رفتن به مطلب

داغون شدن مانیتور لبتاب ؟! این چشه؟!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

1035714514944844080_Untitled.png

سلام خدمت دوستان

راسیتش ما لبتابی داشتیم ، LENOVO G510 و لبتاب سر به راهی بود و تاحالا که یک سال از خریدش میگذره کاریمون نداشته و اذیت نکرده جز اینکه تاچ پد و کیبردش قسمت هایی که بیشتر لمس میشدن براق شدن

چند مدت پیش وقتی لبتابو روشن کردم دیدم همه ی رنگ ها قاطی پاتیه و ترسیدم و فکرکردم که شاید مشکلی برا گرافیک ایجاد شده و ازین مسائل

دستم که به صفحه خورد دیدم مشکل رفع شد !

بعد همینجوری مسئله کوچیک بود یعنی با کوچیک ترین اشاره مشکل حل میشد

اما کم کم به اشاره های سنگین تری نیاز داشت و جدیدا دیگه باید کلی ماساژش داد تا سرحال بیاد !

این ویدیو رو ببینید و بگین این چشه ؟!

http://up.vbiran.ir/uploads/41485145149434139991_VIDEO0041.rar

لینک به دیدگاه

من نظرم اینه گرافیک و خود پنل مانیتور ایرادی نداره. احتمالا اتصال سیم مانیتور یا برد مانیتور ایراد پیدا کرده

لینک به دیدگاه

دوستمون درست میگن احتمالا از فلت پنل به برد مانیتور هست‌.

اگه از فلت باشی که از مادربرد به مانیتور باشه میتونی تست کنی وقتی بازو بست میکنی ببینی تصویر به هم میریزه یا نه. اگه در این حالت این مشکل رو داشت بدون از فلت هست

ویرایش شده توسط hamed_crazy
لینک به دیدگاه

80% مشکلتون از گرافیک دستگاه هست

10% فلت !

10% موارد دیگع

لینک به دیدگاه

مشکل از فلتش هست یا شل شده و داره از جاش درمیاد و یا فلتش خراب شده.یک لپتاب لنوو از اقوام هم همچین مشکلی داشت بازش کردم و فلتش رو در آوردم و دوباره جاش انداختم درست شد سرچ کنید ویدیو باز کردن لپتاب داخل ی.و.ت.و.ب هست.اگرم درست نشد بدین براتون فلت رو تعویض کنن.

ویرایش شده توسط STRIX
لینک به دیدگاه

دوستان مطمئناً مشکل از فلت هست همونجور که دیدید با یک تکون ساده مشکل حل شد

فقط مشکل اینه که من بلدم قاب صفحه رو باز کنم ، فقط بلد نیستم که فلت رو باز کنم و ببندم ، چگونه هست ؟

اینکار با گارانتی باطل میشه ؟؟

لینک به دیدگاه

دوستان مطمئناً مشکل از فلت هست همونجور که دیدید با یک تکون ساده مشکل حل شد

فقط مشکل اینه که من بلدم قاب صفحه رو باز کنم ، فقط بلد نیستم که فلت رو باز کنم و ببندم ، چگونه هست ؟

اینکار با گارانتی باطل میشه ؟؟

اگه گارانتی داره که دست نزنید.باز کردن فلت کاری نداره نمیدونم مدل لپتاپ شما مثل این یکی که‌من باز کردم ولی مثل چسب بود باز بسته کردن فلت.
لینک به دیدگاه

اگه گارانتی داره که دست نزنید.باز کردن فلت کاری نداره نمیدونم مدل لپتاپ شما مثل این یکی که‌من باز کردم ولی مثل چسب بود باز بسته کردن فلت.

