رفتن به مطلب

Review کارتهای 6870 و 6850

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بالاخره بعدا از انتظار بسیار کارتهای سری 6800 از دسته وارد بازر شدند. طبق روال همیشه سایتهای معروف سخت افزار در به تست و Review این محصولات پرداختند و نتایج بسیار جالب بود. علیرغم اینکه این 2 کارت عملا در دسته متوسط قرار میگیرند ولی قدرت انها به راحتی کارتهای پرقدرت نسل قبلی را پشت سر گذاشته است.

بر طبق اعلام شرکت AMD قیمت 6850 در بازار جهانی 189$ و قیمت 6870 در بازار جهانی 239$ دلار خواهدبود.

9511946112157214.jpg

874531455927335.jpg

254152824315742.jpg

253554841214247.jpg

6130163351484003.jpg

2712312138348221.jpg

1374553154671634.jpg

291324992749852.jpg

4214311380114.jpg

1275685636335143.jpg

Guru3D

reveiwهر دو کارت از سایت Guru3D

review همر دو کارت در حالت crossfire

Techpowerup

6870 Review

6850 Review

Tomshardware

Review هر 2 کارت

bit-tech

6850 review

6870 review

overclock3d

review 6850 & 6870

legitreviews

review 6850 & 6870

anandtech

review 6850 & 6870

Hexus

Review 6850 & 6870

- همچنین به منظور راحتی بیشتر کاربرا review سایت Guru3D به صورت ذخیره شده در یک فایل Rar اینجا قرار داده شده و اگر تمایل داشتید میتوانید به صورت آفلا ین انرا مطالعه کنید.

http://luches.dl.rap...uru3DReview.rar

7 مگابایت حجم فایل میباشد و از سایت overclock.net گرفته شده است.

توجه: شرکت AMD اخیرا یک عملیات Rebrandning انجام داده و به همین منظور اسم گذاری کارتها و اینکه کدام کارتها جانشین کدام نسل هستند تغییر کرده است.. بر این اساس:

سری 6800 جانشین سری 5700 خواهد بود.

سری 6900 جانشین سری 5800 خواهد بود.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

چرا 6870 زیر 5870 هست!!!! تو اولین چارت؟! چارته مال چی هست؟

ویرایش:

عجب پس اسم گزاریشون فرق کرده!!! یعنی 6870 به جا 5770 هست مثلا........ گرفتم ;)

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

بله سعید جان..اینها جایگزین سری 5700 میشوند و نه 5800.

کارتهای 6900 ماه آینده معرفی میشوند

انشالله قیمت این 6870 تو ایران زیر 300 تومان باشه که اونوقت واقعا خیلی عالی میشه. از هر نظر که سری 460 انویدیا را پشت سر گذاشت . تازه حتی ورژن سوپر اورکلاک EVGA 460 هم باهاش کلی فاصله داشت.

تازه حتی 6850 هم 460 رو زده کنار . کلا یک جورایی فاتحه 460 خونده شد مگه اینکه انویدیا یک کاهش قیمت خیلی زیاد برای 460 و 470 در نظر یگیره والا خیلی ضربه میخوره.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

ممنون سالار جان از بایت تست ها.

AMD بد کار نکرده.ولی باید یادمون باشه که این نتایج مربوط به میانگین فریم هست و نمیشه همه چیز رو باهاش سنجید.البته هنوز هم اکثر ایرادات HD5000 در این سری نیز قابل رویت هست.sigh.gif

لینک به دیدگاه

شما درست میگید ..من در کل منظوم یک چیز دیگست. با توجه با اینکه اینها الان مربوط به سری main-stream هستند و عملکردشون با 5870 و 5850 تو خیلی جاها برابری هم میکنه , همین انتظازات رو از سری 6900 خیلی بالا میبره . معمولا سری high-end چیزی در حدود دو برابر سری main-stream قدرت خواهد داشت. مثلا همین کیس کراس 2 تا 5770 و رسیدن به قدرت 5870 . حالا تصور کنید که کارت 6970 بخواد 2 برابر 6870 قدرت داشته باهشه . این مثل آینه که ورداری قدرت کراس 5870 بزاری تو یک هسته گرافیکی . حالا از اون ور کارت dual-GPU مثلا 6990 چه غولی خواهد بود خدا داند.

