رفتن به مطلب

*** آیا موافقید کاربران معتبر بازارچه در لیون معرفی کنیم ؟ ***

سعید حسینی
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود دوستان گلم

چند وقت پیش در یکی از تاپیکها دوستان پیشنهادهایی دادن و تیم لیون فکرهایی کرد و الان این تاپیک در ادامه همون مطالب هستش .

ما میخوایم کاربران ویژه ای که تمایل داشته باشن عنوان " کاربر معتبر بازارچه  " در لیون کامپیوتر بگیرن با گرفتن مدارک لازم و طی کردن یه سری مراحل به عنوان دست پیدا کنن

حالا قبلش میخوایم نظر شما دوستان رو بدونیم . @};- @};- @};-

لینک به دیدگاه

اقای حسینی لطفا اطلاعات بیشتری در این باره قرار دهید 

یک مقداری موضوع برای من گنگ هست 

کاربر معتبر از چه لحاظ 

مثلا در زمینه ی خرید و فروش / مشاوره ای در زمینه های مختلف بازی / سخت افزار / نرم افزار 

و چه نوع مدارکی ؟؟؟؟

یکم شفاف سازی نیاز هست ممنون 

لینک به دیدگاه

کار خوبیه  ولی تنها طوری میتونه قابل اعتماد باشه که شخص مدارک رو حضوری تحویل بده.

فرضا من به دفتر فروش لیون کامپیوتر مراجعه کنم و مدارکی رو ارائه بدم. بعدش کاربر معتبر بشم وگرنه فتوشاپ و جعل مدرک رفیق همدیگه هستن.

اینطوری اطمینان سازی برای معاملات خیلی بهتر انجام میشه.

لینک به دیدگاه

اقای حسینی لطفا اطلاعات بیشتری در این باره قرار دهید 

یک مقداری موضوع برای من گنگ هست 

کاربر معتبر از چه لحاظ 

مثلا در زمینه ی خرید و فروش / مشاوره ای در زمینه های مختلف بازی / سخت افزار / نرم افزار 

و چه نوع مدارکی ؟؟؟؟

یکم شفاف سازی نیاز هست ممنون 

درود

سوال خوبی پرسیدید و عنوان ویرایش شد

کار خوبیه  ولی تنها طوری میتونه قابل اعتماد باشه که شخص مدارک رو حضوری تحویل بده.

فرضا من به دفتر فروش لیون کامپیوتر مراجعه کنم و مدارکی رو ارائه بدم. بعدش کاربر معتبر بشم وگرنه فتوشاپ و جعل مدرک رفیق همدیگه هستن.

اینطوری اطمینان سازی برای معاملات خیلی بهتر انجام میشه.

کاربر معتبر بازارچه : شما درست میگیید تا یه جایی

چون کسی که بخواد کلاهبرداری کنه با هر ترفندی میاد کلاهبرداری میکنه حتی اگه حضوری بیاد مدارک بده

ولی نیت ما از بابت این مسئله اینه که بتونیم یه اعتبار مختصری به یه سری کاربرا بدیم

لینک به دیدگاه

آقایان  نوید ، بهزاد ، احسان و.. که اسمشون یادم نیست فروشنده های خیلی خوبی هستن چرا معتبر نشن  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در مورد خواص و فواید هم توضیح شفاف بدید

همچنین ایا کاربر معتبر بازارچه امکانات جدیدتری دریافت میکنه یا خیر

با تشکر

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

به نظر من عنوان "فروشنده ثبت/رجیستر شده" (Verified) دریافت کنند و برای کاربران تازه وارد هم ممکن نباشه.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

کار جالبیه !

البته امتیاز بازارچه جای خودش رو داشته باشه !!!

