رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید قطعاتی برای لپ تاپ

Mohammad22
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یه لپ تاپ ایسوس مدل K551LN - XX199H ( لینکشو پایین صفحه میذارم ) دارم. اکثر اوقات با نرم افزارهایی مثل maya, after effects , photoshop , visual basic , zbrush و .... استفاده میکنم و سرعت پردازش و ... و همچنین سرعت باز شدن این نرم افزارها - سرعت روشن شدن ویندوز و خاموش شدنش برام خیلی مهمه.

1- اگر دو تا رم 4 گیگ دیگه بخرم با سرعت 1600mhz ( چون رمهایی هم که الان دارم 1600mhz هستن ) چقدر تو سرعت این چیزایی که گفتم تاثیر دارن ؟ ( ویندوز 10 دارم و تمام قطعات لپ تاپم جدید هستن. خود لپ تاپم هم 28 april سال 2014 ساخته شده- اگه مثلا الان زمان بالا اومدن ویندوز از اموقعی که دکمه پاور رو میزنم تا موقعی که کامل دسکتاپ و آیکون ها بالا بیاد 2-3 دقیقه باشه با اضافه کردن 8 گیگ رم دیگه زمانش به 1-2 دقیقه میرسه ؟ )

2- اگر هارد 128 یا 256 ssd بگیرم چطور ؟ سرعت کارهایی که گفتم با هارد ssd بیشر میشه یا افزایش رم ؟ 

http://www.extrastores.com/en-sa/Computers/Notebooks/Asus-K551LN-Intel-Core-i7-156-LED-Windows-81-Silver-4125077

ویرایش شده توسط hamed86
لینک به دیدگاه

چرا کسی جواب نمیده ؟ 

ویرایش شده توسط hamed86
لینک به دیدگاه

درود

تا اونجایی که من میدونم .. اکثر لپتاپ ها بیشتر از دوتا اسلات رم ندارن ! !

لپتاپ شما هم در حالت اور کلاک از باس 1600بهره میبره !

در ضمن پیشنهاد من بجای تعویض رم ..

یک عدد اس اس دی هست .. بسته به هزینه ای که میکنید .. 128 یا 256 .

هارد دیسک فعلی خودتونم میتونید باکس کنید و به صورت اکسترنال استفاده کنید  یا با حذف دی وی دی رام .. هارد رو با اس اس دی کدی متصل کنید

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

درود

تا اونجایی که من میدونم .. اکثر لپتاپ ها بیشتر از دوتا اسلات رم ندارن ! !

لپتاپ شما هم در حالت اور کلاک از باس 1600بهره میبره !

در ضمن پیشنهاد من بجای تعویض رم ..

یک عدد اس اس دی هست .. بسته به هزینه ای که میکنید .. 128 یا 256 .

هارد دیسک فعلی خودتونم میتونید باکس کنید و به صورت اکسترنال استفاده کنید  یا با حذف دی وی دی رام .. هارد رو با اس اس دی کدی متصل کنید

نه لپ تاپ من 4 تا اسلات داره و این دوتا رمی که الان دارم تو اسلات 1 و 3 هستن - میشه بگید چرا ؟ ( چرا پیشنهاد میکنید به جای رم ، اس اس دی بگیرم ؟ )

ویرایش شده توسط hamed86
لینک به دیدگاه

نه لپ تاپ من 4 تا اسلات داره و این دوتا رمی که الان دارم تو اسلات 1 و 3 هستن - میشه بگید چرا ؟ ( چرا پیشنهاد میکنید به جای رم ، اس اس دی بگیرم ؟ )

فکر نمیکنم 8 گیگ رم کم باشه !

اس اس دی تغییر چشمگیری ایجاد میکنه ..

هم در سرعت لودینگ ویندوز هم اجرای برنامه های تحت ویندوز و دیگه تکانهایی که موقع روشن بودن لپتاپ به هارد ضرر میرسونه خبری ازشون نمیشه !

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

فکر نمیکنم 8 گیگ رم کم باشه !

اس اس دی تغییر چشمگیری ایجاد میکنه ..

