رفتن به مطلب

مشکل چیه که یکباره کل سیستم از محافظ برق خاموش میشه ؟

Moh33eN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.

آقا این سیستم ما و متعلقاتی که روی میز کامپیوتر داریم، مثل اسپیکر و تلفن و... به یه محافظ برق متصل هست. حدودا یه هفته ای هست که یهو بدون هیچ دلیلی برق از بخش محافظ قطع میشه کلا و همه دم و دستگاه متصل هم طبعا قطع میشه.

من فکر میکردم که ممکنه اشکال از اون محافظ برق باشه و رفتم یدونه بهترش رو خریدم. ردیف دومی، عکس وسط:

http://saba82.com/new/fa/panel/pic/aks_agahi/030836526-2382-1392-10-1-131.jpg

اما بازم این مشکل هست و همونطور که گفتم دلیل خاصی هم براش نمیتونم تصور کنم چون چیزی به وسایل اضافه یا ازشون کم نشده. مثلا یه روز کلا یه بار اینجوری میشه، یه روز ۵ بار. استفادم از سیستم یکسان هست...

اوایل بنظرم رسید که ممکنه اشکال از کامپیوتر باشه چون قبلا هم بوده که پاور مشکل داشته و باعث خاموش شدن ناگهانی سیستم میشده. اما خب اینبار مسئله اینه که کلا برق از بخش پریز محافظ قطع میشه و همه دستگاهای دیگرم قطع میکنه.

تجربه ای در این مورد دارین ؟ مشکل به سیستم برمیگرده یا برق ؟

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اولین موردی که میشه بهش شک کرد نوسان برق شهری میتونه باشه

شما زمانیکه محافظ فرمان قطع میده ولتاژ شبکه را بگیرید ببینید چند ولت هست

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اولین موردی که میشه بهش شک کرد نوسان برق شهری میتونه باشه

شما زمانیکه محافظ فرمان قطع میده ولتاژ شبکه را بگیرید ببینید چند ولت هست

سلام و ممنون از پاسختون.

این رو یادم رفت بگم که نوسان برق مشهودی هم نیست. منظورم از مشهود اینه که مثلا اکثر مواقع که نوسان برق بوجود میاد نور لامپ ها کم و زیاد بشه و همراه با کامپیوتر، سایر وسایل هم دچار مشکل موقت میشن. اما اینبار فقط و فقط مشکل از کامپیوتر هست و هیچ علامت مشخصی مبنی بر نوسان برق نیست.

طبق توصیه شما، چجوری باید ولتاژ شبکه رو اندازه بگیریم که از این بابت هم مطمئن بشیم ؟

لینک به دیدگاه

محافظ گزاشتی تعجب هم میکنی :D

داداش کار محافظ همینه دیگه

ولتاژ کم بشه سریع قطع میکنه

لینک به دیدگاه

برای چک کردن ولتاژ ولتمتر نیاز دارید

عملکرد قطع محافظ صرفا در ولتاژ پایین نیست ممکن هست ولتاژ بالاتر از حد باشه

لینک به دیدگاه

آخه من تابحال نوسان برق رو به نشونه واضحی مثل تغییر نور لامپ میشناختم. اما تمام مدت حدود یک هفته ای که این سیستم و وسایل من داره این بلا سرش میاد، هیچ کدوم از وسایل دیگه خونه که اونا هم محافظ دارن اتفاقی براشون نیفتاده، و تغییری هم توی نور لامپ بوجود نیومده.

و به قطع میگم که تا پیش از یه هفته پیش که این جریان شروع شد، همچین چیزی سابقه نداشته.

ممکن نیست به چیز دیگه ای مربوط باشه ؟

لینک به دیدگاه

منم یه محافظ واسه تلوزیون و تشکیلاتش گرفتم . اگه تلوزیون رو از خود محافظ در بیارم تا بخوام جا بزنم یه جرقه که میزنه بلافاصله محافظه قطع میکنه و تایمرش میاد تا وصل کنه. هرچیزی که جریان بکشه تا مدارش کاملا شارژ بشه واسه راه اندازیش بزنم به اون محافظ این کارو میکنه. این تجربه منه که گفتمتون.

