رفتن به مطلب

راهنمایی از دوستان برای انتخاب مادربرد

اشتراک گذاری

راهنمایی از دوستان برای انتخاب مادربرد   

31 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظرتون کدوم مادربرد ارزش خرید داره ؟ چرا ؟

• GIGABYTE Z170X-GAMING 3 ----> با قیمت حدود 618.000
    • GIGABYTE Z170XP-SLI ----> با قیمت حدود 584.000
    • GIGABYTE Z170X-UD3H ----> با قیمت حدود 628.000
    • ASUS Z170 PRO GAMING ----> با قیمت حدود 630.000
    • ASUS Z170 A ----> با قیمت حدود 590.000

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و کاربران گرامی 

دوستان حدود دو سه هفته ای میشه مادربردم رو فروختم و امروز تصمیم گرفتم یه مادربرد 

از سوکت جدید 1151 خریداری کنم و مثل همیشه دنبال مادربردی خوش قیمت و خوب میگردم 

که به خواستم از دوستانی که از این چند مدل مادربرد دارند تجربشونو در اختیارم بزارن برای خرید.

سی پی یو به احتمال زیاد مدل i5 6600  یا  i5 6500 خواهد بود 

رم هم 16 گیگ دوال یا کواد با فرکانس 3000 یا 2800 مد نظر هست 

دوستان عزیز :

بنده نه اهل اورکلاک هستم نه گیم و بازی و تنها مورد مهم کیفیت قطعات و کارایی هست 

دلایل انتخابتونو هم بنویسید خیلی عالی خواهد بود و ارزشمند 

ویرایش شده توسط ATA MAHMOODI
لینک به دیدگاه

سلام عطا جان

اگر به بایوس مادربرد های گیگابایت عادت داری حتما" از میان مادربرد های گیگابایت یکی رو انتخاب کن. (من خیلی اطلاعی مورد مادربرد های گیگا ندارم)

اما اگر بحث عادت به بایوس مطرح نباشه، به نظرم بهترین مادربرد Z170 مدل Hero Alpha ایسوس هست. متاسفانه این مدل هنوز موجود نیست در ایران.

ولی مدل Hero معمولی موجوده, اونم خوبه، بعد از اون مدل Ranger و رو به پایین بیا به ترتیب Z170 Pro Gaming و Z170-A که ازش نامبردی.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام عطا جان

اگر به بایوس مادربرد های گیگابایت عادت داری حتما" از میان مادربرد های گیگابایت یکی رو انتخاب کن. (من خیلی اطلاعی مورد مادربرد های گیگا ندارم)

اما اگر بحث عادت به بایوس مطرح نباشه، به نظرم بهترین مادربرد Z170 مدل Hero Alpha ایسوس هست. متاسفانه این مدل هنوز موجود نیست در ایران.

ولی مدل Hero معمولی موجوده, اونم خوبه، بعد از اون مدل Ranger و رو به پایین بیا به ترتیب Z170 Pro Gaming و Z170-A که ازش نامبردی.

سلام خدمت آرمین جان عزیز 

نه به بایوس و اینا هیچ عادتی ندارم آرمین جان و با همشون میتونم کار کنم ( والا تو مادربرد قبلیم یادم نیست کی وارد بایوس شدم و اگرم شدم واسه پروفایل رمها بود  :) )

بله متاسفانه مدل ALPHA رو من ندیدم و البته اگر خوش قیمت باشه 

مدل HERO قیمتش بالاست و به نظرم با این قیمت ارزش خرید نداره البته این نظر شخصی هست و شاید من بودجشو ندارم 

بنده خودمم با مدل ایسوس موافقم ولی منتظرم ببینم دوستانی که از این مدل دارند هم راضی هستند ازش یا نه 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز به نظر من اگر اهل آورکلاک هستی مادربرد های msi و یا asrock رو بگیر چون با آپدیتی که تازه داده میشه cpuهای غیر k رو هم اور کرد البته برایasrockباید صبر کرد تا وارد بشه

اگر هم اهل اور نیستی واهل گیمینگ هستی بنظر من مادربردGIGABYTE Z170X-GAMING 3 رو بگیر چون امکاناتش بیشتر بقیه هست و برای اسلات های گرافیک هم

محافظ دارهو چیز های دیگه...

