رفتن به مطلب

راهنمایی برای ارتقای سیستم فقط برای Game

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خسته نباشید.

راستش میخوام یکی از اجزای سیستم رو ارتقا بدم موندم کارت گرافیک رو بفروشم و مدل قویتر بگیرم یا سی پی یو رو بفروشم و مدل قویتر بخرم.اگر میشه بگید کدومش تاثیر زیادتری میزاره.

هدفم از ارتقا فقط و فقط بالا بردن FPS در بازی هست.درضمن گرافیک فقط Nvidia باشه نه AMD.

بازی GTA V رو با max setting/ MSAA:4x/ No advance setting در نظر بگیرید.

مشخصات سیستم.

M.Board: asrock H97-M

CPU: Intel core i3 4170

Graphics Card: Gtx 960 4Gb

Power: Green gp450a-UK

RAM: 2*4Gb 1600

Monitor: 1080

HDD: WD 1Tb 7200rpm

-Without SSD

در ضمن اگر کسی قصد تعویض کارت گرافیک GTX 970 با مال من رو داشته باشه به من پخ بکنه.

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.[emoji4] [emoji6]

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر گرافیک رو به 970 ارتقا بدین فریم بیشتری میگیرین بجای تعویض cpu

لینک به دیدگاه

درود تصمیم سختی یه GTA یه بازی CPU محوره و CPU توش تاثیر قابل توجهی داره ولی برای گیمینگ همیشه اولویت با گرافیکه شما اگه گرافیک رو ارتقا بدید فک کنم پاورم باید ارتقا بدید حداقل 550 وات نیازه (البته بزار دوستان دیگه در مورد پاور نظر بدن ) به نظرم همون گرافیک رو ارتقا بدید پرفورمنس بهتری میگیرید

لینک به دیدگاه

درود تصمیم سختی یه GTA یه بازی CPU محوره و CPU توش تاثیر قابل توجهی داره ولی برای گیمینگ همیشه اولویت با گرافیکه شما اگه گرافیک رو ارتقا بدید فک کنم پاورم باید ارتقا بدید حداقل 550 وات نیازه (البته بزار دوستان دیگه در مورد پاور نظر بدن ) به نظرم همون گرافیک رو ارتقا بدید پرفورمنس بهتری میگیرید

ممنونم.

ولی من موندم توی GTA حتی وقتی Msaa 8x میکنم و تمام تنظیمات رو میبرم بالا avg fps میشه 17 ولی کارکرد سی پی یو بیشتر اوقات رو 60% جلو میره.[emoji20]

فرستاده شده از E2333ِ من با Tapatalk

لینک به دیدگاه

براى ارتقا به 970 پاور بالاى 500 لازم داريد.

cpu هم کلا واسه اين بازى کمه و اگه 4460 بزاريد بهتره و تا 10 فريم هم بيشتر ميده.

اگه 970 بزاريد 4170 کمي گلوگاه ايجاد ميکنه مخصوصا تو اين بازى

لینک به دیدگاه

ممنونم.

ولی من موندم توی GTA حتی وقتی Msaa 8x میکنم و تمام تنظیمات رو میبرم بالا avg fps میشه 17 ولی کارکرد سی پی یو بیشتر اوقات رو 60% جلو میره.[emoji20]

الان یه سوال ؟ من تو یوتوب یه ویدیو دیدم که GTA V رو با 960 4گیگ با تنظیمات ultra با حداقل fps 30 بازی میکرد ! یعنی دروغ بود ؟؟؟؟ فکر میکردم 960 4گیگ به راحتی تو 1080 از بس GTA V بربیاد !!! 

لینک به دیدگاه

الان یه سوال ؟ من تو یوتوب یه ویدیو دیدم که GTA V رو با 960 4گیگ با تنظیمات ultra با حداقل fps 30 بازی میکرد ! یعنی دروغ بود ؟؟؟؟ فکر میکردم 960 4گیگ به راحتی تو 1080 از بس GTA V بربیاد !!!

اگر به تنظیمات اونا دقت کنید معمولا advance graphics رو بالا نمیبرن و MSAA رو کمتر از 4x میزارن که در این صورت مال من Avg fps=40 میشه.