من بیشتر نگاهم به ایندست عزیز و سری 6900 . قدرت این سری 6800 عملا خیلیها رو به فکر وا میداره و کلی انتظارات رو بالا میبره. البته همه اینها حدس و گمانه ولی برای ماها که عشق و علاقمون همین چیزاست فکر کردن و نظریه پردازی در مورد همین چیزا خوراک شب و روزمونه ;)

لینک به دیدگاه

آقا سالار دست طلا

من منتظر این کارت ها بودم.......ببینم بلاخره کی میان...

حالا تو بازار ایران کی میاد یا اومده؟..... :-?

پولش رو گزاشتم کنار:-? .. دیونه ی اون msi شدم ...فدای اون تیریپه سفیدش...عجب کارتیه.. ;)

ویرایش شده توسط DIAMOND
لینک به دیدگاه

تازه امروز معرفی شده عزیز.....

من نمیدونم شاید تا یک هفته دیگه یا 2 هفته شایدم زودتر.. تو بازار ایران هیچی معلوم نیست.

اره اون MSI خیلی خوشگله.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

آره به خدا msi یه چیزه دیگس... تروره روحی شدم دیدمش....;)

کاشکی آقای حسینی زود بیاره از این msi یه....

اولیش من می خرم....:-?

لینک به دیدگاه

درود

منونم سالار جان خبر تاپی بود .

از دوستان میخوام بپرسم که ایا این پست و تاپیک ارزش مثبت نداشت ؟ از مثبتهای شما چیزی کم نمیشه ها ;)

لینک به دیدگاه

سلام به همه.من عضو جدید سایت هستم.امروز که این خبر رو خوندم بال در اوردم ولی از این سری کارت ها هیچ اطلاعاتی ندارم میشه یکی بگه ایا 6970 dual gpu هست یا نه ؟ اگه هست تکلیف 6990 که یکی از دوستان اشاره کرد چی میشه.درثانی میخواستم بدونم 6870 در برابر 5870 چقدر قویتره.چون در تست های بالا چندان فرقی ندارند.با تشکر.

لینک به دیدگاه

اول ورودتون رو به سایت لیون خوش امد میگم و خوشحالیم که به جمع ما پیوستید ;)

درجواب سوالتون هم:

نه دوست عزیز ..6990 کارت dual-gpu خواهد بود( البته هنوز 100% تایید نشده). کارتهای 6950 و 6970 جایگزین 5850 و 5870 خواهند شد.

6870 عملا جایگزین 5770 بوده ولی قدرتش خیلی بالاتر از 5770 است و به 5870 نزدیک میشه و 5850 رو هم که به راحتی پشت سر میزاره. اینجا عملا یک کارت دسته متوسط میاد و کارتهای high-end نسل قبل رو کنار میزنه و یا بهشون خیلی از نظر عملکرد نزدیک میشه . تو کراس فایر هم که این سری 6000 بسیار خوب عمل کرده و به نظر میرسه AMD خیلی رو بخش استفاده از چند کارتو بهبود عملکردشون تمرکز کرده .

6870 با 470 انویدیا هم شانه به شانه تو خیلی جاها حرکت میکنه و به غول معروف they trade blows .

جایگزین سری 5800 سری 6900 خواهد بود که ماه اینده معرفی میشوند.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

سلام

من حدود 1 ماه هست که یه کارت sapphire 5850 خریدم

به نظر شما کار درستیه که بفروشمش و وقتی 6870 اومد یه 6870 بخرم؟

اگه بخوام بفروشمش حدودا چقدر ازم میخرنش؟ (با گارانتی فیوچر)

با تشکر

لینک به دیدگاه

نه دوست من این کارو نکن ...این عملا خیلی ارتقا به حساب نمیاد .درسته که قدرت بیشتری داره ولی انقدر نیست که پول اضافی که باید بدی رو توجیه کنه. این بیشتر یک side upgrade است . الان از شما اونو 280 بیشتر نمیخرن تازه این قیمت خوبی به حساب میاد. از اون طرف باید 100 تومان روش بزاری 6870 بگیری عزیز که اصلا به صرفه نیست . صبر کن تا سری 6900 بیاد بعد برو از اون بگیر که احتمالا خیلی از این کارتها قویتر خواهند بود

