رفتن به مطلب

محل اتصال واترکولر به برد

RAMIN VAMP
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده واتر کولر دارم.DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO هستش. مادربرد بنده هم asrock z87 oc formula .    کابل پمپ رو زدم به cpu fan2 و کابل فن رادیاتورم زدم به cpu fan 1 . از تنظیمات بایوس هم سرعتاشونو تنظیم کردم. اوایل خوب کار میکرد. ولی دو سه روز پیش دیدم دمای cpu بالا پایین میره. بعداز یکم گیج زدن :wacko: رفتم بایوس دیدم سرعت cpu fan2 (پمپ) بالا پایین میشه بعضا هم قطع میکنه . اومدم جای فن و پمپ رو عوض کردم درست شد. بنظر شما مشکلی برای برد پیش اومده؟  آخه اگه مشکلی پیش اومده پس چرا فن کا ر میکنه؟؟؟

ضمنا وقتی تنظیمات دور cpu fan1 و cpu fan 2 رو دستکاری میکنم حتی وقتی فن هم روی cpu fan2 باشه بازم سرعتش کم و زیاد میشه. 

آخرسر الان پمپ رو مستقیم زدم به پاور و فن رو زدم به cpu fan1. آیا کار درستیه؟

واسه برد مشکلی پیش اومده؟ 

نهایت تشکر رو از شما دارم.

لینک به دیدگاه

درود

2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

شما دوتا هدر فن CPU داری ..

اونی که 3 پین هست رو پمپ رو بهش متصل کن

و اونی که 4 پین هست .. فن رادیاتور رو

=-=-=--=--=

بروز رسانی

اونی که برات با شماره 1 مشخص کردم 3 پین هست و اونی که با 2 مشخص کردن 4 پین هست

post-19588-0-28833000-1451905474_thumb.jpg

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

درود

2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)

شما دوتا هدر فن CPU داری ..

اونی که 3 پین هست رو پمپ رو بهش متصل کن

و اونی که 4 پین هست .. فن رادیاتور رو

=-=-=--=--=

بروز رسانی

اونی که برات با شماره 1 مشخص کردم 3 پین هست و اونی که با 2 مشخص کردن 4 پین هست

attachicon.gifZ87-OC-Formula.jpg

داداشم ممنون بابت توجهتون ولی اینارو میدونم. مشکلم رو بالا کامل شرح دادم . بار اول همین کارو کرده بودم ولی بعدش cpu fan2 همون سه پینه کار نکرد. 

لینک به دیدگاه

داداشم ممنون بابت توجهتون ولی اینارو میدونم. مشکلم رو بالا کامل شرح دادم . بار اول همین کارو کرده بودم ولی بعدش cpu fan2 همون سه پینه کار نکرد. 

تنظیمات بایوستون رو ریست کردید ؟!

یعنی به نظر شما Fan Header شما خراب شده !؟

لینک به دیدگاه

تنظیمات بایوستون رو ریست کردید ؟!

یعنی به نظر شما Fan Header شما خراب شده !؟

بله چندین بار ریست کردم. نمیدونم خراب شده یا نه. اگه خراب شده باشه چرا فن رادیاتور کار میکنه؟؟؟ فقط وقتی تنظیمات سرعتش رو از بایوس تنظیم میکنم دیگه فن هم قط و وصل میکنه... آخه خودبخود چرا خراب شده باشه... سه چها روز پیش سالم بود.

لینک به دیدگاه

بله چندین بار ریست کردم. نمیدونم خراب شده یا نه. اگه خراب شده باشه چرا فن رادیاتور کار میکنه؟؟؟ فقط وقتی تنظیمات سرعتش رو از بایوس تنظیم میکنم دیگه فن هم قط و وصل میکنه... آخه خودبخود چرا خراب شده باشه... سه چها روز پیش سالم بود.

بابت تاخیر در پاسخ گویی عذر میخوام .

امیدوارم اون حدسی که میزنم نباشه .. فن کنترلر مین به مشکل خورده باشه.

گارانتی نداره بدید براتون چک کنن ؟!

نظرا در مورد خارج کردن مادر برد از کیس و تست تمامی فن هدر ها چیه ؟

پمپ واتر کولر هم تست کنید ..

لینک به دیدگاه

سلام شما باید سیم پمپ رو به cpu fan بزنید و سیم فن رادیاتور هم به cpu opt وصل کنید یعنی برعکس . و این که فن رادیاتور قط و وصل میشه بخاطر سنسور دما هست یعنی دما بره بالا فن رادیاتور شروع به کار میکنه وقتی خنک بشه فن قطع میکنه . مادربرد شما مشکلی نداره اگه بر عکس زدی کار کرد پس مشکلی نداره

برای منم همینجوری وقتی پمپ رو به opt fan میزنم قاطی میکنه درست کار نمیکنه اما بر عکس میزنم به روال عادی خودش برمیگرده

لینک به دیدگاه

بابت تاخیر در پاسخ گویی عذر میخوام .

امیدوارم اون حدسی که میزنم نباشه .. فن کنترلر مین به مشکل خورده باشه.

گارانتی نداره بدید براتون چک کنن ؟!

نظرا در مورد خارج کردن مادر برد از کیس و تست تمامی فن هدر ها چیه ؟

پمپ واتر کولر هم تست کنید ..

خواهش میکنم داداش.  