Sent from my Galaxy Nexus

وقتی برق از پریزای محافظ قطع میشه چراغای روی محافظ روی چه حالتی هست. میتونی محافظ رو به پریز برق دیگه وصل کنی و استفاده کنی؟ ممکنه پریز برق اتصالی داشته باشه و گاهی قطع و وصل بشه.

Sent from my Galaxy Nexus

لینک به دیدگاه

حتما از یک محافظ برق مخصوص کامپیوتر استفاده کنید . اگر کل منزل شما مجهز به یک محافظ برق کلی باشد بسیار بهتر خواهد بود

ویرایش شده توسط my lion
لینک به دیدگاه

اگر کل منزل شما مجهز به یک محافظ برق کلی باشد بسیار بهتر خواهد بود

شما دیدی تو بازار میشه پیدا کرد؟

ممکنه پریز برق اتصالی داشته باشه و گاهی قطع و وصل بشه.

در تایید گفته ی دوستمون اگر هنگام قطع شدن محافظ سیستم  محافظ های دیگه وصل هستن  احتمالا  پریز ویا مسیر سیمکشی اون دچار اشکال هست

شما کل سیستم رو به پریزی که محافظ مصرف کننده دیگه ای بهش وصل شده وهنگام بروز مشکل قطع نمیکنه متصل کن ببین دوباره مشکل برقراره

ویرایش شده توسط mx7
لینک به دیدگاه

شما دیدی تو بازار میشه پیدا کرد؟

در تایید گفته ی دوستمون اگر هنگام قطع شدن محافظ سیستم  محافظ های دیگه وصل هستن  احتمالا  پریز ویا مسیر سیمکشی اون دچار اشکال هست

شما کل سیستم رو به پریزی که محافظ مصرف کننده دیگه ای بهش وصل شده وهنگام بروز مشکل قطع نمیکنه متصل کن ببین دوباره مشکل برقراره

منظورشون  فک  کنم  ترانس برق  یا  استاپلایزر  هست به  نظرم.

شما محاقظ رو به  یه  پریز  دیگه تو  یه اتاق دبگه  وصل  کن ببین  آیا بازم  قطع  میشه؟

اگه  قطع شد معلوم  میشه برق  خونه  نوسان  داره.

اگه  نشد  معلوم  میشه  پریز اتاقت  مشکل  داره.

البته اگه  خونتون نوسان  داشته  باشه  خیلی  عجیبه  چون الان  فصل  سرماست معمولا  تو  این فصل  کسی  مشکل  نوسان نداره  و تابستون  هست  که  برق  نوسان  پیدا  میکنه :-?

ویرایش شده توسط peto
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

ممکنه پاور ناگهان برق زیادی میکشه اینجوری میشه... شما هنگام قطعی معمولا چه استفاده ای از سیستم می کنی؟؟؟ کارت گرافیک و یا پاورت رو تست کن ببین مشکل نداشته باشند چون می گی فقط pc این مشکل رو داره... در هر صورت یکی از عوامل تابلو کم و زیاد شدن نور لامپ هست که شما اگه مشاهده نکردی ممکنه سیستمت مشکل داشته باشه...! پاور دیگه ای رو حتما تست کن... بعد راستی کیست برق داره بقولی دست به کیس هم میزنی اگه برق میگیردت این رو هم رفع کن شاید مشکلت رفع شه ... راستی یبارم امتحان کن ببین فقط pc به محافظ وصل باشه ایا بازم برق قطع میشه یا نه چون ممکنه سیم اون نقطه دچار مشکل شده باشه و قطعی یا داغی پیدا میکنه و کلا مجبور شی سیم کشی اون ناحیه رو عوض کنی یا از پریز دیگری استفاده کنی ! 