هم در سرعت لودینگ ویندوز هم اجرای برنامه های تحت ویندوز و دیگه تکانهایی که موقع روشن بودن لپتاپ به هارد ضرر میرسونه خبری ازشون نمیشه !

درسته 8 گیگ رم واسه بازی های جدید و کارهای معلومی خیلی هم زیاده ولی من واسه کارهای گرافیکی و خیلی سنگین میخوام ( واسه نرم افزارهای گرافیکی 16 گیگ حداقلشه تازه ) همین الانشم موقع رندرینگ حدود 6 گیگ از رمم را فقط یک نرم افزار استفاده میکنه به خاطر همین به رم خیلی بیشتری نیاز دارم - باشه بازم ممنون حالا اگه بشه هم رم میگیرم هم اس اس دی ولی همونطوری که گفتید اس اس دی بیشتر تاثیر داره پس اول اس اس دی میگیرم.

لینک به دیدگاه

به نظر من هم ssd اولویت داره .

رم تا یک حدی بسیار حیاتیه و از یه جایی به بعد تاثیرش کم میشه .

ssd رو از شرکت معتبر و با گارانتی معتبر بخرید !

لینک به دیدگاه

به نظر من هم ssd اولویت داره .

رم تا یک حدی بسیار حیاتیه و از یه جایی به بعد تاثیرش کم میشه .

ssd رو از شرکت معتبر و با گارانتی معتبر بخرید !

باشه ممنون - فکر کنم اس اس دی های شرکت adata بهترین باشه باتوجه به مشخصات و قیمتاشون خیلی به صرفه تر از بقیه هستن.

ویرایش شده توسط hamed86
لینک به دیدگاه

باشه ممنون - فکر کنم اس اس دی های شرکت adata بهترین باشه باتوجه به مشخصات و قیمتاشون خیلی به صرفه تر از بقیه هستن.

شما بیشتر برید سمت سامسونگ - کینگ استون - میکرون

البته سامسونگ زیر فشار اونطوری که توی بنچمارک اعداد میده بازده نداره

لینک به دیدگاه

سام سونگ بهترین ها رو میزنه . ( فناوری خوب . دوام بالا . سرعت زیاد . نرم افزارهای بروز و ... سعی کنید مدل pro بگیرید )

فقط حواستون رو جمع کنید تا جنس مشکل دار بهتون نفروشن .

لینک به دیدگاه

سلام من یه لپ تاپ ایسوس مدل K551LN - XX199H ( لینکشو پایین صفحه میذارم ) دارم. اکثر اوقات با نرم افزارهایی مثل maya, after effects , photoshop , visual basic , zbrush و .... استفاده میکنم و سرعت پردازش و ... و همچنین سرعت باز شدن این نرم افزارها - سرعت روشن شدن ویندوز و خاموش شدنش برام خیلی مهمه.

1- اگر دو تا رم 4 گیگ دیگه بخرم با سرعت 1600mhz ( چون رمهایی هم که الان دارم 1600mhz هستن ) چقدر تو سرعت این چیزایی که گفتم تاثیر دارن ؟ ( ویندوز 10 دارم و تمام قطعات لپ تاپم جدید هستن. خود لپ تاپم هم 28 april سال 2014 ساخته شده- اگه مثلا الان زمان بالا اومدن ویندوز از اموقعی که دکمه پاور رو میزنم تا موقعی که کامل دسکتاپ و آیکون ها بالا بیاد 2-3 دقیقه باشه با اضافه کردن 8 گیگ رم دیگه زمانش به 1-2 دقیقه میرسه ؟ )

2- اگر هارد 128 یا 256 ssd بگیرم چطور ؟ سرعت کارهایی که گفتم با هارد ssd بیشر میشه یا افزایش رم ؟ 

http://www.extrastores.com/en-sa/Computers/Notebooks/Asus-K551LN-Intel-Core-i7-156-LED-Windows-81-Silver-4125077

دوست عزیز برای افزایش سرعت (مخصوصا تو لود ویندوز) اول SSD تهیه کنید...

اگه نیاز به افزایش RAM برای برنامه خاصی داشتید، میتونید یک یا دوتا ماژولتون رو با ماژول 8گیگ تعویض کنید.

