رفتن به مطلب

Recommended Posts

درود به تمام همراهان لیون کامپیوتر

از اونجایی که ما در قبال شما دوستان مسئولیتی داریم , و از اونجایی که خیلی از دوستان در زمینه خرید SSD Samsung سر در گم شده بودن از اینرو آستین رو زدیم بالا و SSD سامسونگ رو با گارانتیهای مختلف از تو بازار جمع کردیم و تست کردیم تا ببینیم واقعا آمار وجود SSD تقلبی سامسونگ واقعی هست یا شایعه :)

متاسفانه در تهیه بعضی از مدلها از تو بازار با گارانتی های مختلف به مشکل برخوردیم و بسیار موجودی و تنوع گارانتی کم بود ولی هر چی دیدیم توی بازار خریدیم و امیدواریم خدمت مفیدی رو به شما عزیزان ارائه داده باشیم @};- @};- @};-

برای مشاهده و مطالعه مقاله اینجا رو کلیک کنید

l48uq2yq0vmsv2j89vwd.jpg

لینک به دیدگاه

درود

فقط میتونم بگم که مقاله  بسیار عالی و جامع و کامل بود همینجا جا دارد هم از طرف خودم و از طرف تمام بچه های سایت از شما تشکر و قدردانی کنم که همیشه الویت رو بر مبنای رضایت و اگاه مندی خریدار  قراردادید و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نکردید

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

شایعه بوده . من تست کردم. مخصوصا اونهایی که روش چینی نوشته رو تست کردم. همشون اصله فقط region فرق میکنه. اینا هم اومدن از آب گل آلود ماهی بگیرن. مثل اون جریان علاالدین که میگفتن گوشی من همه جا ریجستره کار میکنه مال فلانی بعضی جاها کار میکنه. همه شرکت های گارانتی هارد SSD Samsung هم در پیت هستند. الان دیجی کالا هاردهای سامسونگ رو خودش گارانتی کرده. یعنی 2 سال گارانتی که میده گارانتی خود دیجی کالا هست. این شرکتای گارانتی هارد سامسونگ از اون شرکتا هستن که کلا 2 نفر نشستن اونجا با هم نقشه میکشن چیکار کنن چیکار نکنن ....

پی نوشت : الان بررسی رو خوندم :دی نگین متقلب. همین امروز معرفیت میکنم به تعزیرات.

ویرایش شده توسط xoxtroy
لینک به دیدگاه

شایعه بوده . من تست کردم. مخصوصا اونهایی که روش چینی نوشته رو تست کردم. همشون اصله فقط region فرق میکنه. اینا هم اومدن از آب گل آلود ماهی بگیرن. مثل اون جریان علاالدین که میگفتن گوشی من همه جا ریجستره کار میکنه مال فلانی بعضی جاها کار میکنه. همه شرکت های گارانتی هارد SSD Samsung هم در پیت هستند. الان دیجی کالا هاردهای سامسونگ رو خودش گارانتی کرده. یعنی 2 سال گارانتی که میده گارانتی خود دیجی کالا هست. این شرکتای گارانتی هارد سامسونگ از اون شرکتا هستن که کلا 2 نفر نشستن اونجا با هم نقشه میکشن چیکار کنن چیکار نکنن ....

همین جا مشخص شد یکیشون تقلبی بوده بعد شما میگی شایعه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر تست کردید چند مورد از نتایج تست به همراه عکس از خود اس اس دی تست شده را ارایه کنید ( هر چند که بعید میدونم  =))  )

لینک به دیدگاه

لطفا یه بررسی هم در مورد هارد های تقلبی WD black بذارید که به پست من خورد 1 ماه پیش. عکسشم دارم. اسم مغازشم اگه لازم باشه میگم. توی پاساژ رضا.

همین جا مشخص شد یکیشون تقلبی بوده بعد شما میگی شایعه؟

من اون PG رو تست کرده بودم

لینک به دیدگاه

ای ول به لیون کامپیوتر :clapping:

واقعا توی بازار الان نمیشه به هیچ جنش و برندی اطمینان کرد. . . . . . :eek:

لینک به دیدگاه

اگر تست کردید چند مورد از نتایج تست به همراه عکس از خود اس اس دی تست شده را ارایه کنید ( هر چند که بعید میدونم  =))  )

اینم تست :

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=52414&page=3

با گارانتی PG.