لینک به دیدگاه

اینجوری که شما میگی یعنی قیمت 6870 حدود 380 هزاره در حالی که قیمت جهانیش 240 دلاره و تو ایران که بیاد حدود 320 میشه

خوب من اگه بتونم 280 اینو بفروشم و 40 روش بزارم و یه 6870 بخرم فکر کنم به صرفه باشه چون با اومدن درایورهای جدید فکر کنم قدرت 6870 به 5870 هم برسه(یا حتی بیشتر)

خوب حالا نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز..هر کالایی در ابتدای ورودش به ایران قیمت کاذب خواهد داشت . این عرف بازار ایران است و همیشه همین بوده . اگر یک ماه صبر کنید قیمتها متعادل تر خواهد شد و به اون قیمت مد نظر شما نزدیک میشه.

ولی چیزی که هست اینه که یک ماه دیگه سری 6900 میاد تو بازار و اون موقع شاید نظرتون عوض بشه و بخواهید کارتهای این سریرو بخرید.

حالا با توجه به این مسئله خودتون تصمیم بگیرید !

لینک به دیدگاه

میدونم جاش اینجا نیست

منم الان میخوام 5850 بگیرم یعنی خیلی طولانی هم شده خریدم

میخواستم بدونم سری 5 وقتی معرفی شده چند ماه بعد وارد ایران شد و اختلاف قیمتش با جهانی چند بود ؟

میخوام یک مقایسه کنم با این سری 6

لینک به دیدگاه

اینرو جناب حسینی خیلی دقیقتر متوانند جواب بدهند..از خود ایشون بپرسید چون منم خودم دقیقا یادم نیست

یادمه حداقل یک ماهی طول کشید ولی اینکه قیمتش دقیقا چفدر بود رو متاسفانه یادم نیست.

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
<br />میدونم جاش اینجا نیست<br />منم الان میخوام 5850 بگیرم یعنی خیلی طولانی هم شده خریدم<br />میخواستم بدونم سری 5 وقتی معرفی شده چند ماه بعد وارد ایران شد و اختلاف قیمتش با جهانی چند بود ؟<br />میخوام یک مقایسه کنم با این سری 6<br />
<br /><br /><br />

سلام

خوب سال پیش ASUS HD 5850 درست یادم بیاد 320 تومن هم بود

لینک به دیدگاه

میدونم جاش اینجا نیست

منم الان میخوام 5850 بگیرم یعنی خیلی طولانی هم شده خریدم

میخواستم بدونم سری 5 وقتی معرفی شده چند ماه بعد وارد ایران شد و اختلاف قیمتش با جهانی چند بود ؟

میخوام یک مقایسه کنم با این سری 6

پدرام جان راحتت کنم اون موقع دلار ارزونتر بودش ولی الان گرونتره و اینو میگم که تا چند روز دیگه سر و کله سری 6 پیدا میشه و مثلا 6850 حدودا 300 تا 350 میشه تو بازار ایران

لینک به دیدگاه

سلام به تمامی عزیزان لیون

از یکی از اساتید خواهش داشتم یک مادر برد مناسب برای کارت گرافیک 6870 معرفی کنند و یک عدد هم cpu برای این کارت گرافیک

از فن اوری sli هم پشتیبانی کنند و راستی ایا مادربرد Asrock extreme 3 برای این کارت گرافیک مناسب هست یا خیر

مخصوص گیم

هارد و ... احتیاج نیست

system ghabli ham

--------------GPU 9500 GT DDR 2

------------------------m2n dh

--------------2gig 800 umax

sumsong 22700

hard 1tb samsoung

cpu amd athlon 64 x2 3600 ------------

این چهار تا را میخوام ارتقا بدم

قصد بنده ارتقا هستش

این چهار تا قطعه هم 700 تومان هزینه میخوام بکنم

ممنون میشم پاسخ بدی@};-

لینک به دیدگاه

متاسفانه برای AMD برای انکه از SLI پشتیبانی کنه باید مادربرد با چیپ Nforce بگیری که اون موقع کراس فایر دیگه ساپورت نمیکنه. 90% مادربردهای AMD کراسفایر ساپورت میکنن. اینتل تو این زمینه از AMD جلوتره و مادربردهای سوکت 1366 اینتل خیلی تو این زمینه دستو باز میزارن و هر 2 رو ساپورت میکنن.