لینک به دیدگاه

ملاک پرداخت هزینه و دریافت مدارک که معمولا نمونش در فروم همسایه می بینیم اصلا ایده جالبی نیست جدا از بحث جعلی بودن مدارک حتی اگه مدارک طرف اصلی هم باشه روند شکایت و پیگیری به حدی پیچیده طولانی و مسخرست که صبر ایوب میخاد و حیله های عمر و عاص

به نظرم بهترین روش شناخت فروشنده معتبر بررسی همون سوابق هست که فردی چند خرید و فروش داشته و تعداد فیت بک های مثبت روی تعداد خاصی بشه ملاک

مثلا هر کسی 100 فیت بک مثبت گرفت بشه فروشنده معتبر

لینک به دیدگاه

ملاک پرداخت هزینه و دریافت مدارک که معمولا نمونش در فروم همسایه می بینیم اصلا ایده جالبی نیست جدا از بحث جعلی بودن مدارک حتی اگه مدارک طرف اصلی هم باشه روند شکایت و پیگیری به حدی پیچیده طولانی و مسخرست که صبر ایوب میخاد و حیله های عمر و عاص

به نظرم بهترین روش شناخت فروشنده معتبر بررسی همون سوابق هست که فردی چند خرید و فروش داشته و تعداد فیت بک های مثبت روی تعداد خاصی بشه ملاک

مثلا هر کسی 100 فیت بک مثبت گرفت بشه فروشنده معتبر

هر سیستم و روشی باگ خودش رو داره ولی ما میخوایم یه مقدار کار رو بهتر کنیم و تصمیم در معامله با کاربر رو مقدار کمی  افزایش بدیم و هدف اطمینان کامل به کاربران نیست

لینک به دیدگاه

با سلام .

کاش بشه کاربرهای در حال پیشرفت رو هم در نظر داشته باشید .

لینک به دیدگاه

هر سیستم و روشی باگ خودش رو داره ولی ما میخوایم یه مقدار کار رو بهتر کنیم و تصمیم در معامله با کاربر رو مقدار کمی  افزایش بدیم و هدف اطمینان کامل به کاربران نیست

با سلام 

راستش به نظر بنده کار خیلی خاصی نیست

همین الان هم از روی فیدبک های افراد میشه به میزان صداقت در معامله افراد پی برد

اینکه صرفا یک نفر بیاد یک سری مدارک ارایه بده (که شما هم اونها رو 100 درصد قاطعانه تایید نمیکنید ) و تگ فروشنده معتبر بگیره خیلی جای اما و اگر داره

بنظر من اگر شغل شخصی خرید و فروش قطعات هست خودش میتونه با چند تا معامله سالم و گرفتن فیدبک مثبت برای خودش و کسب و کارش اعتبار کسب کنه 

فردی هم که از راه رسیده و میخواد با یه کپی شناسنامه و کارت ملی یه برچسب  فروشنده معتبر بگیره خیلی راحت میتونه جیب 4 نفر رو خالی کنه و بره

آیا بعد از دادن تگ معتبر شما تضمین میکنید سلامت معامله اون شخص رو؟

چون خیلی افراد به واسطه اون برچسب اعتماد خواهند کرد 

حالا شما بیاید بگید در هر معامله ای خود شخص باید حواسش باشه.... خوب پس مزیت داشتن برچسب فروشنده معتبر چی هست؟؟؟؟

الان یه سری از دوستان سلامت معامله خودشون رو ثابت کردن .... اینکه بیایم به اونها تگ بدیم توضیح واضحات هست

در کل بنظر من تنها راهی که میشه اعتبار کسی رو سنجید تجربه معاملات قبلش هست 

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این وسط یه موردی هم پیش میاد

اونم این هست که وقتی یه نفر این برچسب رو بگیره تقریباً ورزنه همیشه بطرف اون شخص سنگینی میکنه مخصوصا وقتی یه موردی در معامله با طرف دیگه پیش بیاد

باید حتماً برای این مورد فکری اساسی و با صبر و حوصله و دقت بشه

لینک به دیدگاه

به نظر من همون سيستم واسطه ليون از همه بهتره. ولي چون يک درصد کارمزد اقاى حسينى ميشه , ممکنه تو معاملات سنگين اون شخص زياد ميلي به استفاده نداشته باشه.