پ.ن : اصلاح میکنم الان چک کردم asusبرخی مدل های خاص و gigabyte هم امکان اینکار رو دادن با این توصیفات بنظر من حتما gaming 3 بگیرید

لینک اپدیت بایوس مخصوص اینکار رو هم پایین اوردم

http://overclocking.guide/intel-skylake-non-k-overclocking-bios-list/

ویرایش شده توسط amir1378
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوست عزیز به نظر من اگر اهل آورکلاک هستی مادربرد های msi و یا asrock رو بگیر چون با آپدیتی که تازه داده میشه cpuهای غیر k رو هم اور کرد البته برایasrockباید صبر کرد تا وارد بشه

اگر هم اهل اور نیستی واهل گیمینگ هستی بنظر من مادربردGIGABYTE Z170X-GAMING 3 رو بگیر چون امکاناتش بیشتر بقیه هست و برای اسلات های گرافیک هم

محافظ دارهو چیز های دیگه...

پ.ن : اصلاح میکنم الان چک کردم asusبرخی مدل های خاص و gigabyte هم امکان اینکار رو دادن با این توصیفات بنظر من حتما gaming 3 بگیرید

لینک اپدیت بایوس مخصوص اینکار رو هم پایین اوردم

http://overclocking.guide/intel-skylake-non-k-overclocking-bios-list/

سلام خدمت شما دوست عزیز 

نخیر بنده اهل اورکلاک نیستم / بله اون مطلب رو مطالعه کردم ولی متاسفانه به درد بنده نمیخوره ولی از مادربردهای ازراک هم بدم نمیاد 

ولی خب هنوز وارد بازار نشده و کلی محدودیت در انتخاب داریم هم از لحاظ کمبود و هم از لحاظ قیمت 

و مطلب بعدی در مورد گیم و گیمینگ هست که سر رشته ای توش ندارم و گیمر هم نیستم و اگر فرصت کنم نهایتا بتونم فوتبال رو روی سیستم نصب کنم 

برای بنده کیفیت قطعات و پرفورمنس و کارایی نهایی در کنار قیمت مناسب هست 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جفت کیفیت مادربرد های ایسوس و گیگابایت عالی هستند و هرکدوم تفاوت های جزیی با هم دارند. ولی به خاطر گارانتی آواژنگ و همچنین  Ultra Durable بودن, پیشنهادم گیگابایت هست.

ویرایش شده توسط networker
لینک به دیدگاه

سلام

اگه نمیخوای اورکلاک کنی پس چرا مادربرد سری z170 برمیداری h170 بگیرین

رم 2800 و بالاتر هم فایده ای نداره تا اورکلاک نکنین پرندازه رو حتی بعضی مواقع با cl بالاترشون تاثیر منفی هم دارن خود پرندازه تا 2133 بیشتر جواب نمیده

4 تا رم فایده ای نداره چون مادربرد های این سوکت 2 کاناله هست پس دو تا 8 گیگ بگیرین

گیگابایت کمترین خرابی رو داره بهرتین مادربرد هست به نظرم اینو از روی تجربه میگم هرچند وقتی من گرفتم سیستم رو مادربرد های گیگابات z170 تو بازار نبود ولی ایسوس هم عالی هست و من ازش بدی ندیدم

ویرایش شده توسط mortezadime
لینک به دیدگاه

با سلام بنده خودمم دارم یه سیستم با پردازنده نسل 6 جمع میکنم و پس از کلی تحقیق به مادر برد maximus viii hero رسیدم نسبت به قیمتش امکانات خیلی خوبی داره و رم تا فرکانس 3600 هم ساپرت میکنه و قطعات بسیار با کیفیتی مثل خازن های ژاپنی داره این مادربرد هم برای گیم مناسبه و هم برای اورکلاک شما میتونی ویدیو نقد و بررسی این مادربرد در سایت اپارات جست وجو کنی کاملا توضیح داده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز جفت کیفیت مادربرد های ایسوس و گیگابایت عالی هستند و هرکدوم تفاوت های جزیی با هم دارند. ولی به خاطر گارانتی آواژنگ و همچنین  Ultra Durable بودن, پیشنهادم گیگابایت هست.

