رفتن به مطلب

خريد سيستم جهت كار تدوين

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزيز

من ميخوام سيستم خودمو ارتقا بدم سيستم فعلى من

i7 4770

main asus z87

ram g.skill bus 1600

حالا قصد ارتقا دلرم و بنظرتون برم روى سوكت ٢٠١١ يا سوكت ١١٥١ ؟

براى كارهاى افتر بيشتر مد نظرم هست.

قطعات انتخابى من براى سوكت ١١٥١

main giga z170 gaming 7

cpu i7 6700k

ram g.skill trident z 2*8 gb bus 3200

و براى سوكت ٢٠١١

cpu 5820k

main asus x99 delux

ram g.skill trident z 2*8 gb bus 3200

با كدام سرى ميتونم افزايش كارايى بيشترى داشته باشم؟

لینک به دیدگاه

من هدفم فقط كار با برنامه هاى تدوين هستش و نياز به پردازش سريع دارم،

لینک به دیدگاه

درود

از 4770 به 6700 به نسبت هزینه تفاوت آنچنان زیادی مشاهده نمیکنید. ابلته همین سیستم هم اگه پردازنده سری K بود با تهیه واتر کولر و اورکلاک و همچنین یه رم خوب باس 2666 به نسبت هزینه تفاوت خوبی ایجاد میشد.

ولی الان برای ارتقا بهتره برید سراغ پردازنده ایی مثل 5820 یا حتی 5930 . برای افتر هم که خودتون میدونید فرکانس و پردازنده تاثیر زیادی داره و فشار زیادی هم رو پردازنده میاد پس واترکولر حداقل 240 میلیمتری خوب هم پیشنهاد میشه. یا مثلاً مدل 280 نپتون کولرمستر.

برای رم هم سطح پروژه هایی که کار میکنید نمیدونم چقدره ولی یه اینترو حداقل 12 گیگ رم می خواد واسه من، حالا برای پروژه های سنگین تر مطمئن شید که 16گیگ کافیه هست براتون ...

اما راجب فرکانس و تایمینگ رم، خیلی هزینه نکنید رو این زمینه. یه رم 2800 یا 3000 معمولی با یه یه رم تاخیر پایین ممکنه 300 400 تومن اختلاف داشته باشه ولی در این حد اختلاف کارایی نداره ....

لینک به دیدگاه

سلام رفیق.من خودم 12 ساله که کار تدوین با برنامه های ادیوس و پریمیر پرو انجام میدم و لابه لای کارهام با افتر افکت کار میکنم.بهت پیشنهاد میکنم که برای رندر از پردازنده ایی استفاده کن که کش بالا  ترد بالا و هسته بیشتری برخوردار باشه.من خودم یک پروژه افترافکت را با پردازنده 4cor+12mcash }q9650}و رم 8گیگ به مدت 45 دقیقه رندر کردم,وبا سیستم دیگری با 5930k+32gigramبه مدت 9 دقیقه برام رندر کرد.به نظر من میتونی 5820k+64gigramقرار بدی.اگر بتونی از پردازنده های xeon استفاده کنی عالی هست.مخصوصا 2011 v3.موفق باشی

لینک به دیدگاه

سلام رفیق.من خودم 12 ساله که کار تدوین با برنامه های ادیوس و پریمیر پرو انجام میدم و لابه لای کارهام با افتر افکت کار میکنم.بهت پیشنهاد میکنم که برای رندر از پردازنده ایی استفاده کن که کش بالا  ترد بالا و هسته بیشتری برخوردار باشه.من خودم یک پروژه افترافکت را با پردازنده 4cor+12mcash }q9650}و رم 8گیگ به مدت 45 دقیقه رندر کردم,وبا سیستم دیگری با 5930k+32gigramبه مدت 9 دقیقه برام رندر کرد.به نظر من میتونی 5820k+64gigramقرار بدی.اگر بتونی از پردازنده های xeon استفاده کنی عالی هست.مخصوصا 2011 v3.موفق باشی

من درست متوجه نشدم، شما q9650 رو با 5930K مقایسه کردید؟

عزیز 9650 فسیله! مال زمان دایناسور هاست...

یه i3 معمولی سوکت 1150 یا 1151 بعنوان دسر نوش جونش میکنه!

i7 سوکت 2011v3  که جای خود دارد!

بنظر منم سوکت 1151 چندان برتری خاصی در مقابل 1150 نداره که بخواید با این هزینه پلتفرم رو تغییر بدید!

اگه میخواید سیستم قویتری داشته باشید، تنها گزینه همون 2011v3 هست.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...