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

منظورشون  فک  کنم  ترانس برق  یا  استاپلایزر  هست به  نظرم.

بله دوست عزیز استابیلایزر رو میدونم  تازه اگر کسی بتونه UPS تهیه کنه که خیلی بهتره

فقط به این دلیل پرسیدم چون تهیه ی اون واسه کلیه ی مصرف کننده های خونه صرفه ی اقتصادی نداره یعنی اگر شما بخواهی استابیلایزر 1000w که مناسب فقط یک pc میتونه باشه حداقل بایستی 100هزارتومان هزینه کنی و همچنین پاورهایی که دارای EPS وACTIVE PFC هستند این نوسانات رو بخوبی پوشش میدن  که نیازی به خرید استابیلایزر نیست ضمنا برای بعضی از مصرف کننده ها مثل یخچال زمان تاخیر در وصل مجدد که فقط در محافظهای معمولی تعبیه شده نه استابیلایزرها مهم میباشد یعنی اگر استابیلایزر کلی برای منزل نیز تهیه شود بایستی برای یخچال یک محافظ مجهز به تاخیر در وصل تهیه کنید تا بعد از قطع و وصل برق شهر آسیبی به یخچال وارد نشود

ویرایش شده توسط mx7
لینک به دیدگاه

سلام و درود

منم یه سری این مشکل رو داشتم که محافظ برق رو قطع می کرد البته اون موقع دفتر محل کارم توی یه مجتمع اداری،تجاری بود که من با ولت متر تست زدم جریان برق تا 240~260 ولت هم میرفت و محافظم به خوبی به وظیفش عمل میکرد و در نهایت به اداره برق زنگ زدم و اومدن گفتن که درسته ولتاژ بالاست و چون موقع فصل گرما ولتاژ ترانس برقی که برای اون منطقه بود رو بالا برده بودند و دیگه پایین نیاورده بودنش همون جوری بالا مونده بود و ادامه ماجرا تا اومدن و با پایین آوردنش مشکل حل شد...

خودمونیم جون وسایل ملتی رو نجات دادیم ها... :laughing:

لینک به دیدگاه

سلام و تشکر از پاسخ همه.

بعد از آخرین باری که این مشکل پیش اومد، محافظ رو به یه پریز دیگه وصل کردم. حالا دارم مطمئن میشم که مشکل از پریز قبلی بوده چون حدودا یک و نیم روزه که محافظ رو به پریز جدید زدم و دیگه قطع نشده. حالا بازم صبر میکنم تا کامل مطمئن شم.

اما سوالم اینه که اون پریز چه مشکلی میتونه داشته باشه ؟ من اطلاعاتم از برق و اینا در حد صفر هست! و برقم که با کسی شوخی نداره :دی

میخوام از دوستانی که گویا اطلاعات خوبی هم دارن در این موارد، بپرسم که این چیزی هست که مثلا کل پریز رو بگیریم عوض کنیم ؟ یعنی یه قطعه مجزا و جدا هست که یه دونه بخریم و کلا عوضش کنیم ؟ جوری هست که خودمون انجام بدیم یا باید فکر دیگه ای کرد ؟

لینک به دیدگاه

آقا این سیستم سرویس نمود ما رو !

توی این پریز جدیده هم یه سه، چهار باری خاموش کرده.

بعد از خاموش کردن هم محافظ میره رو تایمر و بعدش هم چراغ محافظ معمولا روی High میمونه تا بیاد رو نرمال.

حتی پیش اومده که تا یه ربع هم طول کشیده تا برق بده. یعنی هی میره رو تایمر بعد میاد بره رو نرمال و یه لحظه چراغ نرمال روشن میشه اما بعد دوباره میره رو تایمر و... .

کیس هم که یکی از دوستان گفته بود، دست میزنم بهش برق نداره.