در مورد مادربرد کدوم مدل رو مد نظر دارید ؟؟؟ 870 Extreme3 یا 890GX Extreme 3 ؟؟؟

سوال برد رو جواب بدید در خرید تمام قطعات راهتماییون میکنم . با این بودجه سیستم خوبی میتونید ببندید !

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

متاسفانه برای AMD برای انکه از SLI پشتیبانی کنه باید مادربرد با چیپ Nforce بگیری که اون موقع کراس فایر دیگه ساپورت نمیکنه. 90% مادربردهای AMD کراسفایر ساپورت میکنن. اینتل تو این زمینه از AMD جلوتره و مادربردهای سوکت 1366 اینتل خیلی تو این زمینه دستو باز میزارن و هر 2 رو ساپورت میکنن.

در مورد مادربرد کدوم مدل رو مد نظر دارید ؟؟؟ 870 Extreme3 یا 890GX Extreme 3 ؟؟؟ 890

سوال برد رو جواب بدید در خرید تمام قطعات راهتماییون میکنم . با این بودجه سیستم خوبی میتونید ببندید !

نظر من این مین هستش M.B ASROCK 890FX DELUXE3

Socket AM3 processors: AMD Phenom™ II X6 / X4 / X3 / X2 (except 920 / 940) / Athlon II X4 / X3 / X2 /DDR3 1800(OC)/1600(OC)/1333/1066/800 /system memory: 16GB /Windows 32-bit OS. For Windows 64-bit /

فقط شما یک لطف بکنید ایا این مین برای 6870 مناسب هست یا خیر (راستی از wifi پشتیبانی میکنه چون میخوام شبکه بکنم با سیستم قبلیم )

اگر هم یک cpu از خانواده AMD Phenom برای این مادر برد معرفی کنید ممنون میشم تو 170 تومان

راستی یک عدد پاورهم معرفی کنید برای این main & gpu

و یه سوال main اینل مناسب تره یا amd برای بازی اگر هم لطف کنید یه سیستم به جز این سیستم برای گیم معرفی کنید ممنون میشم .

فقط MAIN ? & CPU ? & GPU 6870 & RAM 1333

عذر میخوام اگر سوال ها زیاد شد

ویرایش شده توسط SAIED
لینک به دیدگاه

Asrock 890fx extreme3 مادبرد خیلی خوب و حرفه ای است . امکان کراس فایر با پهنای باند کامل رو هم داره و برای 6870 هم کاملا مناسب است. شما بعدا اگر خواستی یک 6870 دیگر هم میتونی روش بزاری و کراس فایر بکنی.

در مورد wifi باید یک چیزی رو خدمتتون بگم. desktop PC همونطور که از اسمش معلومه کامپیوتر رومیزی است و اصلا برای جابه جایی ساخته نشده و کاملا استفادش با لپ تاپ متفاونه ! به طور پیش فرض مادربردهای کامپیوترهای رومیزی از وایرلس و wifi پشتیبانی نمیکنن چون 90% مواقع استفاده نداره و هزینه اضافی است. البته مدلهای خیلی خاص و گرون قیمت ممکنه داشته باشن !! همشون لن انبورد دارن ولی شما باید یک Access point یا کارت شبکه بی سیم بگیری بگیری تا بتونی به صورت بی سیم از شبکه استفاده کنی یا شبکه کنی. همون طور که گفتم این برای اینه که اسفاده Desktop PC با لپ تاپ فرق داره و به همین دلیل wifi تو این مادربردها به طور پیش فرض وجود نداره و یا در مدلهای خاص.

در مورد پردازنده با اون بودجه شما میتونید Phenom II X4 955 black edition بگیرید که پردازنده قدرتمندی است و در اینده اگر قصد اورکلاک هم داشتید با یک کوار مناسب بسیار خوب اور میشه.

برای پاور بودجتون چقدره ؟؟ آیا در اینده قصد کراس فایر دارید ؟ چون اون موقع باید پاورتون قوی باشه ! اینو هم بگم برای ای سیستم زیر 600 وات لبه مرزه و ممکنه با اور کم بیاره !