به تست ها نگاه کنید SSD عملکرد پایینی داشته اما مشکل این بوده که اون شخصی که سیستم رو اسمبل کرده اینو به SATA 6 نزده بود که من بعدا به SATA 6 زدم نتایج به مقدار واقعی نزدیک شد.اما من بعدا هارد رو عوض کردم با سری Pro

هنوزم بعید میدونی؟

توی این سایت میشه Benchmark گرفت و سرعت SSD خودتون رو با بقیه SSD ها از همون مدل مقایسه کنید.

http://ssd.userbenchmark.com/SpeedTest/19175/Samsung-SSD-850-EVO-250GB

ویرایش شده توسط xoxtroy
لینک به دیدگاه

سلام آقاى حسينى عزيز

تشكر وي‍ژه دارم بابت اطلاع رسانى و مشخص كردن اين موضوع كه بالاخره SSD ‌تقلبى در بازار هست.

-------------------------

دوستان، به صرف چينى بودن ليبل و نوشته هاى روى جعبه نميشه انگ تقلبى بودن به يك SSD Samsung 850 Evo زد.

لطفا" مطلب را بخوانيد.

كليه SSD هاى اصل سامسونگ كه پارت نامبر CN‌ دارند روى جعبه ى آنها چينى نوشته شده، و اين درايو ها اصل هستند. براى تشخيص تقلبى بودن SSD لطفا" مطلب را بخوانيد. 

ويژگى هاى SSD تقلبى:

1. فاصله 2.5 سانتيمترى محل پيچ پشت قاب SSD كه در مدلهاى 850Evo ‌اين فاصله صرفا" 1.5 سانتيمتره.

2. عدم تطابق سريال روى برچسب دستگاه با سريال نمايش داده شده در برنامه Samsung Magition

3. تشخيص عدم اصالت SSD توسط نرم افزار Samsung Magition

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

داستانی داریم آآآآ

البته حدود یکی دو هفته پیش در انجمن همسایه  اشاره کرده بودم که برای یوزر های بلاد کفر هم تقلبیش هست

اصن مگه میشه برا خارجی ها باشه برا ما نباشه :D :D

http://www.shahrsakhtafzar.com/forum/f317/ssd-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-850-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF%D8%8C-tlc-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86-%DB%8C%D8%A7-mlc-%D8%9F-55836/#post340759

http://ttvnol.com/threads/nho-mod-canh-bao-ssd-samsung-850evo-fake-tran-lan-anh-em-vao-tim-hieu-cach-nhan-biet-nhe.1536683/

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هنوزم بعید میدونی؟

بله هنوزم بعید میدونم .  :D

دوست عزیز تعجب میکنم چرا مطلب را کامل نخوانده اقدام به نوشتن و اظهار نظر میکنید !!!

آقای حسینی فرمودند اون SSD که گاارنتی نگین کامپیوتر هست و مغایرت هایش را هم ذکرکردند تقلبی هست و شما گفتید این شایعه هست و من تست کردم و ....

بعد من ازتون خواستم تصاوبر و تستهایتان را ارایه کنید واونوقت شما میگید برای من گارانتی PG هست و ....

موقعی شما میتونید ادعا کنید مطالب ارایه شده شایعه هست که دقیقا مشابه اون اس اس دی را تست کرده باشید که همونطور که من بعید میدونستم شما این کار را نکردید و یه اس اس دی دیگر را تست کردید . 

لینک به دیدگاه

بله هنوزم بعید میدونم .  :D

دوست عزیز تعجب میکنم چرا مطلب را کامل نخوانده اقدام به نوشتن و اظهار نظر میکنید !!!

آقای حسینی فرمودند اون SSD که گاارنتی نگین کامپیوتر هست و مغایرت هایش را هم ذکرکردند تقلبی هست و شما گفتید این شایعه هست و من تست کردم و ....