* این نکته هم هست که لپتاپ (به خصوص سری های میان رده) به درد کار گرافیکی سنگین نمیخوره...

لینک به دیدگاه

تو سرعت ویندوز اس اس دی خیلی تاثیر گذار تر هست 8 گیگ رم و 16 گیگ رم تو سرعت سیستم عامل تغییر چندانی نداره برند ای دیتا هم بی خیال شو سامسونگ از بقیه به صرفه تره.

اما حالا جدا از رم و اس اس دی من اگر جای شما بودم و کار گرافیکی با لپ تاپم انجام می دادم اون ال سی دی بی کیفیتش رو هم با ال سی دی فول اچ دی ips عوض می کردم (خودم این کارو با لپ تاپم کردم البته مدل لپ تاپم این نیست)

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برای افزایش سرعت (مخصوصا تو لود ویندوز) اول SSD تهیه کنید...

اگه نیاز به افزایش RAM برای برنامه خاصی داشتید، میتونید یک یا دوتا ماژولتون رو با ماژول 8گیگ تعویض کنید.

* این نکته هم هست که لپتاپ (به خصوص سری های میان رده) به درد کار گرافیکی سنگین نمیخوره...

تا الان که گرافیکم خیلی قوی و خوب بوده - تمام بازی های جدید مثل witcher 3 و evil within و ... رو بالای high با AA رو 40-50 فریم میاره - تو کارهای گرافیکی هم چون حدود چند ماهه که دارم کار میکنم فعلا میخوام یاد بگیرم و از هرکسی هم پرسیدم گفت لپ تاپ خیلی خوبیه واسه یادگیری ( تاحالا هم اذیت نکرده سریع رندر میکنه )- وقتی هم که خوب یاد گرفتم یه pc میگیرم با گرافیک quadro و رم ddr4 و ....

تو سرعت ویندوز اس اس دی خیلی تاثیر گذار تر هست 8 گیگ رم و 16 گیگ رم تو سرعت سیستم عامل تغییر چندانی نداره برند ای دیتا هم بی خیال شو سامسونگ از بقیه به صرفه تره.

اما حالا جدا از رم و اس اس دی من اگر جای شما بودم و کار گرافیکی با لپ تاپم انجام می دادم اون ال سی دی بی کیفیتش رو هم با ال سی دی فول اچ دی ips عوض می کردم (خودم این کارو با لپ تاپم کردم البته مدل لپ تاپم این نیست)

فعلا چون واسه یادگیری میخوام همین خوبه - اس اس دی و رم هم برای راحت تر شدن کار میخوام بگیرم وگرنه نیاز ندارم - چند وقت دیگه که کار با این نرم افزارها رو یاد گرفتم یه pc با مانیتور 32 اینچ 4k میگیرم یا اینکه دوتا مانیتور 26 اینچ 4k - گرافیک هم quadro میگیرم - سی پی یو : core i7 5960x و ....

لینک به دیدگاه

نظر بنده هم SSD هست

توی کارهای پردازشی و رندرینگ واقعا فوق العده س :)

لینک به دیدگاه

تا الان که گرافیکم خیلی قوی و خوب بوده - تمام بازی های جدید مثل witcher 3 و evil within و ... رو بالای high با AA رو 40-50 فریم میاره - تو کارهای گرافیکی هم چون حدود چند ماهه که دارم کار میکنم فعلا میخوام یاد بگیرم و از هرکسی هم پرسیدم گفت لپ تاپ خیلی خوبیه واسه یادگیری ( تاحالا هم اذیت نکرده سریع رندر میکنه )- وقتی هم که خوب یاد گرفتم یه pc میگیرم با گرافیک quadro و رم ddr4 و ....

جدي با اين تنظيمات ٤٠-٥٠ فريم ميده؟

لپتاپ من با اينكه از ماله شما قوي تره، توي watchdogs با تنظيمات low از ٢٠ فريم بالاتر نرفت، رو همين حساب سراغ بازياي جديد نرفتم...

بايد يه شانس ديگه بهش بدم با اين حساب...

Sent from my iPhone using Tapatalk

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...