لینک به دیدگاه

مدل مانیتور؟

BenQ RL2240He

من میخوام بدونم وقتی MSAA افزایش داده میشه چه چیزی موجب افت فریم ریت میشه؟ کارت گرافیک کم میاره یا سی پی یو؟

لینک به دیدگاه

msaa خیلی به کارت گرافیک وابسته هست 

با ارتقا به 970 فریم بهتری در msaa های بالاتر میگیرد

لینک به دیدگاه

BenQ RL2240He

من میخوام بدونم وقتی MSAA افزایش داده میشه چه چیزی موجب افت فریم ریت میشه؟ کارت گرافیک کم میاره یا سی پی یو؟

100 % کارت گرافیک کم میاره موقع پردازش ، هسته های سایه زن و فرکانس هسته کارت گرافیک موثر ترین عوامل در فیلتر MSAA هستند.

درضمن ماکزیمم بودجه خود را برای ارتقا ذکر نکردید.

ویرایش شده توسط Mohammad Ali X
لینک به دیدگاه

BenQ RL2240He

خب اینکه کاری نداره

شما تسک منیجرو اجرا کن بزارش رو تب Performance

جی پی یو زد هم اجرا کن بزارش رو تب سنسور و همه گزینه هاشو ماکسیمم کن

بعد برو تو بازی

بعد چند دقیقه که دیدی داری 17 فریم میگیری بیا بیرون عکس پنجره هارو بزا تو تاپیک تا بهت بگم کدوم کم میاره سی پی یو یا گرافیک

ببین با هر کارت گرافیکی میشه همه بازیهارو انجام داد فوقش میری تو آپشن و رزولوشنو میکنی 640x480 و همه گزینه هارم OFF میکنی اما نکته اصلی اینجاست که بهترین تنظیمات برای گرافیک شما چیه که بتونی چهل تا پنجاه فریم بگیری تو بازی به طور میانگین

حالا خیلی مهم نیست تو بازی بتونی تعداد موهای سر ادمارو بشمری مهم اینه که با فریم مناسب بازی کنی و لذت ببری از بازی

پنجره های جی پی یو زد و تسک منیجرو بزرگ کن تا کل صفحه رو بگیره

اون موقعی که دیدی حدودا سی ثانیه تو فریم 17 هستی Alt+TAB بزن بیا بیرون و عکس پنجره های تسک منیجر و جی پی یو زدو با زدن دکمه پرینت اسکرین بگیر اپلود کن بزا تو تاپیک مثل عکس زیر

http://8pic.ir/images/i8qq99m0tvsan60lhjhr.jpg

لینک به دیدگاه

توضیح ساده و مختصر ...

آپگرید برای آینده نگری

1. پاور .. ( حداقل بالای 500 )

2. گرافیک کارت ( حداقل 970 )

3. سی پی یو ( جداقل 4460 )

ویرایش شده توسط HolymighT
لینک به دیدگاه

بهتر کارت گرافیک رو ارتقا بدید .

اما یک نکته مهم :

ضرری که در ارتقا کارت گرافیک متقبل میشید خیلی زیاده .

به طور کلی ارتقا از 960 به 970 کار درستی نیست .

ترجیحا 970 نو نگیرید تا بتونید با هزینه کمتری کارت گرافیک رو بخرید .

و دیگه این که بهترین کارت گرافیک برای فول اچ دی فعلا 390 هست ! تعصب روی خرید از یک شرکت نداشته باشید .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

بهتر کارت گرافیک رو ارتقا بدید .

اما یک نکته مهم :

ضرری که در ارتقا کارت گرافیک متقبل میشید خیلی زیاده .

به طور کلی ارتقا از 960 به 970 کار درستی نیست .

ترجیحا 970 نو نگیرید تا بتونید با هزینه کمتری کارت گرافیک رو بخرید .

و دیگه این که بهترین کارت گرافیک برای فول اچ دی فعلا 390 هست ! تعصب روی خرید از یک شرکت نداشته باشید .

موفق باشید .

درست میفرمایید.

ولی AMD به همون اندازه که از Nvidia ارزونتر هست مصرفش بالاتره و موجب میشه که بیاد تو پول پاور کار رو خراب کنه.

Sent from my Nokia_X using Tapatalk

کسی gtx 970 داره؟قصد تعویض داشته باشه با 960 ؟

اینجور که معلوم شد MSAA به کارت گرافیک بیشتر ربط داره.

از همه متشکرم بخاطر پاسخ دادن.

post-22047-14521538524885_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...