بعد من ازتون خواستم تصاوبر و تستهایتان را ارایه کنید واونوقت شما میگید برای من گارانتی PG هست و ....

موقعی شما میتونید ادعا کنید مطالب ارایه شده شایعه هست که دقیقا مشابه اون اس اس دی را تست کرده باشید که همونطور که من بعید میدونستم شما این کار را نکردید و یه اس اس دی دیگر را تست کردید . 

اگر منظور من رو خوب خونده باشید نوشتم اون هایی که روش چینی نوشته برای region چین هست و دلیل نمیشه تقلبی باشه. توی سایت ایمانتک زده بود همه اونایی که چینی نوشته تقلبیه. این نشون میده 2 نفری نشستن نقشه کشیدن =))

الان همون نگین نمیتونست جعبه چینی نزنه و روش انگلیسی و دقیقا مطابق با جعبه های دیگه بزنه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر منظور من رو خوب خونده باشید نوشتم اون هایی که روش چینی نوشته برای region چین هست و دلیل نمیشه تقلبی باشه. توی سایت ایمانتک زده بود همه اونایی که چینی نوشته تقلبیه. این نشون میده 2 نفری نشستن نقشه کشیدن =))

الان همون نگین نمیتونست جعبه چینی نزنه و روش انگلیسی و دقیقا مطابق با جعبه های دیگه بزنه؟

ظاهرا مرغ شما یه پا داره !!!

اینجا حرفی از سایت ایمانتک زده نشده و این تاپیک در رابطه با تست سایت لیون کامپیوتر هست .

در مطالب ارایه شده هم تاکید نشده که هر اس اس دی ای که روش چینی نوشته تقلبی هست !!!

یکی از موارد اون اس اس دی تقبلی نوشته های چینی رو جعبه اش هست و در کنار موارد دیگر که به آن اشاره شد میشه به تقلبی بودن اس اس دی پی برد .

اگر نوشته تو سایت ایمانتک برای شما  خنده دار و از نظر شما شایعه هست این ربطی به این تاپیک و مطالب این تاپیک نداره و دلیلی نداره بگید این مطالب شایعه هست و .... :huh:

لینک به دیدگاه

تشکر از اقای حسینی

کاملا مشخص هست تقلبی هست sgp خدا نصیبتون نکنه  :D

لینک به دیدگاه

حدودا یک ماه پیش بود یه جا دیدم 180 میفروخت مدل EVO و 120 گیگ

قیمت پایینش باعث تعجب و نخریدنش شد . . .

لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از آقای حسینی بابت چنین شفاف سازی قشنگی .

یه نگاه به تستی که بنده گرفتم ( راست ) و تستی که آقای حسینی گرفته ( چپ ) بکنید

چرا انقدر write 4k هارد بنده از ایشون ضعیف تره ؟ :( تفاوت هم کم نیست ! حدود 150 درصد

12507145094860433066_Untitled.pngfhdgxcmvb2glvc9gf15.png

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

همین پیگیری های لیون که نشون میده چه قد ارزش قائل برای کاربر هاش نمونش همین این جریان هارد یا اون رم های کورس ایر

تشکر می کنم از اقای حسینی و هم کاراشون که این موارد رو شفاف می کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود به تمام همراهان لیون کامپیوتر

از اونجایی که ما در قبال شما دوستان مسئولیتی داریم , و از اونجایی که خیلی از دوستان در زمینه خرید SSD Samsung سر در گم شده بودن از اینرو آستین رو زدیم بالا و SSD سامسونگ رو با گارانتیهای مختلف از تو بازار جمع کردیم و تست کردیم تا ببینیم واقعا آمار وجود SSD تقلبی سامسونگ واقعی هست یا شایعه :)

متاسفانه در تهیه بعضی از مدلها از تو بازار با گارانتی های مختلف به مشکل برخوردیم و بسیار موجودی و تنوع گارانتی کم بود ولی هر چی دیدیم توی بازار خریدیم و امیدواریم خدمت مفیدی رو به شما عزیزان ارائه داده باشیم @};- @};- @};-

درود آقای حسینی ،

اگه بشه اون SSD تقلبی رو بازش کنید و عکس از پشت و روی برد داخلش بگیرید بزارید اطلاعات جالبی میتونه بده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود آقای حسینی ،

اگه بشه اون SSD تقلبی رو بازش کنید و عکس از پشت و روی برد داخلش بگیرید بزارید اطلاعات جالبی میتونه بده .