چه کنم من ؟ ممکنه اشکال از pc باشه که موجب خاموش شدن محافظ بشه ؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

همانطور که قبلا اشاره شد و با توجه به روشن ماندن چراغ  high در محافظ  احتمال بالا بودن ولتاژ شبکه خیلی زیاده

اگر به ولتمتر دسترسی ندارید تا خودتون ولتاژ رو چک کنید

حتما با اداره ی برق موضوع بالا بودن ولتاژ رو در میان بگذارید قبل از اینکه خسارت شدیدی مصرف کننده هاتون ببینن

لینک به دیدگاه

مرسی از جوابتون.

ولت متر چه قیمتی هست ؟ چیز ارزون میتونم گیر بیارم ؟

لینک به دیدگاه

به محافظتون چه وسایلی وصل هست؟

به جز سیستم قطعه اضافه ای هم متصل هست؟ مثل هیتر برقی یا هرچیزی؟

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

وای خدا... چه سوتی بدی دادم من. مسئله اینه که من فکر میکردم باقی وسايل توی اطاقای دیگه به محافظ وصل هستن، در صورتیکه نیستن!. به این پریزایی وصلن که شبیه محافظ هستن اما محافظ ندارن :wacko:  (سیم سیار میگن بش یا چی؟)

من صبحی که متوجه سوتی خودم شدم رفتم تلویزیون و لامپ مهتابی و... رو از اون پریز که بهش بودن جدا و به محافظ وصل کردم. ظهری که بازم این مشکل بوجود اومد متوجه شدم که تلویزیون و لامپ هم خاموش شدن و اینجوری فکر کنم بشه به قطع گفت که این ایراد توی کل خونه هست و به کامپیوتر و اطاق و اینا کاری نداره.

به محافظتون چه وسایلی وصل هست؟

به جز سیستم قطعه اضافه ای هم متصل هست؟ مثل هیتر برقی یا هرچیزی؟

کامپیوتر، تلفن، مودم، اسپیکر، هارد اکسترنال. همین دیگه.

با توجه به این اشتباه بنده، نکته دیگه ای به ذهنتون میرسه که انجام بدم ؟ یا مستقیم زنگ بزنم اداره برق دیگه ؟

مرسی.

لینک به دیدگاه

وای خدا... چه سوتی بدی دادم من. مسئله اینه که من فکر میکردم باقی وسايل توی اطاقای دیگه به محافظ وصل هستن، در صورتیکه نیستن!. به این پریزایی وصلن که شبیه محافظ هستن اما محافظ ندارن :wacko:  (سیم سیار میگن بش یا چی؟)

من صبحی که متوجه سوتی خودم شدم رفتم تلویزیون و لامپ مهتابی و... رو از اون پریز که بهش بودن جدا و به محافظ وصل کردم. ظهری که بازم این مشکل بوجود اومد متوجه شدم که تلویزیون و لامپ هم خاموش شدن و اینجوری فکر کنم بشه به قطع گفت که این ایراد توی کل خونه هست و به کامپیوتر و اطاق و اینا کاری نداره.

کامپیوتر، تلفن، مودم، اسپیکر، هارد اکسترنال. همین دیگه.

با توجه به این اشتباه بنده، نکته دیگه ای به ذهنتون میرسه که انجام بدم ؟ یا مستقیم زنگ بزنم اداره برق دیگه ؟

مرسی.

منم دقیقا مشکل شمارو داشتم.

اشتباه منم این بود که هیتر رو وصل کرده بودم به محافظ برقی که کامپیوتر بهش وصل بود. ( پریز دیگه ای دم دست نبود.)

وقتی اونو در اوردم مشکل حل شد.

بهترین کار یه برق کار هست.

اداره برق تنها کاری که بلده بکنه قبض صادر کردنه. 3 ساله کنتور خونمون مشکل داره نمیان درست کنن...

لینک به دیدگاه

• 6 سال بعد...

آقا من سیم باند کامپیوتر رو وقتی ب محافظ وصل میکنم ب سرعت محافظ قطع میشه و ریست میکنه چند بار هم کامپیوتر روشن بود و مثل اینکه سیم باند تکون خورد و کل کاپیوتر ریست کردش

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...