سلام 

بله متاسفانه همین امر موجب شده انتخاب سخت تر بشه 

مرسی

سلام

رم 2800 و بالاتر هم فایده ای نداره تا اورکلاک نکنین پرندازه رو حتی بعضی مواقع با cl بالاترشون تاثیر منفی هم دارن خود پرندازه تا 2133 بیشتر جواب نمیده

4 تا رم فایده ای نداره چون مادربرد های این سوکت 2 کاناله هست پس دو تا 8 گیگ بگیرین

گیگابایت کمترین خرابی رو داره بهرتین مادربرد هست به نظرم اینو از روی تجربه میگم هرچند وقتی من گرفتم سیستم رو مادربرد های گیگابات z170 تو بازار نبود ولی ایسوس هم عالی هست و من ازش بدی ندیدم

سلام 

از سری H اصلا خوشم نمیاد دوست عزیز 

رم هم شاید همون 2800 یا پایینتر گرفتم با توجه به مادربرد و آینده نگری 

بله گیگا در سال اخیر کمترین برگشتی رو داشته 

مرسی

با سلام بنده خودمم دارم یه سیستم با پردازنده نسل 6 جمع میکنم و پس از کلی تحقیق به مادر برد maximus viii hero رسیدم نسبت به قیمتش امکانات خیلی خوبی داره و رم تا فرکانس 3600 هم ساپرت میکنه و قطعات بسیار با کیفیتی مثل خازن های ژاپنی داره این مادربرد هم برای گیم مناسبه و هم برای اورکلاک شما میتونی ویدیو نقد و بررسی این مادربرد در سایت اپارات جست وجو کنی کاملا توضیح داده

سلام 

مادربرد هیرو جزو بهترینهاست و در این مورد هیچ شکی نیست ولی بودجه ای که برای مادربرد تایین کردم کمتر هست  

الان اکثر شرکتهای تولید کننده مادربردها از قطعات با کیفیت استفاده میکنن و وجود خازن ژاپنی دلیل بر بهتر بودن مطلق نیست ولی مادربرد هیرو فوق العادست ولی گرون قیمت 

مرسی

لینک به دیدگاه

میشه بگید بودجه ای که برای مادربرد تایین کردید چقدر هست?

قیمت این مادربرد بین 850 تا 900 تومنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میشه بگید بودجه ای که برای مادربرد تایین کردید چقدر هست?

قیمت این مادربرد بین 850 تا 900 تومنه

حدود 600.000 هزار تومن 

مادربردی که فرمودین قیمتش بالاست دوست عزیزم 

لینک به دیدگاه

حدود 600.000 هزار تومن

مادربردی که فرمودین قیمتش بالاست دوست عزیزم

درود آقا عطا

درست هست گیمر نیستید ولی مادربرد پیشنهاد بنده Asus Z170‎ Pro Game‏ هست چون نسبت به مادربردهای معمولی ساندبرد و ... بهتری داره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود آقا عطا

درست هست گیمر نیستید ولی مادربرد پیشنهاد بنده Asus Z170‎ Pro Game‏ هست چون نسبت به مادربردهای معمولی ساندبرد و ... بهتری داره.

موفق باشید.

سلام خدمت شما ایمان جان 

والا خودمم موندم که کدوم رو بردارم ؟ نتیجه نظرسنجی به سود گیگابایت گیمینگ3 هست واز سوی دیگر چند تن از عزیزان 

و دوستانی همچون شما ایسوس پرو رو پیشنهاد میدن 

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

دوستانی که به GIGABYTE Z170X-GAMING 3 رای دادن میدونن 40 دلار از Z170 pro gaming ایسوس ارزون تره؟؟؟؟!

قیمت گذاری ایسوس خیلی واقعی تره، برای نمونه قیمت مادربرد Z170 pro gaming ایسوس 170 دلاره و مادربرد Gaming 3 گیگابایت 130 دلاره اما تو بازار خودمون مدل 130 دلاری گیگا از مدل 170 دلاری ایسوس گرانتره. (الان که ارزان شده تخفیف سال نو هست و الی مادربرد ایسوس 40 دلار گرونتره)

ضمناً بایوس مادربردهای Z170 گیگا سراسر باگ و ایراد و اشکاله (فقط این نسل رو میگم)

تصور نمیکنم که شما حاضر باشید برا مادربردی که40 دلار ارزان تر از دیگریه، پول بیشتری بپردازید پس در انتخاب Z170 pro gaming شک نکنید.