الان  فن سی پی یو و دوتا فن کیس به مادربرد وصله . اونا بدون اشکال کار میکنن.  گارانتیش تموم شده.  بازم اگه لازم میدونین دربیارم مادربردو؟؟ 

پمپ واتر کولرم زدم به پاور الان خوب کار میکنه.

لینک به دیدگاه

اگر همینطور کار میکنه که حله

فقط در آینده بدبد براتون اون هدر رو چک کنن ببینن ولتاژ داره یا نه

لینک به دیدگاه

سلام شما باید سیم پمپ رو به cpu fan بزنید و سیم فن رادیاتور هم به cpu opt وصل کنید یعنی برعکس . و این که فن رادیاتور قط و وصل میشه بخاطر سنسور دما هست یعنی دما بره بالا فن رادیاتور شروع به کار میکنه وقتی خنک بشه فن قطع میکنه . مادربرد شما مشکلی نداره اگه بر عکس زدی کار کرد پس مشکلی نداره

برای منم همینجوری وقتی پمپ رو به opt fan میزنم قاطی میکنه درست کار نمیکنه اما بر عکس میزنم به روال عادی خودش برمیگرده

سلام.

جناب برد شما چیه؟  کاش اینجوری که میفرمایین باشه ...

اگر همینطور کار میکنه که حله

فقط در آینده بدبد براتون اون هدر رو چک کنن ببینن ولتاژ داره یا نه

ممنون از شما @};-

لینک به دیدگاه

این موردی که دوستمون فرمودند رو من یکم شک دارم

اگر من اشتباه میکنم‌دوستان اهل فن بیان صحبت بنده رو تکمیل یا تکذیب کنن که علم خودمم بالا بره

تا جایی که من میدونم فن های دارای سوکت ۴ پین از قابلیت تنظیم سرعت نسبت به دما که مادربرد دستور میده پیروی میکنن

حالا اگر طبق گفته دوستمون فن چهار پین رو‌به سه پین بزنید این قابلیت رو‌ از دست میدید

و برعکس اگر پمپ رو‌به چهار پین بزنیم ، مگه نسبت به دما دور پمپ بالا نمیره ؟!

لینک به دیدگاه

این موردی که دوستمون فرمودند رو من یکم شک دارم

اگر من اشتباه میکنم‌دوستان اهل فن بیان صحبت بنده رو تکمیل یا تکذیب کنن که علم خودمم بالا بره

تا جایی که من میدونم فن های دارای سوکت ۴ پین از قابلیت تنظیم سرعت نسبت به دما که مادربرد دستور میده پیروی میکنن

حالا اگر طبق گفته دوستمون فن چهار پین رو‌به سه پین بزنید این قابلیت رو‌ از دست میدید

و برعکس اگر پمپ رو‌به چهار پین بزنیم ، مگه نسبت به دما دور پمپ بالا نمیره ؟!

درسته... ولی وقتی فن رادیاتورو به 3 پین وصل میکنم هم میشه از بایوس تنظیم کرد و همراه تغییر دما دورشم تغییر میکنه

لینک به دیدگاه

در مورد واترکولر های Crosair که باید پمپ همیشه روی 100% کار کنه و با تغییر دما فقط دور فن تغییر کنه

در سایت Corsair هم اشاره شده که تغییر دور پمپ باعث کاهش عمر اون میشه .

برای همین من فروم های خارجی زیادی مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم : پمپ رو به یکی از هدر های Chasis fan روی مادربرد بزنید و در بایوس اون فن رو 100% قرار بدید

فن هم میونید به همون Cpu Fan وصل کنید و در بایوس براش نمودار تعیین کنید .

لینک به دیدگاه

توضیحی که این دوستمون دادن کاملا درست هست پمپ باید کاملا تا 100% کار کنه و زمانی که دما بره بالا طبق تنظیمات صورت گرفته دور فن زیادتر میشه برای منم همین deepcool هست. به نظر من شما خیالت راحت باشه من حساس تر از شما هستم سر همین حساسیت مادربرد z170x- gaming 7 سوزوندم که خداروشکر اواژنگ برام تعویض کرد . چون من از اقای معتمدی بخش فنی لیون که سوال کردم گفتن باید جا به جا بزنید پمپ رو به   cpu-fan و فن رادیاتور  رو به opt-fan

لینک به دیدگاه

توضیحی که این دوستمون دادن کاملا درست هست پمپ باید کاملا تا 100% کار کنه و زمانی که دما بره بالا طبق تنظیمات صورت گرفته دور فن زیادتر میشه برای منم همین deepcool هست. به نظر من شما خیالت راحت باشه من حساس تر از شما هستم سر همین حساسیت مادربرد z170x- gaming 7 سوزوندم که خداروشکر اواژنگ برام تعویض کرد . چون من از اقای معتمدی بخش فنی لیون که سوال کردم گفتن باید جا به جا بزنید پمپ رو به   cpu-fan و فن رادیاتور  رو به opt-fan

ممنون از همه دوستان @};-  @};-

جناب نگفتن چرا باید جابه جا زده بشه؟؟ واقعا علتش چیه؟

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان @};-  @};-

جناب نگفتن چرا باید جابه جا زده بشه؟؟ واقعا علتش چیه؟

والا چیزی نگفتن شاید برای اینه که دور پمپ  باید 100% باشه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...