من میگم حالا که این هزینه رو کردن برای SSD ها و پک ها باز شدن کلاً باز کنن ببینیم تفاوتی داره PCB  های داخلشون یا خیر

حتی از نظر وزنی هم میشه مقداری شک کرد

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

ضمن تشکر از آقای حسینی بابت چنین شفاف سازی قشنگی .

یه نگاه به تستی که بنده گرفتم ( راست ) و تستی که آقای حسینی گرفته ( چپ ) بکنید

چرا انقدر write 4k هارد بنده از ایشون ضعیف تره ؟ :( تفاوت هم کم نیست ! حدود 150 درصد

دوست عزيز،

نتيجه ى تست هر SSD وابسته به كانفيگ كلى سيستم تست و همچنين شرايط سيستم عامل داره. مهم اينه تست SSD شما به يك درصد كمى اختلاف مشابهه اون تسته. همين كافيه.

در وبسايت خود سامسونگ هم نگاهى بندازيد مشخصات سيستم تست را نوشته است. اگر عين همون سيستم را بخريد و همون سيستم عامل مشابه را داشته باشيد، نتيجه بايد كمابيش منطبق باشد.

اين بار چندمه در ليون كامپيوتر به شما اطمينان خاطر ميدم كه درايو شما سالم است. (*) (*)

لینک به دیدگاه

بسیار عالی 

ولی پیشنهاد می کنم یک ویدیو هم درباره ی این موضوع تهیه کنید  ( برای لیون tv )  حتی اگر بتوانید برد تمام ssd های تست شده رو هم با هم مقایسه کنید عالی می شه 

ممنون 

لینک به دیدگاه

خب این گارانتی رو report کنیم؟

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

درود دوستان گلم

این مطلبی که الان دارم مینویسم رو خوب بهش توجه کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

و حتما این مطلب رو منتشر کنید :

به دلیل اینکه ما اسم گارانتی رو عنوان کردیم امکان داره به زودی برچسبهای این گارانتی روی این SSD ها کنده بشه و برچسبهای جدیدی بهش بزنن .

پس بهتون پیشنهاد میکنیم بجز گارانتیهایی که فعلا معرفی کردیم گارانتی دیگه ای نخرید و یا به شرط اورجینال بودن خرید کنید @};-

در ضمن در کانال لیون کامپیوتر این مطلب رو گذاشتیم میتونید عضو کانال بشید و از طریق موبایل اطلاع رسانی کنید @};- 

با دادن همین مطالب غیر حرفه ای یه سری وارد کننده ها و گارانتی کننده ها سود میکنن و وای به روزی که ما همه چیز رو بپذیریم و بگیم درسته .

آگاه باشیم و اگاهانه تحقیق کنیم و به بیشتر شدن اگاهی هم کمک کنیم @};- @};-

لینک به دیدگاه

یک چیزی که برای من خیلی مهمه - این انصاف اقای حسینی و لیون کامبیوتر هستش - که زحمت میکشن اس اس دی یا رم یا قطعه ی تقلبی شایع در بازار رو جمع میکنن و تست میکنن و نتیجش رو به رایگان در اختیار من و شما قرار میدن - قیمت هاشون هم که نازلترین و بهترینه - و این یعنی مجموعه لیون چیزی داره که بعضی های دیگه اصلا ندارن و اون انصافه - انصاف - درود به شرافت شما اقا ی حسینی عزیز -  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

واقعا به اینکه عضو سایت لیون کامپیوتر هستم افتخار می کنم. تشکر از همه دوستان که مارو از سردرگمی درآوردن.  @};-

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...