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

چشمانت را ببند و یک اسوس انتخاب کن دوست گرامی

بالا تر از سیاهی رنگی نیست

ترجیحاً مدل هیرو بردار و لذت ببر ، شما که خودتون استادید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود 

دوستانی که به GIGABYTE Z170X-GAMING 3 رای دادن میدونن 40 دلار از Z170 pro gaming ایسوس ارزون تره؟؟؟؟!

قیمت گذاری ایسوس خیلی واقعی تره، برای نمونه قیمت مادربرد Z170 pro gaming ایسوس 170 دلاره و مادربرد Gaming 3 گیگابایت 130 دلاره اما تو بازار خودمون مدل 130 دلاری گیگا از مدل 170 دلاری ایسوس گرانتره. (الان که ارزان شده تخفیف سال نو هست و الی مادربرد ایسوس 40 دلار گرونتره)

ضمناً بایوس مادربردهای Z170 گیگا سراسر باگ و ایراد و اشکاله (فقط این نسل رو میگم)

تصور نمیکنم که شما حاضر باشید برا مادربردی که40 دلار ارزان تر از دیگریه، پول بیشتری بپردازید پس در انتخاب Z170 pro gaming شک نکنید.

سلام خدمت جناب کریمی عزیز 

بله متاسفانه در جریان قیمتها و البته قیمت گذاریشون هستم و جالبه اینه که هیچ کدوم از عزیزانی که 

به مادربرد گیگابایت گیمینگ3 رای دادن دلیلی برای انتخابشون ننوشتن که بنده رو قانع کنه و برای همین منتظر میمونم که 

ویژگیها و معایب و محاسن هر کدوم رو بدونم و بعد خرید کنم 

راستی جناب کریمی این جریان باگ و مشکلات بایوس مادربردهای گیگارو کمی بیشتر توضیح میدین ؟

چشمانت را ببند و یک اسوس انتخاب کن دوست گرامی

بالا تر از سیاهی رنگی نیست

ترجیحاً مدل هیرو بردار و لذت ببر ، شما که خودتون استادید

سلام 

متاسفانه عقل حکم میکنه با چشم بسته کاری نکنیم و همیشه با منطق جلو بریم 

مادربرد ایسوس رو خودم هم قبولش دارم ولی باید دلایلی بر بهتر بودنش نسبت به برد گیگار رو بدونم 

هیرو هم همونطور که گفتم گرون هست و با بودجه در نظر گرفته شده بنده همخونی نداره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت جناب کریمی عزیز 

بله متاسفانه در جریان قیمتها و البته قیمت گذاریشون هستم و جالبه اینه که هیچ کدوم از عزیزانی که 

به مادربرد گیگابایت گیمینگ3 رای دادن دلیلی برای انتخابشون ننوشتن که بنده رو قانع کنه و برای همین منتظر میمونم که 

ویژگیها و معایب و محاسن هر کدوم رو بدونم و بعد خرید کنم 

راستی جناب کریمی این جریان باگ و مشکلات بایوس مادربردهای گیگارو کمی بیشتر توضیح میدین ؟

درود و احترام خدمت جناب محمودی عزیز

بایوس این سری از مادربردهای گیگابایت باگ ها و ایراد های مختلفی بویژه در اورکلاک و استفاده از رم های فرکانس بالای 2800 داره.

جناب محمودی خود من این مین ایسوس رو در کنار z170x gaming 5 گیگابایت از نزدیک موشکافی کردم مدل گیگا هیچ برتری جز سیستم صوتی نسبتاً بهتر، نداره. تصور هم نمیکنم درگاه شبکه کوالکام برای شما کاربردی داشته باشه. با در نظر گرفتن همه جوانب، بهترین انتخاب از دیدگاه بنده، ایسوس پرو گیمینگ هست.

@};- @};- @};-

ویرایش شده توسط خبات کریمی
لینک به دیدگاه

من به asus z170 pro gaming رای دادم ... 

اول اینکه چون خودم تجربه ایسوس رو دارم، در انتخاب های بعدی ـم هم ایسوس رو انتخاب میکنم ... اما یه نکته اینجاست، گیگابایت واقعا در این سری بهتر از مدل های قبلی حتی x99 ظاهر شده و امکانات خوبی داره ... ولی نظرم فقط درباره Giga z170 GT و نهایتا Giga z170 G7 هست که واقعا مادربرد های خوب و تر و تمیز هستند... 