گارانتی داره و میخواستم تحویل بدم منتها گفتن درست کردنش 45 روز کاری زمان میبره

بنده هم وقتمو از سر راه نیاوردم که

بهشون گفتم لا اقل تعویض کنید لبتابو، گفتن تعویض کردنش 55 روز زمان میبره :|

لینک به دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن احتمال بسیار زیاد مشکل از فلته ولی توصیه بنده به شما اینه که اگه تا الآن لپ تاپ باز نکردی یا بده گارانتی و اگه نداره بده یه تعمیرکار مجرب چون عاقلانه نیست که سر لپ تاپت بخوای اوسا بشی و معمولا لپ تاپ ها برای بازکردن هر قسمت قلق و نحوه باز کردن خاصی دارند به نحوی که بعضی از مدل ها باید بشینی قشنگ فکر کنی تا ببینی چطوری باید اون قسمت باز و یا جدا بشه و همچنین قسمت هایی که به صورت ضامنی چفت میشن هم باید بدونی ضامن ها کجان و با احتیاط بازشون کنی چون اگه بشکنن اون قسمت دیگه چفت نمیشه و باز میمونه و اون وقت باید از دستیار روزهای سختی یعنی همون چسب 123 خودمون کمک بگیری! :D 

لینک به دیدگاه

من دل دارم. از من پشت ال سی دی هست. خود ال سی دی چندتایی پیچ داره باز کن کار راحتی هست البته اگه گارانتی نداره

لینک به دیدگاه

گارانتی داره و میخواستم تحویل بدم منتها گفتن درست کردنش 45 روز کاری زمان میبره

بنده هم وقتمو از سر راه نیاوردم که

بهشون گفتم لا اقل تعویض کنید لبتابو، گفتن تعویض کردنش 55 روز زمان میبره :|

چه خبره ۴۵ روز؟؟؟

دوست عزیز بدین گارانتی،‌ ابتدا با زبون نرم و خواهش اگه جواب نداد با داد و هوار ازشون بخواین که در حداقل زمان براتون تعمیر کنن...

اگه زبون آدم سرشون نشد، بگید لپتاپ جایگزین موقت بهتون بدن.

چند سال پیش یه ایسوس بردم سازگار، زیر یک هفته LCD رو برام تعویض کردن (تازه گارانتیشم فسخ شده بود به خاطر ضربه فیزیکی)

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

من کارم تعمیر لپتاپ هست

شرکت خودمون هم لپتاپ با گارانتی میفروشه .. خدمات پس از فروشش با خودمونه

باید ارسال کنن تهران همچین زمانی بهتون گفتن ؟!

والا پروسه تعمیر LCD / LED سخت ترین لپتاپ ها مثل HP که باید قاب زیر و رو و لولا در بیاد تا پیچ پایین قاب باز شه .. نهایت 15 دقیقه طول میکشه .. :mad:

لینک به دیدگاه

این پاسخی بود که سازگار  به بنده داد و هنوز یک سال و نیم از تایم گارانتی بنده مونده . سازگار تهران شخصا بهم گفت

واقعا این مملکت جای زندگی کردن نیست ، ساخت این لبتاب از شن و پلاستیک چند ساعت طول نمیکشه که اینا برا جا انداختن کابل پشت مانیتور 45 روز کاری وقت میخان

ویرایش شده توسط amir.coder
لینک به دیدگاه

داداش مشکلت فقط کابل فلت هست.اصلا نترس :)

اگه بدی کابل رو تعمیر کنن حدود 40 تا 50 میشه

اگه کامل کابل فلت رو عوض کنن حدود 75 تومن

هیچ ربطی هم به گرافیک نداره

خیالت راحت @};-

من کارم تعمیر لپتاپ هست

شرکت خودمون هم لپتاپ با گارانتی میفروشه .. خدمات پس از فروشش با خودمونه

باید ارسال کنن تهران همچین زمانی بهتون گفتن ؟!

والا پروسه تعمیر LCD / LED سخت ترین لپتاپ ها مثل HP که باید قاب زیر و رو و لولا در بیاد تا پیچ پایین قاب باز شه .. نهایت 15 دقیقه طول میکشه .. :mad:

شما درست میگی داداش

واقعا با این کاراشون گندشو درآوردن

یه کابل فلت 45 روز؟!!!! :wacko:

