مدل رو بگیرم یا Cooler Master CM 690 III رو و یا صبر کنم تا Z7 گرین بیاد؟

و در نهایت از دوستان حرفه ای میخوام که یه فروشگاه یا شرکتی رو معرفی کنن که بتونم این قطعات رو با قیمت پایین تری نسبت به اینترنت بخرم.

کارت EVGA GTX 980 FTW GAMING ACX 2.0 4GB GDDR5 با کلاک نزدیک به Zotac 980 Extreme ارزش خرید بالاتری داره.

برای گیم رم 2400 هم جواب میده.

120 گیگ خیلی کمه اس اس دی رو 250گیگ بردارید که آینده نگرانه تر هست فقط هم 110 تومن گرون تره. البته باز بستگی به استفاده ی خودتون داره.

کیس هم از نظر من صبر کنید z7 بیاد.

اگه میخواهید قطعات رو با بهترین قیمت بگیرید بهتره از خارج از کشور تهیه کنید که خیلی به صرفه تر هست.

این مدل از پلاتینیوم 850 گرین بهتره؟ آیا تفاوت کیفیتشون خیلی زیاده که اکثرا کورسیر رو پیشنهاد میدن؟ من خودم تنها دلیلم برای انتخاب گرین قیمت مناسب ترش بود و شنیده بودم که پاورهاش کیفیت خوبی دارن نظر شما چیه؟

راستش بعد از خوندن نظرات متفاوت به این نتیجه رسیدم که کیس Corsair یا Cooler Master بگیرم بهتره و فقط الان موندم کدوم مدلش رو بگیرم توی محدوده 300 - 400 تومن.

پاور هم راستش قوی تر گرفتم که اگه خواستم SLI کنم در آینده کم نیاره.

در مورد SSD، مگه سرعت ظرفیت های مختلفش با هم فرق میکنه؟ چون الان 120 و 250 سامسونگ رو چک کردم هر دو سرعت خوندن و نوشتنشون یکی بود و منم فقط قراره از SSD برای نصب ویندوز استفاده کنم و اونقدرا هم برام مهم نیست که مثلا سیستم 2-3 ثانیه دیرتر بالا بیاد.

تعریف پاور گرین رو زیاد شنیدم هم از کیفیت خوبش هم از گارانتی و فکر نکنم با برندهای دیگه تفاوت زیادی در کیفیت داشته باشه.

کیس corsair تا 400تومن مدل 400R خوبه.

سرعت ظرفیت های مختلف اس اس دی تفاوتی ندارند.

ویرایش شده توسط GForce
لینک به دیدگاه

19793741276882688376.jpg

درود دوست عزیز قطعات همگی خوبا چون با این کیس ها کار نکردم و از نزدیک ندیدم دوستان نظراتشونو بگن بهتره

فقط در مورد گرافیک پیشنهادم اینه که اگر میخواید 980 بخرید از برند EVGA بخرید که قیمتی حدود 1850-1980 داره و تفاوت زیادی با روتک نداره ولی خیلی قیمتش مناسبتره چون وقتی 2300 برای 980 خرج کنی خیلی منطقی تره بنظرم که 980TI برداری که از 2.5 شروع میشه شما یه کار دیگه هم میتونی بکنی حالا که میخوای گرافیک رو بعدا بخری اگر عجله ای نداری فعلا از همین گرافیک خود CPU استفاده کن یا یه 960-950 دست دوم تهیه کنید و منتظر سری جدید NVIDIA و AMD باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...