اما برای شما که مادربرد در این رنج میخوایید تهیه کنید ، قطعا ایسوس چون همونطور که گفتم، گل سرسبد گیگا خوبه و اون برد های پایینی خیلی تفاوت فاحشی ندارند ... مطمئنا ایسوس انتخاب خوبی خواهد بود (دیگه مقایسه جزییات سخت افزاری ـشون به عهده شما ... )

در ضمن، من از آواژنگ خیلی هم بدم میاد (همونطور که از گیگا بدم میاد) ...البته این نظر شخصی هست و خیلی هم غیر منطقی ... این رو در نظر نگیر  :D

ویرایش شده توسط amirhossein1404
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و احترام خدمت جناب محمودی عزیز

بایوس این سری از مادربردهای گیگابایت باگ ها و ایراد های مختلفی بویژه در اورکلاک و استفاده از رم های فرکانس بالای 2800 داره.

جناب محمودی خود من این مین ایسوس رو در کنار z170x gaming 5 گیگابایت از نزدیک موشکافی کردم مدل گیگا هیچ برتری جز سیستم صوتی نسبتاً بهتر، نداره. تصور هم نمیکنم درگاه شبکه کوالکام برای شما کاربردی داشته باشه. با در نظر گرفتن همه جوانب، بهترین انتخاب از دیدگاه بنده، ایسوس پرو گیمینگ هست.

@};- @};- @};-

درود و تشکر از جناب کریمی عزیز 

الان داشتم نگاه میکردم آمار نظرسنجی جالب تر شده و رقابت بسیار نفس گیر هست / با این اوصاف و به احترام نظرسنجی و دوستان ایسوس 

تا همین لحظه انتخاب بنده هست / و امکان داره به جای گیمینگ پرو مادربرد رنجر رو خریداری کنم 

من به asus z170 pro gaming رای دادم ... 

اول اینکه چون خودم تجربه ایسوس رو دارم، در انتخاب های بعدی ـم هم ایسوس رو انتخاب میکنم ... اما یه نکته اینجاست، گیگابایت واقعا در این سری بهتر از مدل های قبلی حتی x99 ظاهر شده و امکانات خوبی داره ... ولی نظرم فقط درباره Giga z170 GT و نهایتا Giga z170 G7 هست که واقعا مادربرد های خوب و تر و تمیز هستند... 

اما برای شما که مادربرد در این رنج میخوایید تهیه کنید ، قطعا ایسوس چون همونطور که گفتم، گل سرسبد گیگا خوبه و اون برد های پایینی خیلی تفاوت فاحشی ندارند ... مطمئنا ایسوس انتخاب خوبی خواهد بود (دیگه مقایسه جزییات سخت افزاری ـشون به عهده شما ... )

در ضمن، من از آواژنگ خیلی هم بدم میاد (همونطور که از گیگا بدم میاد) ...البته این نظر شخصی هست و خیلی هم غیر منطقی ... این رو در نظر نگیر  :D

سلام و تشکر از دوست گرانقدرم 

بله مادربردهای رده بالایی که از گیگابایت معرفی کردین فوق العاده هستند ولی خب ما زورمون 

به اون غولها نمیرسه و در توانمون نیست وگرنه حرفی برای گفتن نمیزاشت 

به هر حال دارم روی مادربرد رنجر فکر میکنم که به جای گیمینگ پرو خریداری کنم

لینک به دیدگاه

سلام

نظرات ایشون تایید میشن

مین سری زد نگیر سی پی یو هم کور ای 3 بگیر اگر نه بازی میکنی نه اورکلاک

مین سری h بگیر یا سری b نه سری Z

رم اگر سی پی یو آخرش حرف K نباشه باس 2133 بیشتر به درد نمیخوره . اگر تونستی باس 2133 تایمینگ 14 بگیر اگر گیر نیاوردی 15

این مینا دوال چنل هستن و دوتا 8 گیگ بهتر از 4 تا 4 گیگه چون گرمای کمتری تولید میکنه و مصرف کمتری دار . دوتا 4 گیگ بیشترم به کارت نمیاد اونم تازه اگر بخوای بازی کنی