برای بازی مین اینتل با AMD فرقی نداره و مهم عملکرد کل سیستم است . برای سیستم شما با این پردازنده و گرافیک جای نگرانی نیست . سیستم قوی است و از پس 99% بازهای تو Full HD هم بر میاد اونم با حداکثر جزئیات !

برای رم بودجتون چقدره ؟؟ چون ممکنه بتونید رم بهتری هم بتونید ببندید ! البته اینو میپرسم چون میخوام با بودجتون بهترین خرید رو بکنید !

جواب این 2 تا سوالم بدید لیست قطعاتتون رو کامل میکنم !

در ضمن خواهش میکنم از این به بعد درخواستاتونو تو همون بخش مشاوره سخت افزار مطرح کنید تا نظم بقیه تاپیکها حفظ شود. :-S Shame%20On%20You.gif

موفق باشید @};-

ویرایش شده توسط سالار
لینک به دیدگاه

Asrock 890fx extreme3 مادبرد خیلی خوب و حرفه ای است . امکان کراس فایر با پهنای باند کامل رو هم داره و برای 6870 هم کاملا مناسب است. شما بعدا اگر خواستی یک 6870 دیگر هم میتونی روش بزاری و کراس فایر بکنی.

در مورد wifi باید یک چیزی رو خدمتتون بگم. desktop PC همونطور که از اسمش معلومه کامپیوتر رومیزی است و اصلا برای جابه جایی ساخته نشده و کاملا استفادش با لپ تاپ متفاونه ! به طور پیش فرض مادربردهای کامپیوترهای رومیزی از وایرلس و wifi پشتیبانی نمیکنن چون 90% مواقع استفاده نداره و هزینه اضافی است. البته مدلهای خیلی خاص و گرون قیمت ممکنه داشته باشن !! همشون لن انبورد دارن ولی شما باید یک Access point یا کارت شبکه بی سیم بگیری بگیری تا بتونی به صورت بی سیم از شبکه استفاده کنی یا شبکه کنی. همون طور که گفتم این برای اینه که اسفاده Desktop PC با لپ تاپ فرق داره و به همین دلیل wifi تو این مادربردها به طور پیش فرض وجود نداره و یا در مدلهای خاص.

در مورد پردازنده با اون بودجه شما میتونید Phenom II X4 955 black edition بگیرید که پردازنده قدرتمندی است و در اینده اگر قصد اورکلاک هم داشتید با یک کوار مناسب بسیار خوب اور میشه.

برای پاور بودجتون چقدره ؟؟ آیا در اینده قصد کراس فایر دارید ؟ چون اون موقع باید پاورتون قوی باشه ! اینو هم بگم برای ای سیستم زیر 600 وات لبه مرزه و ممکنه با اور کم بیاره !

برای بازی مین اینتل با AMD فرقی نداره و مهم عملکرد کل سیستم است . برای سیستم شما با این پردازنده و گرافیک جای نگرانی نیست . سیستم قوی است و از پس 99% بازهای تو Full HD هم بر میاد اونم با حداکثر جزئیات !

برای رم بودجتون چقدره ؟؟ چون ممکنه بتونید رم بهتری هم بتونید ببندید ! البته اینو میپرسم چون میخوام با بودجتون بهترین خرید رو بکنید !

جواب این 2 تا سوالم بدید لیست قطعاتتون رو کامل میکنم !

در ضمن خواهش میکنم از این به بعد درخواستاتونو تو همون بخش مشاوره سخت افزار مطرح کنید تا نظم بقیه تاپیکها حفظ شود. :-S Shame%20On%20You.gif

موفق باشید @};-

یک دنیا ممنون عذر میخوام سوال های دیگری اگر داشتم در بخش مشاوره مطرح میکنم اما این هم جواب شما تا این سیستم سرهم بندی بشه .

کدوم از این دوتا بهتره AMD Phenom™ II X4 Quad-Core 955

یا AMD Phenom II 965 X4

آیا این cpu که شما معرفی کردید اینها هستن ؟؟؟

رم و پاور 150 تا 200 با هم.

ویرایش شده توسط SAIED
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...