دادن رنک فروشنده معتبر هم نميتونه ضامن معتبرى باشه. اين بر ميگرده به خود طرف. توى پرشين تولز کاربرى بوده که 97 امتياز مثبت داشته که امتياز نسبتا بالاى بوده و تگ فروشنده معتبر داشته , کلاه بردارى کرد و رفت. کلا هيچ چيز جاى واسطه گرى رو نميگيره. اقاى حسيني هم اگه به اين نتيجه رسيدن که اين کار رو بکنن , بگن که مثلا مدارک اين نوع افراد تحويل و تايد شده ولي باز هم اگه اون شخص خداى نکرده تو زرد از اب در اومد گناهش پاى خودشه چون ما مدارک رو تايد کرديم. يه همچين چيزى.

لینک به دیدگاه

با سلام 

راستش به نظر بنده کار خیلی خاصی نیست

همین الان هم از روی فیدبک های افراد میشه به میزان صداقت در معامله افراد پی برد

اینکه صرفا یک نفر بیاد یک سری مدارک ارایه بده (که شما هم اونها رو 100 درصد قاطعانه تایید نمیکنید ) و تگ فروشنده معتبر بگیره خیلی جای اما و اگر داره

بنظر من اگر شغل شخصی خرید و فروش قطعات هست خودش میتونه با چند تا معامله سالم و گرفتن فیدبک مثبت برای خودش و کسب و کارش اعتبار کسب کنه 

فردی هم که از راه رسیده و میخواد با یه کپی شناسنامه و کارت ملی یه برچسب  فروشنده معتبر بگیره خیلی راحت میتونه جیب 4 نفر رو خالی کنه و بره

چون خیلی افراد به واسطه اون برچسب اعتماد خواهند کرد 

حالا شما بیاید بگید در هر معامله ای خود شخص باید حواسش باشه.... خوب پس مزیت داشتن برچسب فروشنده معتبر چی هست؟؟؟؟

الان یه سری از دوستان سلامت معامله خودشون رو ثابت کردن .... اینکه بیایم به اونها تگ بدیم توضیح واضحات هست

در کل بنظر من تنها راهی که میشه اعتبار کسی رو سنجید تجربه معاملات قبلش هست 

موفق باشید

من صحبتهای شما رو قبول دارم ولی باز همون معاملات کاربران که قبلا انجام دادن دلیل بر سلامت صد در صدی در معاملات اینده نیست

ولی مشکل اینجاست که افرادی هستن اعتبار خوبی دارن در سایتهای دیگه ولی چون اینجا تازه وارد هستن سایر کاربران بهشون سخت اعتماد میکنن و این امر میتونه به اونها کمک کنه

جواب ساده میخوام بدم : نه

و باز هم میگیم معاملات کاربران به خودشون مربوطه .

در ضمن ما نمیخوایم بابت این عنوان از کسی پولی بگیریم و تازه کارمون اضافه تر هم میشه همون هزینه ناچیزی که کاربران ویژه میدن رو ما ملاک قرار میدیم و این مسئله رو داریم برای بهتر شدن کار و معاملات بین کاربران انجام میدیم

لینک به دیدگاه

من صحبتهای شما رو قبول دارم ولی باز همون معاملات کاربران که قبلا انجام دادن دلیل بر سلامت صد در صدی در معاملات اینده نیست

ولی مشکل اینجاست که افرادی هستن اعتبار خوبی دارن در سایتهای دیگه ولی چون اینجا تازه وارد هستن سایر کاربران بهشون سخت اعتماد میکنن و این امر میتونه به اونها کمک کنه

جواب ساده میخوام بدم : نه

و باز هم میگیم معاملات کاربران به خودشون مربوطه .

در ضمن ما نمیخوایم بابت این عنوان از کسی پولی بگیریم و تازه کارمون اضافه تر هم میشه همون هزینه ناچیزی که کاربران ویژه میدن رو ما ملاک قرار میدیم و این مسئله رو داریم برای بهتر شدن کار و معاملات بین کاربران انجام میدیم

دوست عزیز بنده عرض نکردم که قراره شما پولی بگیرید  

حسن نیت شما قبلا ثابت شده 

عرض بنده  چیز دیگریست

شما میفرمایید کسانی هستن که جای دیگه اعتبار دارن و اینجا تازه واردن

خب پس براشون ساده اس که اینجا هم اعتباری کسب کنن

قصد جسارت به کسی رو ندارم اما بر فرض من در فلان سایت چندین و چند معامله موفق داشتم خب طبیعتا اعتبار اکانتم در اون سایت برام مهمه حالا اگر برم و توی یک فروم دیگه بد حسابی کنم خدشه ای به اعتبارم وارد نمیشه

