رفتن به مطلب

راهنمایی برای بستن اولین سیستم حرفه ای من

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کارت EVGA GTX 980 FTW GAMING ACX 2.0 4GB GDDR5 با کلاک نزدیک به Zotac 980 Extreme ارزش خرید بالاتری داره.

برای گیم رم 2400 هم جواب میده.

120 گیگ خیلی کمه اس اس دی رو 250گیگ بردارید که آینده نگرانه تر هست فقط هم 110 تومن گرون تره. البته باز بستگی به استفاده ی خودتون داره.

کیس هم از نظر من صبر کنید z7 بیاد.

اگه میخواهید قطعات رو با بهترین قیمت بگیرید بهتره از خارج از کشور تهیه کنید که خیلی به صرفه تر هست.

تعریف پاور گرین رو زیاد شنیدم هم از کیفیت خوبش هم از گارانتی و فکر نکنم با برندهای دیگه تفاوت زیادی در کیفیت داشته باشه.

کیس corsair تا 400تومن مدل 400R خوبه.

سرعت ظرفیت های مختلف اس اس دی تفاوتی ندارند.

ممنون از نظرتون، من اول قصد داشتم EVGA بگیرم اگه ببینم از نظر کولینگ و اینا مشکلی نداره احتمالا همون EVGA رو بگیرم که ارزون تر بشه برام.

این سیستم رو که میخوام بگیرم یه جورایی نمیخوام رم و مادربورد و سی پی یو و پاور و کیس و هاردشو تا حداقل 2-3 سال دیگه عوض کنم و برای همین گفتم این چیزاشو آخرین مدل بردارم که از این لحاظ مشکلی ایجاد نکنه برام وگرنه همون رم 2400 هم براش کافیه فعلا.

کیس رو قصد داشتم همون R400 بگیرم ولی دیدم مدلش خیلی قدیمیه(2011) و ظاهرش هم به پای Corsair Carbide Series SPEC-02 نمیرسه اصلا و قیمتش هم 100 هزار تومن بالاتره برای همین تصمیم گرفتم همین مدل جدیدتر رو بگیرم که توی آمازون هم نقدهای خیلی خوب(اکثرا 5 ستاره) در موردش نوشته بودن و میشه از کارت گرافیک SLi هم توش استفاده کرد.

درود دوست عزیز قطعات همگی خوبا چون با این کیس ها کار نکردم و از نزدیک ندیدم دوستان نظراتشونو بگن بهتره

فقط در مورد گرافیک پیشنهادم اینه که اگر میخواید 980 بخرید از برند EVGA بخرید که قیمتی حدود 1850-1980 داره و تفاوت زیادی با روتک نداره ولی خیلی قیمتش مناسبتره چون وقتی 2300 برای 980 خرج کنی خیلی منطقی تره بنظرم که 980TI برداری که از 2.5 شروع میشه شما یه کار دیگه هم میتونی بکنی حالا که میخوای گرافیک رو بعدا بخری اگر عجله ای نداری فعلا از همین گرافیک خود CPU استفاده کن یا یه 960-950 دست دوم تهیه کنید و منتظر سری جدید NVIDIA و AMD باشید

ممنون از راهنماییتون، به احتمال خیلی زیاد همین توصیه شما رو انجام بدم، منتها نمیدونم باید برای اومدن سری جدید انویدیا چقدر صبر کنم و آیا موقع عرضه قیمت هاش معقول خواهد بود یا نه! فعلا که پول خرید 980 رو ندارم و باید تا ماه آینده صبر کنم.

لینک به دیدگاه

ممنون میشم اگه مدل پاور و کیس مد نظرتون رو معرفی کنید.

