رفتن به مطلب

انتخاب cpu amd برای کارت HD5870

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان کسی می دونه که CPU 965 یا 955 ای ام دی می تونه از حداکثر کارایی کارت 5870 استفاده کنه و در ضمن این دو سی پی یو هر کدام از چند مسیر PCI EXPRES شتیبانی میکنن

لینک به دیدگاه

دوستان کسی می دونه که CPU 965 یا 955 ای ام دی می تونه از حداکثر کارایی کارت 5870 استفاده کنه و در ضمن این دو سی پی یو هر کدام از چند مسیر PCI EXPRES شتیبانی میکنن

درود

بله پردازنده 965 و 955 تبدیل به نقطه گلوگاه برای گرفتن حداکثر پردازش گرافیکی سیستم نخواهد بود و این موضوع مسیر های انتقال دیتا از گرافیک تا پردازنده هم به عهده ساختار چیپست مادربرد هستش که چیپست های سری AMD 8XX برای پلتفرم AMD کاملا مناسب هستند.

890FX-28.jpg

890FX-30.jpg

ویرایش شده توسط MR PC
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

بله پردازنده 965 و 955 تبدیل به نقطه گلوگاه برای گرفتن حداکثر پردازش گرافیکی سیستم نخواهد بود و این موضوع مسیر های انتقال دیتا از گرافیک تا پردازنده هم به عهده ساختار چیپست مادربرد هستش که چیپست های سری AMD 8XX برای پلتفرم AMD کاملا مناسب هستند.

890FX-28.jpg

890FX-30.jpg

اینکه فرموده اید پس چرا اکثر بنچمارک ها رو با پلتفرم اینتل میگیرن نه ای ام دی. منظورم اینه که اگه میشه با این سی پی یو ها یعنی 965 و 955 از تمام قدرت کارت 5870 کار کشید چرا از اینتل استفاده میشه

لینک به دیدگاه

اینکه فرموده اید پس چرا اکثر بنچمارک ها رو با پلتفرم اینتل میگیرن نه ای ام دی. منظورم اینه که اگه میشه با این سی پی یو ها یعنی 965 و 955 از تمام قدرت کارت 5870 کار کشید چرا از اینتل استفاده میشه

چون اگه از AMD استفاده کنند مجبورن مینو یا AMD یا NFORCE بگیرن.

همونجور که میدوونید هم نام بودن چیپ مین و گرافیک تاثیر رو کارایی داره. ولی INTEL که VGA نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چون اگه از AMD استفاده کنند مجبورن مینو یا AMD یا NFORCE بگیرن.

همونجور که میدوونید هم نام بودن چیپ مین و گرافیک تاثیر رو کارایی داره. ولی INTEL که VGA نداره.

یعنی میفرمایید که چون چیپست وکارت گرافیک هر دو ساخت یک شرکته با هم بهتر مچ میشه وکاراییه کارت رو بالا میبره

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

athlon ii x4 640 هم براش کافیه چه برسه به این.@};-

با سلام

در ارتباط با همین موضوعی که فرمودید دوست گرامی سوال داشتم

الان من یه فنوم 555 گرفتم و هسته 3 و 4 رو باز کردم کارایی در حد چه سی پی یو ای هست و

میخوام گرافیک هم بگیرم ولی چون نمیدونم این سی پی یو کاراییش در حد چه سی پی یو ای هست نمی تونم انتخاب دقیقی داشته باشم

البته نظر شخصی خودم روی 6950 یا 560 هست هر کدوم که با قیمت حدود 350 تومن بیاد یا بشه تا اسفند میگیرمش محدودیتی رو ایجاد نمیکنه و در ضمن اوور کردم به 3.4

نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در ارتباط با همین موضوعی که فرمودید دوست گرامی سوال داشتم

الان من یه فنوم 555 گرفتم و هسته 3 و 4 رو باز کردم کارایی در حد چه سی پی یو ای هست و

میخوام گرافیک هم بگیرم ولی چون نمیدونم این سی پی یو کاراییش در حد چه سی پی یو ای هست نمی تونم انتخاب دقیقی داشته باشم

البته نظر شخصی خودم روی 6950 یا 560 هست هر کدوم که با قیمت حدود 350 تومن بیاد یا بشه تا اسفند میگیرمش محدودیتی رو ایجاد نمیکنه و در ضمن اوور کردم به 3.4

نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما اگه تونستی انلاک کنی یه چند تا نرم افزار تست باهاش اجرا کن مثل برنامه های تبدیل ویدئویی اون موقع معلوم میشه قدرت سی پی یوت بالا رفته یا نه تازه بدون اون هم اگه قبلا در یک بازی افت فریم داشتی الان تست کن اگه نداشته باشی باز هم معلومه قدرت سی پی یوت بالا رفته میشه در حد 945 یا 955@};-

برای کارت هم اگه بتونی 6950 بگیری وبتونی واحدهای سایه زن اونو که غیر فعال هستن فعالشون کنی باز هم انگار یک 6970 داری با پول 6950

ویرایش شده توسط HD5870
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

استفاده از حداکثر قدرت گرافیک بستگی به بازی یا برنامه مورد استفاده جهت بنچمارک داره ..بعضی از بازی ها وابستگی بیشتر زیادی به گرافیک دارند بنا براین عملا تفاوت چندانی بین یک CPUگران قیمت و یک پردازنده میان قیمت نمی بینید و برعکس این نکته به موتور بازی و بهینه سازی های انجام شده بر میگرد ....

اما در حالت کلی پردازنده و گرافیک در یک ارتباط تنگاتنگ با یکدیگر هستندو افزایش قدرت پردازشی هریک (پردازنده یا گرافیک) به نوعی (بسته به برنامه مورد استفاده) در کارایی کلی که به صورت فریم یا امتیاز مشاهده میکنید تاثیر گذار هست

همینطور هم که اطلاع دارید پردازنده های اینتل خصوصا سری Core i از معماری بسیاری قویتری نسبت بهپردازنده های AMd بهر ه میبرند و از طرف دیگر بازی های امروز اکثر ا از دو هسته و ندرتا از چهار هسته استفاده میکنند و پردازنده های اینتل به دلیل Performane بسیار بالای Core ها نسبت به هسته های پردازنده AMD و.. معمولا برای بنچ گیری استفاده میشوند

این دو سی پی یو هر کدام از چند مسیر PCI EXPRES شتیبانی میکنن

در پردازنده های AMD کنترلرPCIE در داخل چیپ شمالیNB قرار داره بنابراین پردازنده هیچ نقشی در تعداد Lens ها نداره معمولا سری 890/790 از تعداد مسیر بیشتری نسبت به چیپ ست های متوسط (870-770 )بر خوردار هستند بنا براین برای مولتی کارت مناسبتر خواهند بود@};-

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...