در مورد این اشخاص بنظر من هم میشه لینکی از تاپیکشون در فرومی که اعتبار دارن درج کنن و یا اگر اینکار باعث تبلیغ فرومهای دیگه میشه میتونن خیلی راحت با چند تا معامله و خوش حسابی اعتبار کسب کنن

در پایان بنده دیدم کاربران با تجربه ای که کلاه هایی به بزرگی اعتبارشون برداشتن پس در هر معامله ای باید خود شخص حواسش جمع باشه

لینک به دیدگاه

در مورد این اشخاص بنظر من هم میشه لینکی از تاپیکشون در فرومی که اعتبار دارن درج کنن و یا اگر اینکار باعث تبلیغ فرومهای دیگه میشه میتونن خیلی راحت با چند تا معامله و خوش حسابی اعتبار کسب کنن

از دید گاه ما این تبلیغ نیست ولی یه موردی وجود داره :

کاربرانی رو دیدم که با معاملات فیک , یعنی خودشون اکانت درست میکنن و یا معاملات سوری با دوستشون انجام میدن تا اعتبارشون بره بالا

اینو گفتم که مراقب اینجور مسائل هم باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بنظر من هم کار خیلی خوبی هست، چون بالاخره گفتند کاچی به از هیچ چیه ! یعنی طرف رو که باهاش معامله می کنی میدونی هویتش واقعیه حداقل نه اینکه طرف بیاد اسم بنویسه هرچی خودش خواست و بعد بیاد تو معامله شرکت کنه اسم دروغی بگه بعد بری سر معامله کلاهت رو برداره تو پیگیری ببینی همچین ادمی اصلا وجود خارجی نداره...!

درسته این چیزا باعث میشه طرف کاملا معتبر نباشه اما  بالاخره یک  خورده باعث افزاش امنیت در معاملات میشه !

نقل قضیه  دوربین مدار بسته، داشتن گاو صندوق سنگینتر و بروزتر و یا درب های ضد سرقت و دزد گیرهست ، درسته باعث نمیشه همیشه در امان باشه اموالت اما کار هرکسی هم نیست بیاد ازت دزدی کنه و تعداد اون افراد خاطی که میان ریسک بکنن کمتر میشه ...  ^_^

ویرایش شده توسط nima.mazrouie
لینک به دیدگاه

درود

موافق هستم..

ولی این قابلیت رو محدود کنید به :

مثلا داشتن سابقه کاربری بالای N ماه ..

یا حداقل داشتن N فید بک مثبت ..

راستی چندتا پیشنهاد هم برای بهتر شدن فروم دارم .. کجا میتونم مطرح کنم ؟

لینک به دیدگاه

سلام جناب حسینی عزیز

طرح خوبیه و مطمئنا مثل هر طرحی نقاط ضعف و قوت خودشو داره

پیشنهاد میکنم یه قوانین محکمی رو براش حتما از طرف خودتون در نظر بگیرید چون اعتبار این فروم هست

خواه ناخواه اگر کسی این عنوان رو بگیره و بخواد سوء استفاده کنه شما زیر سوال میرید چون اینجا به اسم دفتر شماست و در کارتون خدشه وارد میکنه همچنان که این فروم مطمئنا تونسته پیشرفت بزرگی در کارتون ایجاد کنه فقط بخاطر مدیریت خوبش

من به ‌شخصه کاملا قدم رو به جلویی این حرکت رو میبینم

لینک به دیدگاه

می شه اجازه ی داد و ستد رو به کاربرانی محدود کرد که نام و نشانی حقیقی شون دست کم برای مدیریت آشکار باشه. نیز در پروفایل هر کاربر تغییر نام کاربری ثبت بشه. دردسر کمتر و کارایی بیشتری داره. برچسب فروشنده ی معتبر همان طور که دوستان اشاره کردند برای مدیریت انجمن مسوولیت می آره و گرفتن چک و مانند آن ایده ی خوبی ه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...