مینبردم ایسوس حرف اولو میزنه با گارانتی سازگار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و کاربران 

دوستان مادربرد پیشنهاد شده خریداری و نصب و راه اندازی شد / جا داره از عزیزانی که در تایپیک و نظزسنجی شرکت کردد تشکر کنم 

و همچنین تشکری دیگری دارم از تمام کارکنان و پرسنل محترم و خدمات قدرتمند لیون کامپیوتر که با سرعت و پیگیری عالی لذت خرید رو بیشتر میکنن 

v5vupiy6ohs5ljsveb3r.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و کاربران 

دوستان مادربرد پیشنهاد شده خریداری و نصب و راه اندازی شد / جا داره از عزیزانی که در تایپیک و نظزسنجی شرکت کردد تشکر کنم 

و همچنین تشکری دیگری دارم از تمام کارکنان و پرسنل محترم و خدمات قدرتمند لیون کامپیوتر که با سرعت و پیگیری عالی لذت خرید رو بیشتر میکنن 

درود بر جناب محمودی عزیز

جا داره که یه تشکری هم از شما بشه اما چرا؟

خیلی مواقع دیده میشه که بعد از کلی نظر خواهی و صرف وقت توسط دوستان مختلف و ارائه تجربیات و نظرات بسیار ارزشمند، استارتر بر خلاف نظر اکثریت سراغ انتخاب اول خودش میره (چیزی که همون اول انتخاب کرده و هدفش از پرسش تنهاً تایید توسط دیگرانه که با اطمینان خاطر بیشتری خرید کنه و نه بهترین انتخاب) ، خب مطمئناً حق انتخاب با طرفه اما کار اشتباهی میکنه.

اما اشخاصی نظیر شما بزرگوار، وقتی چیزی میپرسن دنبال بهترین جواب هستن و نه همراه کردن دیگران با خودشون. (یه وقت بد برداشت نشه)

موفق باشید :clapping: @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود بر جناب محمودی عزیز

جا داره که یه تشکری هم از شما بشه اما چرا؟

خیلی مواقع دیده میشه که بعد از کلی نظر خواهی و صرف وقت توسط دوستان مختلف و ارائه تجربیات و نظرات بسیار ارزشمند، استارتر بر خلاف نظر اکثریت سراغ انتخاب اول خودش میره (چیزی که همون اول انتخاب کرده و هدفش از پرسش تنهاً تایید توسط دیگرانه که با اطمینان خاطر بیشتری خرید کنه و نه بهترین انتخاب) ، خب مطمئناً حق انتخاب با طرفه اما کار اشتباهی میکنه.

اما اشخاصی نظیر شما بزرگوار، وقتی چیزی میپرسن دنبال بهترین جواب هستن و نه همراه کردن دیگران با خودشون. (یه وقت بد برداشت نشه)

موفق باشید :clapping: @};-

سلام خدت جناب کریمی عزیز و بزرگوار 

از قضا بنده هم گیگارو خودم پسند کرده بودم که با در نظر گرفتن نتیجه نظرسنجی و راهنماییها و پیشنهادات ارزشمند شما و دوستان 

تصمیم گرفتم ایسوس رو انتخاب کنم ، پس انتخابم بدون دلیل نبوده / بله کاملا باهاتون موافقم جناب کریمی خیلی از دوستان فقط تایپیکشو میزنن و از خرید خبری نیست 

و این مورد نمیدونم اسمش رو چی بزاریم / اکثر عزیزان بلانسبت همه دوست دارن اونچیزی که خودشون پسند کردند رو بهشون پیشنهاد داده بشه 

که واقعا ناراحت کنندست / تایپیکهای زیادی دیدم تو انجمنهای مختلف که طرف گیرنده اصلا اون چیزی رو نخریده که دوستان پیشنهاد دادن یا کلا چیزی نخریده 

و فقط به خاطر سرگرم شدن تایپیک زده ... به هر حال هر عزیزی که مشاوره خرید چیزی رو میگیره خیلی لذت بخشه که از همون قطعه ای که دوستان پیشنهاد دادن یه عکس بزاره 

و تشکر کنه از دوستان و اساتیدی که بهش راهنمایی و مشاوره دادن و وقت گذاشتن 

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...