PSU:Cooler Master Vanguard 750W Gold

کیس:Cooler Master CM 690 III یا Corsair Carbide Series® SPEC-03 RED LED

لینک به دیدگاه

دوست عزیز نیاز نیست انقدر هزینه کنی اگه برا دو سال می خوای سیستمی که معرفی میکنم کارتو رامیندازه

CPU:I5 6600K skylake 950

VGA:GTX 970, 1300_1500برند زوتاک خیلی عالیه و بهترین مدل ولی خیلی بزرگه بعید میدونم بتونی دوتاشو رو مادربردت نصب کنی

RAM:Gskill tridentZ 4*4 16 DDR4 3000 /500_600

Motherboard:Maximus VIII Hero 900 مادربرد اینده نگرانه ایه

پیشنهاد من برا قطعات اصلی اینه اصلا هم نیاز نیست برا گیم کار گرافیک نیمه حرفه ای GTX980 برداری الان بازی BO3 رو GTX750 که 450 قیمتشه رو روان اجرا میکنه رم هم چهار تا چهار که سرعت عالی داره تو کار گرافیکی

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

لینک به دیدگاه

دوستان تقریبا بیشتر جوانب را گفتن

من فقط یه چیز می گم اونم اینه که اگر جای شما بودم 2-3 تا ssd 120 می گرفتم و raid 0 می کردم

در ضمن طبق تحقیقات من giga windforce 3x برند بهتری هست نسبت به برند انتخابی شما، برای کارت گرافیک

و در آخر باید بگم سی پی یو عمر طولانی داره، مادر برد و رم هم همینطور! عملا یه 10 سالی راحت کار می کنند، 2 سال دیگه کارت گرافیک های جدید میان که 10 برابر قوی ترند، پس اگر یه پاور خوب تهیه کنید مثل همین که برداشتید و آمادگی فروختن کارت گرافیک را 2 سال دیگه داشته باشید، راحت می تونید 2 سال دیگه یه کارت گرافیک مدرن بخرید و تمام بازی ها را روی ultra بازی کنید بدون تعویض قطعات دیگه (پاور تون یه 4-5 سالی باید جواب بده)، چون cpu خوبی انتخاب کردید 

موفق باشید.

ویرایش شده توسط ahmadi3d_ali
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان عزیز از نظر های خوبتون، راستش منم همین نظر رو دارم و برای همین دارم همه قطعات بجز کارت گرافیک رو بالاترین مدل بر میدارم که مدت طولانی نیاز به تعویض نداشته باشه و کارت گرافیک هم شاید فعلا نخرم یا اگه بخوام بگیرم نهایتش یه 960 دست دوم میگیرم تا سری جدید NVIDIA بیاد.

در مورد SSD ، همونطور که گفتم میخوام فقط برای ویندوز ازش استفاده کنم. من زیاد تجربه و اطلاعاتی در این زمینه ندارم ولی آیا برای دو سه سال جوابگو نیست؟ بعد مثلا تاخیر 2-3 ثانیه ای نسبت به مدل های دیگه زیاد برام مهم نیست.

در مورد پاور، من خودم فکر میکنم انتخاب خوبیه اما چون مارکش ایرانیه نمیتونم نقد و بررسی های زیادی ازش پیدا کنم و اون مدل Cooler Master هم خوبه اما در مقایسه با گرین ظاهرا خیلی ضعیف تره و توی نقد های آمازونش خوندم که احتمال سوختنش زیاده و برای خیلیا بعد یه مدت کلا از کار افتاده بود. امیدوارم بودم بشه از مارک های دیگه خوب پاور تو ایران پیدا کرد که متاسفانه اصلا نیست.

کیس هم دیگه صد در صد Corsair Carbide Series® SPEC-03 RED LED رو میگیرم، هم مدل جدیدیه، قیمتش خوبه، تهویش خوبه و ظاهرشم قشنگه و نقدهاش هم خیلی خوب بود توی سایتای خارجی.

لینک به دیدگاه

سیستم من رو نگاه کن. در اومد حدود 5700

دوست عزیز شما چه زمانی این سیستم رو بستید که انقدر ارزون براتون تموم شده، من الان حساب کردم سیستم شما بدون در نظر گرفتن مانیتور و ماوس و کیبرد + یه پاور 500 هزار تومنی و یه کیس 350 هزار تومنی و یه دی وی دی درایو میشه حدود 6400 و تازه گرافیکتون هم 980 نیست.