چه خبره ۴۵ روز؟؟؟

دوست عزیز بدین گارانتی،‌ ابتدا با زبون نرم و خواهش اگه جواب نداد با داد و هوار ازشون بخواین که در حداقل زمان براتون تعمیر کنن...
اگه زبون آدم سرشون نشد، بگید لپتاپ جایگزین موقت بهتون بدن.
چند سال پیش یه ایسوس بردم سازگار، زیر یک هفته LCD رو برام تعویض کردن (تازه گارانتیشم فسخ شده بود به خاطر ضربه فیزیکی)

داداش اینا برای کاری که در عوضش پولی دریافت نکنن کمترین وقت رو میذارن.در نتیجه به 45 روز کاری ختم میشه

ولی اگه کاری باشه که در ازای اون پولی بهشون بماسه اون کار رو در اسرع وقت انجام میدن.

واقعا که یه مشت آدم که چه عرض کنم"جونور هستن :mad:

لینک به دیدگاه

از مزایای خرید کالای با گارانتی در ایران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- خرید کالای مورد نظر گرانتر از قیمت عرف (مقداری بابت گارانتی شرکت وارد کننده میگیرد)

2- کلا اگه شرایط گارانتی دستگاه رو بخونین متوجه میشین که کلا هیچی شامل گارانتی نمیشه (حالا این وسط چی جزء گارانتی محسوب میشه خودشون میدونن)

3- گذاشتن منت سر مشتری و جواب درست به مشتری ندادن (آخه یکی نیس بگه که شما پول بابت گارانتی میگیری زورت میاد؟)

البته تک و توک گارانتی خوب تو ایران هست، مثه گارانتی ایزی که تا حالا سر و کار داشتم و ظاهرا هم گرین

لینک به دیدگاه

این پاسخی بود که سازگار  به بنده داد و هنوز یک سال و نیم از تایم گارانتی بنده مونده . سازگار تهران شخصا بهم گفت

واقعا این مملکت جای زندگی کردن نیست ، ساخت این لبتاب از شن و پلاستیک چند ساعت طول نمیکشه که اینا برا جا انداختن کابل پشت مانیتور 45 روز کاری وقت میخان

جدی؟؟؟

پس سازگار هم به فنا رفته؟!

به خود لنوو ایمیل بزنید، مشکلتونو بگید...احتمالا پیگیری میکنن...

داداش اینا برای کاری که در عوضش پولی دریافت نکنن کمترین وقت رو میذارن.در نتیجه به 45 روز کاری ختم میشه

ولی اگه کاری باشه که در ازای اون پولی بهشون بماسه اون کار رو در اسرع وقت انجام میدن.

واقعا که یه مشت آدم که چه عرض کنم"جونور هستن :mad:

حرفتون درسته اما مگه پولشو جلو جلو (موقع خرید لپتاپ) نگرفتن؟؟؟ :-?

تیکه بعدی رو هم یه نگاه بندازین... @};-

از مزایای خرید کالای با گارانتی در ایران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1- خرید کالای مورد نظر گرانتر از قیمت عرف (مقداری بابت گارانتی شرکت وارد کننده میگیرد)

2- کلا اگه شرایط گارانتی دستگاه رو بخونین متوجه میشین که کلا هیچی شامل گارانتی نمیشه (حالا این وسط چی جزء گارانتی محسوب میشه خودشون میدونن)

3- گذاشتن منت سر مشتری و جواب درست به مشتری ندادن (آخه یکی نیس بگه که شما پول بابت گارانتی میگیری زورت میاد؟)

البته تک و توک گارانتی خوب تو ایران هست، مثه گارانتی ایزی که تا حالا سر و کار داشتم و ظاهرا هم گرین

آواژنگ هم خوبه...

تابستون سر مشکل جک هدفون مسیرم بهشون خورد، با اینکه یه ترک کوچیک رو لپتاپ بود (هنوزم نمیدونم از کجا اومده! هیچکی تو خونه مسئولیتشو قبول نمیکنه!! =)) ) و میتونست بگه گارانتی باطله، مین رو تحت گارانتی یه هفته ای عوض کرد! (تو سایت پیگیری زده بود تعویض مین! نمیدونم کامل عوض کردن یا اون قسمت جدا از مین بوده و فقط همونو عوض کردن)

ویرایش شده توسط engmrmz
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...