لینک به دیدگاه

قبلا اوایل که اسکای لیک اومده بود قیمتش خیلی کمتر از الانش بود ، 6700k رو حدود 1200 میدادن .

ویرایش شده توسط bighero7
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما چه زمانی این سیستم رو بستید که انقدر ارزون براتون تموم شده، من الان حساب کردم سیستم شما بدون در نظر گرفتن مانیتور و ماوس و کیبرد + یه پاور 500 هزار تومنی و یه کیس 350 هزار تومنی و یه دی وی دی درایو میشه حدود 6400 و تازه گرافیکتون هم 980 نیست.

توی قیمتی که گفتم فقط case بود

قبلا اوایل که اسکای لیک اومده بود قیمتش خیلی کمتر از الانش بود ، 6700k رو حدود 1200 میدادن .

من خریدم حدود 1400

حدود 1-2 ماه پیش

تازه اون موقع رم من 530 تومن نبود!!! 700 خورده ای بود. 780 اگه اشتباه نکنم.

این ریزش:

cpu : 1380

ram : 780

Motherboard : 770

SSD EVO 250 : 340

WD 1TB black : 255

cooling : 98

Graphic : 1530

Case Deepcool Kendomen : 200

Power 750 cooler master : 400

DVD writer Liteon : 50

هاردمو بعد با pro عوض کردم. من اولش میخواستم کیس رو مدل corsair 760T بگیرم که حدود 890 تومن بود. اما بعدا توی بازار این کیس رو دیدم واقعا کیس فوق العاده ای هست نسبت به قیمتش. 5 تا فن داره. خنک کننده 240mm هم ساپورت میکنه. کاملا خنک هست. حتی بعد از 8 ساعت بازی مداوم در کیس رو باز کردم توش خنک بود. طوری بود که اون طبقات بالای بازار رضا که سیستم اسمبل میکنن برگشت گفت کیس رو چند خریدی خیلی خوبه.... گفتم 200 تعجب کردن. پاور هم اگه sli نمیکنی 750 کافیه. وگرنه 850. گرافیکم 980 نگیر همون 970 بگیر. علتش اینه شما 2 سال دیگه گرافیک رو عوض میکنی ولی قطعات دیگه سیستم رو عوض نمیکنی. 2 سال دیگه چه 970 داشته باشی چه 980 باید عوض کنی کارت رو. اینجوری هم الان پول کمتری میدی هم اون موقع ضرر کمتری میکنی. من محدودیت روی قطعات نداشتم. یعنی میخواستم 980TI asus oc3 رو بگیرم که 3 تومن بود. اما دیدم واقعا نیاز نیست و پول دور ریختنه. چون 2 سال دیگه کارت تعویضه. الان کارت گرافیک خود آقا مهدی ( فنی لیون کامپیوتر ) zotac 970 هست.

البته من راجع به مادربرد یه نکته رو بگم. قیمتش اون موقع 840 اینا بود. ولی من 770 گرفتم . :دی  علتش این بود که مغازه داره اومد حرکت بزنه ماردبرد رو خودش 830 خریده بود ( بعدا بهم گفت با التماس و بغض ) بهم داد 770 که مثلا قیمت رو زیر کنه. اما از اون طرف هارد 1TB رو هارد OEM REF داده بود. یعنی روش خورده بود WD Black... اما با نرم افزار هارد اصلا اون نبود. من خودم قبلا مغازه موبایل تبلت داشتم. زنگ زدم گفتم میرم تعزیرات .... ترسید عذرخواهی کرد هارد رو با هارد اصلی عوض کرد . هارد wd black 1tb اون موقع 278 اینا بود. من گرفتم 255

تا اون طرف باشه نخواد سر مردم رو کلاه بذاره.

ویرایش شده توسط xoxtroy
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...